رده بررسی چرا و چگونه در سامانه سجام ثبت نام کنیم؟

چرا و چگونه در سامانه سجام ثبت نام کنیم؟

بررسی

پاسخ به همه سوالاتی که درباره دریافت کد بورسی حضوری و آنلاین و مراحل انجام آن پرسیده می‌شود

نویسنده: رده
13 دی 1399
ثبت نام سامانه سجام

سامانه سجام چیست؟

احراز هویت یکباره و واحد برای فعالیت در بازار سرمایه، ساده‌ترین تعریفی است که می‌توان از «سجام» داشت. سجام یا همان «سامانه جامع اطلاعات مشتریان» از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه و با هدف ارائه خدمات زیرساختی یکپارچه و فراگیر به فعالان بازار سرمایه به‌ویژه سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی و ایجاد درگاه واحد خدمات‌دهی به تمامی ارکان بازار، نهادهای مالی، ناشران و مخصوصاً سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی و در راستای اجرای قانون مبارزه با پول‌شویی (مصوب 1386) و قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم (مصوب 1394) راه‌اندازی شده است. ثبت نام در سامانه سجام برای هر فعالیت بورسی لازم است.

 

چرا ثبت نام در سامانه سجام ضروری است؟

طبق اعلام شرکت «سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه» کلیه فعالان بازار سرمایه کشور (بازار اوراق بهادار و بورس‌های کالا) اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، ایرانی و خارجی مکلف به ثبت‌نام در این سامانه هستند. ثبت‌نام در این سامانه جایگزین ارائه تمامی مدارک و اطلاعات ضروری خواهد بود که اشخاص موظف‌اند هنگام دریافت خدمات نسبت به ارائه آن‌ها اقدام کنند. در پایان مهلت تعیین‌شده هیچ شخص حقیقی و حقوقی نمی‌تواند بدون ثبت‌نام در این سامانه، در بازار سرمایه خدماتی از قبیل خریدوفروش اوراق بهادار و صدور و ابطال واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری و … را دریافت کند.

ثبت نام در بورس تهران

مزایای عضویت در سجام چیست؟

طبق قوانین و مقررات هرگونه خدمات‌دهی به مشتریان حقیقی و حقوقی در بازار سرمایه منوط به شناسایی و ثبت اطلاعات اشخاص است و ثبت‌نام در سجام یک‌بار برای همیشه و یک‌بار برای کلیه ارکان بازار از جمله تشکل‌های خود انتظام، نهادهای مالی، خریداران واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری و ناشرانی خواهد بود که در بازار سرمایه اقدام به ارائه خدمات می‌کنند. ثبت‌نام‌کنندگان پس از احراز هویت، از ارائه اطلاعات مجدد و مکرر در بازار سرمایه بی‌نیاز می‌شوند و با یک‌بار ثبت‌نام به کلیه خدمات بازار سرمایه ایران دسترسی خواهند داشت.

 • در مراجعات خود به نهادهای مالی اعم از کارگزاری، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های تأمین سرمایه و… دیگر نیاز به احراز هویت مجدد نخواهید داشت.
 • ارسال تمامی اسناد، مدارک، اعلان، اخطارها، مکاتبات و مرسولات بر اساس اطلاعات ارتباطی ارائه‌شده از سوی شما در سامانه سجام انجام می‌گیرد.
 • تغییر اطلاعات ارتباطی خود از جمله نشانی محل سکونت و اقامتگاه خود را مستقیماً در سامانه سجام انجام می‌دهید.
 • پرداخت کلیه مطالبات و عایدی نقدی شما در بازار سرمایه، به شماره‌حساب اعلامی متعلق به شما در سامانه سجام واریز خواهد شد و شما قادر خواهید بود شماره حسابتان را در صورت صلاحدید تغییر دهید.

 

 مراحل ثبت نام در سامانه سجام

کلیه فعالان حقیقی و حقوقی بازار سرمایه (بازار اوراق بهادار و بورس‌های کالا) که ملیت ایرانی یا خارجی هستند برای ثبت‌نام در سامانه سجام طی مراحل مختلف که در ذیل آمده اطلاعات شخصی خود را ثبت کنند.

