نوشته‌های رده

فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف تمام بانک‌ها +آخرین خبرها و تغییرات

این روزها همه از ماجرای «رمز دوم یکبار مصرف» حرف می‌زنند، فیلم می‌سازند، آموزش می‌دهند و راهکار نصب ارائه می‌کنند. اتفاقی که به دستور بانک مرکزی، از اول دی ماه برای همه بانک‌های کشور اجباری می‌شود و همه مشتریان بانک‌ها را دل‌نگران کرده است. اینکه این ایده جدید چقدر امنیت معاملات و خریدهای اینترنتی را تامین می‌کند و چقدر به دلیل افزایش مراحل و سختی‌ها، کاهش می‌دهد، بحث مجزایی است. ما اینجا در خلاصه‌ترین و کاراترین حالت ممکن راهنمای مرجع عملی فعالسازی رمز یکبار مصرف برایتان فراهم کرده‌ایم.

فعالسازی رمز پویا بانک صادرات

بانک صادرات ایران برای ارتقای امنیت و پیشگیری از عواقب سرقت رمزهای کارت، امکان صدور رمز دوم کارت به صورت یکبار مصرف (پویا) را فراهم کرده است. به همین دلیل نرم‌افزار «ریما» برای تولید رمز یکبار مصرف دوم کارت از طریق سایت این بانک و نرم‌افزار موبایلی «صاپ» در دسترس است. ما اینجا مختصر و کوتاه به بررسی آن پرداخته‌ایم.

فعالسازی رمز پویا بانک تجارت

این روزها آنقدر همه از رمز دوم پویا یا همان رمز دوم یکبار مصرف حرف می‌زنند که دیگر بیان نکته‌ها و مزیت‌های امنیتی استفاده از این شیوه، حرف جدیدی ندارد. بانک تجارت هم رمزساز خوشدستی به نام «همراز» دارد که در «رده» آن را بررسی کرده‌ایم، شیوه‌های نصب و استفاده آسان از آن را نوشته‌ایم و در انتها، از مزایای و معایبش گفته‌ایم.

همراه بانک سینا | همه‌فن حریفِ آرام

توسعه خدمات بانکداری الکترونیک جزو استراتژی‌های همه بانک‌هاست و هرکدام در رقابتند تا خدمات بهتر و اپلیکیشن مشتری‌پسندتری ارائه کنند. بانک سینا هم همراه‌بانکی را به بازار فرستاده که می‌تواند مسائل بانکی مشتریان را حل کند. اینجا به بررسی نسخه به‌روز شده 18 آذرماه 98 همراه بانک سینا پرداخته‌ایم.

بازار باز بانکی چیست و چه تاثیری بر اقتصاد دارد؟

ابزارهای نوین مالی علاوه بر رشد و توسعه اقتصادی و ایجاد روش‌های بهتر و جدیدتر برای تامین مالی، می‌توانند در سیاستگذاری‌های اقتصادی هم یاریگر نهادهای سیاستگذار کلان باشند که در روزهای اخیر شاهد راه‌اندازی و به‌کارگیری یک نمونه از این ابزارها بوده‌ایم. ایجاد عملیات بازار باز بین بانکی یکی از اقدامات بانک مرکزی برای کنترل نقدینگی در سطح کشور است. نقدینگی‌ای که معمولا با اضافه‌برداشت بانک‌ها از بانک مرکزی یا خطوط اعتباری بازپرداخت‌نشده بانک‌ها و قرمز شدن حساب‌شان نزد بانک مرکزی ایجاد می‌شد.

بررسی و آموزش اپلیکیشن صاپ بانک صادرات

در بانکداری امروز، باید امکان دسترسی به خدمات مالی و بانکی برای همه مشتریان بالقوه به سادگی فراهم شود. این تفکر، منجر به ایجاد پیشخوان‌های بانکی شده است. «صاپ» یکی از همین پیشخوان‌هاست که برای ارائه خدمات بانکی متنوع طراحی شده تا نیاز همه مشتریان را به صورت متمرکز و یکجا پوشش دهد و مشتریان بانک صادرات نیز از این طریق سرویس‌های بهتری دریافت کنند. در این مطلب به بررسی تخصصی امکانات صاپ پرداخته‌ایم.

10 نکته کنکوری برای امنیت حساب بانکی

پای خودپرداز برای فردی پول جابجا نکنید امنیت حساب بانکی شما از هر چیزی مهم‌تر است. پس اگر نزدیک خودپرداز شدید و دیدید که کسی پیشتان می‌آید و به شما می‌گوید که باید خیلی سریع به‌حسابش پول بریزد و بانک‌ها بسته شده‌اند و از شما می‌خواهد که پول نقد را از او بگیرید و از حسابتان به آن فرد کارت به کارت کنید، این کار را نکنید. اگر قصد انجام کارهای نوع‌دوستانه دارید به خیریه‌های معتبر کمک کنید. اما انجام این کار ریسک‌های زیادی دارد. چراکه ممکن است پول از حساب شما به‌حساب یک فروشنده مواد مخدر منتقل‌شده باشد. در این صورت شما برای…

اینترنت بانک ایران زمین | بانکداری از خانه حتی افتتاح حساب!

