جدول نرخ جدید کارمزد خدمات بانکی

از هزینه کارت به کارت تا پرداخت قبض‌ها تغییر کرد

بانک مرکزی کارمزد جدید خدمات بانکی را که از ابتدای آذرماه اجرا می‌شود، ابلاغ کرد. در این تغییرات همه خدمت‌های بانکی با افزایش قیمت یا تعیین هزینه مواجه شده‌اند که جدول آن را مشاهده می‌کنید. آیا این تصمیم جدید، درست است؟

افزایش کارمزد خدمات بانکی از آذر 99

با توجه به افزایش همه هزینه‌ها در سال جاری، اعلام کارمزد جدید خدمات بانکی قابل پیش‌بینی بود. اینکه پس از حدود ۳ سال هزینه خدمات بانکی و انواع کارمزدها -یکجا- تغییر کرده و برخی از آنها از حالت «رایگان» خارج شده، چه معنایی می‌دهد؟

در این تصمیم جدید نرخ کارمزد تراکنش‌های بانکی مشخص شده و بیش از همه، افزایش کارمزد خدمات بانکداری الکترونیک از جمله کارمزد کارت به کارت توجه مردم را به خود جلب کرده درحالی‌که افزایش کارمزد صدور دسته چک و حتی تعیین کارمزد پرداخت قبض‌ها -آب، برق، گاز، تلفن ثابت و همراه، شهرداری و راهنمایی و رانندگی- مهم‌ترین تصمیم تازه بانک مرکزی است. رایگان بودن پرداخت قبض‌ها برای ترویج خدمات غیرحضوری بانکی بود و حالا این نرخ البته اندک از آذر ۹۹ اجرا می‌شود. کارمزد خدمات بانکی را در ادامه مشاهده می‌کنید.

 

جدول کارمزد جدید خدمات بانکی

با بخشنامه جدید بانک مرکزی کارمزد جدید خدمات بانکی از این قرار است:

کارمزد

مقدار

هزینه جدید

هزینه قدیم

کارت به کارت

تا یک میلیون تومان

۶۰۰ تومان

۵۰۰ تومان

کارت به کارت

تا ۲ میلیون تومان

۸۴۰ تومان

۷۰۰ تومان

کارت به کارت

تا ۳ میلیون تومان

۱۰۸۰ تومان

۹۰۰ تومان

صدور کارت‌های بانکی

۶ هزار تومان

۵ هزار تومان

صدور رمز جدید کارت بانکی

هزار تومان

رایگان

اعلام مانده کارت

۱۲۰ تومان

۱۰۰ تومان

اعلام ۱۰ گردش آخر

۲۴۰ تومان

۱۵۰ تومان

انتقال وجه پایا (شخصی)

یک‌صدم درصد مبلغ تراکنش (کف کارمزد ۲۰۰ تومان، سقف کارمزد ۲۵۰۰ تومان)

رایگان

انتقال وجه پایا (گروهی)

بیش از ۱۰ واریز

۱۰۰ تومان به ازای هر تراکنش

انتقال وجه ساتنا

۲صدم درصد مبلغ تراکنش (سقف کارمزد ۲۵ هزار تومان)

غیرحضوری رایگان

پرداخت قبض‌ها (غیرحضوری)

۱۲۰ تومان

رایگان

پرداخت قبض‌ها (حضوری)

۲۴۰۰ تومان

ارسال پیامک بانکی

هر پیامک

۳۰ تومان یا هزینه آبونمان سالانه (به شرط رضایت مشتری)

صدور دسته‌چک

هر برگ

۲۰۰ تومان +هزینه تمبر

۱۲۰ تومان

پرینت ریزحساب (سال جاری)

هر صفحه

۶۰۰ تومان

پرینت ریزحساب (سال‌های قبل)

هر صفحه

۷۲۰ تومان

۵۰۰ تومان

افتتاح حساب

رایگان

 

نرخ کارمزد خدمات بانکداری الکترونیک

بیشتر ما از خدمات الکترونیک در جابه‌جایی مبلغ کارت به کارت استفاده می‌کنیم و اغلب مشتریان بانکی هم از نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های موبایلی یا همان پرداخت‌سازها استفاده می‌کنند. آنطور که از بخشنامه بانک مرکزی برداشت می‌شود، کارمزد خدمات بانکی شامل این اپ‌های واسطه‌ای یا بانکی هم می‌شود و از اول آذر این کارمزدها در همه پرداخت‌سازها به‌‌روز می‌شود. به این ترتیب کارمزدها در حوزه خدمات الکترونیک و پرداخت‌سازها با افزایش ۲۰ درصدی مواجه شده است.

