نوشته‌های رده

کارگزار ناظر کیست و آیا می‌توان آن را تغییر داد؟

مفهوم کارگزار ناظر در سیستم معاملات قبلی بورس وجود نداشت، هرچند واسطه اصلی خریدوفروش سهم همچنان کارگزاری‌ها بودند. نکته این بود که اگر در دو کارگزاری مختلف دارای حساب بودید، می‌توانستید سهمی را از طریق کارگزاری اول بخرید و از طریق کارگزاری دوم بفروشید. اما در سیستم معاملاتی جدید بورس، نقش کارگزار ناظر هم تعریف شد. به این ترتیب معامله‌گر برای اینکه بتواند سهمش را در بازار بفروشد، باید از طریق کارگزار ناظر اقدام به فروش سهامش کند.

دریافت کارت اعتباری سهام عدالت +نکته‌های جدید

بالاخره امکان اخذ کارت اعتباری سهام عدالت میسر شد. آن دسته از سهامدارانی که روش غیرمستقیم را برای آزادسازی سهام خود انتخاب کرده بودند، هم‌اکنون قادر خواهند بود تا به صورت اینترنتی درخواست الکترونیکی دهند و کارت اعتباری‌شان را دریافت کنند. اینجا درباره این کارت، نکته‌هایش و روش دریافت آن نوشته‌ایم.

با وثیقه سهام عدالت از بانک تجارت تسهیلات بگیرید

بانک تجارت به عنوان اولین بانک در کشور به متقاضیان دارنده سهام عدالت با توثیق این سهام و به صورت غیرحضوری از طریق اپلیکیشن زمرد تسهیلات پرداخت می‌کند. یکی از دغدغه‌های مشتریان بانک‌ها تامین ضامن برای دریافت تسهیلات است و از سوی دیگر با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی هموطنان بعضا نگران حضور فیزیکی در شعب بانک را هستند. بانک تجارت پیشگام‌تر از سایر بانک‌های کشور در اولین روزهای سال 1400 برای حل این دو مساله از طریق زیست بوم زمرد تجارت راهکار آسانی را ارائه کرده است، به این ترتیب که متقاضیان دریافت…

«رده» در سالی که گذشت

مثل خیلی‌ها که آخرسالی می‌نشینند و حساب و کتاب می‌کنند و بررسی می‌کنند که در سال گذشته چه کرده‌اند، ما هم اینجا چیزی شبیه این کار را کرده‌ایم تا ببینیم کارنامه‌مان در یک سال گذشته چگونه بوده و از شما مهر تایید گرفته‌ایم یا نه؟ بخصوص که مهم‌ترین دغدغه ما در «رده» این است که رضایت‌تان را به دست بیاوریم و به موقع پاسخگو نیازهای بانکی و مالی شما باشیم. از آنجایی که جلب توجه شما از همه چیز برایمان مهم‌تر است، می‌توانیم با قاطعیت بگوییم که امسال، سال خوبی را پشت‌سر گذاشتیم. ببینید!

معرفی برترین صندوق های سرمایه‌گذاری سال 99

صندوق‌های سرمایه‌گذاری، از هر نوعی که باشند، مهم‌ترین ابزار سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بازار سرمایه‌اند. از یک نظر هم می‌توان گفت به‌طور کلی هرچه صندوق‌های سرمایه‌گذاری حرفه‌ای‌تر و فراگیرتر باشند، می‌توانند تاثیر بیشتری روی معاملات و روندهای بازار داشته باشند و یکی از ارکان ثبات و بلوغ بورس به حساب بیایند. اما در فضای بورس ایران، صندوق‌های سرمایه‌گذاری پدیده به‌نسبت نوپایی‌اند و بیشتر از آنکه بتوانند به بازار کمک کنند، از بازار تاثیر می‌گیرند. در سالی هم که پشت سر گذاشتیم، صندوق‌های سرمایه‌گذاری دستخوش تلاطم‌های بازار بودند.

لیست شعب کشیک نوروزی سال 1400 تمامی بانک‌ها

شاید برای شما پیش آمده باشد که در تعطیلات چند روز ابتدایی سال نو و به هر دلیلی، نیاز به مراجعه حضوری به یکی از شعب کشیک بانک‌ها داشته باشید. پس فهرست کامل شعب کشیک نوروزی بانک‌ها در تعطیلات نوروزی سال ۱۴۰۰ را اینجا مشاهده می‌کنید.

