رده تسه | قیمت اوراق مسکن

قیمت اوراق مسکن (تسه) سال 1402

تسه یا همان اوراق گواهی حق تقدم خرید وام مسکن بانک مسکن که به نام اوراق مسکن یا اوراق تسه یا اوراق تسهیلات مسکن شناخته می‌شود، یک ابزار مفید برای افرادی است که قصد دسترسی سریع به تسهیلات وام مسکن بانک مسکن دارند. با خرید اوراق مسکن، افراد می‌توانند بدون سپرده‌‌گذاری به وام خرید مسکن برسند و این برای کسانی که قصد خرید فوری دارند مفید است.

[پس از جدول، تعریف و کارکرد تسه را بخوانید]

عنوان
نماد
قیمت دیروز (ریال)
قیمت امروز (ریال)
قیمت عرضه (ریال)
قیمت تقاضا (ریال)
TESE Logo امتیاز تسهیلات مسکن سال 1401
تسه ۹۸۱۱۱
TESE Logo
امتیاز تسهیلات مسکن سال 1401
نماد
تسه1401
قیمت دیروز (ریال)
115,900
قیمت امروز (ریال)
118,700
قیمت عرضه (ریال)
118,700
قیمت تقاضا (ریال)
118,999
TESE Logo امتیاز تسهیلات مسکن دی 00
تسه ۹۸۱۱۱
TESE Logo
امتیاز تسهیلات مسکن دی 00
نماد
تسه0010
قیمت دیروز (ریال)
115,400
قیمت امروز (ریال)
117,400
قیمت عرضه (ریال)
117,404
قیمت تقاضا (ریال)
118,000
TESE Logo امتیاز تسهیلات مسکن سال 1400
تسه ۹۸۱۱۱
TESE Logo
امتیاز تسهیلات مسکن سال 1400
نماد
تسه1400
قیمت دیروز (ریال)
115,400
قیمت امروز (ریال)
118,900
قیمت عرضه (ریال)
118,900
قیمت تقاضا (ریال)
119,000
TESE Logo امتیاز تسهیلات مسکن بهمن 00
تسه ۹۸۱۱۱
TESE Logo
امتیاز تسهیلات مسکن بهمن 00
نماد
تسه0011
قیمت دیروز (ریال)
116,300
قیمت امروز (ریال)
118,500
قیمت عرضه (ریال)
118,500
قیمت تقاضا (ریال)
119,600
TESE Logo امتیاز تسهیلات مسکن آذر 00
تسه ۹۸۱۱۱
TESE Logo
امتیاز تسهیلات مسکن آذر 00
نماد
تسه0009
قیمت دیروز (ریال)
114,800
قیمت امروز (ریال)
115,600
قیمت عرضه (ریال)
110,000
قیمت تقاضا (ریال)
115,560
TESE Logo امتیازتسهیلات مسکن سال1402
تسه ۹۸۱۱۱
TESE Logo
امتیازتسهیلات مسکن سال1402
نماد
تسه1402
قیمت دیروز (ریال)
116,600
قیمت امروز (ریال)
118,800
قیمت عرضه (ریال)
118,800
قیمت تقاضا (ریال)
118,900
TESE Logo امتیازتسهیلات ملی سال 1402
تسه ۹۸۱۱۱
TESE Logo
امتیازتسهیلات ملی سال 1402
نماد
تملی1402
قیمت دیروز (ریال)
59,573
قیمت امروز (ریال)
60,000
قیمت عرضه (ریال)
61,000
قیمت تقاضا (ریال)
62,552