 

نرخ انتقال وجه بین بانکی

یکی از ویژگی‌های پایا در پرداخت‌های شخصی و گروهی این بود که کارمزد نداشت و بخصوص در پرداخت‌های گروهی به کمک حسابداران می‌آمد تا با استفاده از شماره شبا مبالغ کوچکی چون حقوق افراد را به حسابشان واریز کنند. این ویژگی آنقدر مهم و جذاب بود که بسیاری به این شکل از جابه‌جایی نقدی رو بیاورند و از خیر واریز آنی در کارت به کارت هم بگذرند. اما همانطور که پیش‌بینی می‌شد، در ابلاغیه کارمزد خدمات بانکی آذرماه ۹۹ بانک مرکزی، برای این خدمت بانکی آنلاین هم کارمزد مشخص شده. هرچند مبلغ ۲۰۰ تومانی برای هر تراکنش (مبالغ بسیار کم و زیر ۲ میلیون تومان) در نظر گرفته شده، باز هم به نسبت انتقال وجه آنی کارت به کارت (یعنی ۸۴۰ تومان و بالاتر از آن)، مقرون به‌صرفه‌تر است!

در بخشنامه کارمزد خدمات بانکی جدید، برای واریز گروهی پایا هم به شرط آن که در هر دستور پرداخت بیشتر از ۱۰ واریزی ثبت شود، ۱۰۰ تومان کارمزد پایا در نظر گرفته شده که هرچند از رایگان بودن، گران‌تر است(!) ولی همچنان عدد مناسبی برای جابه‌جایی وجه در بین دیگر خدمات انتقال مالی بانکی و بین بانکی محسوب می‌شود.

درباره ساتنا هم که برای مبالغ بزرگ‌تر در نظر گرفته شده، سقف ۲۵ هزار تومانی تعیین شده که به نسبت کارمزد پایا، کاملا عدد اندکی است. برخی از کارشناسان معتقد بودند باید برای جابه‌جایی‌های بزرگ ساتنایی، کارمزد بیشتری در نظر گرفته شود.

 

کارمزدها عادلانه است؟

در کشورها اروپایی برای خدمات بانکی چه هزینه‌ای از مشتریان دریافت می‌شود؟ این سوالی است با تغییر نرخ کارمزد خدمات بانکی مطرح می‌شود.

بد نیست بدانید کارمزد خدمات بانکی به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین منابع درآمدی بانک‌ها در دنیا به شمار می‌رود که در سیستم بانکی ایران و به اذعان مدیران، منبع درآمدی بانک‌ها ی ایران از این محل به کمتر از پنج درصد می‌رسد و عمده منابع درآمدی آن‌ها از محل سود تسهیلات و واسطه‌گری تأمین می‌شود که خود آسیب‌های بسیاری را برای شبکه بانکی به همراه داشته است. موضوعی که بارها مورد تأکید رئیسان بانک مرکزی قرارگرفته و خواسته که نظام بانکی از تأمین هزینه‌های خود از محل واسطه‌گری به سمت استفاده بیشتر از کارمزد پیش بروند.

البته هنوز بانک مرکزی درباره تغییر تعرفه کارمزد ارائه خدمات در خصوص ضمانت‌نامه‌ها، حواله‌ها، صندوق‌های اجاره‌ای (صندوق امانات)، مدیریت اوراق بهادار مشتریان، وصول برات و انواع حساب‌ها نظر نداده است و این تعرفه‌ها از حدود سال ۹۵ افزایش نیافته است.

 

کارمزد خدمات بانکی چه می‌شود؟

آنطور که بانکی‌ها می‌گویند در این روزهای سخت اقتصادی، هزینه زیرساخت‌های بانکی چند برابر شدده ولی هنوز بسیاری از خدمات یا رایگان هستند یا با کارمزدهای یک دهه گذشته به مردم ارایه می‌شوند. مثلا در سال 97، صدور هر کارت مغناطیسی بانکی ۱۲ هزار تومان برای بانک هزینه داشت اما فقط ۲ هزار و ۳۰۰ تومان از مشتری برای صدور آن اخذ می‌شد که حالا به ۶ هزار تومان می‌رسد. یعنی از نظر مدیران و تصمیم‌گیران، بانک‌ها در زمینه بانکداری الکترونیک با ناترازی مواجه هستند. با افزایش کارمزد خدمات بانکی قرار است فاصله هزینه خدمات الکترونیک جبران شود.

