رده دریافت شماره شبا شبا بانک سرمایه

دریافت شبا بانک سرمایه با شماره حساب و شماره کارت

اگر می‌خواهید شماره کارت و شماره حساب بانک سرمایه را به شماره شبا تبدیل کنید و از نام صاحب حساب مطمئن شوید، این دکمه را بفشارید:

بانک سرمایه
بانک سرمایه

از خط تیره «-» یا «.» به‌عنوان جداکننده بخش‌های شماره حساب استفاده کنید.

نام صاحب حساب:

در «رده» می‌توانید با وارد کردن شماره کارت بانک سرمایه، شماره شبا دریافت کنید، برای استفاده از این امکان و همچنین اطمینان از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب، عضو «رده» شوید

 

شناسه شبا بانک سرمایه

شماره شبا بانک سرمایهشناسه حساب بانکی ایران که آن را به اختصار شبا می‌نامیم، شماره‌ای است با 24 رقم که یک حساب بانکی را به صورت منحصربه‌فرد در تمام نظام بانکی ایران مشخص می‌کند. معمولا اینگونه به نمایش درمی‌آید که هر ۴ رقم به ۴ رقم میان آن فاصله‌ای می‌اندازد تا از سختی خوانش آن بکاهند.

شبا یا شماره حساب بانکی ایران، کد شناخته‌شده‌ای است که برای تسهیل و استانداردسازی مبادلات بین بانکی و جهانی بانک‌های کشور، از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بر اساس به‌روزترین استانداردهای جهان تعریف و تبیین شده است. اکنون چندین و چند سال است که در تمام سامانه‌های پرداخت بین بانکی از جمله ساتنا و پایا تنها و تنها از این نوع شماره استفاده می‌شود.

هر شماره حساب بانکی -گذشته از آنکه برای کدام یک از بانک‌ها باشد- به‌راحتی می‌تواند به یک شماره حساب شبا تبدیل شود. این راحتی از اصول مهم دریافت و محاسبه شماره شبا در شبکه بانکی می‌آید. از طرف دیگر روز به روز موارد کارآمدی این شماره در حال افزایش است و بسیار پیش می‌آید که در روند انجام کاری یا به ویژه پر کردن صفحه‌ای در فضای مجازی از اطلاعات شخصی و همچنین اطلاعات حساب‌مان به شماره شبا برمی‌خوریم که هرچه سریع‌تر و آسان‌تر به دست آوردن آن برایمان امر بسیار مهمی است.

 

ساختار شماره شبا

در این شماره ۱۹ رقم سمت راست شباهت زیادی به اصل یا خود شماره حساب داخلی همان بانکی دارد که حساب برای همان بانک است. در واقع می‌توان گفت بدنه اصلی شماره شبا در اصل از شماره حساب است که ساخته می‌شود. سایر ارقام اما کدهایی ست که به ترتیب از همان راست به چپ به این ترتیب خواهند بود: کدی که نوع حساب را مشخص می‌کند و معمولاً برای بانک‌های کشور ما دو رقم داد. بعد از آن، کد دو رقمی دیگری خواهیم داشت نشانگر کد شعبه و بعد شماره شناسه بانک را خواهیم داشت که برای بانک سرمایه 058 است و سر آخر ارقام کنترل‌کننده صحت یا همان Chek Digitds را خواهیم داشت که درست بعد از تنها کاراکترهای غیرعددی این شماره خواهند آمد.

مطابق دستور العمل بانک مرکزی تمامی بانک‌ها از جمله بانک سرمایه مکلفند شماره شبا تمامی حساب‌های مشریان خود را محاسبه کرده و آن را رایگان و بی‌کسر کارمزد در اختیار آنها قرار دهند. نکته دیگر اینکه شماره شبا در مبادلات بین‌المللی نیز کاربردهای مهمی دارد. چراکه اصل این شماره بر اساس استاندارد IBAN بوده که ایجاد شده است و در حال حاضر در بسیاری از کشورهای جهان از جمله تمامی کشورها در قاره سبز به عنوان استاندارد شماره حساب بانکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از دیگر مزایای شبا این است که اگر مشتری یا متصدی بانک یک یا چند رقم از شبا را به اشتباه وارد کند، سیستم با کنترل محتوای شبا به او اعلام می‌کند که اشتباهی رخ داده است و باید شبا وارد شده مجدداً کنترل شود. این سازوکار شبا امکان خطای مشتری و متصدی بانک در ورود اطلاعات حساب و ارسال وجه به حساب‌های دیگر را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد.

و سرآخر اینکه هر دوی سامانه‌های ساتنا و پایا که سامانه‌های حواله الکترونیکی کشور به شمار می‌روند بر اساس شبا است که فعالیت می‌کنند؛ بنابراین دانستن شماره شبا حساب‌هایمان برای انجام حواله بین بانک‌ها برای همه مشتریان بانک‌ها ضرورت دارد.

دریافت شماره شبا

 

محاسبه شماره شبا بانک سرمایه

از طریق شعبه‌های بانک سرمایه می‌توانید شبا بگیرید ولی اگر دنبال راه ساده‌تر هستید، کافی است در همین کادر بالا، شماره حساب بانک سرمایه را وارد کرده و شماره شبا بانک سرمایه دریافت کنید. بدون هیچ معطلی و گمراهی. فقط در وارد کردن شماره حساب دقت کنید تا محاسبه اشتباه صورت نگیرد.

 

دریافت شماره شبا بانک سرمایه با شماره کارت

ساده‌ترین و شدنی‌ترین راه اگرچه داشتن شماره حساب و تبدیل آن به شماره شباست ولی اگر فقط شماره کارت داشتید چه؟ نگران نشوید، بانک سرمایه  امکانی را به وجود آورده که به‌طور مستقیم با وارد کردن شماره کارت خود نیز می‌توان به شماره شبا دست پیدا کرد. این امکان هم‌اکنون در اختیار «رده» است که با وارد کردن شماره کارت بانک سرمایه شماره شبا ارائه دهد. برای استفاده از این امکان و همچنین اطمینان از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب، عضو «رده» شوید.

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

3 دیدگاه
 1. پرویز می‌نویسد

  سلام،تمام مدارکم گم شده از جمله تمام کارتام،ولی خیلی به بانک سرمایه البته کارتش نیاز دارم،چطور میشه اطلاعات حسابمو بگیرم یا کسی متونه کمکم کنه
  واقعا گرفتار این کارت شدم خیلی ب کمک نیاز دارم ،لطفا کمک کنید

 2. مسعود عربشاهی می‌نویسد

  گرفتن شماره شبا با کارت

  1
  1
  1. رده می‌نویسد

   کافی است روی دکمه عضویت در رده کلیک کنید، به سادگی عضو بشید و با شماره کارت، شبا بگیرید

   1
وام بدون ضامن
×
وام بدون ضامن
وام بدون ضامن با اپلیکیشن رده