1. انتخاب گزینه ثبت‌نام در سایت سجام
2. واردکردن شماره تلفن همراه و کد ملی به نام ثبت‌نام‌کننده
3. ارسال کد تأیید ۵ رقمی به تلفن همراه متقاضی
4. واردکردن کد تأیید در سایت
5. تعیین ملیت و حقیقی یا حقوقی بودن متقاضی
6. اعلام هزینه ثبت‌نام در سامانه
7. پرداخت هزینه ثبت‌نام از طریق درگاه بانک
8. تکمیل فرم‌های ثبت‌نام و بارگذاری مدارک خواسته شده (تصویر شناسنامه و کارت ملی و اطلاعات کامل بانکی لازم است)
9. استعلام اطلاعات واردشده از سوی سامانه
10. ارسال نتیجه استعلام از طریق پیامک به متقاضی (ارسال کد رهگیری در صورت استعلام موفق و اعلام اشکال و بازگشت به بخش ویرایش اطلاعات در صورت ناموفق بودن استعلام)
11. مراجعه به لیست دفاتر پیشخوان دولت و انتخاب دفتر پیشخوان موردنظر
12. مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان دولت و ارائه کارت ملی هوشمند
13. چهره‌نگاری از متقاضی و نهایی کردن اطلاعات
14. ارسال کد بورسی (تشکیل شده از حروف نام‌خانوادگی و شماره) به شماره همراه

 

هزینه ثبت نام سامانه سجام چقدر است؟

متقاضیان ثبت نام سامانه سجام برای احراز هویت در این سامانه باید مبلغ 10٬000 تومان به‌صورت آنلاین پرداخت کنند که در نخستین مرحله ثبت‌نام و از طریق درگاه الکترونیکی بانک انجام می‌شود. در ادامه مراحل احراز هویت و مراجعه به دفاتر پیشخوان برای ثبت عکس و تطبیق اطلاعات، متقاضی با توجه به درخواست برای تکمیل ثبت‌نام سجام یا عضویت در یکی از کارگزاری‌های بورسی، هزینه‌های متفاوت باید پرداخت کند و این مبلغ از 5 هزارتومان تا ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان -با توجه به نوع درخواست و کاری که اپراتور انجام می‌دهد- متغیر است.

اما کل هزینه ورود به بازار بورس و سهامداری، کمتر از ۵۰ هزار تومان برای هر شهروند هزینه خواهد داشت.

 

ثبت نام رایگان سجام | احراز هویت رایگان و آنلاین سجام

همیشه راه‌های ساده‌تر پیدا می‌شود تا متقاضیان را جذب کند. یکی از این راه‌ها هم ثبت‌نام رایگان و آنلاین سجام همراه با احراز هویت است که دیگر نیازی به مراجعه حضوری به پیشخوان‌های دولت نباشد. البته از آنجا که هیچ امتیازی به دلیل نیست، این خدمات را معمولا کارگزاری‌هایی انجام می‌دهند که شما با ثبت‌نام سجام و احراز هویت در همان کارگزاری فعالیت کنید.

۳ نوع خدمات ثبت نام رایگان و احراز هویت آنلاین سجام توسط کارگزاری‌ها و بانک‌ها انجام می‌شود؛

 1. ثبت‌نام آنلاین رایگان سجام در ۱۴ کارگزاری
 2. احراز هویت آنلاین رایگان سجام در ۴ کارگزاری و یک بانک
 3. احراز هویت حضوری رایگان سجام در شعبه‌های ۶ بانک و ۵۹ کارگزاری

چون فهرست این بانک‌ها و کارگزاری‌ها بسیار طولانی می‌شود، نسخه PDF همراه با لینک ثبت‌نام آنلاین این خدمات سجامی را در لینک زیر مشاهده و دانلود کنید.

فهرست ثبت نام و احراز هویت رایگان در سجام

نکته یک: اپلیکیشن سیگنال و کارگزاری سهم‌آشنا برای احراز هویت الکترونیک سجام مبلغ ۱۰ هزار تومان دریافت می‌کنند، ولی احراز هویت سجام از طریق بانک مهر ایران و کارگزاری کارآمد رایگان است.

نکته ۲: کارگزاری سهم‌آشنا اپلیکیشن iOS ندارد.