کارمزد خدمات بانکی جدید به چه صورت است؟

کارمزد خدمات بانکی از اول آذرماه ۹۹ افزایش پیدا کرده و جدول کامل کارمزدهای جدید خدمات بانکی را می‌توانید در بالای صفحه کارمزد خدمات بانکی در سایت رده ببینید.

آیا کارمزد خدمات بانکداری الکترونیک نیز تغییر پیدا می‌کند؟

بله، کارمزدها در حوزه خدمات الکترونیک و پرداخت‌سازها با افزایش ۲۰ درصدی مواجه شده است.

نرخ انتقال وجه بین بانکی مانند پایا و ساتنا چگونه است؟

برای انتقال وجه پایا یک‌صدم درصد مبلغ تراکنش (کف کارمزد ۲۰۰ تومان، سقف کارمزد ۲۵۰۰ تومان)، انتقال وجه پایا گروهی ۱۰۰ تومان به ازای هر تراکنش (بیش از ۱۰ واریز) و انتقال وجه ساتنا ۲صدم درصد مبلغ تراکنش (سقف کارمزد ۲۵ هزار تومان) کارمزد درنظر گرفته شده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

52 دیدگاه
 1. محمد می‌نویسد

  واقعا دیگه شورشو درآوردن ازبانک صادرات عوضی یه حواله ساتنا روسه بارزدن برای من
  دوبارشوخودبانک اشتباه کروه شناسه. گیرنده رو وارد نکرده برای هرحواله 10هزارتومن کسرکردن ازحسابم جمعا30هزارتومن اونوقت 20هزار تومن اشتباه خودشونو برنمی گردونن به حسابم میگن دیگه کاری نمیشه این قانون

 2. سیدسعیدحسینی نجاتی می‌نویسد

  سلام ، بایدعرض کنم متأسفانه اینکارشمابهیجوجه قابل قبول وازهمه مهمترقابل توجیه نمیباشد ، شماباپول ملت دارین کارمیکنین واین باین
  هست ضمن اینکه خدماتتان میبایستی رایگان باشدباین ملت هم بایستی سودمتناسب باکارکردتان پرداخت شود ، بنده بهیجوجه راضی
  نیستم وعرض میکنم حرامش باشدهرکسیکه به طرق مختلف ازجمله همین طریق راه شماباین ملت مظلوم ظلم میکند ، ظلم کردن که شاخ
  ودم ندارد ، اینهم یکراهش هست ، خواهشا” دست برداریدازاین کارهای ناپسند 0 متشکرم

 3. عارف می‌نویسد

  فقط امیدوارم به زودی جواب آه مردمو بدید، دیگه همه جوره دزدی کردید، الهی که خیر نبینید، چه خبره اینهمه کااارمزد لعنتی هااااا

 4. محمد می‌نویسد

  کارمزدها عادلانه است؟
  این سوال برای جایی هست که همه چیزش درسته و بانک داری ربوی نداره
  نه اینجا

 5. علی می‌نویسد

  این همه پول تو حسابهای قرض الحسنه وجاری مردم هست اینارو حساب نمیکنید ظلم وبی عدالتی تاکی شما تراز مالی تون پایین هست برید جلو وامهایی که به آقازاده ها دادین رو بگیرید

  8
  1
 6. حامد می‌نویسد

  دیگه انقد خودتونوب نفهمی نزنید جیب مردموخالی کردید دارید توروز روشن دزدی میکنیداخه دزدای سرگردنم اینجوری نیستن باپول مردم ک توی حساب جاری هست کارمیکنیدبعد براانتقالشم کارمزد برمیدارید ظلم پایدارنیست

  10
  1
 7. حسین می‌نویسد

  سلام من از بانک انصار دسته چک گرفتم چند روز پیش واریز پول به حساب چک را فراموش کردم از حساب کارت برداشتند و به حساب چک واریز کردند و مبلغ شش هزار تومان از حساب به عنوان جریمه کم کردند ایا همه بانک ها این کار رو میکنند.؟ ممنون

