رده دریافت شماره شبا شبا بانک گردشگری

دریافت شماره شبا بانک گردشگری با شماره حساب

اگر می‌خواهید شماره حساب بانک گردشگری را به شماره شبا تبدیل کنید و از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب مطمئن شوید، این دکمه را بفشارید:

بانک گردشگری
بانک گردشگری

از خط تیره «-» یا «.» به‌عنوان جداکننده بخش‌های شماره حساب استفاده کنید.

نام صاحب حساب:

شناسه شبا بانک گردشگری

شماره شبا بانک گردشگریشناسه حساب بانکی ایران یا همان شبا، کدی است با ساختار و استاندارد بین‌المللی که از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و برابر با استاندارد 13616 سازمان جهانی استاندارد تعریف و تبیین شده است تا گذشته از استاندارد کردن نقل و انتقالات و مبادلات بین بانکی و بین‌المللی بانک‌های کشور، به هرچه ساده‌تر و ایمن‌تر شدن این نقل و انتقال‌ها و مبادلات نیز بیانجامد.

این شماره که اکنون تمامی سامانه‌های الکترونیکی پرداخت بین بانکی کشور چندین سالی است تا برای انواع نقل و انتقالات از آن استفاده می‌کنند، شماره‌ای است که با به‌روزترین معیارهای جهانی در قالب ترکیبی چندین شماره و شناسه به‌ وجود آمده و هر اطلاعات موردنیاز یا موجود در یک حساب بانکی را به نحوی در خود جای داده. از دیگر محاسن این کد باید به این نکته اشاره کرد که با افزودن شکل اختصاری نام هر کشور در آغاز آن بی‌آنکه نیازی به تغییر دیگری باشد این شماره کارکرد بین‌المللی هم پیدا می‌کند و می‌تواند برای انواع نقل و انتقال‌های فرامرزی نیز مورد استفاده قرار گیرد. به تعبیری می‌توان گفت این شماره نه تنها کدی ملی که در اصل شناسه‌ای بین‌المللی است برای تشخیص تمامی حساب‌های بانکی هر فرد فارغ از اینکه آن حساب از چه نوعی و متعلق به کدام بانک است.

اما بانک گردشگری همچون اغلب بانک‌ها این شماره را روی کارت‌های خود چاپ می‌کند تا هرکس بتواند به راحتی شماره شبای گردشگری خود را به دست آورد یا به دیگران برای واریز حساب ارسال کند. چون روزبه‌روز این شماره کاربرد بیشتری پیدا می‌کند و اکنون علاوه بر بسیاری از سازمان‌ها و نهادها همچون سازمان بورس و سجام، ثبت‌نام در سامانه تهران من شهرداری تهران و سازمان خصوصی‌سازی و بسیاری نهادهای دیگر برای پرداخت سود یا ثبت‌نام در سامانه، از متقاضیان خود می‌خواهند تا شماره شبا یکی از حساب‌‌های خود را وارد کنند. همچنین دانستن شبا برای دریافت سود سهام عدالت و دریافت خدمات ساتنا و پایا نیز الزامی است.

با ما همراه باشید تا در اینجا شما را با تبدیل شماره کارت به شماره شبا بانک گردشگری همراهی کنیم.

درباره شماره شبا

طول شماره شبا دقیقاً باید ۲۶ کاراکتر باشد. این شناسه از سمت چپ نوشته می‌شود و از ۳ قسمت اصلی تشکیل شده است؛ قسمت اول، کد هر کشور است که اختصار بین‌المللی نام همان کشور بوده و برای ایران با IR نمایش داده می‌شود. قسمت دوم رقم کنترلی ۲  کاراکتری است که بر  اساس اطلاعات درون همین شماره و با روشی ویژه محاسبه می‌شود. سر آخر یعنی ۲۲ کاراکتر دیگر که همگی اعدادی از صفر تا ۹ هستند، خود به ۳ بخش دیگر تقسیم می‌شود. به این ترتیب که سه رقم اول شناسه بانکند و بعد از آن اعدادی می‌آیند که معرف نوع حساب خواهند بود و بعد از آن هم خود شماره حساب عینا تکرار می‌شود.