مدارک لازم برای احراز هویت آنلاین

از آنجا که در مرحله ثبت‌نام سجام، متقاضی اطلاعاتش را در فرم ثبت‌نام وارد می‌کند، در مرحله احراز هویت آنلاین و نهایی کردن ثبت‌نام، فقط به یک ویدئوی سلفی کوتاه نیاز است. اما ممکن است سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی که خدمت احراز هویت غیرحضوری سجام را ارائه می‌کنند، مدارک بیشتری هم لازم داشته باشند.

 1. کد پیگیری ده‌رقمی سجام
 2. کارت ملی هوشمند یا رسید آن
 3. تصویر امضا

نکته: احراز هویت الکترونیک سجام برای افراد زیر ۱۸ سال میسر نیست و این دسته از افراد باید همراه قیم خودشان به مراکز احراز هویت مراجعه کنند.

مراحل احراز هویت آنلاین سجام

مراحل احراز هویت الکترونیک یا آنلاین سجام نسبتا ساده و سرراست و مانند یک فرایند ثبت‌نام معمولی است. در اینجا فرض ما این است که قبلا در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اید و کد پیگیری ده‌رقمی سجام را دریافت کرده‌اید. باید این مراحل را طی کنید:

 1. ورود به بخش «ثبت‌نام آنلاین و احراز هویت سامانه سجام» اپلیکیشن‌ها یا سایت‌ها
 2. وارد کردن شماره موبایل و دریافت کد تایید و تایید شماره موبایل به کمک این کد
 3. وارد کردن شماره ملی، کد ده‌رقمی سجام و شماره سریال کارت ملی هوشمند
 4. دریافت کد پنج‌رقمی تایید احراز هویت از طریق پیامک و وارد کردن این کد در اپلیکیشن یا سایت
 5. مطالعه قوانین و شرایط احراز هویت (پیش از ادامه فرایند احراز هویت حتما این بخش را با دقت مطالعه کنید)
 6. ارسال عکس سلفی
 7. ارسال تصویر نمونه امضا
 8. ضبط و ارسال ویدئو سلفی (در این مرحله باید جمله‌ای تصادفی را که اپلیکیشن نشان‌تان می‌دهد رو به دوربین گوشی بگویید و ویدئوی ضبط‌شده را آپلود کنید)
  برای این مرحله حالتی هم برای افرادی که توانایی تکلم ندارند در نظر گرفته شده؛ این دسته از افراد به جای خواندن متن جلوی دوربین، می‌توانند از حرکات اشاره دست استفاده کنند.
 9. تایید نهایی و ارسال مدارک
 10. پرداخت هزینه احراز هویت (معمولا ۱۰ هزار تومان) به‌صورت آنلاین

اگر در مراحل احراز هویت خطایی رخ بدهد، می‌توانید مراحل احراز هویت را بدون پرداخت هزینه دوباره انجام بدهید.

نکته یک: قبل از پرداخت هزینه احراز هویت آنلاین در مرحله نهایی، می‌توانید در صورت لزوم، با استفاده از گزینه «ویرایش اطلاعات و فایل‌های ارسالی» مراحل قبلی را دوباره انجام بدهید.

نکته ۲: بعد از انجام مراحل احراز هویت آنلاین سجام، معمولا یک تا دو روز طول می‌کشد تا مدارک شما بررسی و تایید نهایی شود. بعد از تایید احراز هویت، پیامکی دریافت خواهید کرد که نشان می‌دهد احراز هویت‌تان موفقیت‌آمیز بوده است.

آشنایی با سود مجمع بورسی و روش دریافت آن

سوالات متداول درباره سجام

شاید قبل یا هم‌زمان با انجام روند ثبت‌نام در سامانه سجام، سؤالات و ابهاماتی برای شما به وجود بیاید که سامانه جامع اطلاعات مشتریان این سؤالات مشابه را پاسخ داده است که گزیده‌اش را اینجا می‌خوانید.

منظور از راستی آزمایی در سامانه سجام چیست؟

بعد از تکمیل مراحل ثبت‌نام در سامانه سجام و پذیرفتن تعهدات استعلام اطلاعات هویتی، اطلاعات کدهای سهامداری و اطلاعات حساب بانکی شخص گرفته‌شده و در صورت تأیید کد پیگیری برای شخص پیامک می‌شود. در این مرحله شخص راستی آزمایی شده و از قسمت ثبت‌نام اولیه فرایند ثبت‌نام را آغاز می‌کنید.

