رده خبر از طریق سامانه بام سقف انتقال وجه فعلی خود را افزایش و یا کاهش دهید

از طریق سامانه بام سقف انتقال وجه فعلی خود را افزایش و یا کاهش دهید

خبر
نویسنده: رده
12 اسفند 1394
این سامانه براساس «ویژگی هر مشتری یک سامانه» به نحوی طراحی گردیده است که کاربر علاوه بر دریافت طراحی و پیام های ویژه خود می تواند بر اساس کاربردهای مورد نیازش چیدمان صفحه پیشخوان خود را با نظر خود انجام دهد.
حذف ابزارهای رمزساز جانبی (token) و افزایش امنیت سامانه از روش هایی مستقل از سخت افزار جانبی از دیگر ویژگی های سامانه می باشد.
با توجه به جایگاه ویژه مشتریان در نزد بانک ملی ایران و با اذعان به این موضوع که بخشی از کارهای روزمره مشتریان اعم از کنترل بودجه بندی های مختلف زندگی، بخاطرسپاری عنوان هزینه ها و درآمدهای انجام شده و اطلاعات بانکی و تماس افراد مختلف بی ارتباط به حساب بانکی او نمی باشد در این سامانه تلاش گردیده با ایجاد برنامک هایی با عناوین بودجه ریزی، دفتر تلفن، یادداشت گذاری بر روی صورتحساب سامانه ای کامل شامل خدماتی فراتر از خدمات بانکداری را به مشتری ارئه گردد چرا که آسایش و آسودگی مشتریان شعار همیشگی ما می باشد.
 به دلیل تنوع ابزارهای الکترونیکی مورد استفاده در سطح جامعه از قبیل تلفن همراه ـ تبلت ـ لپ تاپ و رایانه های شخصی، صفحات این سامانه به صورت واکنش گرا طراحی گردیده و بدون نیاز به تنظیماتی از سوی کاربر با دستگاه مورد استفاده کاربر هماهنگ می گردد.
با توجه به تنوع بالای عناوین مختلف تراکنش های بانکی اعم از پایا ـ ساتنا و ..، بخش های انتقال وجه این سامانه نیز کاملاً به صورت هوشمند طراحی گردیده است تا بدون نیاز به تعیین نوع تراکنش از سوی مشتری با دریافت مبلغ و حساب مقصد نوع تراکنش تشخیص داده شده و پیام لازم به کاربر نمایش داده شود.

نحوه عضویت
به دلیل اینکه مراحل امنیتی و کنترل این سامانه از طریق ارسال پیامک به شماره تلفن همراه اعلام شده از سوی مشتری انجام می گیرد لذا معرفی شماره همراه مربوطه به صورت کتبی به شعبه از الزامات ثبت نام مشتریان می باشد.
لذا مشتریانی که قبلاً عضو سامانه های پیامکی بانک بوده و این مرحله را طی نموده اند بدون نیاز به مراجعه به شعبه می توانند در لحظه عضویت خود را در سامانه ثبت و فعال نمایند.
سایر مشتریان در مرحله اول باید ضمن مراجعه به یکی از شعب بانک ملی ایران در سراسر کشور اقدام به تکمیل فرم مربوطه نموده و سپس مراحل ثبت نام اینترنتی را تکمیل نمایند.

امکانات سامانه
1- خلاصه حسابها
در این برنامک کاربر می‌تواند لیستی از حساب‌های متعلق به خود و اطلاعات مختصری از آن‌ها را مشاهده نماید. این اطلاعات شامل مواردی همچون شماره‌حساب، مانده‌های حساب و نوع حساب می‌باشد.

2-صورتحساب
در این برنامک کاربر می‌تواند تاریخچه‌ای از لیست تراکنش‌ها و جزییات هریک از آن‌ها تا روز قبل را مشاهده نماید. هم‌چنین امکان مشاهده‌ی تراکنش‌ها با دسته بندی درآمد و مخارج در بازه‌های زمانی هفتگی، ماهیانه و به صورت نموداری را دارد. ضمناً امکان مشاهده تراکنش های روز جاری به صورت آنلاین نیز در این بخش فراهم می باشد.