 8. مهدي می‌نویسد

  واقعا به استدلال كارشناسان احسنت بايد گفت. قيمت بنزين و خدمات و … را با اروپا مقايسه ميكنند، ولي درآمد را با بوركينافاسو و سودان جنوبي، امنيت را با سوريه و يمن و عراق، رفاه را با كره شمالي و كوبا و تورم را با ونزويلا مقايسه ميكنند. مردم هم نفهم

 9. محمود جعفری می‌نویسد

  شما چرا هر چی میشه مارو با کشورهای اروپایی مقایسه میکنید بابا لعنتی اینجا ایرانه ایران ما صدها سال با اروپاییان عقب افتاده ایم چرا این سوالهای الکی رو بیخودی باز میکنید درامد ما با اروپاییان اززمین تا آسمونه فرهنگ اونها از ما بیشتره ماهنوز گدا پروریم نمونه اش همین صدقه صد هزار تومنی که دولت به یه عده داده.

 10. محمد رضا می‌نویسد

  واقعا دزدی از این واضح تر .خدمات اینترنتی نه که خیلی سریع انجام میشه دارن ساده ترش میکنن….

 11. میرحاجی می‌نویسد

  موردطبیعی،اززمان حضورآقای همتی،ایشان فقط بسودبانکها بخشنامه وقانون داده اندورابطه مردم وبانکها راکم کرده اند

  2
  2
 12. e.m می‌نویسد

  سلام . انصافا تا توانستم از نگرفتن موجودی تا حواله پایا بجای کارت به کارت و….استفاده کردم و تمام حساب های راکد رو بستم و ریالی پول نذاشتم تا این بانک ها که تا میتونن دارن از مشتری هایی که این بانک ها رو بانک کردن بصورت قطره قطره میگیرین در صورتی که دریایی میشه و این پول ها رو وام تا ۱۸و ۲۰و…درصد میدن نتونن به هدف هاشون برسن.
  حالا هم یه راهکار جدید پیدا میکنم
  هر کسی مسئول اعمال خودشه. بارها بخاطر کسر غیر قانونی پیگیری های مستمری رو انجام دادم از بازرسی هاشون حتی کمترین رقم ها رو. پس نذارید به راحتی فکر کنند میتونن به هدفشون برسن
  برای وام هم اصلا سراغ بانک نمیرم فقط وام های خانگی
  فقط یه همت میخواد همین.

 13. علی عباس زاده می‌نویسد

  با سلام
  امروز من درخواست انتقال وجه پایا از بانک ملی به ملت ثبت کردم به مبلغ 90000 هزارتومان مبلغ کارمزد انتقال رو 2000تومان کسر کردند .به بانک ملی زنگ زدم گفتن بانک مرکزی اشتباه تایپ کرده 200تومن
  تازه انتقال وجه انجام ندادند ولی کارمزد رو کسر کردند.

 14. مهدی تهرانی می‌نویسد

  از تمام مسئولین محترم کمال تشکر رو دارم که هر روز با یه روش جدید از مردم پول میگیرن،بالاخره اگر جیب مردم رو با روش های جدید خالی نکنن که نمیتونن اختلاس کنن برن کانادا با خانواده محترم لذت ببرن.همین راه رو ادامه بدین تا نسل ایرانیا قوی و قوتر بشه،تشکر

 15. مجيد می‌نویسد

  اين بخشنامه بسيار ظالمانه است چون بانكها به جز حساب سپرده به ساير حسابها سودي پرداخت نميكنند و با آن پولها معامله گري ميكنند كه نمونه اخير اون بازار بورس هست كه بانكها با هماهنگي سازمان بورس و ساير گردن كلفتها ، سر مردم كلاه گذاشتن و پول اونها رو غارت كردن
  شما كه از نرخ كارمزد كشورهاي ديگه صحبت ميكنند آيا بانكهاي اونها هم دلالي ميكنن؟
  نرخ پيامك 30تومان +آبونمان يعني دزدي توي روز روشن

  11
  1
 16. مرتضی می‌نویسد

  به نظرم بهتره در این خصوص دیوان عدالت اداری ورود کنه و بخشنامه صادره بانک مرکزی را ابطال کند

  8
  1
 17. مرتضی می‌نویسد

  سلام خدا وکیلی کارمزدها خیلی زیاده علی الخصوص برای انتقال کارت به کارت ارقام کوچک .بعنوان مثال کارمزد انتقال 100هزار تومان میشود 6 درهزار. بنظرم بهتره بانک مرکزی تجدید نظر کنه .

