دریافت شماره شبا بانک انصار

دریافت شبا بانک انصار با شماره حساب و شماره کارت

 

در کادر زیر فقط «شماره حساب» بانک انصار را وارد کنید
اما اگر می‌خواهید شماره کارت را به شماره شبا تبدیل کنید و از نام صاحب حساب مطمئن شوید، این دکمه را بفشارید:

دریافت شماره شبا با شماره کارت

در «رده» می‌توانید با وارد کردن شماره کارت بانک انصار، شماره شبا دریافت کنید
برای استفاده از این امکان و همچنین اطمینان از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب، عضو «رده» شوید

 

شناسه شبا بانک انصار

شماره شبا بانک انصار

IBAN حروف اختصاری «International Bank Account Number» بوده و پیش از هرگونه توضیحی در ارتباط با شماره شبا باید این را گفت که این شناسه کدی است که هر شماره حسابی را در هر بانکی به‌گونه‌ای کاملاً یگانه و منحصر به خودش معرفی می‌کند. این شناسه مطابق با استاندارد بین‌المللی 13616-ISO در سال 2007 تولید شده و تاکنون به‌منظور یکسان‌سازی شماره‌حساب‌های بانکی در سطح بین‌المللی مورداستفاده قرار گرفته است؛ همچنین باید اشاره کرد که به کار بردن این شناسه به تسهیل تبادلات بین‌بانکی انجامیده.

شبا ایرانی نیز که اختصاری است برای شماره‌حساب بانکی ایران با تکیه‌ بر قواعد و استانداردهای همین IBAN است که ساخته می‌شود و مشخصاً همان اهداف را دنبال می‌کند: یعنی به‌طور مشخص در پی تسهیل نقل‌وانتقال‌های الکترونیکی و استانداردسازی مبادلات بین‌بانکی و بین‌المللی بانک‌های کشور است. اکنون مدتی ست که در تمام سامانه‌های پرداخت بین‌بانکی تنها از این نوع حساب استفاده می‌شود. همچنین باید دانست که اگرچه در ساخت و محاسبه شبا از شماره‌حساب داخلی بانک‌ها استفاده می‌شود اما شماره شبا درنهایت از نظام شماره‌گذاری داخلی هریک از بانک‌ها مستقل است.

 

ساختار شماره شبا

شماره شبا حساب‌های بانک انصار نیز همچون سایر بانک‌ها از قواعد کلی این شماره تبعیت کرده و بخش‌های سازنده آن بدین قرارند که ابتدا ارقام کنترلی را خواهیم داشت، این ارقام به‌منظور اطمینان از دریافت و ارسال کامل و بدون نقص یا تحریف شبا، بر مبنای مندرجات درونی خود شماره شباست که محاسبه شده و به‌عنوان بخش الزامی این کد به آن افزوده می‌شوند. طول شبا به‌طور دقیق می‌باید 26 کاراکتر باشد. شماره‌های کمتر یا بیشتر از 26 کاراکتر به‌هیچ‌روی مجاز نخواهند بود. شماره شبا از سمت چپ به‌طور ثابت شامل سه بخش اصلی است: کد کشور (IR) و ارقام کنترلی که هرکدام دو کاراکترند و شماره‌حساب پایه که 22 کاراکتر است.

اما نمایش شماره شبا در سیستم‌های رایانه‌ای به‌صورت یکپارچه و بدون فاصله است، حال‌آنکه نمایش آن در اشکال مانند فرم‌ها و نامه‌ها، به این صورت است که از سمت چپ، بین هر چهار کاراکتر، یک فاصله قرار می‌گیرد. درنتیجه کد شبا در فرم نوشتاری شامل 6 دسته چهار کاراکتری و یک دسته 2 کاراکتری در سمت راست خواهد بود.

محاسبه شماره شبا بقیه بانک ها

 

محاسبه شماره شبا بانک انصار

ساده‌ترین راه این است که با عضویت در رده شماره حساب را در کادر وارد کنید و شماره شبا بگیرید. اما راه‌های دیگری هم هست؛ راه‌هایی چون مراجعه به هر یک از شعبه‌ها یا دستگاه‌های خودپرداز بانک انصار و یا همچنین می‌توان به‌طور مستقیم این شماره را با واردکردن شماره‌حساب و کد امنیتی از سایت رسمی خود بانک دریافت کرد. اگر لینک دریافت شبا را در صفحه شلوغ بانک پیدا کنید!

 

دریافت شماره شبا بانک انصار با شماره کارت

ساده‌ترین و شدنی‌ترین راه اگرچه داشتن شماره حساب و تبدیل آن به شماره شباست ولی اگر فقط شماره کارت داشتید چه؟ نگران نشوید، «رده» توانسته این امکان اختصاصی را به دست آورد که با وارد کردن شماره کارت بانک انصار، شماره شبا را ارائه دهد. برای استفاده از این امکان و همچنین اطمینان از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب، عضو «رده» شوید.