رده دریافت شماره شبا شبا بانک توسعه تعاون

دریافت شماره شبا بانک توسعه تعاون با شماره حساب

اگر می‌خواهید شماره حساب بانک توسعه تعاون را به شماره شبا تبدیل کنید و از نام صاحب حساب مطمئن شوید، این دکمه را بفشارید:

بانک توسعه تعاون
بانک توسعه تعاون

از خط تیره «-» یا «.» به‌عنوان جداکننده بخش‌های شماره حساب استفاده کنید.

نام صاحب حساب:

شناسه شبا بانک توسعه تعاون

شماره شبا بانک توسعه تعاونبا روی کار آمدن سامانه تسویه ناخالص آنی یا همان «ساتنا» و سامانه پایاپای الکترونیک یا همان «پایا» در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران این امکان به وجود آمده تا بتوان از هر حسابی در هر بانکی به هر حساب دیگری در بانک دیگری الکترونیکی پول حواله کرد. این دو سامانه همچنین از ابزارهای نوین بانکداری الکترونیک بانک توسعه تعاون نیز به شمار می‌روند که در اصل به‌منظور پوشش انتقال وجه بین بانک‌ها و بالاتر بردن امنیت و صرفه‌جویی در زمان مشتریان راه افتاده. با این وجود یکی از مشکلاتی که مشتریان بانک‌ها دارند تبدیل شماره شبا است. توسعه تعاون نیز از این موضوع مستثنی نیست. بدست آوردن شماره شبا بانک توسعه و تعاون یکی از راه‌هایی است که برای واریز پایا و ساتنا بسیار مهم است و اگر شبا نداشته باشید امکان این نوع واریز وجه را ندارید.

مشتریان بانک توسعه می‌توانند با استفاده از امکانات ساتنا مبالغ بیشتر از 150 میلیون ریال را بدون پرداخت کارمزد از حساب خود در بانک توسعه تعاون به هر حسابی در هر یک از دیگر بانک‌های کشور انتقال دهند. در این راستا مشتریان می‌توانند با مراجعه به هر یک از شعبه‌های بانک توسعه تعاون و تنها با در دست داشتن شماره شبا حساب مقصد در سایر بانک‌ها واریز خود را انجام دهند و مبالغ مرود نیازشان را حواله کنند

با به راه افتادن این دو سامانه می‌توان گفت انتقال پول به حسابی در بانک دیگر، همان قدری ساده شده که دریافت نقدی و واریز به حساب در همان بانک ساده است. درنتیجه برای سرعت بخشیدن در واریز وجه به حساب مقصد، بانک مرکزی در اواسط بهار 88 ساختار یک شناسه منحصربه‌فرد را برای هر حسابی در هر شعبه از هر بانکی تبیین کرد. شماره شبا بانک توسعه تعاون همچون باقی شماره شباهای حساب‌های سایر بانک‌های کشور به‌هیچ‌عنوان جای اصل شماره حساب را نخواهد گرفت و تنها به‌عنوان یک کد استاندارد که تمام اطلاعات آن شماره حساب را در درون خود به نحوی کدگذاری شده دارد، در کنار آن قرار می‌گیرد. با سازوکار شبا امکان خطای مشتری و متصدی بانک در ورود اطلاعات حساب و ارسال وجه به حساب‌های دیگر کاهش چشمگیری دارد.

همان‌طور که در آغاز گفتیم از آنجا که فعالیت هر دو سامانه‌های حواله الکترونیکی کشور «ساتنا» و «پایا» بر اساس شماره شبا است و همچنین بسیاری از نهادها و سازمان‌ها از جمله سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر ارگان‌های این‌چنینی با شماره شبا است که کار می‌کنند، دانستن شماره شبا حساب اصلی‌تان یا حساب‌هایی که با آن‌ها سروکار دارید، امروزه روز دیگر به امری کاملاً ضروری تبدیل شده است.

