رده دریافت شماره شبا شبا بانک آینده

دریافت شبا بانک آینده با شماره حساب و شماره کارت

اگر می‌خواهید شماره کارت و شماره حساب بانک آینده را به شماره شبا تبدیل کنید و از نام صاحب حساب مطمئن شوید، این دکمه را بفشارید:

بانک آینده
بانک آینده

از خط تیره «-» یا «.» به‌عنوان جداکننده بخش‌های شماره حساب استفاده کنید.

نام صاحب حساب:

در «رده» می‌توانید با وارد کردن شماره کارت بانک آینده، شماره شبا دریافت کنید، برای استفاده از این امکان و همچنین اطمینان از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب، عضو «رده» شوید

 

شناسه شبا بانک آینده

شماره شبا بانک آیندههر بانکی برای شماره‌گذاری حساب‌های مشتریانشان از شیوه‌ای خاص استفاده می‌کند که با شیوه سایر بانک‌ها متفاوت است؛ برای مثال شماره‌حساب‌های بانک آینده با شماره‌حساب‌های هیچ بانکی در شیوهٔ به دست آمدن برابر نیست و به همین دلیل است که برای انتقال پول بین بانک‌های گوناگون با مشکلات بسیاری روبه‌رو بوده‌ایم. اما برای رفع این معضل نیاز بوده تا برای جابجایی پول بین حساب‌های مختلف از بانک‌های مختلف به یک فرمت یکپارچه دست‌یافت. بنابراین و برای رفع این مشکل بوده که شناسه استاندارد بین‌المللی یا همان IBAN برای یکپارچه‌سازی شماره‌حساب‌های بانکی طراحی‌شده است و بانک‌های ایران نیز از همین استاندارد استفاده می‌کنند. در این استاندارد هر حساب بانکی دارای یک شناسه یکتاست که در ایران بانام شناسه حساب بانکی ایران و یا به‌طور اختصار شبا شناخته می‌شود. این شماره در ایران با IR شروع‌شده که حروف اختصاری نام ایران است و پس از آن ۲۴ رقم دیگر به ترتیبی که خواهیم گفت قرار می‌گیرد.

 

ساختار شماره شبا

باید این نکته مهم را دانست که شماره شبا به هیچ عنوانی جایگزین شماره‌حساب شما در بانک آینده نخواهد شد، بلکه به‌عنوان کدی استاندارد در کنار آن قرار می‌گیرد و این‌گونه است که شما برای هر یک از حساب‌های خود در بانک آینده فارغ از نوع آن حساب می‌توانید شبای مخصوص به همان حساب را دریافت کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید. مزایایی که بدین ترتیب می‌توان آن‌ها را برشمرد؛

هر دو سامانه حواله الکترونیکی کشور یعنی ساتنا و پایا بر اساس شبا فعالند، بنابراین برای انجام حواله و هرگونه نقل و انتقالی بین بانک‌های کشور می‌باید شماره شبا خود را داشته باشید و همچنین هنگام گرفتن ابزارهای «دریافت پول» مانند دستگاه کارتخوان یا همان POS یا بهره‌مند شدن از خدمات درگاه اینترنتی نیز دانستن شماره شبا الزامی است. بانک آینده این مهم را با درج شماره شبا بر روی همه کارت‌های بانکی‌اش تسهیل کرده.

اما از دیگر مزایای شماره شبا این است که این شماره تمامی اطلاعات یک شماره‌حساب معمولی را در خود جا داده و با دانستن شماره شبا دیگر دلواپسی‌ای بابت دیگر جزئیات حساب داشته باشید، می‌شود به‌راحتی تا سقف 50 میلیون تومان وجه انتقال دهید یا از طریق آن پول دریافت کنید و همچنین برای حواله‌هایی که از شبا در آن‌ها استفاده می‌شود نیز هیچ نیازی به دانستن، ذکر و کنترل هیچ‌گونه اطلاعاتی نظیر نام بانک، نام یا کد شعبه، شماره‌حساب و نوع آن نخواهید داشت و دیگر به‌هیچ‌وجه درگیر کدهای مختلف و گوناگون نخواهید شد.

اما دیگر حسن قابل‌توجه این شماره جلوگیری از بروز هرگونه خطا یا اشتباه برگشت‌ناپذیر است. چه اگر اشتباهی در ورود شماره شبا پیش ‌آید، سامانه‌های بانکی به‌سرعت از آن آگاه شده گزارشش می‌کنند. به این معنی که اگر مشتری یا متصدی بانک یک یا چند رقم از شبا را به اشتباه وارد کند، سیستم با کنترل محتوای شبا پیام می‌دهد که خطایی رخ داده است و باید داده‌های واردشده را برای بار دیگر چک کرد. این‌گونه است که این سازوکار که برآمده از ساختار استانداردشدهٔ این شماره است امکان رخداد هرگونه خطای مشتری و متصدی بانک در ورود اطلاعات حساب و ارسال وجه به حساب‌های دیگر را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد.

