محاسبه سود سپرده بلند مدت و کوتاه‌ مدت بانکی

سود روزانه: تومان
سود ۳۰ روز: تومان
سود روز: تومان
سود سالانه: تومان

فرمول محاسبه سود بانکی برای آنهایی که می‌خواهند سپرده بلند مدت یا کوتاه مدت افتتاح کنند، اهمیت زیادی دارد. بالاخره هر کسی که می‌خواهد پس‌اندازش را در بانک بگذارد، همین سوال توی ذهنش می‌آید: «چه سودی به پول من تعلق می‌گیرد؟» اگر شما هم از محاسبه سود سپرده بانکی اطلاعی ندارید، تنها با نوشتن عدد پس‌انداز و درصد سود و بدون نیاز به دانستن فرمول‌های ریاضی، محاسبه سود سپرده را در یک روز، یک ماه یا یک سال از رده بخواهید.

آدم‌هایی که اهل ریسک یا کارهای اقتصادی نیستند، باز کردن سپرده بانکی و گرفتن سود مشخص و بی‌دردسر را به هر کار دیگری ترجیح می‌دهند. اما همین کار ساده هم راه و روش خودش را دارد. اول از همه باید بدانید چنددرصد سود به سپرده‌تان تعلق می‌گیرد. بعد هم بروید سراغ فرمول محاسبه سود سپرده بانکی تا با چند ضرب و تقسیم ساده متوجه منفعتی شوید که این سرمایه‌گذاری برای شما خواهد داشت. اما خیلی‌ها رابطه چندان خوبی با ریاضی ندارند و برای همین محاسبه آنلاین سود بانکی سایت رده می‌تواند جای خالی فرمول‌های خشک ریاضیات را برایتان پر کند.

محاسبه سود و اقساط وام

فرمول محاسبه سود سپرده کوتاه مدت

پولی که براساس قرارداد شما و بانک برای کمتر از یکسال در بانک سپرده‌گذاری می‌شود، سپرده کوتاه مدت به حساب می‌آید. فرمول محاسبه سود سپرده به این شکل خواهد بود که باید پول سپرده شده به بانک را در درصد سودی که به سپرده‌تان تعلق می‌گیرد ضرب و بعد هم مجموع را تقسیم بر 100 کنید تا سود یکسال از این سرمایه‌گذاری به دست بیاید. اما در محاسبه آنلاین سود سپرده کوتاه مدت تنها کافی است مبلغ پس‌اندازتان و درصد سودی که بانک برای پرداخت به شما تعهد داده را داشته باشید تا مبلغ دقیق سود روزانه، ماهانه و سالانه‌تان را از این سپرده‌گذاری بانکی بگیرید.

نکته: برای محاسبه سود یک‌ماهه سپرده کوتاه مدت، کمترین مبلغ مانده سپرده در طول ماه مبنای محاسبه سود خواهد بود.

فرمول محاسبه سود سپرده بلند مدت

اگر برای زمانی بیشتر از یکسال به پولتان نیاز ندارید، بهتر است سپرده بلند مدت افتتاح کنید. سود سپرده‌های بلند مدت بانکی بیشتر از کوتاه مدت است. اما اگر پیش از موعد بخواهید پول‌تان را از حساب خارج کنید، بانک درصد مشخص‌شده‌ای را از این سود کسر می‌کند که اصطلاح بانکی‌اش «نرخ شکست» است و براساس مدت زمانی که پیش از سررسید، پولتان را برداشت کنید، درصد سودتان کمتر می‌شود. برای همین بهتر است پیش از افتتاح حساب بلند مدت (یکساله، دوساله و…) از نیاز نداشتن به پول‌تان در طول این مدت زمان مطمئن شوید تا بیشترین سود را بگیرید. فرمول محاسبه سود سپرده بلند مدت خیلی پیچیده‌ نیست. کافی است مبلغ سپرده‌تان را در درصد سود بانک ضرب کنید. بعد هم عدد به دست آمده را تقسیم بر 100 کنید تا سود یکسال‌تان به دست بیاید. برای درآوردن سود ماهانه هم آن را تقسیم بر عدد 12 کنید که تعداد ماه‌های سال است. البته این را گفتیم تا ماهیگیری را یادتان داده باشیم، اما نیازی به این کارها نیست و می‌توانید در بخش محاسبه آنلاین سود سپرده سایت رده خیلی ساده و راحت از مبلغ سود بانکی‌تان باخبر شوید.

نکته: قبل از هر چیز، بانکی که بیشترین سود را به پس‌انداز شما می‌دهد پیدا کنید. برای اطلاع از بالاترین سود بانکی هم روی «بیشترین سود سپرده بانک‌ها» کلیک کنید.
وام بدون چک و ضامن
×
وام بدون چک و ضامن
تا 50 میلیون تومان
دیجی‌پی