 

درباره شماره شبا

این شماره در کشور ما گذشته از اینکه حساب به کدام بانک متعلق است، با IR شروع شده که بیانگر نام اختصاری بین‌المللی ایران است و پس از آن ۲۴ رقم دیگر قرار می‌گیرد که گذشته از ارقام کنترلی و شناسه معرف هر بانک، از شماره نوع حساب و همچنین خود شماره حساب تشکیل شده. کم بودن برخی شماره‌حساب‌ها با گذاشتن صفر پیش از شماره اصلی حساب جبران می‌شود همانطورکه کمبود شماره شناسه بانک‌های کشور نیز با گذاشتن یک صفر در آغاز به حدنصاب سه‌تایی خود می‌رسد. شماره شبا بانک توسعه تعاون هم همین است.

شماره شبا بانک توسعه تعاون همچون باقی شماره شباهای باقی بانک‌ها، کدی است با بالاترین استانداردهای جهانی که یک حساب بانکی را به نحوی کاملاً منحصربه‌فرد در تمام نظام بانکی ایران و جهان مشخص می‌کند. شماره شبای هر حسابی در بانک توسعه تعاون به همان ترتیب و با اتخاذ همان شیوه‌ای محاسبه شده و ساخته می‌شود که دستورالعمل آن را بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برابر با استاندارد ISO-13616 تعریف و تبیین کرده است تا علاوه بر بالا بردن سطح استاندارد نقل و انتقالات مالی میان بانک‌های کشور و خارج از کشور، به آن‌ها تا بالاترین میزان ممکن سرعت و آسانی نیز ببخشد.

در اینجا با ما همراه باشید تا شمارا با نحوه تبدیل شبا بانک توسعه تعاون آشنا کنیم.

دریافت شماره شبا

 

نحوه دریافت شماره شبا بانک توسعه تعاون

به دست آوردن شماره شبا هر یک از حساب‌هایی که در بانک توسعه تعاون دارید تنها و تنها نیازمند واردکردن شماره هرکدام از آن حساب‌هاست: رده این امکان را به راحت‌ترین شکل ممکن در اختیارتان قرار داده است. چه روزبه‌روز با هر چه کارآمدتر شدن این شماره نیاز به آن نیز افزایش یافته و می‌توان گفت امروزه راحت‌ترین، ساده‌ترین، سریع‌ترین و امن‌ترین راه ممکن برای انواع نقل‌وانتقال‌های الکترونیکی استفاده از همین شماره شبا است که امکان جابه‌جایی نامحدودی را میان بانک‌های کشور به وجود آورده.

 

محاسبه شماره شبا بانک توسعه تعاون با شماره کارت

بسیار پیش‌ می‌آید که فرد تنها شماره کارت را در دست دارد و می‌خواهد از آن به شماره شبا برسد که روندی طولانی‌تر است و در برخی موارد افراد را سردرگم می‌کند. با اینکه دریافت مستقیم شماره شبا بانک توسعه تعاون از شماره کارت فعلا مقدور نیست و در سایت «رده» ارائه نمی‌شود ولی این بانک در فضای مشخصی از سایت خود، این امکان را فراهم کرده تا با واردکردن اطلاعات کارت توسعه تعاون شماره حساب اصلی مرتبط به آن کارت به‌راحتی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد؛ و همان‌طور که می‌دانید با داشتن شماره حساب دریافت شبا تنها نیازمند واردکردن همان شماره حساب در کادر بالاست. پس اگر امکان تبدیل شماره حساب به شبا بانک توسعه و تعاون را ندارید در رده با شماره کارت شبا حسابتان را محاسبه کنید.

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

5 دیدگاه
 1. اسماعیل زرین می‌نویسد

  چرا فقط تلکی مردمو سرکارمیزاریدوپول مفت میگرید.گفتیدبسته بزنیدبسته زدیم خوب چراانجام نمیدین؟

 2. سیروان ازغ می‌نویسد

  شماره شبا میخوام

  1. رده می‌نویسد

   خب عضو رده بشید…

   2
 3. سیروان ازغ می‌نویسد

  دریافت شماره شبا

 4. هاشم سپهری زاده می‌نویسد

  دریافت شماره شبا

  1
تسهیلات بدون ضامن
×
تسهیلات بدون ضامن و وثیقه
تا 50 میلیون تومان
ویپاد | ترابانک پاسارگاد