  3
  1
 18. . می‌نویسد

  یعنی با تمام ادبی که داشتم و دارم و دوست ندارم دهنمو برای افرادی که سر تا پایینشو افتضاح و ریاکاری گرفته کثیف کنم (البته با احترام به دوستان و مخاطبین محترم)، اینکارو میکنم و میگم فعل […] به بهترین شکل تو این مملکت صرف کردید، گرچه خودتون بدون دغدغه زندگی لاکچریتونو میکنید. مقایسه های دوغکی رو برای عمه و فک و فامیلیتون انجام بدید…

  7
  1
 19. عباس می‌نویسد

  ۱.بانکها هم به بانک مرکزی و سایت ماهواره ای بابت اجاره و حق استفاده پول هنگفتی میدهند.۲ شما هم وطن عزیز اگر ناراحتی از خدمات بانکی کمتر استفاده کن ۳.در موقع خرید نان سنگک که به اندازه نصف نان لواش شده مقابل نانوایی بلند فریاد بزن اعتراض کن ونان خریداری نکن

  2
  18
 20. محمد می‌نویسد

  من یکی که از این به بعد برای پرداخت قبض هم مثل قدیم میرم بانک.یه زمانی امتیاز میدادن که قبضا رو غیرحضوری بدیم حالا پولمون میگیرن.

 21. سحر می‌نویسد

  چقدر دزدن اینا آخه این مبلغ حدودی روزانه برای هر شخص حقوقی یا حقیقی درنظر بگیریم یه مبلغ خیلی بزرگ روزانه داره میره تو جیبشون

  10
  2
 22. علیرضا می‌نویسد

  خیلی دستشون تنگه گناهن
  باید افتتاح حساب رو هم یه مبلغی بزارن شاید دلشون از ناراحتی رایگان در بیاد عذاب وجدان نداشته باشن
  ه والله

  14
  2
 23. امیر می‌نویسد

  دزدی از این آشکارتر؟؟!!!

  14
  2
 24. حسن می‌نویسد

  آقا چرا کارمزد تکیه به دیوار بانک قید نشده!!؟

  31
  2
 25. نسرین می‌نویسد

  پس از این به بعد بریم بانک پایا و ساتنا را انجام بدیم تا کارمند بانک خوش به حالش نشه
  این طوری زور داره خودمون انجام بدیم هزینه هم برامون داشته باشه

  13
  2
 26. نسرین می‌نویسد

  حداقل کاری که می تونیم بکنیم اینه که قبض ها را هر چند ماه پرداخت کنیم که حداقل خیلی بانک خوش به حالش نشه.
  اینم به ضرر مشترکین برق و آب و گازه
  حالا دولت محترم این و می خواهی چه کار کنی؟ حتما جریمه در نظر می گیری؟

  4
  2
 27. رضا می‌نویسد

  آقا این آقای همتی از وقتی آمده به نفع بانکها کار میکنه اگه یادتان باشه اول سود موجودی کارتها رو از روز شمار به ماه شمار تبدیل کرد این یعنی ایجاد سپرده قرض الحسنه پنهان به نفع بانکها
  حالا که می دونه چند ماه بیشتر سر کارنیست یک در آمد کلان برا بانکها درست کرد میدانید با تنها انتقال پایا که رایگان بود چه درآمدی برای بانکها درست می شود
  یا پیامک چرا بانکها تراکنشها را برای مردم به درخواست مشتری به جای پیامک به ایمیل ارسال نمی کنند چون توجیه اقتصادی برا آنها ندارد چه کسی جلوی این خوش خدمتی همتی باید بگیرد

  14
  3
 28. نوابی می‌نویسد

  کشورهای دیگر بانک ها کارشان بانک داری هست نه بنگاه داری یا خرید ملک که مسبب گرانی ملک به بانک ها هم ربط پیدا میکنه و در کشورهای دیگر سودی که بانکها میگیرند یا صفر یا خیلی کم هست

