رده دریافت شماره شبا

دریافت شماره شبا با شماره کارت و حساب

رده یک سایت مقایسه خدمات مالی و بانکی است اما یکی از مهمترین خدماتی که از رده می‌توانید دریافت کنید تبدیل‌های شبایی است. یعنی تبدیل شماره کارت به شماره شبا، کارت به شماره حساب، استعلام شبا و همین‌طور تبدیل شماره حساب به شماره شبا را می‌توانید در رده انجام دهید. با عضویت در رده، هنگام دریافت و تبدیل شماره شبا، از نام صاحب حساب مطمئن شوید.

[توضیح درباره شبا و چگونگی محاسبه آن را در ادامه همین صفحه بخوانید]

روش‌های دریافت شماره شبا بانک‌های مختلف

برای دریافت شماره شبا، چند انتخاب برایتان وجود دارد: همراه داشتن شماره کارت بانکی یا شماره حساب مقصد، ورود به یکی از سایت‌هایی که کار تبدیل شماره شبا را انجام می‌دهند و گرفتن شماره ۲۴رقمی شبا همراه با مشخصات صاحب حساب. با ورود به سایت یا اپلیکیشن «رده»، تبدیل شماره کارت به شماره شبا، کارت به شماره حساب، استعلام شبا و همین‌طور تبدیل شماره حساب به شماره شبا را به آسانی انجام بدهید. یادتان باشد استفاده از تمام این خدمات برای اولین بار در سایت رده رایگان است. دریافت شماره شبا انتقال وجه را برای مشتریان بانکی آسان‌تر می‌کند، کارمزد کمتری از انتقال کارت‌به‌کارت دارد و خیلی مزیت‌های دیگر که اگر آنها را بدانید، بدون تردید برای جابه‌جایی پول از شبا استفاده می‌کنید.

تبدیل شماره کارت به شماره شبا‍ بانک صادرات

البته در روش تبدیل شماره کارت به ‌شبا نیاز به اینترنت دارید، اما اگر در شرایطی هستید که به اینترنت دسترسی ندارید، می‌توانید از طریق تلفن‌ گویا و سامانه پیامکی هم شماره شبا حساب بانکی‌تان را بگیرید؛ هرچند گرفتن شماره شبا از طریق تلفن گویا و پیامک، معطلی زیادی دارد و گاهی ممکن است مدت‌ها در صف انتظار تلفن گویا بایستید و برای همین بهترین روش ورود به «رده» و تبدیل شماره کارت به شبا است. تا یادمان نرفته بگوییم تبدیل شماره کارت به شبا و همین‌طور شماره حساب به شبا -فرقی نمی‌کند متعلق به کدام بانک باشد- به سادگی امکانپذیر بوده و تبدیل شبایی بین تمام بانک‌ها قابل انجام است.

کاربرد شماره شبا در راحتی شما برای انتقال و واریز وجه بسیار موثر است. به طوریکه با انتقال وجه با شماره شبا دیگر نیازی به مراجعه بانک نیست و به طور غیرحضوری می‌توانید وجه خود را انتقال دهید. از دیگر خوبی‌های شماره شبا دریافت کارت‌خوان با شماره شبا است که معمولا مخصوص اشخاصی است که دارای کسب و کار هستند و نیاز به درگاه پرداخت یا دستگاه پوز دارند.

درباره مدت زمان واریزی نیز می‌توان گفت که شبا در ۴ بازه زمانی انجام می‌شود، حواله ساتنا معمولا بین ۲ ثانبه تا ۲۰ دقیقه زمان برای واریز وجه می‌برد و حواله پایا هم در ۳ بازه زمانی انجام می‌شود.

