رده دریافت شماره شبا شبا بانک ملت

محاسبه شماره شبا بانک ملت با شماره حساب و کارت

اگر می‌خواهید شماره کارت و شماره حساب بانک ملت را به شماره شبا تبدیل کنید و از نام صاحب حساب مطمئن شوید، این دکمه را فشار دهید:

 

دریافت شماره شبا با شماره کارت و شماره حساب

 

بانک ملت
بانک ملت

از خط تیره «-» یا «.» به‌عنوان جداکننده بخش‌های شماره حساب استفاده کنید.

نام صاحب حساب:

نحوه دریافت شماره شبا بانک ملت

شماره شبا بانک ملتیک شماره شبا به این صورت دیده می‌شود: ۰۱   5600 90۲۴ ۰6۱۰ ۰۰۰۰ ۰12  ۲4

همان‌طور که می‌بینید، شماره شبا از ۲ قسمت ۲ رقمی و ۵ قسمت ۴ رقمی تشکیل می‌شود که اين قسمت‌ها با يک فاصله از هم جدا شده‌اند. ۱۹ رقم سمت راست این شماره شباهت زیادی به شماره حساب داخلی هر بانک داشته و در واقع از همان شماره ساخته شده. باقی رقم‌هایی که یک شماره شبا را می‌سازند به ترتیب از چپ از این قرارند: ارقام کنترل کننده صحت یا همان Check Digit، کد بانک که برای بانک ملت 012 است و نوع حساب هم در شماره بعدی مشخص شده است.

احتمالا تا الان با سامانه تسويه ناخالص آنی و سامانه پاياپای الكترونيک که همان ساتنا و پایا معروف هستند، پول جابه‌جا کرده‌اید. برای انتقال پول با هر کدام از این دو حواله الکترونیکی، نیاز به داشتن شماره شبا دارید. امروزه در سیستم بانکی دانستن شبا، برای انجام کارهای بانکی -مخصوصا انتقال پول- یک ضرورت است.

چرا شماره شبا ملت اهمیت دارد؟

گرفتن شماره شبا بانک ملت یا هر بانک دیگری، ساده‌ترین راه برای انجام هر نوع خدمات بانکی است. با گرفتن شماره شبا، نیازی به نام بانک، کد شعبه، نوع حساب یا هر چیز دیگری ندارید و تنها با در اختیار داشتن این کد 24رقمی می‌توانید هر مقداری پول را سریع‌تر از راه‌های دیگر به حساب مقصد انتقال دهید.

علاوه بر این، هزینه جابه‌جایی پول در روش کارت به کارت پلکانی محاسبه می‌شود و اگر قصد انتقال مبلغ زیادی را داشته باشید، باید کارمزد بالایی پرداخت کنید. اما انتقال پول با شماره شبا، هزینه پایین‌تری هم از دیگر روش‌های انتقال پول در سیستم بانکی دارد. جدای از همه این مزایا، شماره شبا برای هر فرد منحصربفرد است و حتی اگر شماره‌ای را پس و پیش وارد کنید، امکان اشتباه در انتقال حساب و واریز پول به فرد دیگر وجود ندارد و تراکنش شما تا زمانی که شماره شبا صحیح را وارد نکنید، انجام نمی‌شود.

دریافت شماره شبا بانک ملت رایگان

گرفتن شماره شبا بانک ملت با استفاده از شماره کارت بانکی (همان شماره 16رقمی روی کارت) و شماره حساب (همان شماره‌ای که در بیشتر پیامک‌های تراکنش بانکی وجود دارد) به راحتی امکان‌پذیر است. تنها کافی است چند ثانیه وقت بگذارید در پنل کاربری «رده» عضو شوید و در بخش تبدیل‌های شبا یکی از این دو عدد -شماره حساب یا کارت- را بزنید.

در سایت رده این امکان فراهم شده تا تبدیل شماره کارت یا شماره حساب به شبا در تمام بانک‌ها – بانک ملی، بانک پاسارگاد، بانک اقتصاد نوین، بانک کشاورزی، بانک سامان، بانک سرمایه، بانک صادرات، بانک مسکن، بانک سپه، بانک آینده، بانک مهر ایران، بانک رسالت، بانک دی، بانک انصار، بانک ملت، بانک شهر، بانک ایران زمین، بانک سینا، بانک تجارت، بانک توسعه تعاون، بانک خاورمیانه، بانک گردشگری، پست بانک، بانک رفاه کارگران و موسسه نور – را انجام بدهید.

