رده دریافت شماره شبا شبا بانک حکمت ایرانیان

محاسبه شماره شبا بانک حکمت ایرانیان با شماره حساب و شماره کارت

اما اگر می‌خواهید شماره حساب بانک حکمت ایرانیان را به شماره شبا تبدیل کنید و از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب مطمئن شوید، این دکمه را بفشارید:

بانک حکمت ایرانیان (سپه)
بانک حکمت ایرانیان (سپه)

از خط تیره «-» یا «.» به‌عنوان جداکننده بخش‌های شماره حساب استفاده کنید.

نام صاحب حساب:

 

شناسه شبا بانک حکمت ایرانیان

شبا بانک حکمت ایرانیان

شماره شبا یا همان شناسه بین‌المللی حساب شما در بانک حکمت ایرانیان، شماره‌ای است منحصر به همان حساب که علاوه بر تراکنش‌ها و حواله‌های الکترونیکی داخلی میان بانک‌های مختلف، در شرایط عادی ارتباطات خارجی هر کشوری می‌تواند امکان نقل و انتقالات بین‌المللی را هم فراهم‌‌کند که مزیتی بسیار کارآمد و قابل توجه است.

شما می‌توانید با در دست داشتن شماره حساب خود به راحتی شماره شبا حساب‌تان در بانک حکمت ایرانیان را به دست آورید. از آن جایی که جابه‌جایی پول توسط سامانه‌های بانکی بیش از گذشته اهمیت پیدا کرده، حالا داشتن و یافتن شماره شبا، بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. اینجا کمی درباره شماره شبا توضیح می‌دهیم و بعد درباره شیوه‌های دریافت و محاسبه شماره شبا بانک حکمت ایرانیان می‌پردازیم.

 

درباره شماره شبا

درباره ماهیت این شماره و چگونگی به وجود آمدنش باید گفت که این شناسه ۲۶ کاراکتری که از کنار هم نشستن بخش‌هایی متفاوت ساخته‌شده برای بانک حکمت ایرانیان نیز همچون باقی بانک‌ها همه به این صورت است که بعد از تنها کاراکترهای غیرعددی در این شماره یا همان شناسه بین‌المللی هر کشور که برای ایران IR است، ۲ رقم بازبینی درستی ساختار یا همان چک دیجتس (check digits) می‌آید که برای رسیدن به بالاترین سطح اطمینان از دریافت و ارسال کامل و بدون نقص یا تحریف شبا، بر مبنای تمام آن چیز‌هایی است که در آن درج ‌شده و درون هر حسابی محاسبه و به عنوان بخش الزامی شبا به آن افزوده می‌شود.

بعد  ۳ شماره‌ خواهیم داشت که شناسه این بانک است. چرا که شماره شناسه‌ تمام بانک‌های ایران ۲ رقمی‌ است و برای رسیدن به میزان استاندارد جهانی سیزده ششصد و شانرده ( ISO 13 616 ) یا همان مبنای سازش شماره شباست که یک صفر به ابتدای آن افزوده شده و در ادامه نیز با استفاده از همان شماره حساب فرد است که شماره‌ شبا آن کامل می‌شود.

دریافت شماره شبا

 

نحوه دریافت شماره شبا بانک حکمت ایرانیان

بانک حکمت ایرانیان از جمله مهم‌ترین بانک‌هایی است که برای انواع حساب‌هایش شماره شبا تعریف کرده و راهی را در اختیار مشتریان خود قرار داده است تا از طریق آن بتوانند شماره شبا خود را دریافت کنند. پس با توجه به این مهم علاوه بر این درگاه که سایت رده آن را در اختیار شما قرار داده می‌توانید به سایت بانک حکمت ایرانیان رجوع کرده و با ورود در بخش بانکداری الکترونیک گزینه دریافت شماره شبا را انتخاب کنید.