نکته‌ی آخر اینکه در صورت کم‌تر بودن شماره حساب هر بانک به نسب تعیین شده، می‌بایست صفر گذاشته شود. و به این ترتیب است که در سیستم‌های رایانه‌ای، شبا مانند این نمونه (IR260220170001010001101001) یکپارچه و بدون فاصله نمایش داده می‌شود. البته در اشکال نوشتاری، مانند فرم‌ها و نامه‌ها، برای راحت‌تر شدن خوانش و جلوگیری از پیش‌آمدن هر اشتباهی در خواندن، از سمت چپ، بین هر ۴ کاراکتر، یک فاصله قرار می‌دهند. طبیعتا همه این قواهد برای شماره شبا بانک گردشگری هم صادق است.

دریافت شماره شبا

 

نحوه دریافت شماره شبا بانک گردشگری

شما با در دست داشتن شماره حساب خود به‌راحتی می‌توانید شماره شبا هر یک از حساب‌های خود در بانک گردشگری را به دست آورده و آن را نزد خود نگاه دارید؛ چراکه روز به روز و با هرچه کارآمدتر شدن این شماره، بیشتر از قبل به آن نیازمند می‌شویم و تعداد درخواست‌ها برای به دست آوردن این شماره نیز در حال افزایش است.

با روی کار آمدن این شماره جابه‌جایی پول به‌نحو چشمگیری آسان‌تر شده است؛ به این ترتیب که با داشتن شماره شبا بانک گردشگری از طریق سامانه «پایا» امکان جابه‌جایی ۱۵ میلیون به وجود آمده است و با استفاده از سامانه «ساتنا» می‌توان تا سقف ۵۰ میلیون تومان در هر روز به هر حسابی در هر بانکی حواله کرد و مطمئن بود که امکان رخ دادن اشتباه تقریبا وجود ندارد.

برای اینکه این شیوه‌ نقل و انتقال مالی همانطور که پیشتر هم اشاره کردیم با استانداردهای جهانی همگام است و از امنیت بسیار بالاتری نسبت به حواله کردن‌های قدیمی برخوردار است. دیگر مزیت بسیار کارآمد این شناسه این است که شماره شبا بانک گردشگری یا همان شناسه بین‌المللی حساب شما در این بانک همچون شماره شبا سایر بانک‌های کشور شماره‌ای است منحصر به همان حساب که علاوه بر تراکنش‌ها و حواله‌های الکترونیکی داخلی، در شرایط عادی روابط با سایر کشورها امکان نقل و انتقالات بین‌المللی را هم فراهم کرده.

راحت‌ترین درگاه محاسبه شماره شبا برای بانک گردشگری -بی‌تردید- همین‌جا و همین درگاهی است که رده در اختیارتان قرار داده و امکان تایید شماره شبا و فعال بودن حساب در اختیارتان قرار می‌گیرد. کافی است در رده عضو شوید.

 

محاسبه شماره شبا بانک گردشگری با شماره کارت

اگر شما هم از آن دست افرادی هستید که از میان اطلاعات حساب خود در بانک گردشگری تنها به شماره کارتتان دسترسی دارید جای هیچ نگرانی‌ای نیست؛ هرچند بسیاری از بانک‌ها این امکان را در اختیار رده قرار داده‌اند تا با ثبت شماره کارت، شماره شبا داده شود ولی بانک گردشگری جزو این فهرست نیست. امیدواریم به زودی بانک گردشگری هم امکان دریافت شماره شبا با شماره کارت را فراهم کند.

اما می‌توانید از راه‌هایی چون سر زدن به هر یک از شعبه‌های بانک گردشگری، تماس گرفتن با یکی از شعبه‌های بانک یا پیامک ارسالی این بانک، شماره حساب خودتان را به دست آورید. البته چنانچه به دفترچه سپرده خود نیز دسترسی داشته باشید می‌توانید شماره حساب سپرده خود در بانک گردشگری را به‌راحتی از پشت جلد آن برداشت کنید و سپس آن را در «رده» به شماره شبا تبدیل کنید. پس با رده همراه باشید تا به‌زودی تبدیل شماره شبا بانک گردشگری از روی شماره کارت را در اختیار داشته باشید.

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

2 دیدگاه
 1. مهدی مصحفی می‌نویسد

  چگونگی دریافت شماره حساب از روی شماره شبا چگونه میشود ؟کدام ارقام مربوط به شماره حساب میشود ؟؟

  1
  1
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   به این سادگی نیست چون فرمول هر بانک متفاوته.
   میتونید با عضویت در رده، در پنل کاربری‌تون این درخواست رو بدید و به سادگی و اطمینان، این تبدیل صورت بگیره.

   1
وام بدون چک و ضامن
×
وام بدون چک و ضامن
تا 50 میلیون تومان
دیجی‌پی