اوراق تسه چیست؟

اوراق مسکن تسهتسه را با نیکلاس تسه اشتباه نگیرید! در واقع حساب سپرده ممتاز بانک مسکن، شرایطی دارد که به ازای سپرده‌گذاری در این حساب، می‌توانید اوراق گواهی حق تقدم مسکن دریافت کنید و در بازار فرابورس به فروش برسانید. در واقع با افتتاح حساب سپرده ممتاز بانک مسکن شما صاحب امتیاز وامی می‌شوید که این امتیاز را می‌توانید در قالب اوراق بفروشید. حساب سپرده ممتاز بانک مسکن انواع مختلف دارد و می‌توانید انواع حساب ممتاز با سود و حساب ممتاز بدون سود آن را افتتاح کنید. تفاوت انواع حساب‌های ممتاز، در نحوه تخصیص این اوراق به سپرده‌گذار است که بنا به مانده حساب، اولویت‌های شعبه و همچنین درخواست یا عدم درخواست سود متفاوت است. بنابراین شما با افتتاح یکی از انواع این حساب ممتاز می‌توانید از اوراق مسکنی بهره‌مند شوید که یا خود از آن استفاده کنید یا آن را در ساز و کاری قانونی به دیگران بفروشید.

ارزش اوراق مسکن به ازای هر برگ از این اوراق به اندازه 500 هزار تومان وام است و با توجه به نوسانات بورس هر برگ از این 500 هزار تومان وام با قیمت‌های نوسانی به فروش می‌رسند اما تجربه چند سال اخیر نشان داده که قیمت تسه معمولا از 10درصد ارزش آن فراتر نمی‌رود. یعنی هر کدام از این برگه‌هایی که ارزش 500 هزار تومان وام را دارند با توجه به روندهای یکی دو سال اخیر از 50 هزار تومان فراتر نرفته‌اند. جزئیات حساب ممتاز بانک مسکن را در صفحه مربوط به سپرده ممتاز بانک مسکن بخوانید.

 

نرخ سود وام تسهیلات مسکن و شرایط آن

وامی که شما می‌توانید از محل این اوراق اخذ کنید دارای سود 17.5 درصد است که حداکثر زمان بازپرداخت آن 12 ساله است. همراه با این وام می‌توانید با تهیه 80 برگ اوراق تسه یک وام جعاله 40 میلیون تومانی با همان سود 17.5 درصد تهیه کنید که البته مدت زمان بازپرداخت آن حداکثر 5 سال است. همچنین سقف این وام برای تهران، شهرهای بالای 200 هزار نفر و سایر شهرها متفاوت است که جزئیات و آخرین قیمت آن را در لینک زیر می‌توانید بخوانید.

راه‌حل دریافت سریع وام مسکن چیست؟

مدت اعتبار اوراق تسه

زمان انقضای اوراق مسکن دو سال است که این زمان در برخی از موارد تا شش ماه تمدید می‌شود. به هنگام خرید اوراق تسه باید توجه کنید که مدت زمانی که تا انقضای آن باقی است به اندازه‌ای باشد که شما بتوانید از آن استفاده کنید چون در برخی موارد پروسه‌های بانکی در بانک مسکن به طول بینجامد و اعتبار این برگه‌ها تمام شود. با اتمام زمان اعتبار اوراق مسکن، نماد معاملات آن در بورس متوقف شده و دارنده آن دیگر نمی‌تواند از آن استفاده کند و عملا هزینه انجام‌شده سوخت خواهد شد.

برای تشخیص این‌که اوراق منتشر شده مربوط به چه زمانی‌ است باید به اعدادی که کنار نماد تسه درج می‌شود توجه کرد. رقم اول نشان‌دهنده سال انتشار و دو رقم بعدی نشان‌دهنده ماه انتشار اوراق است.

 

آخرین قیمت اوراق مسکن

قیمت تسه هر روز در حال تغییر است. چون این اوراق در بازار فرابورس عرضه می‌شود و مثل هر نماد معاملاتی دیگر بنا به میزان عرضه و تقاضا، قیمتی متغیر دارد. اما قیمت اوراق تسه سال 98 معمولا حول و حوش 39 هزار تا 42 هزار تومان بوده که با اعلام افزایش سقف وام مسکن ناشی از این اوراق، به حدود 45 هزار تومان هم رسید. اما در هر صورت می‌توان برآورد کرد که قیمت اوراق تسه سال 98 بین 7.5 تا 9.5 درصد ارزش وام اوراق در نوسان بوده است. در همین صفحه قیمت اوراق تسه را به‌صورت آنلاین مشاهده می‌کنید.