اینترنت بانک ایران زمین، یکی از سیستم‌های بانکداری مدرن این بانک است که برای مشتریان دارای ارتباط اینترنتی این امکان را فراهم می‌سازد که در هر زمان به همه خدمات بانکی موردنیازشان دسترسی داشته و برای خود یک شعبه خانگی ایجاد کنند. در این مطلب به بررسی اینترنت بانک ایران زمین و امکانات آن می‌پردازیم. حتما بخش انتهایی این مطلب را بخوانید.

نحوه دریافت وام اوراق بانک مسکن + افزایش سقف وام

معمولا برای گرفتن وام از بانک مسکن باید از قبل سپرده‌ای در این بانک داشته باشید. با باز کردن حساب صندوق پس‌انداز یکم و نگهداری موجودی در آن یک سال بعد می‌توانید از بانک تسهیلات خرید منزل مسکونی بگیرید. اما اگر شما برای خرید ملک عجله داشته باشید چه‌کار باید بکنید؟ یا اگر شما برای گرفتن وام از قبل سپرده‌ای در بانک نداشته باشید چه راه‌حلی دارید؟

همراه بانک ایران زمین | یکپارچگی خدمات بانکی

همه ما از گوشی‌های هوشمند برای چک کردن اخبار، بازی، سرگرمی، مطالعه، حضور در شبکه‌های اجتماعی، درخواست پیک و تاکسی و موارد بسیار دیگر استفاده می‌کنیم، ولی این روزها یکی از دلایل اصلی استفاده از گوشی‌های هوشمند، دریافت خدمات بانکداری موبایلی یا همان موبایل بانک است که از طریق آن می‌توان به بسیاری از خدمات بانکی بدون نیاز به حضور در شعبه دسترسی داشت. بانک ایران زمین با شعار «بانکداری به سبک فردا» بر خدمات بانکداری موبایلی تاکید ویژه‌ای دارد. «رده» این همراه‌بانک را با همین رویکرد اعلامی‌اش بررسی کرده است.

بررسی همراه بانک تجارت | بانکی آرام و متین

رده قصد دارد در ادامه بررسی و مقایسه خدمات بانک‌ها، به همراه‌بانک‌ها هم بپردازد و توانایی و ویژگی‌های هر یک را مورد نقد و بررسی قرار دهد. اینجا نگاهی انداخته‌ایم به آخرین نسخه همراه‌بانک تجارت که در ۱۲ آبان ۹۸ در اختیار کاربران و مشتریان قرار گرفت. چرا از این بانک شروع کردیم؟ چون طبق گزارش «کافه‌بازار» در سال ۱۳۹۷، همراه‌بانک تجارت بیشترین رشد نصب فعال را در میان برنامه‌های دسته امور مالی داشته است. در این نقد ما را همراهی کنید و شما هم نظراتتان را درباره این همراه‌بانک با ما درمیان بگذارید.

صندوق امانات بانک ایران زمین چه ویژگی‌هایی دارد؟

روزی نیست که خبری از سرقت‌های خانگی به گوشمان نرسد. سرقت‌هایی که هر روز شکل‌های تازه‌تر و عجیب‌تری به خود می‌گیرد و محدود به شب‌ها و خالی بودن خانه هم نمی‌شود. حالا هر کالای ارزشمندی که در خانه باشد، در هر پستویی که پنهان شده باشد، آرامش صاحبانش را بهم می‌ریزد. چه بهتر که جایی باشد با مجهزترین و ایمن‌ترین امکانات تا میزبان کالاهای ارزشمند باشد. اینجا با یکی از همین محل‌ها آشنا خواهید شد؛ صندوق امانات بانک ایران زمین.

خرید اقساطی از دیجی کالا بدون نیاز به ضامن یا سپرده‌گذاری

خرید اقساطی از دیجی کالا راهکار ساده‌ای دارد. آن استفاده از دیجی‌پی محصول جدید از گروه دیجی‌کالا است که با هدف تسهیل خرید مشتریان دیجی‌کالا طراحی شده است. پس از موفقیت در ارائه راهکار خرید اقساطی به مشتریان دیجی‌کالا، اکنون دیجی‌پی امکان عقد قرارداد با شرکت‌ها و سازمان‌ها برای خرید اقساطی پرسنل سازمانی را فراهم کرده است. این راهکار به پرسنل سازمان‌ها اجازه می‌دهد به کمک اعتبار اختصاص یافته در کیف پول خود، از بزرگترین فروشگاه آنلاین ایران خرید و اقساط آن‌را ماهانه پرداخت کنند. دیجی‌پی با این طرح در نظر دارد دامنه خدمات…

اوراق گواهی سپرده در پاییز 98

نگاهی به گواهی سپرده‌های منتشر شده در نیمه دوم سال جاری نشان می‌دهد که بانک‌ها بدون توجه به شرایط بازارها همچنان رویه محافظه‌‍‌‌کارانه‌ای برای نرخ سود این اوراق در نظر گرفته‌اند.

