رده دریافت شماره شبا شبا بانک توسعه صادرات

دریافت شماره شبا بانک توسعه صادرات با شماره حساب

اگر می‌خواهید شماره حساب بانک توسعه صادرات را به شماره شبا تبدیل کنید و از نام صاحب حساب مطمئن شوید، این دکمه را بفشارید:

بانک توسعه صادرات
بانک توسعه صادرات

از خط تیره «-» یا «.» به‌عنوان جداکننده بخش‌های شماره حساب استفاده کنید.

نام صاحب حساب:

شناسه شبا بانک توسعه صادرات

شبا بانک توسعه صادرات ایرانشناسه حساب بانکی ایران شماره‌ای بسیار کارآمد و کدی به‌روز است که معمول آن را به شکل مختصر شده‌اش یعنی شبا می‌شناسیم. شناسه‌ای بین‌المللی با ۲۴ رقم که هر حساب بانکی را به صورتی کاملاً منحصر در تمام نظام بانکی ایران و جهان مشخص می‌کند. این درحالی است که بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با راه‌اندازی سامانه تسویه ناخالص آنی و سامانه پایاپای الکترونیک که آن‌ها را به اختصار ساتنا و پایا می‌خوانیم این امکان را به وجود آورده است تا با کمک این شماره خاص بتوان از هر حسابی در هر بانکی مبالغ چشمگیری را به هر حسابی در هر بانک دیگری انتقال داد، به همان سادگی و راحتی‌ای که مبلغی را نقداً دریافت کرده، یا آن را به حسابی در همان بانک واریز می‌کنیم؛ یا حتی راحت‌تر و سریع‌تر از آن و امن‌تر و بی‌دردسرتر.

عملیاتی شدن این شکل از نقل‌وانتقال‌های الکترونیکی دگرگونی‌ای بزرگ را در نظام بانکی کشور به وجود آورده و پیامدهای سازنده‌ای داشته است. پس در ادامه همین روند و به‌منظور هر چه سریع‌تر شدن واریزها، بانک مرکزی در خردادماه سال 88 ساختار یک شناسه منحصربه‌فرد را برای هر حساب بانکی اعلام کرد.

این شناسه حساب  در تمام نظام بانکی ایران مشخص و یکتاست و به‌عنوان شماره‌ای استاندارد در کنار هر حسابی قرار می‌گیرد؛ فارغ از اینکه نوع آن حساب چیست یا کی و کجا و چگونه بوده که آن حساب افتتاح شده است. اما از آنجا که هر دو سامانهٔ حواله الکترونیکی کشور یعنی ساتنا و پایا بر اساس شماره شبا است که فعالیت می‌کنند، امروز دانستن شماره شبای حساب‌هایتان در بانک توسعه صادرات یا دیگر حساب‌هایتان در هر بانکی برای انجام حواله بین بانک‌ها دیگر یک ضرورت است.

 

درباره شماره شبا

شماره شبا بانک توسعه صادرات همانند سایر شماره شباهای سایر بانک‌ها تمام اطلاعات یک شماره حساب معمولی را در خود دارد. پس با دانستن شبا مهر اقتصاد می‌توانید وجه را به آن منتقل کرده یا از طریق آن پول دریافت کنید، بدون این‌که نگرانی‌ای درباره سایر جزئیات حساب داشته باشید. همچنین برای حواله‌هایی که از شبا در آن‌ها استفاده می‌شود نیازی نیست تا اطلاعاتی درباره حساب داشته باشید، اطلاعاتی همچون نام یا کد بانک و شعبه آن، شماره حساب، نوع حساب و… تمامی این داده‌ها به نحوی در ساختار شبا وجود دارند.

سازوکاری که در ساختار شبا نهادینه‌شده امکان خطای مشتری و متصدی بانک در ورود اطلاعات حساب و ارسال وجه به دیگر حساب‌ها را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد.

 

دریافت شماره شبا

 

نحوه دریافت شماره شبا بانک توسعه صادرات

مطابق با دستورالعمل بانک مرکزی تمامی بانک‌ها مکلف‌اند شماره شبای تمامی حساب‌های مشتریانشان را محاسبه کرده و در اختیار آن‌ها قرار دهند. پس به سادگی با وارد کردن شماره حساب‌تان در کادری که همین بالا مشاهده می‌کنید، شماره شبا بگیرید و در صورتی که می‌خواهید از صحت جابه‌جایی مطمئن شوید، عضو رده شوید.

 

محاسبه شماره شبا بانک توسعه صادرات با شماره کارت

اگر می‌خواهید از طریق شماره کارت به شماره شبا برسید یا به فکر تبدیل شماره کارت توسعه صادرات خود به شماره شبا هستید باید گفت که متاسفانه بانک توسعه صادرات این امکان را فراهم نکرده تا همچون باقی بانک‌ها بتوانید در رده با وارد کردن شماره کارت شبا بگیرید. ولی می‌توانید همچون دیگر بانک‌ها ابتدا بر اساس شماره کارت توسعه صادرات خود شماره‌حسابتان را به دست آورید و بعد همان‌طوری عمل کنید که پیش‌تر توضیح داده شد. این روند نیز چندین و چندراه وجود خواهد داشت: ازجمله مراجعه حضوری به هر یک از شعبه‌ها و برقراری تماس تلفنی، همچنین با گرفتن موجودی حساب خود از یکی از دستگاه‌های خودپرداز بانک توسعه صادرات می‌توانید به شماره حساب خود دسترسی پیدا کنید.

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

2 دیدگاه
  1. حامد گلبیدی می‌نویسد

    تمام شماره ها اشتباهه

    1
    1. رده می‌نویسد

      امکان اشتباه در این سیستم نزدیک به صفر است. احتمالا به اشتباه شماره کارت وارد کردید و نه شماره حساب. این بانک از جمله بانک‌هایی است که متاسفانه هنوز امکان تبدیل شماره کارت به شماره شبا را ندارد. برای جلوگیری از این اشتباه و استعلام و صحت‌سنجی شماره شبا، عضو «رده» شوید.

وام بدون چک و ضامن
×
وام بدون چک و ضامن
تا 50 میلیون تومان
دیجی‌پی