شماره شبا بانک ملی

دریافت شماره شبا با شماره کارت

روی تمام کارت‌های بانکی، شماره‌ای ۱۶رقمی وجود دارد که همان شماره کارت شما به حساب می‌آید. ساده‌ترین روش برای دریافت شماره شبا هم تبدیل یا دریافت شماره کارت به شماره شبا است. کافی است شماره کارت خودتان را وارد کنید و شماره شبا را طی چند ثانیه تحویل بگیرید. اگر نیاز به تبدیل تعداد زیادی شماره‌ شبا بانکی دارید، بهتر است از شبای گروهی استفاده و این کار را برای خودتان تسریع کنید.

شبا بانک ملت

با شماره کارت هر کدام از بانک‌های زیر امکان گرفتن شماره شبا را در «رده» خواهید داشت: بانک ملی، بانک پاسارگاد، بانک اقتصاد نوین، بانک کشاورزی، بانک سامان، بانک سرمایه، بانک صادرات، بانک مسکن، بانک سپه، بانک آینده، بانک مهر ایران، بانک رسالت، بانک دی، بانک انصار، بانک ملت، بانک شهر، بانک ایران زمین، بانک سینا، بانک تجارت، بانک توسعه تعاون، بانک خاورمیانه، بانک گردشگری، پست بانک، بانک رفاه کارگران و موسسه نور.

روش‌های دریافت شماره شبا

برای دریافت شماره شبا باید یکی از این روش‌ها را استفاده کنید:

 • دریافت شماره شبا از شماره حساب
 • پیدا کردن شماره شبا با شماره کارت
 • گرفتن شماره شبا از سایت همان بانک
 • گرفتن شماره شبا از اپلیکیشن‌های بانکی
 • گرفتن شماره شبا از دستگاه خودپرداز

مراحل تبدیل شماره کارت به شبا

برای دریافت شماره شبا با شماره کارت در پنل کاربری «رده» این مراحل را انجام دهید:

 • وارد حساب کاربری خودتان در رده شوید. اگر قبلا عضو نشده‌اید، طی چند ثانیه با نوشتن نام و نام خانوادگی، شماره همراه و انتخاب رمز عبور ثبت‌نام شما تکمیل می‌شود.
 • بعد از ورود به حساب کاربری، سه پنجره تبدیل‌های شبا، استعلام چک برگشتی و استعلام تسهیلات را می‌بینید. وارد قسمت «تبدیل‌های شبا» شوید.
 • در «رده» این امکان وجود دارد که براساس شماره کارت یا حساب، شماره شبا خودتان را بگیرید. برای تبدیل شماره کارت به شبا، روی بخش «کارت به شبا» بزنید و در کادر مشخص‌ شده، شماره کارت ۱۶رقمی را تایپ و دکمه تبدیل کارت به شبا را «لمس» کنید.

به همین راحتی، تبدیل شماره کارت به شبا انجام شده و کار دیگری باقی نمانده است.

مزایای تبدیل شماره کارت به شبا

مهم‌ترین مزیت تبدیل شماره کارت به شبا زمانی است که به شماره حساب خود دسترسی ندارید.

بیشتر افراد هرچقدر که شماره کارت خودشان از حفظ هستند شماره حسابشان را ندارند، شاید چون فکر می‌کنند داشتن شماره کارت کافی باشد.

اما برای استعلام شماره شبا معمولا نیاز به شماره حساب دارند که ما در رده این مشکل را برای شما حل کرده‌ایم و فقط با داشتن شماره کارت و بدون  نیاز به مراجعه حضوری به بانک یا دستگاه ATM  می‌تونید شماره شبا حسابتان را استعلام کنید

دریافت شماره شبا با شماره حساب

اگر قبلا شماره حساب کسی را گرفته و برایش پول واریز کرده‌اید، دیگر نیازی نیست شماره شبا را هم از او بگیرید و قابلیت تبدیل شماره حساب به شبا در «رده» وجود دارد. مزیت واریز پول با شماره شبا نسبت به شماره حساب در انتقالات بین بانکی است چون برای انتقال پایا، ساتنا و پل شما نیازمند داشتن شماره شبا هستید و با شماره حساب نمی‌توانید انتقال وجه بین بانکی انجام دهید. علاوه بر آن انتقال پول با شبا با استفاده از سرویس ساتنا و پل به صورت لحظه‌ای و آنی انجام می‌شود.برای تبدیل شماره حساب به شبا هم کافی است «مراحل تبدیل شماره کارت به شبا» را طی کنید که همین بالاتر گفتیم. فقط به جای بخش «کارت به شبا»، پنجره «حساب به شبا» را لمس کنید.