آموزش گام به گام گرفتن شماره شبای بانک ملت

 1. تمام مراحل برای گرفتن شماره شبا بانک ملت در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود. کافی است وارد حساب کاربری‌تان در «رده» شوید. اگر هم قبلا ثبت نام نکرده‌اید، اصلا کار سختی نیست: وارد کردن اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، شماره موبایل و انتخاب یک رمز عبور. به همین سادگی ثبت نام شما تکمیل می‌شود.
 2. بعد از ورود، صفحه اصلی حساب کاربری را مشاهده می‌کنید. قسمت‌های مختلفی مانند «تبدیل‌های شبا»، «استعلام تسهیلات» و «استعلام چک برگشتی» در سه پنجره مختلف روبه‌روی شما هستند. برای گرفتن شماره شبای ملت باید بخش «تبدیل‌های شبا» را انتخاب کنید.
 3. در قسمت «تبدیل‌های شبا»، این ۴ بخش را خواهید دید؛ «کارت به شبا»، «کارت به حساب»، «حساب به شبا» و «استعلام شبا». پس برای گرفتن شبا یکی از بخش‌های کارت به شبا یا حساب به شبا را لمس کنید. بعد هم روی بخش «تبدیل» کلیک کنید تا به همین سادگی شماره شبا بانک ملت خودتان را بگیرید.
 4. فراموش نکنید همراه با این شماره، تمام اطلاعات بانکی دیگر شبیه شماره کارت، شماره حساب، نام صاحب حساب و حساب بانکی فعال یا غیرفعال در دسترس شماست.

نکته: به جای حفظ کردن یک شماره 24 رقمی، روی «کپی شماره شبا» کلیک کرده و به سادگی انتقالش دهید. این‌طوری خیال‌تان از اشتباه نشدن شبا هم راحت می‌شود.

دریافت شماره شبا همه بانک ها

 

تبدیل شماره حساب به شبا بانک ملت

مطابق با دستورالعمل بانک مرکزی بانک‌ها مکلفند شماره شبای تمامی حساب‌های مشتريان‌شان را محاسبه کرده و در اختيار آنها قرار دهند. پس گذشته از سایت رده که راحت‌ترین راه ها را برای دریافت شماره شبا بانک ملت فراهم کرده، می‌توانید با مراجعه به شعبه، سایت اینترنتی، اپلیکیشن بانک يا خودپردازهای بانک ملت، شبای حساب يا حساب‌های خود را دريافت کنيد. اما برای دریافت شبا از طریق سایت تنها بايستی شماره حساب را وارد کرده و عبارت امنيتی‌ای را که وجود دارد هم در فيلد مربوطه‌اش تایپ کنید.

دریافت شماره شبا بانک ملت با شماره کارت

اگر می‌خواهید از طریق شماره کارت به شماره شبا برسید یا به فکر تبدیل شماره کارت ملت خود به شماره شبا هستید، باید در سایت رده عضو شوید. چرا؟ چون «رده» توانسته این امکان را به دست آورد که با وارد کردن شماره کارت بانک ملت، شماره شبا را ارائه دهد. برای استفاده از این امکان و همچنین اطمینان از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب، عضو «رده» شوید و در پروفایلتان به سادگی شماره شبا بگیرید.

ویژگی‌های شماره شبا

 • با دانستن شماره شبا، می‌توانید وجه را به آن منتقل کرده يا از طريق آن پول دريافت کنيد، بدون اين که نگرانی‌ای درباره ساير جزئيات حساب داشته باشيد.
 • برای حواله‌هایی که از شبا در آنها استفاده می‌شود هیچ نیازی نخواهید داشت تا اطلاعاتی درباره حساب داشته باشید، اطلاعات دست‌وپاگیری همچون نام یا کد بانک و شعبه آن، شماره حساب، نوع حساب و…
 • از هر اشتباه سهوی جلوگیری می‌کند. به این‌صورت که اگر اشتباه یا سهوی در ورود شماره شبا پیش آید، سامانه‌های بانکی از اشتباه مشتری در اعلام شماره يا از خطای متصدی بانک در ورود اطلاعات آگاه شده و آن را گزارش می‌کنند. به اين معنی که اگر مشتری يا متصدی بانک يک يا چند رقم از شبا را به اشتباه وارد كند، سيستم با كنترل محتوای شماره شبا به او اعلام می‌كند كه اشتباهی رخ داده است و بايد شماره وارد شده بار دیگر كنترل شود.

