رده دریافت شماره شبا شبا بانک کارآفرین

محاسبه شبا و دریافت شماره شبا بانک کارآفرین

اگر می‌خواهید شماره حساب بانک کارآفرین را به شماره شبا تبدیل کنید و از نام صاحب حساب مطمئن شوید، این دکمه را بفشارید:

بانک کارآفرین
بانک کارآفرین

از خط تیره «-» یا «.» به‌عنوان جداکننده بخش‌های شماره حساب استفاده کنید.

نام صاحب حساب:

 

شناسه شبا بانک کارآفرین

شماره شبا بانک کارآفرینشبا یا همان شماره حساب بانکی ایران شناسه‌ای است معادل IBAN یا همان International Bank Account Number که در ادامه همین مطلب خواهیم کوشید تا توضیحی هر چند مختصر از آن به دست دهیم. این شناسه که از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در کشور ما تعریف و تبیین شده کدی 26 کاراکتری است که به منظور تسهیل و استانداردسازی مبادلات بین بانکی و بین‌المللی بانک‌های کشور، و اکنون چند سالی ست تا در تمام سامانه‌های پرداخت بین بانکی منحصراً ‌از این نوع شماره حساب استفاده می‌شود.

این شماره بر اساس استاندارد ISO13616 کار می‌کند. این شماره شامل 24 رقم و دو کاراکتر IR​ است و یک حساب بانکی را به گونه‌ای کاملا منحصربه‌فرد در تمامی نظام بانکی کشور مشخص می‌کند. هر شماره حساب بانکی، قابلیت این را دارد تا به یک شماره شبایی تبدیل شود که بر اساس مجموعه استاندارهای IBAN ایجاد شده است. این استانداردها در حال حاضر در بسیاری از کشورهای جهان -به‌ویژه تمامی کشورهای اروپایی- به عنوان استاندارد جهانی شماره حساب بانکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دریافت شماره شبا

 

ساختار شماره شبا

همانطور که گفته شد شبا کدی ست با 26 کاراکتر، که از ۳ بخش اصلی تشکیل شده است. برای مثال IR27053000000100324200001  نمونه‌ای از کد شبا برای حسابی فرضی در بانک کار آفرین است. همانطور که مشاهده می‌کنید دو حرف اول آن کد کشور یا همان اختصار بین‌المللی نام ایران است. که در مورد تمامی حساب‌های کشور فارغ از اینکه کدام حساب مربوط به کدام بانک است همان دو حرف IR می‌آید.

باقی کاراکترها همه اعدادند که شامل کد کنترلی (یا همان چک دیجتس) و شماره حساب می‌شود. بد نیست بدانید که طی فرآیندی در همه پرداخت‌ها، کد کنترلی چک می‌شود تا نه تنها از صحت شماره اطمینان به دست آید بلکه مانع بروز هر گونه خبط و خطایی باشد که معمولا در زمان وارد کردن دستی شماره می‌تواند به وقوع بپیوندد.

شناسه بانک صاحب حساب هم جزیی از رقم‌های شباست که در ابتدای این بخش یعنی در ابتدای 22 رقم آخر قرار می‌گیرد و این شناسه برای بانک کارآفرین همانطور که در شماره شبا فرضی‌ای که پیشتر نوشته شد دیده‌اید، 053 است.

 

تفاوت شماره شبا با شماره حساب

IBAN حروف اختصاری Internet Bank Account Number، و BBAN حروف اختصاری Basic Bank Account Number یا همان شماره حساب است. شماره حساب در واقع شماره شناسایی حساب شما در بانکی است که حساب به آن تعلق دارد و فقط به کار انتقال وجه داخلی بین حساب‌های همان بانک می‌آید. درحالی‌که شماره شبا همانطور -که پیشتر بارها گفتیم- برای انتقال وجه بین بانک‌های متفاوت است.

اما این وسط شماره کارت چه تفاوتی با بقیه دارد؟ اغلب کارت‌ها برای حساب‌های سپرده‌گذاری کوتاه مدت صادر می‌شوند. شماره کارت هم همچون شماره شبا در کل سیستم بانکی کشور شماره‌ای یکتا و منحصر‌به‌خود است و می‌توان برای جابجایی بین بانکی از آن نیز استفاده کرد. با این تفاوت که این شماره پس از سرآمدن تاریخ انقضا کارت از بین می‌رود. جز معدودی از بانک‌ها که کارت جدید را نیز با همان شماره قبل است صادر می‌کنند، شماره کارت از بین رفتنی و غیرقابل اعتماد است.

نکته دیگر در تفاوت شماره کارت و شماره شبا، محدودیت انتقال از طریق شماره کارت است؛ برای اولی یا همان انتقال از طریق شماره کارت سقف، ۲ تا ۳ میلیون تومان در شبانه روز است و برای دومی یعنی انتقال از طریق شبا محدودیت چندانی وجود ندارد.

 

دریافت شماره شبا بانک کارآفرین

برای دريافت شماره شناسه حساب بانکی ايران یا همان شماره شبای حساب‌های بانک کارآفرین صاحبان سپرده در این بانک تنها بايستی شماره حساب یا شماره قرارداد مورد نظرشان را وارد کرده و عبارت امنيتی‌ای را که وجود دارد هم در فيلد مربوطه‌اش تایپ کنید و همین.

اما اگر می‌خواهید از طریق شماره کارت به شماره شبا برسید یا به فکر تبدیل شماره کارت کارآفرین خود به شماره شبا هستید باید گفت که بانک کار آفرین هم چون برخی از بانک‌ها هنوز این امکان را تعریف نکرده که به طور مستقیم بتوان شماره کارت را به شبا تبدیل کرد. بنابراین شما می‌بایست ابتدا بر اساس شماره کارت خود شماره حساب‌تان را به دست آورید و بعد همانطوری عمل کنید که پیشتر توضیح داده شد.

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

2 دیدگاه
 1. حامد عوض نژاد می‌نویسد

  شماره شبا بانک کار آفرینی

  1
  3
  1. رده می‌نویسد

   لازم نیست اینجا درخواست بنویسید، صفحه رو رفرش کنید و در کادر بالا شماره حسابتون رو وارد کنید و شماره شبا بگیرید.
   اما اگه با شماره کارت، شماره شبا می‌خواهید یا دوست دارید از صحت شماره شبا مطمئن بشید، باید عضو ر‌ده بشید.

تسهیلات بدون ضامن
×
تسهیلات بدون ضامن و وثیقه
تا 50 میلیون تومان
ویپاد | ترابانک پاسارگاد