تبدیل شماره کارت به شماره حساب

گاهی مواقع هم ممکن است به شماره حساب بانکی خودتان نیاز پیدا کنید برای مثال ممکن است دوستتان که هر دو در یک بانک حساب دارید بخواهد پولی به حساب شما واریز کند، برای همین خیلی‌ها مجبور می‌شوند تا عابر بانک بروند و موجودی حساب بگیرند تا شماره حساب را از روی پرینت عابربانک به دست بیاورند. اما راه ساده‌تری هم وجود دارد تا اگر دنبال دانستن شماره حساب خودتان یا هر کس دیگری هستید، آن را بفهمید. در سایت یا اپلیکیشن «رده»، امکان گرفتن شماره حساب از روی شماره کارت وجود دارد. یعنی کافی است شماره کارت ۱۶رقمی خودتان را وارد کنید و شماره حساب بگیرید. به همین سادگی و بدون نیاز به رفتن تا عابربانک یا جستجو در اینترنت، شماره حساب خودتان را از «رده» خواهید گرفت.

تبدیل شماره کارت به شبا رایگان

دریافت شماره شبا با شماره کارت تا یکبار در رده رایگان است و هیچ هزینه‌ای برای شما ندارد. اما اگر نیاز به تبدیل شماره کارت به شبا به دفعات زیاد دارید هم مشکلی نیست و کافی است بعد از عضویت در رده، یکی از بسته‌های اقتصادی را بخرید تا با سریع‌ترین روش ممکن گرفتن شماره شبا را انجام بدهید. فراموش نکنید برای هر کدام از حساب‌های بانکی خودتان تنها یکبار  لازم است مراحل تبدیل شماره کارت به شبا را انجام دهید و شماره شبا هیچ وقت تغییر نمی‌کند و در اختیار شما باقی خواهد ماند.

چطور شبای گروهی بگیریم؟

اگر حسابدار یا مدیر مالی اداره یا شرکت و سازمانی هستید، حتما برایتان پیش آمده که قصد واریز پول به تعداد بالایی از افراد را داشته باشید. سایت رده این قابلیت را دارد که در سرویس تبدیل شبا، «شبا گروهی» هم به این نوع از درخواست‌کنندگان بدهد. کافی است فایل افرادی که قصد واریز به حساب آنها را دارید، به همراه شماره کارت به ما بدهید. بعد هم طی کمتر از چند دقیقه، هم شماره شبا این افراد را تحویل بگیرید،هم مشخصات کامل فردی مانند نام و نام خانوادگی و اسم بانکی که شماره کارتش را داشته‌اید. نکته بعدی اینکه سایت رده امکان استعلام شبا را هم دارد. یعنی با گرفتن شماره شبا از شما، شماره حساب، نام صاحب حساب و نام بانک را تحویل‌تان می‌دهد. پس اگر در طول ماه به دفعات زیاد نیاز به تبدیل شبا یا استعلام شبا دارید، بهترین راه استفاده از خدمات شبا گروهی «رده» است.

مزایای دریافت شماره شبا با استفاده از سامانه رده

گرفتن شماره شبا، تبدیل شماره کارت به شبا یا تبدیل شماره کارت به حساب، همه جزو خدماتی است که بعد از عضویت در رده می‌توانید از آنها استفاده کنید. اولین مزیت گرفتن شماره شبا از رده این است که استعلام اولین شماره شبا در سایت یا اپلیکیشن کاملا رایگان است. دومین مزیت مهم رده هم امکان دریافت شماره شبا یا تبدیل شماره کارت به حساب تمام بانک‌هاست. تبدیل شماره کارت به شبا در هر کدام از بانک‌های شبکه بانکی، در رده امکانپذیر است.

