رده بورس دریافت کارت اعتباری سهام عدالت +نکته‌های جدید

دریافت کارت اعتباری سهام عدالت +نکته‌های جدید

بورس

همه خبرها و نکته‌ها درباره اختصاص تسهیلات برای سهامداران عدالت

نویسنده: رضا رضایی
3 اردیبهشت 1400
کارت اعتباری سهام عدالت

دلیل صدور و دریافت کارت اعتباری سهام عدالت چیست؟ برای اینکه حدود ۱۲۰ هزار میلیارد تومان سودی که امسال برای اوراق بهادار برآورد شده است، میان ۵۰ میلیون نفر ایرانی به خوبی توزیع شود و سهامداران هم از رضایت بیشتری برخوردار باشند، صدور این کارت‌های اعتباری پیشنهاد شد.

به این شکل سهامدارانی که نیاز دارند تا مبلغی کمتر از ۶۰ درصد از ارزش سهام خود را دریافت کنند، دیگر مجبور نمی‌شوند سهامشان را بفروشند و قادر خواهند بود تا از طریق اخذ کارت اعتباری سهام عدالت، نیاز خود را برطرف کنند. در حقیقت دارایی سهام عدالت پشتوانه صدور کارت اعتباری برای هر فرد خواهد بود. کارت اعتباری که دارندگان سهام عدالت بتوانند آن را در مراکز فروش و خدمات خرج کنند.

این کارت‌ها برای همه سهامداران عدالت (مستقیم و غیرمستقیم) که سهام خود را نفروخته باشند، فعال می‌شود.

 

مبلغ کارت اعتباری سهام عدالت چقدر است؟

هر بانک بسته به سطح پوشش ریسک خود درصد اعتبار این کارت‌ها را مشخص می‌کند؛ این درصد از ۵۰ درصد ارزش روز دارایی فرد تا ۱۰۰ درصد متغیر است. اما آنطور که رئیس‌جمهوری در ۱۸ فروردین اعلام کرد سقف ۶۰ درصد ارزش سهام عدالت، اعتبار در نظر گرفته خواهد شد. یعنی معادل درصدی که امکان آزادسازی آن فراهم شده بود.

 • کارت اعتباری برای دارنده سهام عدالت یک میلیون تومانی: ۱۴ میلیون تومان
 • کارت اعتباری برای دارنده سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی: ۷ میلیون تومان

یعنی اگر در خانواده‌ای، ۳ نفر سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی دارند (اغلب دارندگان سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی هستند) و آن را نفروخته‌اند، می‌توانند به ازای هر نفر، ۷ میلیون تومان و در کل ۲۱ میلیون تومان اعتبار از بانکشان بگیرند. یعنی از مجموع ۴۹ میلیون نفر، ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفری که سهام خود را فروخته اند، کارت اعتباری دریافت نمی‌کنند. بقیه نکات این اعتبار را در ادامه بخوانید.

نحوه بازپرداخت اقساط کارت اعتباری سهام عدالت

اگر تا ۲۹ روز (و در برخی بانک‌ها ۲۶ روز) پس از استفاده از کارت‌تان مبلغی را که خرج کرده‌اید تسویه کنید، هیچ سودی به مبلغ بازپرداخت تعلق نمی‌گیرد و وام قرض‌الحسنه محسوب می‌شود. ولی در غیراینصورت، تسهیلات ارائه شده با نرخ سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۳ ساله محاسبه می‌شود.

 • بنابراین افرادی که سهام عدالتشان یک میلیون تومان است و امکان دریافت وام ۱۴ میلیون تومانی دارند، باید ماهیانه ۴۶۰ هزار تومان قسط پرداخت کنند.
 • افرادی هم که سهام عدالتشان ۵۰۰ هزار تومان است و می‌توانند وام ۷ میلیون تومانی بگیرند، ماهیانه ۲۳۰ هزار تومان قسط پرداخت کنند.

نکته: اگر بازپرداخت‌های خود را به طور منظم انجام ندهید یا بی‌خیال پس دادن اعتبار شوید، این امکان وجود دارد که دارایی سهام عدالت شما از طریق بانک به فروش برود. مثل همه وثیقه‌ها دیگر که در صورت عدم بازپرداخت، توسط بانک تملک می‌شود!