 

دریافت شماره شبا

 

نحوه دریافت شماره شبا بانک آینده

تمامی حساب‌هایی که پس‌اندازهای شما در بانک آینده را در خود نگه‌داشته‌اند یک شماره شبا دارند که به‌طورمعمول بر روی کارتی که از بانک دریافت کرده‌اید درج‌شده، در غیر این صورت می‌توانید آن را حضوری از هر شعبه یا خودپرداز بانک آینده دریافت کنید. همچنین علاوه بر اینجا در سایت رده دو راه دیگر دریافت اینترنتی آن در سایت بانک آینده توضیح داده شده؛

‌دریافت شماره شبا از طریق وارد کردن شماره حساب و دریافت شماره شبا از طریق وارد کردن اطلاعات هویتی. این شیوه خاص بانک آینده بوده از دیگر ویژگی‌های این بانک در خدمات‌دهی به‌حساب می‌آید. برای آن دسته از افرادی هم گه به شماره حساب خود دسترسی ندارند، رده امکان تبدیل شماره کارت به شماره حساب آینده را فراهم کرده است.

مشکل دیگری که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند،‌تبدیل شماره کارت به شماره حساب است. برای این منظور می‌‌توانید از طریق همراه بانک،‌ دستگاه خودپرداز یا شعبه شماره حساب خود را پیدا کنید. تبدیل شماره کارت به حساب بانک آینده نیز از روش‌های بالا قابل استعلام است. اما در رده به‌راحتی می‌توانید از طریق شماره کارت به شماره حساب خودتان برسید.

یکی دیگر از مشکلات صاحبان حساب این بانک تبدیل شماره شبا به شماره کارت بانک آینده است،‌ در تمامی کارت‌های بانک آینده شماره شبا روی کارت نوشته شده است و فقط کافیست که به کارت خود دسترسی داشته باشید،‌در غیر اینصورت از طریق شماره شبا می‌توانید شماره حساب خود را داشته باشید و از طریق شماره حساب به شماره کارت برسید.

دریافت شماره شبا بانک آینده با شماره کارت

ساده‌ترین و شدنی‌ترین راه دریافت شماره شبا از شماره کارت است. اگر کارت بانک آینده در دست نبود (چون شماره شبا روی کارت درج شده است) و فقط شماره کارت در اختیار داشتید نگران نشوید، «رده» توانسته این امکان را به دست آورد که با وارد کردن شماره کارت بانک آینده، شماره شبا را ارائه دهد. برای استفاده از این امکان و همچنین اطمینان از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب، عضو «رده» شوید.
سوال: که شماره حساب بانک آینده چند رقمی است؟ این سوالی است که برای بسیاری از کاربران هنوز بدون جواب باقی مانده، همانطور که در بالا راجع به شماره شبا گفته شد، شبا یک عبارت ۲۴ رقمی است که از آنجایی که شماره حساب بانک آینده ۱۳ رقمی است پس ۱۳ رقم آخر شماره شبا همان شماره حساب شما خواهد بود.

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

39 دیدگاه
 1. اسماعیلی می‌نویسد

  تشکر

 2. قائدامینی می‌نویسد

  بسیار عالی ممنون

  1
 3. حبیب کمالی می‌نویسد

  عالی است

  1. حبیب کمالی می‌نویسد

   نمیشه

   1. کمال حبیبی می‌نویسد

    میشه

 4. هادی حسنی می‌نویسد

  خوبه

 5. مصطفی می‌نویسد

  خوبه

  1
 6. رض می‌نویسد

  سلام من چجوری شماره حسابمو بگیرم؟شبا و کارت نه،شماره حسابمو

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   عضو رده بشید. روی دکمه بالا کلیک کنید. خیلی ساده است بقیه مراحل.

   3
   1
 7. شایسته می‌نویسد

  ث

 8. امیررضا اخوان می‌نویسد

  عالی

 9. امیررضا اخوان می‌نویسد

  بسیار خوب

 10. امیر می‌نویسد

  بسیارعالی

  1
 11. رضا گلمکانی می‌نویسد

  عالی

 12. رضا گلمکانی می‌نویسد

  خیلی عالی

 13. محمد جعفری می‌نویسد

  خوب

 14. محمد می‌نویسد

  عالی لست

 15. مهدی رزاقی می‌نویسد

  یه تبدیل ساده کارت به شبا رو همش بروز خطا میزنه

  1
  1. رده می‌نویسد

   اگه منظورتون در پنل هست، در خود پنل، تیکت ثبت کنید تا به سرعت بررسی بشه.