3-محاسبه اقساط تسهیلات
در این برنامک کاربر می‌تواند به محاسبه اقساط تسهیلات، بر اساس مقادیر دلخواه خود از قبیل نوع تسهیلات، مدت زمان تسهیلات با نرخ‌های دلخواه یا نرخ‌های موجود در بانک بپردازد. نسبت مبلغ اصل وام به مبلغ کل بازپرداخت را می‌توان به صورت گرافیکی در این برنامک مشاهده نمود.

4-محاسبه سود سپرده‌ها
در این برنامک کاربر می‌تواند به محاسبه سود سپرده‌ها، بر اساس مقادیر دلخواه خود از قبیل نوع سپرده، مدت سپرده‌گذاری و مبلغ سپرده، با نرخ‌های دلخواه یا نرخ‌های موجود در بانک بپردازد. نسبت مبلغ سود سپرده به مبلغ کل اصل سپرده را می‌توان به صورت گرافیکی در این برنامک مشاهده نمود.

5- داشبورد
با استفاده از امکانات این بخش، کاربر می تواند برنامک های پراستفاده قابل نمایش بر روی صفحهاصلی پرتال بانک راانتخاب نماید. خاطر نشان می سازد که به صورت پیش فرض تعدادی از برنامک ها جهت استفاده بر روی پرتال بانک ملی قرار داده شده اند و کاربران امکان تغییر و ویرایش این موارد را دارا می باشند.

6-مدیریت مالی شخصی
در این برنامک، امکان انجام عملیات مدیریت مالی برای مشتری فراهم شده است. تخصیص برچسب به تراکنش‌ها، نمایش پای چارت (نمودار دایره ای ) مخارج براساس گروه‌های هزینه‌ای و بودجه بندی از دیگر سرویس‌های این برنامک می‌باشد.

7- تاریخچه انتقال پول
در این برنامک کاربر می تواند تاریخچه ای از انتقال پول های قبلی خودرا مشتمل بر تارخ انتقال، مبلغ، وضعیت پرداخت و… را مشاهده نماید.

8-مشخصات کاربر
در این برنامک اطلاعات مشتری از قبیل اطلاعات شناسنامه‌ای، تماسی و تاریخ آخرین ورود نمایش داده می‌شود و در صورتیکه نیاز به اصلاح اطلاعات موجود و تغییر رمز ورود باشد، کاربر می‌تواند از این برنامک استفاده نماید. زبان پیش فرض، مانده پیش فرض و نام مورد نظر جهت نمایش در پرتال نیز در این برنامک تنظیم می گردد.

9-پرداخت قبض
در این برنامک کاربر می‌تواند قبوض را بصورت تکی با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت و یا به صورت دسته‌ای از طریق آپلود فایل حاوی اطلاعات قبوض پرداخت نماید. علاوه بر آن کاربر می تواند قبض‌ها را در سیستم ثبت و در زمان مناسب تمامی یا تعدادی از آن‌ها را توسط کارت‌های بانک ملی خود پرداخت نماید.

10- انتقال پول کارت به کارت
از طریق این برنامک امکان انتقال پول کارت به کارت درون بانکی و شتابی برای مشتریان بانک فراهم می باشد. در عین حال در این برنامک جهت سهولت کار امکان انتخاب مقصد تراکنش از دفترچه تماس کاربر نیز فراهم می باشد.

11-انتقال پول
در این برنامک کاربر می‌تواند انتقال پول بین حساب‌های ملی خود، حساب ملی سایرین، حساب به ملی کارت ، پایا ، ساتنا به صورت آنی یا با امکان زمانبندی پرداخت مستمر را انجام دهد. نوع انتقال به صورت هوشمند توسط سامانه تعیین می-گردد. امکان ویرایش و حذف درخواست های ثبت شده در این بخش از طریق برنامک تأیید انتقال پول قابل انجام می باشد.