 

دامنه نوسان نرخ اوراق بانک مسکن

سوال خیلی‌هاست که نرخ اوراق مسکن چقدر نوسان دارد و به چه عواملی وابسته است؟ نرخ این اوراق همانطور که بالاتر توضیح داده شد، به میزان تقاضا وابسته است. ولی بد نیست بدانید به طور معمول نرخ اوراق مسکن قدیمی‌تر به دلیل نزدیکی به سررسید، ارزان‌تر از اوراق منتشرشده جدید است. گاهی این رویه نقض می‌شود و اوراق قدیم از اوراق جدید گران‌ترند که دلیل آن سفته‌بازی‌های قبلی بر روی اوراق قدیمی است.

 

چقدر اوراق تسه باید خرید؟

به ازای هر 500 هزار تومان وامی که می‌خواهید باید یک ورق تسه تهیه کنید. برای اخذ وامی به ارزش 100 میلیون تومان باید 200 برگه تسه تهیه کنید. همانطور که در بند پیش هم گفته شد نرخ اوراق مسکن متغیر است و به طور روزانه بر اساس معاملات عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.
در حال حاضر به یک زوج در شهر تهران 200 میلیون تومان وام اوراق مسکن پرداخت می‌شود (به ازای هر کدام از زوجین 100 میلیون تومان) که این زوج می‌توانند یک وام جعاله 40 میلیون تومانی هم به آن ضمیمه کنند. بنابراین برای گرفتن وام 240 میلیون تومانی باید 480 ورق تسه تهیه کرد. اگر با توجه به شرایط این روزهای بازار قیمت هر ورق تسه را 41 هزار تومان در نظر بگیریم، برای گرفتن سقف این وام این زوج تهرانی باید معادل 19 میلیون و 680 هزار تومان برای تهیه اوراق مسکن هزینه کنند که البته هزینه کارمزد خرید هم که در بند بعدی به آن اشاره می‌شود، به آن اضافه خواهد شد.

 

فرآیند خرید و فروش اوراق و کارمزد آن

با هدف جلوگیری از سفته‌بازی، اگر اوراقی خریدید که قصد فروش آن را دارید تا ۲ ماه پس از آن مجاز به این کار نیستید. البته اگر فقط ۴ ماه به پایان مدت اعتبار اوراق تسه باقی مانده باشد، چنین محدودیتی وجود ندارد و بلافاصله پس از خرید، می‌توانید آن‌ها را بفروشید.
کارمزدی که برای خرید این اوراق پرداخت کنید، 49صدم درصد و کارمزد فروش این اوراق 24صدم درصد است. به طور مثال برای خرید تعدادی از این اوراق که قیمت آن فرضا 10 میلیون تومان می‌شود باید 490 هزار تومان کارمزد به کارگزاری پرداخت کنید.

نکته: پس از تحویل اوراق به بانک مسکن، بقیه مراحل اخذ وام شبیه گرفتن بقیه وام‌های مسکن در بانک مسکن است که جزئیات آن را می‌توانید در صفحه وام مسکن بانک مسکن مشاهده کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

195 دیدگاه
 1. علی اصغر محمود جانلو می‌نویسد

  سلام آیا من وام خرید مسکن جانبازی که ناحالا نگرفتم میتونم بگیرم البته قبل از این درخواست داشتم لطف کنید نتیجه رو اعلام کنید ممنون میشم

  1
 2. علی اصغر محمود جانلو می‌نویسد

  سلام آیا من وام خرید مسکن جانبازی که ناحالا نگرفتم میتونم بگیرم البته قبل از این درخواست داشتم

 3. حسین می‌نویسد

  ببینید دوستان نمیخام طرفداری از بانک کنم فقط اطلاعاتم رو در اختیار میزارم..من باید پول رو در بانک بزارم تا با کارکردش بتوکم وام بگیرم ..حالا امتیاز وام دارم و وام رو نمیخام ..این امکان در فرابورس محیا شده تا امتیاز وام رو از کسانی که احتیاج به وام ندارند بخریم و پول به حساب اون افراد واریز میشه…هر پنجاه میلیون در ماه تعدادی سهام تسه برای دارنده حساب ایجاد میکنه