 

نفروختن سهام عدالت به کارت اعتباری سهام عدالت چه ربطی دارد؟

شرط ارائه اعتبار به سهامداران عدالت این است که از امکان فروش سهام‌شان استفاده نکرده باشند. یعنی سهامدارانی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند، حتی اگر یک سهم هم از پرتفوی سهام عدالت خود فروخته باشند، نمی‌توانند کارت اعتباری دریافت کنند.

آنهایی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده بودند مشکلی برای دریافت کارت اعتباری سهام عدالت ندارند ولی باید در سجام ثبت‌نام کنند. از آن‌سو اگر متقاضی روش مستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب کرده باید گزینه تغییر کارگزار ناظر را فعال کند تا بانک بتواند مدیریت سهم را در اختیار بگیرد.

نکته: اگر یک مرجع قانونی به هر دلیل و شکلی، به شرکت سپرده‌گذاری اعلام کرده که سهام فرد توقیف است، آن فرد نمی‌تواند کارت اعتباری دریافت کند. حالا چه روش مستقیم انتخاب کرده باشد و چه نه.

کارگزار ناظر کیست و چگونه می‌توان آن را تغییر داد؟

چه بانک‌هایی کارت اعتباری سهام عدالت می‌دهند؟

به‌روزرسانی ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ | در حال حاضر ۱۰ بانک به‌طور قطعی با بورس تفاهمنامه همکاری امضا کرده‌اند و درحال عملیاتی کردن فرآیند صدور کارت اعتباری برای سهامداران عدالت هستند. اما بانک مرکزی به ۵ بانک ملی، ملت، صادرات، تجارت و رفاه کارگران دستور داده تا ۲۰۰ هزار کارت رفاهی و اعتباری با سقف اعتبار ۷ میلیون تومانی برای شهروندان صادر کنند.

نکته یک: فرایند ارائه این تسهیلات (به دلیل چک کردن با چند نهاد و سازمان، زمان‌بر است. باید صبورتر از حالت معمول باشید!

نکته ۲: کارت اعتباری سهام عدالت یک کارت مجزا و فیزیکی نیست. بلکه نوعی دسترسی و اعتبار است که از سمت بانک به مشتری داده می‌شود. مثلا اگر از بانک ملی کارت اعتباری گرفته باشید، می‌توانید به فروشگاه طرف قرارداد این بانک مراجعه و خرید کند.

 

چگونه کارت اعتباری سهام عدالت بگیریم؟ | راهنمای گام به گام

 1. از شروط اولیه برای اخذ کارت اعتباری سهام عدالت ثبت‌نام در سامانه سجام است. اگر تا به حال در سامانه سجام ثبت‌نام نکرده‌اید، ابتدا باید به سایت سجام بروید و این کار را به راحتی انجام دهید. لینک زیر کمک‌تان می‌کند تا راحت‌تر این کار ضروری را انجام دهید.

 2.  در یکی از بانک‌های عاملی که این طرح را اجرا می‌کند (فعلا بانک ملی و تجارت) حساب دارید؟ فعال هست؟ حتما آن را فعال کنید و احراز هویت بانکی را انجام دهید.اگر همه این‌ها را به‌طور معمول دارید، که مشکلی نیست!
 3. فعال کردن موبایل‌بانک و اینترنت‌بانک بانک‌های عامل. چراکه شیوه ثبت‌نام کارت اعتباری سهام عدالت غیرحضوری است و برای این کار باید هم حساب‌تان فعال باشد و هم راه‌های بانکداری الکترونیک‌تان در دسترس.
 4. حالا نوبت بانک‌تان است که هر کدام به شیوه‌ای ثبت‌نام را انجام می‌دهند. یکی اپ اختصاصی زده و یکی در همان موبایل‌بانک و اینترنت‌بانک به شما امکان ثبت‌نام و امضای الکترونیک می‌دهد. [روش استفاده از اپلیکیشن بانک ملی برای کارت اعتباری سهام عدالت را در انتهای همین مطلب بخوانید]
 5. اگر روش مدیریت غیرمستقیم سهام را انتخاب کرده‌اید، مشکلی دیگری نیست و بقیه مراحل را خود بانک انجام می‌دهد و سهام‌تان را وثیقه این اعتبار می‌کند.
 6. اگر روش مدیریت مستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده‌اید و سهام هم نفروخته‌اید، همچنان مشمول کارت اعتباری هستید ولی همانطور که بالاتر هم توضیح داده شد و خواندید، باید کارگزار ناظر را به بانک عامل تغییر دهید تا بانک بتواند سهام‌تان را تا هنگام بازپرداخت تسهیلات در اختیار بگیرد.
 7. طبیعتا مدتی طول می‌کشد که همه این کارها در سیستم اداری-بانکی انجام شود و اعتبار به حساب‌تان تخصیص داده شود. مبلغ تقریبی این اعتبار هم در بالا آمده است. چرا تقریبی؟ چون امکان دارد بانکی به‌جای ۶۰ درصد سهام عدالت، ریسک نکند و ۵۰ درصد را وثیقه کند. در نتیجه عدد نهایی مبلغ اعتبار کمتر می‌شود.