12- در این برنامک پیش فرض هایی جهت انتقال وجه در نظر گرفته شده است که مشتری می تواند سقف ها انتقال وجه فعلی خود را کاهش و یا افزایش دهد.
در مرحله کاهش سقف انتقال وجه فعلی کاربر با ویرایش مبلغ مورد نظر خود آن را تایید می کند.
در مرحله افزایش سقف انتقال وجه فعلی نیز گزینه مورد نظر خود را (بر اساس پیش فرض های موجود در جداول 1 و 2 ) ثبت کرده و در مرحله اول با مراجعه به شعبه و اعلام درخواست افزایش سقف انتقال وجه، تایید نهایی را از شعبه دریافت می کند .
توجه: مراحل بعدی تغییر سقف انتقال نیازی به مراجعه به شعبه نخواهد داشت.

سقفهای پیش فرض انتقال پول در بانک ملی
 

نوع تراکنش سقف روزانه بدون تایید(ریال) سقف روزانه با تایید(ریال)
انتقال پول حساب به حساب خود 500،000،000
انتقال پول حساب به حساب سایرین(ملی به ملی) 100،000،000 1،000،000،000
انتقال پول حساب به حساب سایرین(بین بانکی – پایا) 30،000،000 150،000،000
انتقال پول کارت به کارت (درون بانکی) 500،000،000
انتقال پول کارت به کارت (شتابی) 30،000،000

سقف افزایش مبلغ به درخواست مشتری
 

نوع تراکنش سقف روزانه بدون تایید(ریال) سقف روزانه با تایید(ریال)
انتقال پول حساب به حساب خود 500،000،000
انتقال پول حساب به حساب سایرین(ملی به ملی) 100،000،000 1،000،000،000
انتقال پول حساب به حساب سایرین(بین بانکی – پایا) 30،000،000 150،000،000
انتقال پول کارت به کارت (درون بانکی) 500،000،000
انتقال پول کارت به کارت (شتابی) 30،000،000

13- تعیین مبلغ و تاریخ چک
در این برنامک امکان تعیین مبلغ و تاریخ چک برای کاربر فراهم می باشد.

14- استعلام وضعیت چک
در این برنامک امکان استعلام وضعیت چک برای کاربر فراهم می باشد.

15- واحدهای بانک
در این برنامک امکاناتی همچون جستجوی واحدهای بانکی به تفکیک شعب، خودپرداز یا هردو ، نمایش موقعیت واحدهای بانک بر روی نقشه، نمایش لیست مشخصات واحدهای بانکی و ارائه ترکیبی از امکانات نمایش مشخصات و مسیریابی بر روی نقشه در اختیار کاربر قرار می گیرد.

16- دفترچه تلفن
در این برنامک کاربر امکانات مدیریت مخاطبان خود همچون ثبت و ویرایش مشخصات مخاطبین و انتقال پول به آنها را دارا می باشد.

17- بازخوردها
در راستای کمک به ارتقای سطح خدمات پرتال، در این برنامک کاربر امکان ثبت و ارسال نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را در قالب بازخورد دارد.

 18- گزارش تسهیلات
در این برنامک کاربر امکان انتخاب هر یک از تسهیلات اعطا شده، مشاهده لیست اقساط پرداخت شده و مشاهده نمودار وضعیت باز پرداخت اقساط خود را دارد.

19- نرخ ارز
در این برنامک کاربر امکان جستجو و مشاهده نرخ خرید و فروش ارز ( دلار آمریکا/ یورو/ درهم امارات) و مشاهده نمودار رشد یا نزول نرخ را در بازه ده روز دارد.
شایان ذکر است برنامک های مختلف به مرور به این سامانه افزوده شده و اطلاعات مربوط به آنها در صفحه اول پورتال قابل مشاهده خواهد بود.

شماره پشتیبانی سامانه : 83386-021    شماره واحد ارتباط مردمی : 64140-021

قابل توجه سازمان ها ، ادارات ، شرکت ها و مؤسسات  :
در صورتی که سازمان و یا شرکتی برنامک های ویژه ای داشته باشد می تواند از طریق ارتباط با بخش بازاریابی بانک به شماره تلفن 60993761-021 هماهنگی لازم جهت افزودن برنامک خود به سامانه جهت مشاهده توسط کارکنان و یا مشتریان خود بعمل آورد.