  3
 4. حسین زاددولتی می‌نویسد

  سلام اوراق دیگه چی کجای دنیا وام می ده ولی نصف وام را خودش برمی داره بعد میگن ماه میخواهم مسکن را ارزان کنیم چجوری اینجوری که وام گیرند بیچاره میشه پول اوراق سود ۲۲/۵ درصد با باز پرداخت دوبله وام تو که ماه را به خاک سیاه نشوند بابا یه کمی سر عقل بیان با مردم روراست باشد اخ چقدر دورغ

  14
  1
 5. سعید می‌نویسد

  من فقط می‌دونم که وام 12ماهه سودی معادل 120درصد میشه که فقط برای بانکی که با پول مردم بنا شده دارد.

  3
 6. ناصر طبیب می‌نویسد

  با سلام . تیتر خبر شما قیمت تسه ۱۴۰۲ میباشد . و تنها چیزی که در متن خبر موجود نیست قیمت تسه ۱۴۰۲ میباشد

  37
  2
 7. نادر می‌نویسد

  سلام بنده نزدیک شش ماه میشه بخاطر خرید منزل اونم جور
  نشد الان میخوام بفروشم دوربر سی میلیون ضرر میکنم
  ۸۰۰اوراق خرید ۱۰۰میلیون دادم الان میره ۷۰میلیون

  4
  1. سوری می‌نویسد

   من اوراقتون رااگه ۱۴۰۲ هستش را میخوام ۱۸۰۰ تا رو

   4
  2. شکوهی می‌نویسد

   سلام چجوری میتونم اوراق رو از کسی ک میخواد بفروشه بخرم؟!

   9
   5
 8. مهدی می‌نویسد

  کجای دنیا شما برای گرفتن وام که تازه سوده و بهره اش را از شما می گیرند و تازه سندش راهم به نامشان می زنند . برای 960 میلیون وام 180 میلیون همینطوری بدهی..وام می دهید خوب سودش را با اصلش می گسرید.دیگه 180 میلیون از کجا در اوردید که الکی و بی جهت می گیرید.یعنی عملا 960 میلیون بعلاوه 190 میلیون از شما می گیرند که به شما 960 میلیون با سودش از شما بگیرند….مثل این می ماند که از کسی 10 میلیون پول قرض کنی که با سودش بدهی و طرق بگوید اول 2 میلیون به من بده همینطوری چون دارم به تو پول می دهم که سودش را بگیرم..خدایی ظلمی که شما در غالب بانکداری اسلامی می کنیدحاج جبار نزول خور هم نکرد…

  91
  6
 9. ایمان می‌نویسد

  در هیئت مدیره بانک مسکن مصوب شد تا حجم مبنا در صورت تصویب در فرابورس به 75 صدم درصد کاهش یابد.
  اقدام بعدی هم صحبت ها برای کاهش قیمت اوراق هست که گفتن: در حال رایزنی هستیم تا افرادی که برای دریافت تسهیلات از محل خرید اوراق تشکیل پرونده می‌دهند را به فرابورس معرفی کنیم و فقط این افراد مجوز خرید و فروش داشته باشند. این اقدامات در حال پیگیری است تا بازار اوراق به ثبات برسد و به نرخ تعادلی برسیم.