آشنایی با انواع کندل یا نمودار شمعی در بورس

کندل یا نمودار شمعی یکی از روش‌های نمایش اطلاعات مربوط به قیمت یک سهام یا ارز روی نمودار است. معامله‌گران بازارهای مختلف، از بورس و کالا گرفته تا فارکس و رمزارزها، از سال‌ها پیش روش‌های مختلفی برای نمایش قیمت به‌صورت نمودار توسعه داده‌اند. اما به‌طور کلی سه نوع نمودار کاربرد بیشتری دارند؛ نمودار خطی و نمودار میله‌ای و نمودار شمعی. هر کدام از این سه نوع نمودار ویژگی‌های خاص خودش را دارد و معامله‌گران و تحلیل‌گران از هر کدام از این‌ها در شرایط خاصی بهره می‌گیرند. در این مطلب می‌خواهیم با نمودار شمعی و کندل‌ها بیشتر آشنا شویم.

آسمان یکم برترین صندوق سهامی تا اسفند ۹۹

برترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری تا ابتدای اسفندماه ۱۳۹۹ اعلام شد. براساس این گزارش در گروه صندوق های سهامی، آسمان یکم سبدگردان آسمان، فیروزه موفقیت سبدگردان توسعه فیروزه و سهام بزرگ کاردان تامین سرمایه کاردان رتبه های اول تا سوم را کسب کرده اند. صندوق‌های آسمان خاورمیانه سبدگردان آسمان، توسعه ممتاز سبدگردان انتخاب مفید و گوهر نفیس تمدن تامین سرمایه تمدن نیز رتبه های برتر گروه صندوق های مختلط را به خود اختصاص داده اند. شایان ذکر است که صندوق های یکم ایرانیان و فراز اندیش نوین تامین سرمایه نوین و امین آشنا ایرانیان…

مرور همه تصمیم‌های مالی بانکی بودجه 1400

به عادت هر ساله، نمایندگان مجلس شورای اسلامی تکلیف لایحه بودجه سال آینده را مشخص کردند و بررسی بخش‌های درآمدی مختلف لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به اتمام رسید و سقف درآمدهای بودجه سال آینده هم مشخص شد. ما اینجا تصمیم‌های اقتصادی (مالی و بانکی) که به زندگی روزمره ما و شما ربط پیدا می‌کرد، سوا کرده‌ایم تا ببینیم برای سال ۱۴۰۰ چند چند هستیم؟

پولکادات چیست؟

پولکادات یک رمزارز است که چشم‌اندازی متفاوت و منحصربه‌فرد را در زمینه بلاکچین از آن خود کرده است. وارد شدن این رمزارز به بازار آنلاین دیجیتال به‌عنوان یکی از 7 رمزارز بزرگ و قدرتمند موجب شده که کار رمزارز اتریوم بسیار سخت‌تر از قبل شود. چرا؟ متن را بخوانید متوجه می‌شوید!

مراحل و روش برگشت زدن چک

ممکن است برای هر یک از ما این اتفاق بیفتد که برای دریافت وجه چکی که در اختیار داریم به بانک مراجعه کنیم و بفهمیم که در حساب صادرکننده موجودی کافی وجود ندارد یا از آن بدتر به دلیل مغایرت امضا، چک غیر قابل پرداخت باشد. نترسید، بهم نریزید، در اینگونه موارد اگر با نحوه برگشت زدن چک تا حدی آشنایی داشته باشید، قادر خواهید بود تا مشکل خود را از راه قانونی و با آرامش برطرف کنید.

لایت کوین چیست؟

اگر قصد سرمایه‌گذاری در یک رمزارز قدیمی دارید و مردد هستید که این کار درستی هست یا نه، اول این متن را بخوانید تا ببینید لایت‌کوین چیست و به چه دردی می‌خورد و چه تاریخچه‌ای دارد. با دانستن این نکته‌ها بهتر و مفیدتر سرمایه‌گذاری می‌کنید.