رمزساز بانک ایران زمین را چطور فعال کنیم؟

بر اساس ابلاغ بانک ‌مرکزی، رمز دوم یکبار مصرف در همه بانک‌ها از دی‌ماه امسال برای تمامی تراکنش‌های بدون کارت‌بانک اجباری می‌شود. بد نیست بدانید در مقابل رمز ثابت، رمز یکبار مصرف (One Time PasswordیاOTP) قرار دارد که به معنای کلمه رمزی است که فقط یکبار می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. این نوع رمز، علاوه بر جلوگیری از فیشینگ‌ها (صفحات قلابی بانکی)، جلوی کی‌لاگرها (نرم‌افزارهایی که کلیدهای فشرده‌شده روی صفحه‌کلید را ذخیره می‌کند) را هم می‌گیرد. حالا هر بانک شیوه خودش را برای ارائه رمز به مشتریان در نظر گرفته و در این مطلب به…

لو رفتن شماره کارت‌های بانکی حقیقت دارد؟

از روز گذشته شایعه‌ای درباره لو رفتن فایلی شامل شماره کارت‌های بانکی و اسامی دارندگان کارت‌ها منتشر شد. شایعه‌ای که با چند توئیت از محتوای فایل رنگ جدی‌تری به خود گرفت و این سوال را مطرح کرد که انتشار این فایل چه عواقبی برای مشتریان و دارندگان کارت‌های بانکی دارد؟

چرا بانک تجارت در صدور ضمانت‌نامه بانکی تخصص دارد؟

ضمانت‌نامه بانکی یکی از نیازهای اصلی شرکت‌ها در تماس با طرف‌های مقابل و ذی‌نفعشان است. به تحقیق بانک تجارت با فراهم آوردن زیرساخت‌ها و شرایط مناسب، بهترین خدمات را در این حوزه ارائه می‌دهد. بر اساس تحقیق‌های صورت‌گرفته، ایجاد زمینه‌های درآمدزایی جدید برای بانک‌ها در این سال‌ها اهمیت دوچندانی دارد. بانک‌های مدرن به سمت درآمدزایی ثابت و کارمزدی حرکت می‌کنند تا بتوانند در تلاطم‌های مختلف به سپرده‌ها وابسته نمانند. یکی از محل‌های اصلی درآمد کارمزدی بانک‌ها، صدور ضمانت‌نامه‌های ارزی و ریالی است که نیاز روزمره افراد حقوقی در تجارت…

بانک تجارت؛ پیشرو در صدور ضمانت‌نامه‌های بانکی

با توجه به بررسی‌های انجام‌شده توسط برخی کارشناسان و فعالان اقتصادی، بانک تجارت در صدور ضمانت‌نامه‌های مختلف و سرعت بخشیدن به انجام مراحل صدور ضمانت‌نامه و تأمین نیاز مشتریان و پیمانکاران، در بین بانک‌ها و مؤسسات اعتباری کشور، پیشرو بوده و رضایت مشتریان را به همراه داشته و همین موضوع باعث توجه پیمانکاران و فعالان اقتصادی به بانک تجارت شده است.

مرآت چیست؟ اعتبارسنجی در سامانه مرات بانک رسالت

یکی از تسهیلات مهمی که این روزها پرداخت می‌شود، تسهیلات قرض‌الحسنه بانک رسالت است که با توجه به کارمزد حداقلی، با استقبال قابل‌توجهی از سوی متقاضیان وام مواجه شده است. اگر شما هم قصد دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه بانک رسالت را دارید یا در شرف اقدام هستید، قطعاً از سوی شعب به شما اعلام می‌شود که برای دریافت تسهیلات باید در سامانه مرآت اعتبارسنجی شوید و قطعاً برای شما این سؤال پیش می‌آید که سامانه اعتبارسنجی مرآت چیست و چطور باید در آن عضو شد. برای آشنایی با سامانه اعتبارسنجی مرآت و چگونگی عضویت در این سامانه، این مطلب را باهم…

در طرح شهریار بانک شهر تا 2 میلیارد تسهیلات بگیرید

اگر صاحب کسب و کار کوچک یا بزرگ هستید و برای تأمین نیاز مالی خود احتیاج به دریافت تسهیلات دارید، می‌توانید در طرح جدید بانک شهر که برای حرفه و مشاغل مختلف در نظر گرفته‌شده، از تسهیلات ویژه برخوردار شوید. برای اطلاع از جزئیات طرح تسهیلاتی شهریار بانک شهر، این طرح را باهم مرور می‌کنیم.