  4
  7
 10. ناشناس می‌نویسد

  الان بهترین فرصته برای اونایی که اوراق قرضه میخوان، شنبه تسه 0003 بخرن قیمتش خیلی نزولیه
  بعد این سهام تسه قطعا رو به بالاست

  6
  1
 11. علی یاری می‌نویسد

  طبق توضیحات که من فهمیدم پس از سررسید اوراق هزینه کرد مشتری سوخت میشه یعنی پوچ.و حدود 20میلیون تومان خرید اوراق تسه که در اولویت تسهیلات قرار میگیری و اگر نتونی وام بگیری اوراق میره رو هوا. پس این اوراق یک مدل رشوه خیلی مؤدبانه باکلاس است که باید به بانک بدهی جالبه اسم شخص هم درکارنیست که مردم شاکی بشن

  27
  5
 12. محمود غفاری می‌نویسد

  به نظرمن عالیه. من خودم با اوراق وام مسکن صاحب خونه شدم. ۴۸۰ذوجین برداشتم…

  5
  24
 13. مجید قهرمانی می‌نویسد

  با سلام
  بنده روز یک شنبه (17 اردیبهشت) به شعبه مرکزی بانک مسکن مراجعه و بدون آشنایی قبلی اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن نماد تسه 0003 را به یکی از کارمندان بفروش رساندم (در کل سهم) که در کل امروز 20159583 ریال به حساب اینجانب واریز گردید. در حالی که قیمت شما برای هر سهم 1,287,502 می باشد. آیا چنین میزان پرداختی درست بوده است؟

  10
  1
 14. farzad daj می‌نویسد

  بسیار عالی
  ولی بروزرسانی بشه هر چند وقت یک بار
  ممنون از تیم زحمتکش رده ،🙏

  5
  3
 15. malek می‌نویسد

  سلام . کارمزد خرید اوراق اگه 49 صدم درصد باشه ببرای مبلغ 10 میلیون تومان 49 هزار تومن میشه . 490 خیلی زیاده بنظرم

  20
  9
 16. a می‌نویسد

  جالبه دولت موظفه وام بده واسه مسکن که اونم هجده درصد حساب میکنه بعد رفته این اوراق هارم گذاشته سر راه وام گیرنده علاوه بر اون هجده درصد یه بیست درصد هم بابت اوراق باید بده ؟! یعنی چی اخه این چه طرحیه کدوم بیشرفی این طرحا مسخره رو اورده خدایش تاکی میخواین ظلم کنین در حق ملت دیوثا

  206
  11
 17. حسابگر می‌نویسد

  توجه کنید

  افزایش قیمت تسه ناشی از افزایش میزان وام بوده، پایین آمدن قیمت اوراق تسه غیر منطقی است. این اوراق می‌تواند به صورت مقطعی و بلند مدت افزایش قیمت داشته باشد. افزایش قیمت وام باعث می‌شود اوراق گران شود.

  6
  13
 18. محمدی می‌نویسد

  باسلام
  من سپرده داشتم بعداز برداشت به من اوراق متعلق گرفته اما من احراز هویت و کدسجام و گرفتم اما برای دریافت بانک نرفتم
  چقدر زمان دارم برای دریافت اوراق ازبانک مسکن
  باتشکرازشما

  16
  8
 19. بهروز می‌نویسد

  سلام دوستان درد بگی بگم چون ضامن نداشتم پول اوراق نداشتم رفتم بنگاه معاملات سه تا قول نامه جور گرفتنگرفتن برای هر ضامن ۲۰میلیون ۱۵میلیون اول گرفتن الان سه ماه من بروند آوردن الان برمیگردی ۲۳۰میلیون حق ما از ۴۰۰ خدا پیغمبر وجود ندادی ۲۳۰میلیون از بمن بگیر من باید ۱۲ سال قسط بدم هر مدارکی خواستین از من گرفتین دیدن احتیاج دارم مجبور شدم بدم به کی درد بگم خدا ای خداجواب نمیدی