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

19 دیدگاه
 1. حامد از زاهدان می‌نویسد

  سلام بنده جهت افزایش سقف انتقال ب بانک مراجعه کردم ولی گفتن فعلا نمیتونیم افزایش بدیم… هیچ توضیحی هم ارائه ندادن….. درصورتی که شما دارید ب همه میگید ب بانک خودتون مراجعه کنید…..

  3
  1
 2. ترابیده می‌نویسد

  سقف انتقال تغییر کرده وظاهرا این اپلیکیشن هم کارایی نداره

  2
 3. منوچهرعلیزاده می‌نویسد

  سلام افزایش میزان سقف انتقال از طریق همراه بانک ملی چگونه اس؟لطفاراهنمایی بفرمایید

  12
  1
 4. مرضیه ترکاشوند می‌نویسد

  من تا دیروز سقف انتقال پولم صد میلیون تومن بوده و بارها جابجایی داشتم. چرا امروز پنجاه تومن شد؟
  همه جا پیشرفت میکنن ماها پس رفت

  7
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   به‌طور کلی میزان جابه‌جایی بدون ارائه توضیح، کاهش پیدا کرده. میتونید از بانک‌تون مجدد درخواست افزایش سقف جابه‌جایی کنید.

   2
   2
 5. مهدی می‌نویسد

  سلام خواهشا برای من هم افزایشش بدین خیلی ممنونم من می خوام تا 100 میلیون بشه
  پیشاپیش ممنونم.

  2
 6. گرفتار بین ابلهان می‌نویسد

  وااااااااااااااااااااااااااااای چقدر خندیدم- عجیب […] هستین واقعا

  11
  2
 7. جعفر می‌نویسد

  لطفاً سقف انتقال وجه من رو هم افزایش بدین.سپاس

  1
  3
 8. شهرام شاکری می‌نویسد

  سلام
  لطفا سقف جابجایی مرا تا سقف
  1000000000ریال افزایش بدهید

  3
  3
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   به بانکتون باید مراجعه کنید و فرم پر کنید.

   1
 9. کریم رستمی می‌نویسد

  سلام. خسته نباشید. لطفا سقف انتقال بنده رو تا ۵۰۰میلیون افزایش بدید نمیتوانم کارهایم را انجام دهم. باتشکرازشما

  3
  10
  1. مریم می‌نویسد

   وای چقد پولداری تو . میخوای بریز حساب من از سقف منم استفاده من🤩

   14
  2. رده می‌نویسد

   سلام
   درخواست‌تون رو باید در بانک ثبت کنید.

   2
   2
 10. بندر حاتمی می‌نویسد

  سلام
  میشه سقف انتقال پنجاه‌ میلیون بشه

  3
  6
 11. برهان روه می‌نویسد

  سلام خسته نباشین اگه میشه سقف انتقالی به سایر بانکها ۱۰۰ میلیون بشه

  6
 12. شمس الدین فکوری می‌نویسد

  آقا نورالحسین حیدری
  نوبت بنده از شما جلوتر بود، سرتو میندازی میای جلو عین گ…
  ببخشید سقف انتقال بین بانکی من ۱۵۰ میلیون بشه لطفا

  10
  12
 13. میراسماعیل نوری قهرمانلو می‌نویسد

  باسلام و عرض ادب و احترام
  سقف انتقال بین بانکی من 500 میلیون تومان بشود لطفا
  با تشکر و سپاس فراوان

  8
  12
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   اینجا بانک نیست. برای درخواست‌های بانکی باید به شعبه بانکتون مراجعه کنید. در ضمن بد نیست بدونید در سیستم بانکی امکان جابه‌جایی این مبلغ هم وجود نداره.

   21
   6
 14. نورالحسین حیدری می‌نویسد

  سقف انتقال روزانه من ۱۰۰ میلیون بشه ممنون

  20
  11