 

سوالات متداول درباره شبای بانک ملت

تنها با دانستن شماره ۱۶ رقمی روی کارت‌های بانک ملت، می‌توانید شماره شبا بگیرید. کافی است وارد سایت «رده» شوید و بعد از دادن شماره کارت، شبا بانک ملت را داشته باشید.

با استفاده از شماره شبا بانک ملت، مبلغ بیشتری از دیگر روش‌های جابه‌جایی وجه، امکان انتقال پول دارید.


مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

133 دیدگاه
 1. آرمان می‌نویسد

  اینکه هزینه میگیرید دلیل دارید اما بفرمایید چرا مثل یک انسان ، همون مبلغ ذکر شده رو اخذ نمیکنید ؟؟؟ حتما باید ۱۰ برابر شارژ کنیم که میخوای خدمت ۲۰۰۰ تومنی بدی. الحق که خیلی …

 2. امیر می‌نویسد

  دریافت شماره کارت از رو ی شماره شبا

  2
  1
 3. غلامعلی کیانی می‌نویسد

  سلام چطور میشه مبلغ ۵۰ هزارتومانی که بحساب کیف پول شارژ شده دریافت کرد .من شماره شبا میخواستم بگیرم ۵۰ هزارتومان از من کسر کرد .آیا شماره تماس هست پیگیری کنم

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   در خود حساب کاربری‌تون، تیکت ثبت کنید، همکارات سریع پیگیری می‌کنند.

 4. متخصص!!! می‌نویسد

  بنده شماره حساب از روی شماره کارت می خواستم که متاسفانه میسر نشد!!!!!

  1
  1
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   احتمالا اختلال لحظه‌ای بوده. روی خود پنل اگه تیکت بزنید، همکاران به سرعت رسیدگی و بررسی می‌کنند.

 5. شهر وند مسول می‌نویسد

  سلام
  یک فیلم هالیوودی بود .به نام بوچ کسدی و ساندس کید .میگفت هم تو رفت قطار و میزنیم هم تو برگشت .به فکر کسی نرسیده .
  فکر کنم شما از ان الهام گرفته اید .
  هم بانک عامل بابت خدمات وجه کسر میکند هم شما بابت اعلام ان .اگر هم می‌فرماید که شرکت هستیم .هر کسی به این اطلاعات دسترسی ندارد .پس طرف قرار داد بانک هستید . واقعا که ……….

  9
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   به این امکانات همه -از جمله «رده»- دسترسی دارند ولی با پرداخت هزینه.

   2
   1
 6. ابوالفضل شیرزاد می‌نویسد

  سلام چطوری باید شماره حساب را تبدیل به شماره کارت کرد

  1
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   برای تبدیل‌های مبتنی بر شبا، باید عضو رده بشید.
   اما چون امکان داره چند کارت به یک حساب متصل باشند، در نتیجه امکان تبدیل شماره کارت به حساب وجود داره، ولی شماره حساب به کارت وجود نداره.

 7. سیده بمانی جهانبین درگاهی می‌نویسد

  شماره شبا کارت ملت

  4
  1
 8. جمشید اسماعیلی می‌نویسد

  باسلام واحترام
  خواهشمندیم زمان گرفتن شبا نام ونام خانوادگی صاحب حساب هم نمایش دهد که به اشتباه نخوریم

  1
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   در پنل کاربری سایت رده، این امکان فراهم است

   2
 9. محمد می‌نویسد

  امکان حرف اول را میزند

  1
 10. سحراکبریان می‌نویسد

  واقعا دیگه تبدیل شماره کارت به شبا نباید مولی باشه و اینکه حالا پولی هم بود نباید کیف پول به مبلغ ۵۰ هزار تومن شارژ کرد. من فکر کردم مبلغ ۵ هزار تومنه چون عجله داشتم زدم زود ولی ۵۰ هزار تومن بود. دقیقا ۵۰ هزار تومن شارژ بشه که من چیکار کنم؟؟؟؟

  6
  1. بیکدلو می‌نویسد

   منم فکر کردم 5هزار تومنه عجب آدمایی پیدا میشن تو این مملکت لعنتی 50هزار ازم کم کردن که چی بشه