کاربرد شماره شبا چیست؟

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که کاربرد شماره شبا چیست؟ فراموش نکنید برای دریافت یارانه هم نیاز به شماره شبا دارید و پول یارانه فقط به حساب‌هایی واریز می‌شود که شماره شبا حساب بانکی را اعلام کرده باشید. پس یکی از اولویت‌های دریافت شماره شبا زمانی است که قصد گرفتن یارانه و ثبت نام آن را دارید. برای خریدوفروش در بازار اوراق بهادار مانند بورس و فرابورس هم به شماره شبا نیاز دارید و جابه‌جایی و انتقال وجه در بازار بورس تنها با در اختیار داشتن شماره شبا اتفاق می‌افتد. مهمترین کاربرد شماره شبا انتقال پول با استفاده از سامانه‌های ساتنا و پایا است که به فرد واریزکننده امکان می‌دهد تا بالاترین سقف مجاز پول به هر بانکی که می‌خواهند انتقال بدهند. با روش پایا و ساتنا شما تا سقف بالاتری از دیگر روش‌های انتقال پول امکان جابه‌جایی وجه دارید. اما پایا و ساتنا چه مزایایی دارند؟

سامانه پایا

اولین نکته اینکه هیچ محدودیتی برای انتقال پول با روش پایا وجود ندارد و شما می‌توانید هر تعداد انتقال وجه با سامانه پایا انجام دهید. پس اگر قصد واریز حقوق یا پول به تعداد زیادی حساب دارید، بهترین راه استفاده از سامانه پایا است. این سامانه در چهارسیکل زمانی در طول روز انتقال پول انجام می‌دهد که می‌توانید زمانبندی آنها را «اینجا» ببینید. سقف انتقال پول در پایا هم ۱۰۰میلیون از طریق دستگاه‌های خودپرداز و ۲۰۰میلیون تومان از داخل شعبه است.

سامانه ساتنا

سامانه ساتنا هیچ محدودیت و سقفی برای انتقال پول ندارد و امکان ردیابی پول واریز شده هم وجود دارد. مثلا اگر پول را به حساب مقصد واریز کرده‌اید، اما هنوز نرسیده، می‌توانید آن را پیگیری کنید. در مجموع یادتان باشد ساتنا یک روش انتقال پول برای واریز مبالغ بالای پول است.

سوالات متداول درباره شبا

زمانی که قصد انتقال پول با بیشترین سقف ممکن را دارید. حتی بدون داشتن شماره حساب، نام بانک، کد شعبه و اطلاعات دیگر حساب بانکی مقصد، می‌توانید با وارد کردن شماره شبا، جابه‌جایی پول را انجام بدهید.

با استفاده از شماره شبا، محدودیت‌های انتقال پول در روش کارت به کارت (حداکثر ۳ میلیون تومان) را نخواهید داشت و تا سقف بالایی امکان جابه‌جایی وجه دارید.

بله. امکان گرفتن شماره شبا از طریق شماره ۱۶ رقمی روی کارت‌های بانکی و همین‌طور شماره حساب وجود دارد. با همراه داشتن شماره کارت می‌توانید شماره شبا تمام بانک‌ها را از سایت رده بگیرید.

بله. تغییر شماره شبا برای سهام عدالت و سجام امکانپذیر است. برای تغییر شماره شبا کافی است «مراحل تغییر شماره شبا در سامانه سجام» را در سایت رده ببینید.

شماره شبا استفاده از سامانه‌های حواله پول ساتنا و پایا را که هم کارمزد کمتری بابت انتقال پول می‌گیرند، هم امنیت خیلی بالایی دارند، ممکن می‌کند.

