رده دریافت شماره شبا شبا بانک دی

دریافت شبا بانک دی با شماره حساب و شماره کارت

اگر می‌خواهید شماره کارت و شماره حساب بانک دی را به شماره شبا تبدیل کنید و از نام صاحب حساب مطمئن شوید، این دکمه را بفشارید:

بانک دی
بانک دی

از خط تیره «-» یا «.» به‌عنوان جداکننده بخش‌های شماره حساب استفاده کنید.

نام صاحب حساب:

در «رده» می‌توانید با وارد کردن شماره کارت بانک دی شماره شبا دریافت کنید، برای استفاده از این امکان و همچنین اطمینان از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب، عضو «رده» شوید

 

شناسه شبا بانک دی

شماره شبا بانک دییکی از معضلات اصلی بانکداری درگذشته نبود سازوکاری جهانی برای شناسایی حساب‌های مختلف بود تا آنکه در دهه پیش و طی فعالیت‌هایی بین بانکی به وجود آمده، لزوم شکل‌گیری شماره‌ای بین‌المللی در مبادلات بانکی احساس شد. این سرآغاز استاندارسازی شماره حساب بانکی با شماره‌ای منحصربه‌فرد بود. شماره‌ای که تنها و تنها معرف همان یک حساب مشخص است و اینگونه بود که IBAN یعنی همان «International Bank Account Number» به وجود آمد.

حال پیش از هرگونه توضیحی در ارتباط با شماره شبا باید این را گفت که این شناسه، شناسه‌ای است که مطابق با استاندارد بین‌المللی 13616-ISO در سال 2007 تولید شده و تاکنون به منظور یکسان‌سازی شماره حساب‌های بانکی در سطح بین‌المللی مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین باید اشاره کرد که به کار بردن این شناسه به تسهیل و کم‌اشتباهی در تبادلات بین بانکی انجامیده. حال شبا نیز که اختصاری است برای شماره حساب بانکی ایران با تکیه بر قواعد و استانداردهای همین IBAN است که ساخته می‌شود و مشخصاً همان اهداف را دنبال می‌کند: یعنی به‌طور مشخص در پی تسهیل نقل و انتقال‌های الکترونیکی و استانداردسازی مبادلات بین بانکی و بین‌المللی بانک‌های کشور است.

 

ساختار شماره شبا

اکنون بیش از یک دهه است که در تمام سامانه‌های پرداخت بین بانکی ازجمله ساتنا و پایا تنها از این نوع شماره حساب یعنی از شماره شبا استفاده می‌شود. شماره‌ای که اگرچه در روند ساخت و محاسبه‌اش خود شماره حساب داخلی هر بانک مثل بانک دی نیز به کار می‌رود، سر آخر اما از نظام شماره‌گذاری داخلی هریک از بانک‌ها مستقل است و شیوه‌ای کاملاً منحصر به خودش دارد. شماره شبا انواع حساب‌های بانک دی نیز همچون سایر بانک‌های خصوصی و دولتی تابع ساختار این شماره است:

ابتدا در دو حرف که تنها کاراکترهای غیر عددی شبا هم هستند، اختصار نام کشورها را داریم که برای ایران همان IR است. بعد از آن ارقام کنترلی را خواهیم دید، این ارقام به‌منظور حصول اطمینان از دریافت و ارسال کامل و بدون نقص یا تحریف شبا، بر مبنای مندرجات درونی خود شماره شبا است که محاسبه‌شده و به‌عنوان بخش الزامی این کد به آن افزوده می‌شوند. و بعد از آن شماره حساب پایه را داریم که 22 کاراکتر است و خود از بخش‌های مختلفی ساخته شده و اطلاعات مختلفی را در خود جا داده از جمله کد بانک و کد شعبه و کد حساب که تعیین‌کننده نوع حساب است. پس به این‌ ترتیب طول شبا به‌طور دقیق 26 کاراکتر می‌شد و شماره‌های کمتر یا بیشتر از این میران به هیچ ترتیبی موردقبول نیست و پذیرفته نخواهند شد. برای رسیدن به این منظور در آغاز هرکدام از این بخش‌ها که به حدنصاب نرسیده‌اند، می‌باید صفر افزود.