   3
  2. farshid می‌نویسد

   واقعا نمیدونی چیکارش کنی

  3. رده می‌نویسد

   سلام
   ما خدماتی رو رایگان دریافت نمی‌کنیم و طبیعتا نمی‌تونیم رایگان ارائه کنیم. اما شارژهای متفاوت برای خدمات مختلف وجود داره که کاربران هر کارکردی بتونند ازشون استفاده کنند. ما شارژ ۲ هزار تومانی هم در پنل کاربری داریم که مناسب شما است ولی اشتباه انتخاب کردید. با اینکه اشتباه از جانب «رده» نبوده، اما لطفا در پنل کاربری‌تون تیکت ثبت کنید تا مشکل توسط همکاران بررسی و برطرف بشه.

   4
   1. آریوبرزن می‌نویسد

    درست است هیچ کس خدمتی را به رایگان دریافت نمیکند مشتریان بانک سهم خودشان را قبلا پرداخت کرده اند چون عملا کسی پول خود را از بانک خارج نمیکند و در تمام معاملات چه بزرگ و چه کوچک, پول از حساب یک فرد یا بنگاه اقتصادی به حساب فرد یا بنگاه اقتصادی دیگر منتقل میشود و در تمام این مدت پول نزد بانک است و با عنایت به بانکداری اسلامی !!!!!!! با دریافت بالاترین سود ممکن از طریق دادن وام به افراد یا بنگاههای اقتصادی نیازمند, کسب سود میکنند. از طرف دیگر خدمتی که شما دریافت کرده اید و بابت آن هزینه کرده اید در صورتحساب سود و زیان سازمان اتان هزینه محسوب گردیده و از مالیاتتان کسر میگردد در حالیکه مالیات بنده و سایر هموطنانم (البته به استثنای انگل زاده ها و سایرین که کشورعزیزمان ایران را غصب کرده اند) قبل از دریافت حقوق و بدون احتساب هزینه هایم برداشت میگردد.

    10
    1
    1. رده می‌نویسد

     کمی در محاسبات‌تان درباره بانک‌ها و قضاوت‌تان درباره محل درآمد مالیات و ارتباط همه این‌ها به «رده» اشتباه کردید. اما مهم نیست و کامنت شما نظری است…

     1
     1
 11. قاسم می‌نویسد

  بسیار عالی فقط شارژکیف پولش زیاده وهزینه گرونه
  لطفا هزینه کمتر بشه

 12. قاسم می‌نویسد

  باسلام برنامه ی بسیار خوب وارزشمندی است واز کسانی که این سامانه را راه انداری کرده اند کمال تشکر را دارم
  با آرزوی موفقیت بیشتر برای شما عزیزان

  3
 13. مهدی می‌نویسد

  شماره شبا

  2
 14. حسین اژدری می‌نویسد

  sepas

  2
 15. اسکویی می‌نویسد

  سلام اقا چرا ثبت نام انجام نمیشه

  1
 16. سهند فیضی پور می‌نویسد

  بسیار عالی

 17. احمد خسروی می‌نویسد

  سپاس

  2
 18. احمد خسروی می‌نویسد

  yase[…]e121@gmail.com‏

  2
  1. رده می‌نویسد

   لازم نیست اینجا چیزی بنویسید، روی دکمه بالا کلیک کنید، وارد پنل کاربری بشید و شماره شبا بگیرید.

 19. حانیه حیدری می‌نویسد

  بسیار عااالی

  1
 20. محمدعلی می‌نویسد

  بسیااااااار عااااااااالی

  1
 21. حسین فریدی می‌نویسد

  دیدگاه ما عالی است

  1
 22. محمد علی قانع زاده می‌نویسد

  عالی است

 23. فاطمه زارع می‌نویسد

  دریافت شماره شبا

  1
 24. محسن بهرامی می‌نویسد

  عالی

 25. پویان نیک پور می‌نویسد

  عالی

 26. سیدجوادسیدجلیلی کوه کمر می‌نویسد

  سلام امکان اینگه کارت ملی جعلی برای من ثبت احوال مرند صادرکرد حتما حساب بنام من باز شده لطفن برسی کنید

 27. فرامرز جوانمیری می‌نویسد

  خیلی عالی

 28. الهام عابدی می‌نویسد

  خوب

 29. جوادشایگان می‌نویسد

  خوبه،ممنون

 30. مهشاد می‌نویسد

  خوب

  1