خرید اقساطی

تورم و گرانی سال‌های اخیر، باعث شد بیشتر ما دیگر نتوانیم موبایل، لپ‌تاپ و لوازم خانگی را یکجا بخریم و تنها گزینه پیش‌روی ما خرید اقساطی کالا است. «رده» هم در این صفحه سعی کرده مثل همیشه، جزئیات کاملی درباره شرایط خرید قسطی کالا تهیه کند، بهترین سایت‌های فروش اقساطی را مقابل شما قرار داده تا بتوانید با یک بررسی و مقایسه بهترین را انتخاب کنید.

[توضیح بیشتر درباره مدارک و شرایط خرید قسطی کالا را پس از جدول مقایسه‌ای بخوانید]

شرکت حداکثر اعتبار سود نرخ موثر نوع اعتبار حداکثر مدت بازپرداخت
ازکی وام 75 میلیون تومان22 %48.80 %کیف پول18 ماه
ایزی‌پی 100 میلیون تومان24 %43 %کیف پول24 ماه
بالون 50 میلیون تومان22 %46.46 %کیف پول24 ماه
جیبک 50 میلیون تومان23 %40.07 %کیف پول24 ماه
دیجی شهر 200 میلیون تومان23 %33.11 %کیف پول60 ماه
دیجی پی 50 میلیون تومان23 %46.34 %کیف پول12 ماه
قسطا 20 میلیون تومان23 %23.65 %کیف پول12 ماه
لندو 50 میلیون تومان23 %57.1 %کارت نقدی12 ماه
مانیسا 129 میلیون تومان30 %53.5 %کیف پول18 ماه
والتا 60 میلیون تومان21 %46.1 %کیف پول18 ماه
ونسی 150 میلیون تومان23 %45 %کیف پول12 ماه

شرایط خرید قسطی کالا چیست؟

برخلاف سال‌های گذشته که شرایط خرید اقساطی کالا از یک فروشگاه دردسرهای زیادی مانند گذاشتن چک و داشتن ضامن معتبر داشت، در این سال‌ها به دلیل گرانی و تورم از یک سو و پایین آمدن توان مالی مردم از سوی دیگر باعث شده تا سایت‌های خرید اقساطی به عنوان واسطه بین شما و فروشنده‌های کالا قرار بگیرند.

مزیت این مدل وام ها و شرکت‌ها که به نام وام اقساطی هم کاربرد دارند این است که تنها یک‌بار ضمانت‌های لازم را به آن شرکت ارائه می‌کنید. بعد هم می‌توانید از فروشگاه‌های طرف قرارداد با این شرکت‌ها به اندازه اعتبار وامی که انتخاب کرده‌اید، خرید کنید. این‌طوری نیازی نیست برای خرید چندکالای قسطی از فروشگاه‌های مختلف، به همه آنها چک و سفته و ضامن ارائه کنید. در واقع شما با گذاشتن ضمانت‌های لازم پیش یکی از سایت‌های خرید قسطی کالا، این امکان را پیدا می‌کنید که جنس مورد نیازتان را از هر فروشگاهی تهیه کنید.

 

مزایا و معایب خرید قسطی

مثل هر تصمیمی، خرید اقساطی کالا هم مزایا دارد و هم معایب. ما اینجا فهرست کرده‌ایم که شما انتخاب کنید این مدل خرید را می‌پسندید یا نه. به این فهرست می‌شود چندین و چند مورد با توجه به شرایط شخصی و درآمدی اضافه کرد.

مزایای خرید قسطی

وام خرید اقساطی یز همانند سایر وام ها دارای مزایا و معایبی است که در زیر به مزایای آن می‌پردازیم:

 • بالا رفتن قدرت خرید شما برای کالاهای گران‌قیمت در شرایطی که بودجه لازم را برای پرداخت نقدی و یکجای آن کالا ندارید.
 • خرید قسطی کالا، انعطاف‌پذیری مالی‌تان را بالا می‌برد و می‌توانید برنامه‌ریزی خوبی برای خریدهای پیش‌بینی نشده داشته باشید.
 • خرید اقساطی این اجازه را به شما می‌دهد تا مجبور نباشید تمام حقوق ماهانه‌تان را خرج خرید یک موبایل، لپ‌تاپ تا تلویزیون کنید و با کنار گذاشتن بخشی از حقوق‌ هر ماه، جنس مورد نیاز را تامین کنید. یعنی دارید از آن کالا استفاده می‌کنید و در همین زمان بخش کمی از درآمد ماهانه‌تان کسر می‌شود.
 • امکان خرید به هر دو صورت حضوری و آنلاین هم فراهم است. لازم نیست مثل قدیم حضوری به جایی مراجعه کنید.
 • گاهی مواقع تاخیر در خرید یک کالای خاص، باعث افزایش قیمت آن می‌شود. با این وضعیت تورم، خرید اقساطی کالا حتی با وجود پرداخت سود، منطقی‌تر به نظر می‌رسد. چون امروز نخرید، فردا گران‌تر است!

معایب خرید اقساطی

همانطور که در بالا نیز گفته شد این وام معایبی نیز دارد که در اینجا به معایب وام خرید اقساطی می‌پردازیم:

 • در شرایطی که سود یکساله بانکی حدود۲۳ درصد است، کالای قسطی معمولا بین 23 تا 25 درصد بالاتر از قیمت اصلی محاسبه می‌شود. البته با دوره بازپرداخت یکساله و برخی نیز ۲ و ۳ ساله. خود همین بالاتر بودن در برخی مواقع عیب غیرقابل گذشتی است.
 • احساس اینکه کالایی را دارید گران‌تر می‌خرید یا یک سال باید قسط کالایی را بدهید که در حال استفاده از آن هستید، شاید مطلوب و خوشایند نباشد.