  7
  2
 29. ناشناس می‌نویسد

  چرا کسری و کمبود بودجه رو از جیب مردم تامین می کنید؟ اصلا چرا خودتون با کشور های اروپایی مقایسه می کنید؟ اینجا باید واسه یک پژو پارس بی کیفیت ۳۵۰ میلیون پرداخت و حال آنکه در اروپا مرسدس بنز مدل سال رو با قیمت عادلانه و بدون هیچ اجحاف حقی به مردم می دهند. متاسفانه ایرانیان از هرگونه رفاه و نیاز های اولیه زندگی محرومند. ملت باید همیشه به عناوین مختلف به اسم مالیات بر ارزش افزوده، کارمزد بانکی و…
  کسری بودجه دولت را تامین کند و در قبال آن خدماتی در حد هیچ و بسیار ضعیف دریافت کنند. به نظر من که با پول نقد معامله کنیم بهتر است. همچنین پول ما که در بانک هاست، بانک چند جانبه سود می کند. اگر مردم مثل قدیم پول هاشون در خانه نگهداری کنند و نقداً معامله کنند چه مشکلی پیش می آید؟ امتحان کنید ببینید بانک ها برای جذب پول مردم به التماس کردن نمی افتند؟
  متاسفانه از ماست که بر ماست.

  11
  2
 30. علی می‌نویسد

  سلام.همه چی ما رو با اروپا مقایسه نکن که شماها هیچیتون در اندازه اونا نیستش.بعدش برای پرداخت قبض ها هم باید پول بدم،این یعنی دزدی آشکار یا به اصطلاح زور گفتن یکطرفه،که اینا تاوان داره حالا کی صداش در بیاد

  10
  3
 31. سیدمحمد می‌نویسد

  خوب است همه مردم به بانکها مراجعه و تقاضای پول نقد برای جابجائی کنن تا معلوم بشه چه کسی ظالم است

  13
  2
 32. راج می‌نویسد

  چرا خودشون را با کشورهای دیگه مقایسه می کنند؟ در آمد ورفاه و خدمات اونجا را هم به مردم بدید مشکلی نیست ما راضی هستیم ،البته این موضوع (جبران کسری بودجه )در تمام مراکز دولتی و حتی خصوصی در حال انجام شدن است و کسی از درآمد مردم صحبت نمیکنه.
  پول زور بیمه بانکی از قبیل وام های مختلف و علی الخصوص جعاله هم از قلم انداختم

  10
  2
 33. علی می‌نویسد

  سلام
  همه چیزمون با اروپا مقایسه میشه هزینه اروپا رو میدیم خدمات شعب ابیطالب رو دریافت میکنیم آیا بانک‌های اروپا هم برای وامهاشون سود 36 درصد میگیرن

  13
  2
 34. سعید می‌نویسد

  سلام
  من صندوق وام خانگی بدون کارمزد دارم.
  اعضای صندوقم حدوداً ۱۵۰ نفر هستند که ماهانه اقساط خود را به حسابم واریز می کنند منم ماهانه وام چند نفر را که نوبت وامشونه براشون واریز می کنم تا حالا این واریز ها را با پایا انجام میدادیم ولی از این پس اونایی که همشهریم هستند بهشون میگم نقد بیارند و خودم هم میرم بانک واریز به حساب هاشون می کنم.
  اگه همه مردم همین کار را بکنند و بانک ها را شلوغ کنند ی تلنگری به بانک مرکزی زده شده .
  من از زمانی که کارمزد موجود گرفته می شه هنوز موجودی کارت نگرفته ام . ای کاش همه مردم چنین می کردن !!!!!!

  20
  5
 35. حح می‌نویسد

  سلام
  مگر حقوق و خدمات اروپایی تو ایران پیاده می شود و به ما می دهند که هر زمان و مکان کشورهای اروپایی را به رخمان می کشند
  علی برکت اله

  13
  2
 36. پرسشگر می‌نویسد

  واسطه گری؟ خب پس از این به بعد قراره نرخ سود وام بانکی کمتر شه؟ یا که نه فقط جیب بچاپ بزرگتر شده؟

  5
  1
 37. […] جدول نرخ جدید کارمزد خدمات بانکی […]

 38. حسین می‌نویسد

  من فردا وامم از پست بانک اماده هست ک درقالب هدیه کارت ۵۰میلیون درخاست دادم علاوه بر کلی مدارک و ضمانت و سند و سفته و این داستانا ک واس پرونده سازی درختیار بانک گزاشتم مبلغ یک میلیون و صدوچهل و چهار تومنم بصورت تیکه تیکه در ۹ مرحله ازحسابم کسر کردن ک واممو بقول خودشون تو سامانه ثبت کنن ک وقتی دلیل این کسرکردن با این مبالغ و پرسیدم گفتن حضوری بیاین ک لیست صورتحسابهارو بدیم بهتون ک بفهمین برچه مبنایی و برای چه این مبالغ قبل از واریز مبلغ وام ازحسابتون کسر شده..مخاستم بدونم همه بانکها این مبلغهارو واس وام دادن ازحساب مشتری کسر میکنن یا داستان این بانک فرق داره با بقیه؟؟؟