سجامی شدن شخص حقوقی چگونه است؟

سجامی شدن شخص حقوقی بعد از سجامی شدن اعضای هیئت‌مدیره، صاحبان امضا و اشخاص مجاز به سفارش آن شخصیت حقوقی به‌صورت خودکار انجام می‌شود.

برای سهامدارانی که فوت کرده‌اند چه اقدامی در سجام انجام دهیم؟

ثبت‌نام و تأیید مشتریان سجام تنها مختص افراد در قید حیات است و سهامدارانی که در قید حیات نیستند نیازی به ثبت‌نام در سجام ندارند.

منظور از نماینده در سامانه سجام چیست؟

یک شخص حقیقی که دارای وکیل، قیم، وصی و یا ولی باشد، می‌تواند یکی از این افراد را به‌عنوان نماینده در نظر گرفته و جهت احراز هویت در دفاتر پیشخوان دولت معرفی کند. این امکان با مراجعه به مرحله سمت و شرایط نماینده و بارگذاری مدارک موردنیاز نماینده و اطلاعات آن امکان‌پذیر می‌شود.

نماینده شخص حقیقی باید دارای چه شرایطی باشد؟

یک نماینده علاوه برداشتن مدرک حقوقی مورد تأیید شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، قبل از شروع ثبت‌نام برای شخص حقیقی موردنظر خود باید در سامانه سجام راستی آزمایی شده باشد.

آیا برای دریافت کد سهامداری نیاز به مراجعه به مراکز احراز هویت است؟

خیر، تنها با راستی آزمایی و دریافت کد پیگیری از طریق کارگزاری می‌توانید کد سهامداری دریافت کنید و به شماره شما ارسال می‌شود.

روش ثبت اطلاعات بانکی مانند شماره حساب چیست؟

در صفحه حساب بانکی بعد از انتخاب گزینه افزودن شماره‌حساب، انتخاب نام بانک، اطلاعات خود را ذخیره می‌کنید. دریان بخش انتخاب حداقل یک شماره‌حساب پیش‌فرض الزامی است و تنها حساب‌هایی مورد تأیید خواهند بود که به نام خود شخص ثبت‌نام شونده باشد. شماره شبا هم الزامی است.

چه زمانی به دفاتر پیشخوان مراجعه کنیم؟

بعد از دریافت کد پیگیری 10 رقمی پیامکی و انتشار اطلاعیه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در خصوص زمان مراجعه به دفاتر پیشخوان می‌توانید جهت احراز هویت به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید.


 

دریافت شماره شبا همه بانک‌ها

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

210 دیدگاه
 1. نازنین می‌نویسد

  سلام
  من در سامانه سجام ثبت نام کردم قبلا اما شرکت بورسی انتخاب نکردم آیا انتخاب شرکت بورسی لازم است یا نه؟

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   در مرحله اول، گرفتن کد بورسی وایسته به انتخاب کارگزاری نیست.

   2
 2. جواد می‌نویسد

  سلام
  من در سامانه سجام ثبت نام کردم قبلا اما شرکت بورسی انتخاب نکردم آیا انتخاب شرکت بورسی لازم است یا نه؟

 3. سیاوش می‌نویسد

  چرا هر موقع حرف درستی میزنم وبه ضرر شماها هست میگید قبلا این را گفته بودید تکراری شناسایی شد
  این هم کلک جدیده
  نه

 4. سیاوش می‌نویسد

  با سلام من بازنشسته هستم سود یکسری سهام منوط بر ثبت نام سامانه سجام قابل پرداخه چه ارتباطی به ثبت نام سجام داره
  سهام کوثر ما بازنشستگان نیروهای مسلح با ترفندی دزدیدند ۵ سال قبل از ادقام بانگها بهانه کردند بخاطر ادقام بانکها هر کسی هر سهامی داری
  مدیرش موظفه سود سالیانه یا ناهیانه را به حساب ذینفع واریز کنه
  من سهام اریادساسول دارم پرداخت سود منوط به ثبت نام سامانه سجامه

 5. آتنابهادری می‌نویسد

  سلام. بنده میخوام شماره شبام رو ثبت کنم ولی توی سامانه،قسمت ویرایش شماره شبا بسته است.لطفا بگید بنده چه کنم؟ از طرفی توی سجام ثبتنام نکردم و سوال اینجاست که برای سهام عدالت باید حتما سجام ثبتنام کنم؟ ممنون میشم پاسخ دهید‌.