 16. علی می‌نویسد

  پیامک تایید رده نمیاد

  1. رده می‌نویسد

   متاسفانه امروز کلیه سیستم‌های ارسال و دریافت پیامکی قطع بود.

 17. اردوان می‌نویسد

  ایده بسیار خوبیست که بتوان از این شماره کارت ،حساب یا شبا رابسرعت پیدا کردونیازی نیست به شعبه مراجعه کنیم با تشکر

 18. امجد می‌نویسد

  من شماره حساب دارم شماره کارت میخوام لطفا راهنماییم کنید

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   چون چند کارت می‌تونند به یه حساب متصل باشند (مثل کارت‌های منقضی شده) در نتیجه چنین تبدیلی امکان نداره. ولی میتونید هر نوع جابه‌جایی رو با شماره شبا به سادگی انجام بدید. کافیه عضو رده بشید و با شماره حساب، شماره شبا بانک آینده رو دریافت کنید.

 19. مجید می‌نویسد

  دریافت شبا باشماره کارت

  2
  1. رده می‌نویسد

   همونطور که نوشته‌ایم، لازم نیست اینجا چیزی بنویسید؛ روی دکمه بالا کلیک کنید و عضو رده بشید.

 20. شعبان می‌نویسد

  سلام چطور میشه شماره مشتری بدست اورد

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   شماره مشتری یه شماره اختصاصی درون بانکی است و جز با اطلاعات حساب از بانک آینده، با روش دیگه‌ای به دست نمیاد

 21. فرهاد غضنفری می‌نویسد

  دوستان جهت رفع خیلی از مشکلات با شماره 0212957 تماس بگیرید،24ساعته پاسخ گو هستند،،واقعا همشون گرم

  1
 22. فرهاد غضنفری می‌نویسد

  واقعا فوق العاده است این همه پشتیبانی،،ساعت 2:30نصف شب زنگ زدم به صورت حرفه ای وخیلی روان و بسیار صمیمانه مشکل بنده رو بر طرف کردند…یادتون مبارک….درود بر شرفتون،،

 23. میترا عابدینی می‌نویسد

  من شماره کارت دارم شماره حساب آینده خودمو میخوام

  2
  1. رده می‌نویسد

   عضو رده بشید، در پنل کاربری‌تون، بخش تبدیل‌های شبا، تبدیل کارت به شماره حساب رو انتخاب کنید. خوشبختانه کارت بانک آینده این امکان رو پشتیبانی می‌کنه.

   2
 24. مريم على پور می‌نویسد

  خوب است

 25. کاظم اروجی می‌نویسد

  شماره شبا اینده

  1. رده می‌نویسد

   لازم نیست اینجا چیزی بنویسید. در رده عضو بشید و با شماره کارت یا شماره حساب، شماره شبا بگیرید.

   1
 26. بخش شاددل می‌نویسد

  من میگم شماره شبا بانک اینده رو میخوام باشماره کارت میگه دیدگاهتون چیه؟

  2
  3
  1. رده می‌نویسد

   در بالای همین صفحه، کامل توضیح داده شده که برای گرفتن شماره شبا با شماره کارت، باید عضو رده بشید. کار بسیار ساده‌ای است و امکانات بانکی و مالی بسیاری در اختیار شما قرار می‌گیره. البته با ادب و احترام.

 27. soran.asn می‌نویسد

  باسلام من از سایت شما شماره شبا بانک تجارت کرفتم دکمه کپی رو زدم و بهش پول واریز کردم مشخصات طرف نیومده بود ولی شماره پیگیری هست از حسابم کم شده ولی به طرف نرسیده لطفا راهنمای کنید ممنون میشم

  1
  1. رده می‌نویسد

   اگر عضو رده شده بودید، در صفحه کارتابل‌تان امکان نمایش مشخصات صاحب‌حساب و فعال بودن آن، در اختیارتان قرار می‌گرفت. شماره شبا تجارت را با شماره حساب گرفتید یا شماره کارت؟ واریز شبا آنی نیست و در ساعات خاصی صورت می‌گیرد. شاید کسر از حساب و افزوده نشدن به حساب طرف مقابل، به این دلیل باشد.
   در هر مرحله اشتباهی صورت گرفته باشد، سیستم شبا با چک کردن خطا، پول را به حسابتان برمی‌گرداند، نگران نباشید.

   1
   1
تسهیلات بدون ضامن
×
تسهیلات بدون ضامن و وثیقه
تا 50 میلیون تومان
ویپاد | ترابانک پاسارگاد