محاسبه سود و اقساط وام بانکی

مبلغ هر قسط: تومان
جمع کل اقساط: تومان
سود کل وام: تومان
درصد سود سالانه: تومان
جمع کل اقساط: تومان
سود کل وام: تومان
مبلغ سود وام: تومان
مبلغ سود و اصل وام: تومان
تعداد اقساط وام: قسط
مبلغ کل اقساط وام: تومان
مبلغ سود وام: تومان
مبلغ هر قسط: تومان
مبلغ قسط ۱: تومان
مانده قابل انتقال یا تسویه: تومان
مبلغ هر قسط: تومان
جمع اقساط پرداختی: تومان
جمع اقساط مانده: تومان
جمع کل اقساط: تومان
تعداد اقساط پرداختی: قسط
تعداد اقساط مانده: قسط
تعداد اقساط وام: قسط
خطا در ورود اطلاعات، لطفا مقادیر ورودی را اصلاح کنید.

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که بیشتر از مقدار سود سپرده و سرمایه گذاری به امن بودن و تضمین اصل پولتان اهمیت می‌دهید، افتتاح سپرده و گرفتن سود ماهانه بانکی یکی از بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شود. اما حتی برای افراد کم‌ریسک هم مبلغ سودی که بابت سپرده‌گذاری از بانک می‌گیرند، اهمیت زیادی دارد. برای همین هم فرمولی که با آن محاسبه سود بانکی را انجام می‌دهند، مهم است. بالاخره هر کسی که می‌خواهد پس‌اندازش را در بانک بگذارد و سپرده بلندمت یا کوتاه‌مدت بانکی باز کند، مهمترین دغدغه‌اش این است که «هر ماه از بانک چقدر سود می‌گیرم؟» اگر شما هم از محاسبه سود سپرده بانکی اطلاعی ندارید، یا به دنبال دانستن دقیق سود ماهانه سپرده خودتان می‌گردید، نیازی به دانستن فرمول‌های سخت ریاضی ندارید. کافی است وارد سایت رده شوید و محاسبه سود ماهانه بانکی خودتان را در یک روز، یک ماه یا یک سال از ما بخواهید.

محاسبه سود سپرده

بهترین و امن‌ترین راه برای آدم‌هایی که اهل ریسک یا کارهای اقتصادی متلاطم نیستند، افتتاح حساب بانکی و گرفتن سود ماهانه بانکی است. سودی که هر ماه مانند یک حقوق سر تاریخ مشخص به حساب بانکی شما واریز می‌شود و امکان برداشت آن را دارید. اما برای انجام دادن همین کار ساده هم باید چند نکته مهم را بدانید. اول اینکه بانکی را انتخاب کنید که بیشترین سود ماهانه را به حساب سپرده کوتاه‌مدت یا بلندمدت شما پرداخت می‌کند. بالاترین سود هم در واقع همان درصد سود سپرده بانکی است که از طریق سایت بانک‌ها یا استعلام از سایت رده یا مراجعه حضوری به شعبه بانک از آن اطلاع پیدا می‌کنید. نکته بعدی هم رفتن سراغ فرمول محاسبه سود سپرده بانکی است. برای محاسبه سود ماهانه بانکی کافی است چند ضرب و تقسیم ساده انجام دهید تا متوجه سودی شوید که این سرمایه‌گذاری برای شما خواهد داشت. اما خیلی‌ها رابطه چندان خوبی با ریاضی ندارند و برای همین محاسبه آنلاین سود بانکی سایت رده می‌تواند جای خالی فرمول‌های خشک ریاضیات را برایتان پر کند.

فرمول محاسبه سود سپرده کوتاه مدت

پولی که براساس قرارداد شما و بانک برای کمتر از یکسال در بانک سپرده‌گذاری می‌شود، سپرده کوتاه مدت به حساب می‌آید. فرمول محاسبه سود سپرده به این شکل خواهد بود که باید پول سپرده شده به بانک را در درصد سودی که به سپرده‌تان تعلق می‌گیرد ضرب و بعد هم مجموع را تقسیم بر 100 کنید تا سود یکسال از این سرمایه‌گذاری به دست بیاید. برای به دست آوردن سود ماهانه هم کافی است عدد نهایی به دست آمده را تقسیم بر 12 – که همان تعداد ماه‌های سال است- کنید. اما در محاسبه آنلاین سود سپرده کوتاه مدت تنها کافی است مبلغ پس‌اندازتان و درصد سودی که بانک برای پرداخت به شما تعهد داده را داشته باشید تا سایت رده مبلغ دقیق سود ماهانه را برایتان حساب کند.

نکته: اگر حساب سپرده کوتاه مدت دارید و در طول ماه از حسابتان برداشت انجام داده‌اید، برای محاسبه سود یک‌ماهه سپرده بانکی، کمترین مبلغ مانده سپرده در طول ماه مبنای محاسبه سود خواهد بود.

فرمول محاسبه سود سپرده بلند مدت

اگر حداقل برای یکسال به پولتان نیاز ندارید، بهتر است سراغ سپرده بلند مدت بروید که سودش بیشتر از سپرده کوتاه مدت است. البته فراموش نکنید برداشت پیش از موعد از سپرده بلندمدت امکانپذیر است اما بانک درصد مشخص‌شده‌ای را از سود توافق شده کسر می‌کند که اصطلاح بانکی‌اش «نرخ شکست» است و براساس مدت زمانی که پیش از سررسید، پولتان را برداشت کنید، درصد سودتان کمتر می‌شود. برای همین بهتر است پیش از افتتاح حساب بلند مدت (یکساله، دوساله و…) از نیاز نداشتن به پول‌تان در طول این مدت زمان مطمئن شوید تا بیشترین سود را بگیرید. فرمول محاسبه سود سپرده بلند مدت خیلی پیچیده‌ نیست. کافی است مبلغ سپرده‌تان را در درصد سود بانک ضرب کنید. بعد هم عدد به دست آمده را تقسیم بر 100 کنید تا سود یکسال‌تان به دست بیاید. برای درآوردن سود ماهانه هم آن را تقسیم بر عدد 12 کنید که تعداد ماه‌های سال است. راه ساده‌ترش هم رفتن به سایت رده و بخش محاسبه سود ماهانه بانکی است.

نکته ۱: وام‌های قرض‌الحسنه سازوکار متفاوتی نسبت به فرمول‌های گفته شده در بالا دارند و با کارمزدهای صفر تا 4درصد به متقاضیان داده می‌شوند. شیوه حساب کردن آن هم با فرمول محاسبه سود وام بانکی تفاوت دارد و برای همین هم بسیاری از مشتریان تصور می‌کنند سود کارمزد 4درصد بانکی بیشتر از مقدار واقعی محاسبه می‌شود.
نکته ۲: قبل از هر چیز، بانکی که بیشترین سود را به پس‌انداز شما می‌دهد پیدا کنید. برای اطلاع از بالاترین سود بانکی در سال 1400 هم روی «بیشترین سود سپرده بانک‌ها در سال 1400» کلیک کنید.
وام بدون چک و ضامن
×
وام بدون چک و ضامن
تا 50 میلیون تومان
دیجی‌پی