راحت‌ترین درگاه محاسبه شماره شبا برای بانک حکمت ایرانیان -بی‌تردید- همین‌جا و همین درگاهی است که رده در اختیارتان قرار داده و امکان تایید شماره شبا و فعال بودن حساب در اختیارتان قرار می‌گیرد. کافی است در رده عضو شوید.

 

محاسبه شماره شبا بانک حکمت با شماره کارت

ازآنجا که یک کارت بانکی قابلیت دارد تا به حساب‌های مختلف درون بانکی متصل شود و به‌‌طور معمول یک کارت مختص یک حساب نیست سامانه‌های پردازشگر بیشتر بانک‌ها و موسسه‌های مالی قابلیت نوشتن برنامه‌ای برای محاسبه‌ شماره شبا بر اساس شماره کارت را پیدا‌ نخواهند کرد یا متاسفانه هنوز پیدا نکرده‌اند و بانک حکمت ایرانیان نیز یکی از همین‌ها به شمار می‌رود که تنها قابلیت دارد تا از طریق شماره حساب به شبا را محاسبه کند.

بنابراین اگر اینگونه است که به شماره حساب خود در بانک حکمت ایرانیان دسترسی ندارید ابتدا می‌باید از طریق مراجعه حضوری به یکی از شعبه‌ها یا برقراری تماس تلفنی شماره حساب خود را دریافت کرده و سپس به همان ترتیبی که شرح آن رفت، شبا مورد نظر خود را به دست آورید.

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

15 دیدگاه
 1. امید می‌نویسد

  سلام الان شماره کارت بانک حکمت عوض شده لطفا تبدیل شماره حساب و شماره شبا به شماره کارت رو هم بذارید

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   چون امکان داره چند شماره کارت به یک حساب وصل باشه (مثل کارهایی که منقضی یا گم میشه) چنین خدماتی وجود نداره و نمیشه شماره شبا و شماره حساب رو به شماره کارت تبدیل کرد.

 2. امیر عباس می‌نویسد

  چیکار باید کنیم

  1. رده می‌نویسد

   راهنمای صفحه رو بخونید. شماره حسابتون رو در کادر مشخص‌شده وارد کنید و شماره شبا بگیرید. اما این بانک به دلیل تغییر وضعیت و ادغام، از تبدیل شماره کارت به شماره شبا پشتیبانی نمی ‌کنه.

   1
 3. سجادقلی پور می‌نویسد

  6037491[…]156

  1
  1. رده می‌نویسد

   لازم نیست شماره کارتتون رو بنویسید. باید عضو ر‌ده بشید تا بتونید شماره کارت رو به شماره شبا تبدیل کنید. اگه بانکتون این تبدیل‌ها رو ارائه بده.

 4. علی پارکی می‌نویسد

  63694915…..0189

  1. رده می‌نویسد

   لازم نیست اینجا شماره‌تان را کامنت کنید. صفحه را رفرش کنید و در کادر مشخص شده بالا، شماره حساب وارد کنید و شماره شبا بگیرید. اما با شماره کارت فقط با عضویت در رده می‌توان شماره شبا گرفت. روی دکمه مشخص شده کلیک کنید، بقیه مراحل بسیار ساده است.

 5. فاطمه می‌نویسد

  دریافت شبا

  1. رده می‌نویسد

   در کادر بالا شماره حساب خودتون رو وارد کنید، شماره شبا بگیرید. برای تبدیل با شماره کارت باید عضو رده بشید.

   1
 6. اشکان بیژن کوچی می‌نویسد

  خوب

 7. محمود می‌نویسد

  خوب عالی کار راه انداز

  1
 8. محمود می‌نویسد

  خوب

 9. رحیم نورمحمدی می‌نویسد

  عالی بود

  1
 10. محمد می‌نویسد

  دیدگاهی ندارم

وام بدون چک و ضامن
×
وام بدون چک و ضامن
تا 50 میلیون تومان
دیجی‌پی