شرایط دریافت وام فوری

مدارک و شرایط لازم برای خرید اقساطی

طبیعی است که هر سایت خرید اقساطی شرایط و مدارک خاص خودش را اعلام می‌کند. اما در یک بررسی کلی از تمامی سایت‌های ارائه خدمات خرید قسطی به این مدارک و شرایط کلی رسیده‌ایم که اینجا می‌خوانید.

مدارک لازم برای خرید اقساطی کالا

 • بارگذاری تصویر کارت ملی
 • بارگذاری تصویر تمام صفحات شناسنامه
 • ارائه سند محل سکونت (سند ملکی یا اجاره‌نامه رسمی به نام فرد درخواست‌کننده)
 • گردش ۳ ماهه آخر حساب بانکی
 • ارائه چک صیاد یا سفته (ارسال فیزیکی با پست یا حضوری)

شرایط خرید قسطی کالا

 • ثبت‌نام غیرحضوری در یکی از سایت‌های خرید اقساطی کالا
 • شماره موبایل به اسم فرد تقاضاکننده
 • نداشتن وام معوقه یا چک برگشتی در سیستم بانکی
 • داشتن رتبه اعتبارسنجی مثبت

نکته: رتبه اعتبارسنجی، در واقع امتیازی است که با گرفتن استعلام از سوابق بانکی متقاضی برای پرداخت به‌موقع تسهیلات یا نداشتن چک  برگشت‌خورده به او داده می‌شود و هر قدر امتیاز بالاتری بگیرد، اعتبار بیشتری برای خرید اقساطی به او تعلق می‌گیرد.

 

چه محصولاتی را می‌توان به صورت قسطی خریداری کرد؟

هرچند بهتر است برای خرید اقساطی کالا سراغ محصولات گران‌قیمتی مانند یخچال و تلویزیون و موبایل و لپ‌تاپ بروید که درآمد ماهانه‌ یا پس‌اندازتان اجازه خرید آنها را نمی‌دهد، اما با مقایسه سایت‌های خرید اقساطی با منوی متنوعی از فروشگاه‌های مختلف روبه‌رو خواهید بود؛ از تورهای سفری و کلینیک‌های زیبایی، تا فروشگاه‌های لوازم خانگی و دیجیتال و حتی سوپرمارکت‌ها.

خلاصه پول خودتان است و خود شما هم باید اقساطش را بپردازید. پس بهتر است قبل از هر چیز شرایط سایت‌های خرید اقساطی را بدانید تا بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

 

کدام فروشگاه‌ها با سایت‌های خرید قسطی قرارداد دارند؟

شرایط خرید اقساطی بستگی به همان سایتی دارد که شما مراحل ثبت‌نام و گرفتن اعتبارتان را در آن انجام می‌دهید. برای پیدا کردن بهترین سایت خرید اقساطی هم سراغ فروشگاه‌های آنلاینی بروید که با آن فروشگاه قرارداد دارند. هر چقدر تعداد فروشگاه‌ها بیشتر و نام معتبرتری داشته باشند، امکان خرید قسطی کالای متنوع‌تری در انتظارتان خواهد بود؛ از دیجی‌کالا و تیمچه بگیرید، تا فروشگاه‌های آنلاین کوچک که در دسته‌بندی‌های کالا و لوازم خانگی، دیجیتال، بیمه، تور و هتل و حتی فروشگاه‌های تخصصی مثل لاستیک‌فروشی، ابزارفروشی و… قرار گرفته‌اند.

قبل از هر چیز، مقایسه سایت‌های خرید اقساطی را انجام دهید و قیمت و اصالت و گارانتی کالایی را که دنبالش می‌گردید، در فروشگاه‌های آنلاین همان سایت بررسی کنید.

 

آیا برای خرید اقساطی نیاز به ضامن داریم؟

برای استفاده از تسهیلات در بهترین سایت‌های خرید اقساطی‌ ایران نیازی به ضامن ندارید. در جدول معرفی بهترین سایت‌های اقساطی، مدارک موردنیاز و شرایطی را که به خریداران تسهیلات می‌دهند، نوشته‌ایم. اما همین‌قدر بدانید که برای خرید کالای اقساطی، نیاز به یک چک ضمانت صیاد دارید؛ اگر هم خودتان یا اقوام درجه اول چک ندارند، بعضی از این سایت‌های خرید اقساطی، ازتان سفته هم قبول می‌کنند و نیازی به معرفی ضامن نیست. درصورتی‌که از طرف سازمان یا محل کار برای خرید این کالاها معرفی شوید با یک کسر از حقوق نیز امکان خرید کردن دارید.

خرید اقساطی با چک معقول‌ترین گزینه برای کاربران است که اکثر سایت‌های خرید اقساطی از طریق گرفتن چک یا چک صیادی بعنوان ضمانت اقدام به ارائه وام به کاربران می‌کنند.

در اصل اگر بخواهیم خرید اقساطی با سفته،‌ چک و چک صیادی را طبقه‌بندی کنیم به ترتیب  خرید اقساطی با چک صیادی، خرید اقساطی با چک و خرید اقساطی با سفته قرار دارند.

تسهیلات بدون ضامن
×
تسهیلات بدون ضامن و وثیقه
تا 50 میلیون تومان
ویپاد | ترابانک پاسارگاد