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   بله باید حتما در سجام ثبت‌نام کنید.
   این مطلب رو بخونید شاید کمک‌تون کنه: مراحل تغییر شماره شبا در سامانه سجام

   1
 6. armaqan می‌نویسد

  سلام بنده از سال 91 در بورس فعال هستم و کد بورسی دارمدر سجام ثبت نام کردم ولی هنوز مرحله ی احراز هویت من مانده. سال 91 با مراجعه ی حضوری به دفتر کارگزاری مفید تمام مشخصاتم رو دادم و احراز شدم. ایا دوباره باید احراز بشوم یا خیر به دفتر تماس بگیرم حل میکنند؟

  1
 7. صادق می‌نویسد

  سلام و عرض خسته نباشید یه سوال داشتم من کارت ملی ام هنوز اقدام نکردم با همون قبلیه نمیشه احراز هویت کنم… ممنون اگه جواب بدیب

  1. رده می‌نویسد

   با رسید پستی ثبت‌نام کارت ملی جدید کارهای بانکی و مالی انجام میشه.

 8. Asra می‌نویسد

  سلام بر دوستان به نظر من مزخرفه

 9. رضا می‌نویسد

  من و خانواده همگی روش غیر مستقیم را برای سهام عدالت انتخاب کردیم، امروز با مراجعه به پیشخوان دولت ثبت نام و احراز هویت سجام را انجام دادیم و برای هر نفر ۹۷۲۰۰ تومن پرداخت کردیم، آیا با توجه به روش انتخابی غیر مستقیم، انجام این کار لازم بوده یا نه، اگر لازم بوده چه استفاده ای برامون داره ؟

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   بله برای هر عملی در بورس لازم است احراز هویت انجام بدید (البته با روش‌های آنلاین این مبلغ کمتر میشد). دریافت سود سهام‌تون، دریافت کارت اعتباری سهام عدالت و حتی فروش اون در آینده، نیاز به ثبت در سجام داره.

 10. مهدی می‌نویسد

  سلام من سهامم مستقیم الانم شش ماهی گذاشتم فروش فقط یه بارهفتصد دادن تو سجامم سپتنام نکردم دیگه واریزی نداشتم حزف کردم سهام یکتومنی برگم این یعنی من تو سجامم سبت نام نکردم ازد نیست ونمیشه فوروخت سودم واریزکردن بعدش با این شرایط میتونم کارت خرید سهام بگیرم اگه درسجام سبت نام کنم

  2
 11. سارا می‌نویسد

  سلام،گفته بودن که حداقل نصف سهام و میریزن؟پس چرا برا ما فقط 60 تومن ریختن؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!برای اینکه بقیه سهام و بریزن باید چکار کنیم؟(روش غیر مستقیمیم ،سری دوم )

 12. سید علی اکبر افجه ای می‌نویسد

  با سلام به نظر می رسد همه این مراحل طولانی برای ثبت نام برای همگان که دارای سهام عدالت هستند امکان پذیر نیست و لازم هم نیست. این بدین معنا است که بخش زیادی از سهامداران را از حقوق خود محروم کرد. به عقیده اینجانب همان کد ملی و شماره شبا و شماره تلفن همراه برای تایید اطلاعات کافی است قرار نیست با الکترونیکی شدن ثبت نام کاغذ بازی از طریق سامانه ادامه پیدا کند.

  1
 13. مهسا می‌نویسد

  سلام آیا همه اعضائ خانواده باید احزار هویت رو انجام بدن یا فقط سر پرست خانواده؟ حتمن باید احزار هویت انجام بدیم؟ ما که تو بورس سرمایه گذاری نکردیم با سهام عدالتمون..

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   هرکس سهام عدالت دارد، باید برای دریافت سود، احراز هویت کند. فرقی ندارد که سرپرست خانوار است یا یک عضو.