چه راه‌هایی برای انتقال سهام عدالت به وراث وجود دارد؟

در این ۱۵ سالی که از اعطای سهام عدالت می‌گذرد، طبق آمار رسمی بیشتر از ۳ میلیون نفر از افرادی که این سهام به آنها اعطا شده، فوت کرده‌اند و دیگر در قید حیات نیستند. به همین خاطر انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث برای تعیین تکلیف آنها مهم‌ترین موضوعی است که مطرح می‌شود. اینجا درباره این انتقال و راه‌هایی که پیش پای وراث قرار دارد، نوشته‌ایم.

آموزش استخراج بیت کوین کش

بیت‌کوین‌کش یک رمزارز است که دارای شبکه‌ای بر مبنی بلاکچین است، در اصل بیت‌کوین‌کش یکی از شاخه‌های بیت‌کوین است که به دلیل به وجود آمدن اختلافاتی بین بنیانگذاران بیت‎کوین در سال 2017 تولید و به بازار دیجیتال ارزها عرضه شد. پس در خصوص استخراج بیت‌کوین‌کش نیز لازم است بدانید که دستگاه‌های استخراج یکسانی با بیت‌کوین دارد و برخی از افرادی که بیت‎کوین استخراج می‌کنند گاهی نیز به دلیل سودآوری بیشتر روی به استخراج بیت کوین کش می‌آورند.

سرمایه‌گذاری در بانک یا بازار آهن؟

از گذشته مردم برای امرار معاش به فعالیت‌های مختلفی، مشغول بوده‌اند. اما با توجه به مشاغل امروزی، معمولا افراد، مدت زمان کمتری برای صرف و گذراندن وقت با خانواده دارند، از این رو به دنبال راه و روش‌هایی هستند که بتوانند با توجه به شرایط اقتصادی موجود و درآمدهای ناکافی؛ درآمد بیشتری داشته باشند. امروزه، روش‌های سرمایه گذاری مختلفی وجود دارد، از سرمایه گذاری در بانک گرفته تا بازار آهن. اما کدام یک از این ۲ مورد گفته شده برای سرمایه‌گذاری مناسب‌تر است؟ بانک یا بازار آهن؟ برای درک این موضوع با ما همراه باشید. مقایسه…

همه چیز درباره روش مارتینگل در بورس

روش مارتینگل شاید در ظاهر یکی از ساده‌ترین استراتژی‌های خریدوفروش در بازارهای مالی مختلف باشد. روش مارتینگل روی کاغذ ساده است و مبتدی‌ترین معامله‌گران هم ممکن است به فکر استفاده از این روش بیفتند، اما استفاده درست از این روش نیازمند مهارت بالایی در معامله‌گری است.

جشنواره‌های پایان سال بانک ایران زمین

جشنواره پایانه های فروش بانک ایران زمین دوباره به ماه آخر سال رسیدیم و بوی جشنواره‌های بانکی به مشام می‌رسد. شوق خرید حتی در این شرایط کرونایی باعث شده تا بانک ایران زمین هم جشنواره‌ای ویژه پذیرندگان پایانه‌های فروش (یا همان دستگاه‌های POS) راه بیاندازد و فروشندگان و خریداران را ترغیب کند تا با استفاده از این پایانه‌های فروشگاهی بانک ایران زمین، منتظر جوایز جشنواره باشند. این جشنواره از دی شروع شده و تا ۳۱ فروردین 1400 ادامه خواهد داشت. حالا حتما سوال پیش آمده که این جشنواره شامل چه افرادی می‌شود و از ان مهم‌تر جوایزش…

بایننس کوین چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

بسیاری از شما بایننس‌کوین نمی‌شناسید و شاید برایتان سوال پیش آید این دیگر چه رمزارزی است. ما اینجا سعی کردیم شما را با بایننس‌کوین و شرایط و ویژگی‌های آن به‌طور کامل آشنا کنیم. چنانچه قصد سرمایه‌گذاری در این رمزارز دارید، این متن را بخوانید.

تحلیل بنیادی یا فاندامنتال چیست و چه کاربردی دارد؟

در این مطلب می‌خواهیم مروری کلی بر تحلیل بنیادی یا همان تحلیل فاندامنتال داشته باشیم و ببینیم این روش تحلیل چطور می‌تواند کمک‌مان کند تا سهام مناسب را بخریم (یا از سهام نامناسب دوری کنیم) و در نهایت در بازار سرمایه زنده بمانیم.