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

21 دیدگاه
 1. موسی می‌نویسد

  سلام یک شماره شبا استعلام کردم درخواست شارژ حساب به مبلغ 200 هزارتومان دیدم با تصور اینکه حسابم در بانک مربوطه خالی است شارژ کردم نمی دانم این 200 هزارتومان کجا وبه چه حسابی رفته لطفا”توضیح دهید.

 2. مرتضی اسماعیل دوست می‌نویسد

  مبلغ ۲ میلیون ریال بابت کیف پول از حسابم کم شد و خواستار بازگشت آن هستم.

 3. پیشدادیان می‌نویسد

  باسلام- چند بار بسته را شارژ کردم اما بعد از مدتی که مراجعه کردم موجودی را صفر نشان داد . کلاهبرداری است ؟

  2
 4. رحیم می‌نویسد

  سلام من شماره شبا استعلام کردم مبلغ ۵۰۰۰۰۰ تومان شارژ از حسابم کم شد این مبلغ کم شده چی شده؟

  2
 5. نسترن می‌نویسد

  سلام چطور میتونم ازطریق شماره حساب بانک مهر شماره کارتمو بگیرم وکارت برام صادربشه

 6. امیر می‌نویسد

  سلام من شماره شبا کارتم پاک شده و شماره کارت پاک نشده و می خواهم شماره شبا کارتم رو پیدا کنم آیا میتونم از این سرویس استفاده کنم؟

 7. فاطمه اسماعیلی اذر می‌نویسد

  سلام خواستم خدمتتون عرض کنم باید چه دیدگاهی داشته باشم از اندوخته‌های من انواع اقسام ادما استفاده می‌کنن ولی به خودم چیزی نیست شما مسولین جواب سوال منو بدین

  2
 8. علی می‌نویسد

  خیلی سایت بیخودیه کار نمیکنه اصن

  4
  2
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   با چه مشکلی مواج شدید؟

 9. ندا غلامرضایی می‌نویسد

  سلام ،وقت بخیر اگر بخواهیم مبلغ برگشت بخوره به حسابمون امکانش هست؟به جای ۱۰۰ هزار تومان ۲۰۰ هزار تومان افزایش اعتبار دادم

  4
  4
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   در پنل my.rade.ir قسمت پشتیبانی تیکت بگذاربد تا همکاران مراحل بازگشت وجه را انجام دهند.

   2
 10. صالح می‌نویسد

  آیا راهی برای تبدیل شماهر حساب به شماره کارت وجود داره؟

  15
  1
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   خیر این عمل امکان‌پذیر نیست

  2. بامداد می‌نویسد

   تبدیل حساب به کارت چجوریه؟؟؟؟

   6
 11. یارعلی می‌نویسد

  وب سایت تون هم از کار افتاده تو پنل کاربری نمیره علتش چیه ؟

  3
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   احتمالا مشکل موقتی بوده

   1
 12. سعید می‌نویسد

  برای پیدا کردن اسم اشخاص با استفاده از شماره حساب ،کارت یا شماره شبا میشه از رده کمک گرفت؟

  5
  4
 13. حامد می‌نویسد

  با سلام
  چرا نرم افزار رده از دسترس خارج شده ؟ میشه پیگیری بفرمایید و نتیجه را اطلاع رسانی نمایید . با تشکر

  2
  2
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   متاسفانه این اتفاق داره توسط گوگل‌پلی برای برخی اپلیکیشن‌های ایرانی میفته و دلیلش ایرانی بودن این اپ‌هاست. 🙁

   2
 14. پیمان شریفیان فرد می‌نویسد

  email

  2
  2
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   لازم نیست اینجا چیزی بنویسید. رو دکمه بالای صفحه کلیک کنید

   2
   2
تسهیلات بدون ضامن
×
تسهیلات بدون ضامن و وثیقه
تا 50 میلیون تومان
ویپاد | ترابانک پاسارگاد