   1
 14. ارمان می‌نویسد

  باعرض سلام و ادب بزرگوار برای چی ادرس غلط میدهی کجا ذکر شده که در روش غیرمستقیم برای دریافت سود سالیانه حتما باید در سجام که همان پول زور وده خودمون هست باید ثبت نام کنیم که جنابعالی فرمودید بعد میگویید این در دهای بی درمون برای چیه \ یا علی

  3
  1
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   خبرها را با دقت بیشتری دنبال کنید.

   1
 15. احمد می‌نویسد

  سلام ،ثبت نام وام سهام عدالت چطوره؟با اپلکیشن ایوا احراز حویت کردیم ،در آخر که قرار داد میاد تائید کنیم ،میگه توثیق نشده ،یعنی چی؟؟!!!!

  1
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   هنوز مشکلاتی برای ثبت‌نام وجود داره و دوستان بسیاری گزارش کردند. یا باید کمی بیشتر صبر کنید تا این مشکلات برطرف بشه یا با بانکتون تماس بگیرید.

   1
 16. اصغر می‌نویسد

  سلام حساب رو کوتاه مدت بزنیم یاجاری یا بلندمدت؟؟؟

  1
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   هرکدوم حساب دارید

 17. نسترن می‌نویسد

  سلام در سری دوم فروش سهام باید دوباره در سجام ثبت نام کنیم و احراز هویت کنیم؟یا فقط اینکه در سری اول ثبت نام کردیم کافیه؟سیم کارت ها باید به اسم خودمون باشه؟

  1
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   یکبار ثبت‌نام و احراز هویت برای همیشه کفایت می‌کنه.
   سیمکارت باید به نام خودتون باشه.

   1
 18. داودی می‌نویسد

  سلام،تو سری اول فروش سهام با اینکه سیم کارتا به اسم خودمون نبود و در سجام ثبت نام نکرده بودیم سود سهام کلا برامون واریز شد،ولی تو سری دوم فقط مقدار کمی از سود سهام واریز شد و بعدش دیگه هیچ واریزی نداشتیم تا الان که چند ماه میگذره..
  الان باید ما در سجام ثبت نام کنیم؟
  سیم کارت ها باید به اسم خودمان باشه؟

  1
  1
  1. رده می‌نویسد

   در سجام ثبت‌نام کنید. ضرر که نداره. باید سیمکارت به نام خودتون باشه.

   1
 19. محمدی می‌نویسد

  سلام وقت بخیر
  علت این ثبت‌نام ک الان بین همه حرفش هست چیه
  ما ک احراز هویت رو موقع 500 تومن پول یا یه تومن پول سهام انجام دادیم این دوباره چیه
  و اینکه ما چیزی رو آزاد نکردیم ک دنبال کد بورسی باشیم

  1
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   با تکمیل ثبت‌نام در سجام و احراز هویت، حتما به شما کد بورسی تعلق گرفته [پیگیری کنید]. و اگر سهام عدالتتان را آزاد نکرده باشید، سود آن به حساب شما واریز می‌شود.

   1
 20. سالار می‌نویسد

  سلام خسته نباشید،والله خسته شدیم ازاین سهام ناعدالت،چنان این کلمه رابعضی ازمسولین ادامیکنندکه انسان نفرت استفراق میکنه، معلوم نیست چندهزارتومن سودسالیانه بدن یاکه نه،تاالان 60 باربه بهانه های واهی پول چاپیدن، 80 میلیون ایرانی ازهرکدوم 50 تومن میگیرن،یک حساب سرانگشتی،ببینیدچندمیلیاردپول ازملت بیچاره چاپیدند.توی کشورمامدیریت،کنترل، پیگیری،وجودنداشته ونخواهدداشت،چشممون کورباید50هزارتومنوبسرفیم،تاجیب مبارک آقازاده هادرخارج خالی نمونه،بالاخره زشت است،

  7
  1
 21. مهدی می‌نویسد

  سلام چرا سایت بسته است باز نمیشه میخوام ثبت نام کنم نمیشه

  1
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   امروز اختلالات اینترنی بسیاری وجود داشت. دوباره امتحان کنید. در ساعاتی مناسب‌تر.