  6
  1
 39. نعمت می‌نویسد

  افتتاح حساب رو یادتون رفته ۰۰۰۰اونم پولیش کنید مشغول الذمه نشید

  10
  3
 40. علی می‌نویسد

  البته در کشورهای که نخ سود کم است نرخ تورم نیز کم است با این وضع نرخ تورم کشور ما سپرده گذاران بانک ها با این نرخ سپرده بانکی متضرر میشوند. سود اصلی را کسانی میبرند که با نرخ 18% وام میگیرند و کالا میخرند با نرخ تورم 40%تا 50%.

  4
  3
 41. حامی می‌نویسد

  علی برکت الله

  7
  4
 42. جعفر شیخ نجفی می‌نویسد

  آقا بخدا این دزدی هستش…چرا کمبود بودجه از جیب مردم تامین میکنین…شماها از شمر و یزید هم بدترید…

  10
  6
 43. احمد می‌نویسد

  سلام
  بانکها قبلا مردم را تشویق به استفاده از بانکداری غیر حضوری میکردند این مصوبه کارمزد خدمات بانکی باید در اینترنت بانک و موبایل بانک اصلاح گردد زیرا مشتری با اینترنت و کامپیوتر و گوشی خود این خدمات را انجام میدهد و بانک پول مردم را در اختیار دارد کسر وجوه بابت استفاده از این خدمات ، دست بردن به جیب مردم است

  17
  3
 44. و می‌نویسد

  بسیار عالی که نویسنده بانک های ایران را با سایر کشورها مقایسه کرده است ولی آیا نرخ سود و تسهیلات بانکی ما مثل دیگر کشورها است؟ همه آگاهند کشور عزیز ما درگیر سود بالای تسهیلات و سپرده های بانکی است که کمر تولید را خم کرده و بعضاً موجب ورشستگی بازرگان و کارآفرین های کشور شده است بهتر بود بانک مرکزی ابتدا نرخ سود تسهیلات و سپرده ها اصلاح و به بانک های دیگر کشورها نزدیک میکرد بعد اقدام به افزایش مبلغ خدمات بانکی میکرد با این روش فعلی بانک مرکزی مجدد دست در جیب مردم جهت رونق بانک های ورشکسته کرده است که تبعات منفی آن گریبان قشر وسیع مردم را خواهد گرفت

  7
  4
 45. حمید می‌نویسد

  همه حسابها صفر کنید
  پولم بدم به بانک،بعد بانک بره با پول برای خودش سرمایه گذاری کنه بعد کارمزدم بگیره

  12
  5
 46. ندا می‌نویسد

  سلام
  از ستاد کرونا درخواست میشود جلو اجرای مصوبه کارمزد خدمات بانکی را بگیرد زیرا این باعث میشود شعب بانکها شلوغ شود و مردم برای واریز پول به حساب خود به بانک مراجعه کنند

  9
  2
 47. مژگان می‌نویسد

  اون زمان پول مردم تو بانک سود میگرفت و جایزه حالا هم پول مردم توبانک و سرمایه گذاری میکنید هم پول خدمات بانکی کم میکنید و وامهاتونم با هزارتا دست انداز نصیب خودتونو اقوامتون میشه بانکداری اسلامی چه ابرویی از اسلام و مسلمین بردید فکرشو بکن 20 هزار تومن خرید کنی بابت هر پیامک 30 تومن بدی

  7
  4
 48. سعید می‌نویسد

  یعنی برای پیام ورود به موبایل بانک که هر بار وارد موبایل بانک می‌شویم هم 30 تومان کارمزد می‌گیرند؟

  4
  5
 49. تازیک می‌نویسد

  کارمزد ارسال پیامک رو اشتباه نوشتین
  300ريال به اضافه هزينه پیامک يا
  آبونمان سالیانه

  اون یا هستش نه +

  1
  2
  1. رده می‌نویسد

   تشکر از تذکر

   3
   2