  35
  5
 20. رمضانی می‌نویسد

  سلام دوستان من نیاز به400تا اوراق دارم هر کی داره اطلاع بده

  17
  6
  1. رامین می‌نویسد

   من ۱۰۰ دارم هرکس خاست
   تسه ۱۴۰۲

  2. azar می‌نویسد

   با درود من این تعداد اوراق رادارم شما چقدر میخرید این تعداد را ؟

   11
   3
 21. سهیل می‌نویسد

  چاره ی دیگه ای هم مگه برامون گذاشتن ؟ 200 تومن وام باید بگیریم 408 میلیون پس بدیم اونش به درک 56 میلیون هم باید دو دستی اولش تقدیمشون کنیم که تازه اگه حال کردن و منت نذاشتن که منبع درآمدت کمه بهتون وام میدیم ما اگه پولمون میرسید چرا باید وام میگرفتیم آخه لنگ این پولیم و نیاز بهش داریم ولی کی درک میکنه این قضیه رو ؟ اینم شد عدالت خداوکیلی ؟ یه کم به فکر مردم باشین انصافا با حقوق وزارت کار مردم میخوان از کجا بیارن خونه بخرن که اینقد سخت میگیرین بهشون

  71
  3
 22. محمد می‌نویسد

  سلام من اوراق میخواهم بخرم باید چکارکنم چجور بخرم برا وام چهارصدتایی چقدر پول میخواد
  لطفا یکی راهنمایی کنه باتشکر

  38
  25
 23. مهران می‌نویسد

  دوستان خاهشا توی این کارزار شرکت کنید بزارید صدای ما به ی جایی برسه بابت این اوراق لعنتی

  https://www.karzar.net/45748

  23
  3
 24. معصومه می‌نویسد

  چرا دیگه آپدیت نمیشه قیمت تسه؟

  17
  1. زهرا می‌نویسد

   آره برای منم تا ۳۱ خرداده..بانک میگه کار ما نیست بورس باید بروز کنه.

   4
 25. مهران می‌نویسد

  دوستان سلام.یه کارزاری را افتاده حمایت کنین امضا کنین شاید با متحد شدن این داستان اصلاح بشه لطفا نشر بدین.ممنون

  https://www.karzar.net/45748

  21
  2
  1. مسعود می‌نویسد

   احسنت

   4
   1
 26. حامد می‌نویسد

  با سلام به همه دوستان
  با این تورم کمر شکن که مسبب اصلیش
  دولت و بانک هست از چه کسایی انتظار داریم تا به حرف دل مردم گوش بدن اینا خودشون … هستند.
  تقریبا واسه هر یک میلیون 26% خرید تسه که نقدا باید پرداخت بشه
  به علاوه 17.5% بهره که عملا بیشتر از این حرفاست.
  لعنتی ها من الان چند وقته پول تو حساب خوابوندم فقط 60 تومن میدن باقی رو باید اوراق بخریم. چرا این مبلغ رو بیشتر نمی کنید .آخه این به خدا که از نزول بدتره به والله نزول از این کمتر در میاد.فتوا بدین که نزول حرامه که این پول ها تو جیب آدم های معلوم الحال بره

  43
  2
 27. عماد می‌نویسد

  هزینه خرید اوراق با کارمزد آن حدود 30 درصد از مبلغ تسهیلات هست و سود وام هم 17.5% !!!
  واقعاً باید یک خداقوت گفت به این بانکداری بدون ربا !!!!
  یعنی تو هر کجای دنیا اینو بگی همین جوری بهت پناهندگی میدن

  48
  5
  1. malek می‌نویسد

   کارمزد 49000 تومانه نه 490 هزار تومان اشتباه نوشته تو توضیحات

   3
   3
 28. عباس بهبودی می‌نویسد

  سلام دوستان
  آیا اول ماه قیمت اوراق پایین می آید ؟
  یا اول ماه وسط ماه آخر ماه فرقی نمیکند ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  38
  22
 29. سهیل می‌نویسد

  سلام. من خونه قول نامه کردم. رفتم بانک برای گرفتن وام. الان کدوم تسه رو باید بخرم؟

  17
  4
  1. شهریار می‌نویسد

   تنها راهی که برید برای بورس و سهام و از اونجا بخری ولی قبلش باید توی شرکت سهام سهام نویسی کنیم

   3
   1
 30. ز می‌نویسد

  هر ۵۰۰ تومن وام ۱۴۰ تومن تسه؟؟؟؟؟؟؟!!!! با چه منطقی؟؟؟!!!!

  10
  4