   1
 22. زهرا موسوی می‌نویسد

  با سلام من برای ثبت نام در سهام عدالت جا ماندم و در حال حاضر سهام ندارم می توانم در سامانه سجام ثبت نام کنم

  4
  1
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   چیزی به نام ثبت‌نام در سهام عدالت نداریم. اما برای ثبت نام در سجام و احراز هویت هیچوقت دیر نیست. بخوانید و سپس ثبت‌نام کنید.

 23. سیدرضامهدی می‌نویسد

  سلام
  سوال من این است که من از قبل کد بورسی دارم آیا لازم است در سامانه سجام برای فعال شدن در بورس ثبت نام کنم یا خیر؟

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   سجام سامانه احراز هویت و ارائه کد بورسی است. طبیعتا باید از همین طریق کد بورسی می‌گرفتید.

 24. زهرا می‌نویسد

  سلام آیا درسجام مبتوان فقط ثبت نام کرد و احراز هویت نکرد ؟

  1
  1
  1. رده می‌نویسد

   سجام سامانه احراز هویت مشتریان بورس است.

 25. امین می‌نویسد

  سلام . توی سجام مادرمو ثبت نام کردم و برای احراز هویت غیرحضوری ، موقع فیلم گرفتن فقط 10 ثانیه وقت میده واسه نگاه کردن متن 20 کلمه ای و 15 ثانیه هم برای گفتنش . واسه یه پیرزن که سوادش صفره و چشماشم ضعیفه راه سخت تری به ذهنشون نرسیده؟ مثلا روی توپ وایستن یا … .
  تازه کلمه احراز هویت رو نمیتونه بگه و فقط میگه احظار هویت .
  کتلت شدیم .
  احراز هویت و فیلم گرفتن اجباریه؟ یعنی بخشی از ثبت نام سجام محسوب میشه؟

  2
  1. رده می‌نویسد

   بله سجام با احراز هویت کامل میشه و کد بورسی ارائه میشه. می‌تونید به‌جای احراز هویت آنلاین که سختی‌های خودش رو داره، به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید و حضوری این کار انجام بشه. (با رعایت پروتکل‌های بهداشتی طبیعتا)

 26. مینا می‌نویسد

  سلام آیا نیازه کسی که روش غیرمستقیمو انتخاب کرده و بعد ثبت نام در سجام حتماکارگزاری هم انتخاب کنه؟ آخه اون شخص معلول ذهنیه و فعالیتی در بورس نداره فقط میخواد از سهام عدالتش استفاده کنه

  3
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   برای مدیریت غیرمستقیم، فقط ثبت‌نام در سجام لازم هست. نیاز به کارگزاری ندارند.

   1
 27. رضا می‌نویسد

  سلام من ثبت نام انجام دادم ولی اطلاعات بانکی اشتباه زدم حالا هر کاری میکنم دکمه ویرایش نداره که ویرایش کنم میشه راهنمایی کنید

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   در هر مرحله، امکان ویرایش وجود دارد. در همان جدول ثبت اطلاعات بانکی دقت کنید.

 28. مهری می‌نویسد

  سلام.ببخشید پدرمادرم فک کردن ثبت نام سهام عدالت شروع شده وسجام رو ثبت نام کردن بعدمتوجه شدن که اشتباه شده وهنوز ثبت نام سهام عدالت شروع نشده.الان یعنی ثبت نام سجام بیهوده بوده هیچ فایده ای نداره؟

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   احراز هویت و داشتن کد بورسی چیز بدی نیست. بالاخره یک روزی لازمتون میشه.

   3
 29. مهر می‌نویسد

  سلام.ببخشید کسایی که سهام عدالت ندارن و به اشتباه فک کردن ثبت نام سهام عدالته درسجام ثبت نام کردن بایدچیکارکنن یعنی هیچ فایده ای نداره؟

  1
  5
 30. عارف می‌نویسد

  با سلام ثبت نام سجام و احراز هویت مهلت ثبتش تا کی هست؟ با سپاس فراوان لطفا جواب

  2
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   محدودیتی برای احراز هویت و ثبت‌نام سجام تعیین نشده.

   1
وام بدون چک و ضامن
×
وام بدون چک و ضامن
تا 50 میلیون تومان
دیجی‌پی