نمایش شماره شبا در سیستم‌های رایانه‌ای به‌صورت یکپارچه و بدون فاصله است، حال آنکه نمایش آن در اشکال مانند فرم‌ها و نامه‌ها، به این صورت است که از سمت چپ، بین هر چهار کاراکتر، یک فاصله قرار می‌گیرد. درنتیجه کد شبا در فرم نوشتاری شامل 6 دسته چهار کاراکتری و یک دسته 2 کاراکتری در سمت راست خواهد بود.

 

دریافت شماره شبا

 

نحوه دریافت شماره شبا بانک دی

برای دریافت شماره شبا از بانک دی راه خیلی ساده‌ای پیش روی شماست. کافی است در کادر مشخص شده بالا، شماره حساب خود را دقیق و با همان شکل خواسته شده وارد کنید. اگر هم می‌خواهید از صحت این شماره داده شده، نام دارنده حساب یا فعال بودن حساب مطمئن شوید، کافی است عضو رده شوید. غیر از این راه ساده، شماره شبا روی کارت‌بانک بانک دی نوشته شده و می‌توانید به این شکل سنتی(!) شماره شبا بگیرید. در همراه‌بانک بانک دی هم به سادگی شماره شبا در اختیار شماست. تماس با شعبه بانکی و حضور در شعبه برای گرفتن شماره شبا آخرین توصیه‌ای است که می‌شود کرد.
اما شاید برایتان سوال پیش بیاید که کدام اعداد شماره شبا شامل شماره حساب است، برای این منظور کافیست بدانید که شماره حساب بانک دی چند رقمی است، از آنجاییکه شماره حساب این بانک همانند سایر بانک‌ها ۱۳ رقمی است،‌ نمونه شماره حساب بانک دی را می‌توانید در ۱۳ رقم آخر شماره شبا مشاهده کنید.

 

دریافت شماره شبا بانک دی با شماره کارت

گذشته از این صفحه -یعنی درگاهی که سایت رده برای دریافت شماره شبا بانک دی فراهم کرده- می‌توانید از راه‌های گوناگون دیگری نیز شماره شبا حساب‌های خود در بانک دی را دریافت کنید. اما اگر پول را باید به حساب غریبه‌ای بریزید و تنها به شماره کارت دسترسی دارید باید چه کرد؟

چنانچه شما نیز از آن دست افرادی هستید که شماره کارت بانک دی تنها چیزی است که از حساب موردنظر در این بانک به آن دسترسی دارید و می‌خواهید بر اساس شماره مندرج بر روی آن شماره شبا خود را به دست آورید، «رده» توانسته این امکان را به دست آورد که با وارد کردن شماره کارت بانک دی، شماره شبا را ارائه دهد. برای استفاده از این امکان و همچنین اطمینان از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب، عضو «رده» شوید.

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

7 دیدگاه
 1. علی می‌نویسد

  خوب

 2. مهین رشتی زاده می‌نویسد

  تا اینجا هنوز به مشکلی بر نخوردم ولی معمولاکار کردن با بانک دی ساده وراحت می باشد رشتی زاده

 3. مهین رشتی زاده می‌نویسد

  تا اینجا هنوز به مشکلی بر نخوردم

 4. Reza Shobeiri می‌نویسد

  با سلام متاسفانه سیستم بانکی دی از CIA هم پیچیده تر است بنده که هیچوقت نتوانستم به راحتی اطلاعات بگیرم و یا اینترنتی پول جابجا کنم حتی برای گرفتن شماره شبا هم رجوع کردم متاسفانه مینویسد موجودی شما که 45000000 ریال است برای دریافت این اطلاعات کافی نیست!!!!!!! همین باعث میشود که من از بانکهای دیگرم استفاده کنم.شرمنده

  3
  1
 5. حمید می‌نویسد

  ممنون از برنامتون

 6. رضوی می‌نویسد

  عالیه

 7. الیاس می‌نویسد

  خوب

  1
وام بدون چک و ضامن
×
وام بدون چک و ضامن
تا 50 میلیون تومان
دیجی‌پی