 8. نحوه اختصاص کارت اعتباری سهام عدالت هم به تصمیم بانک عامل بستگی دارد. یعنی بانک‌ می‌تواند این مبلغ را به کارت عادی مشتری‌های خود اضافه کند، آن را به شکل کارت خرید از فروشگاه‌های مشخص‌شده ارائه دهد یا به کمک روش‌های نوین پرداخت، شارژ کند.

راهنمای ثبت نام در سجام

مدارک لازم برای دریافت کارت اعتباری سهام عدالت

همانطور که بالاتر توضیح دادیم، برای اینکه کارت اعتباری عدالت خود را دریافت کنید نیاز به جمع‌آوری مدارک خاصی ندارید و همان احراز هویتی که توسط سجام انجام می‌شود و سپس به بانک اطلاع داده می‌شود، مبنای دریافت کارت اعتباری شماست. یعنی یک‌بار برای همیشه احراز هویت می‌شوید و با کد بورسی که دریافت کرده‌اید دیگر نیاز به مدارک جدیدی نیست. پس از دریافت کد بورسی، آن را همیشه همراه داشته باشید و فراموشش نکنید.

 

کارت اعتباری سهام عدالت به چه کسانی تعلق می گیرد؟

تمامی سهامدارانی که سهام ۵۰۰ هزار تومانی تا یک میلیون تومانی دارند، چه روش مستقیم و چه غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کردند و در سامانه سجام هم ثبت‌نام کردند، مجاز به اخذ کارت اعتباری سهام عدالت هستند.

نکته یک: برای کسانی که روش مستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب کرده باشند، شرط اصلی این است که حتی یک سهم خود را نفروخته باشند تا مشمول این طرح شوند. در غیراین‌صورت امکان بررسی میزان ۶۰درصد سهام وجود ندارد و مشمول دریافت کارت اعتباری سهام عدالت نمی‌شوند.

نکته ۲: برای کسانی که روش مستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب کرده باشند، باید گزینه تغییر کارگزار ناظر را فعال کنند تا بانک بتواند سهام آن‌ها را وثیقه کند.

 

با کارت اعتباری سهام عدالت از چه فروشگاه هایی خرید کنیم؟

توجه داشته باشید که «اعتبار» با «وام نقدی» تفاوت دارد. هر بانکی مجاز است که شیوه هزینه‌کرد اعتبار را تعیین کند. در حال حاضر و تا جایی که اعلام شده، با کارت اعتباری سهام عدالت می‌توانید از ۳ فروشگاه افق‌کوروش، رفاه و وین‌مارکت خرید کنید. پس نه امکان جابه‌جایی پول وجود دارد و نه خریدهایی متفرقه. مگر اینکه در روزهای آینده، بخشنامه جدید یا شیوه‌نامه‌ای از طرف دولت برای روش مصرف اعتبار، اعلام شود.

نکته: کارت اعتباری شما همه محصولات این فروشگاه‌ها را پوشش می‌دهد. حتی اگر به لوازم خانگی نیاز پیدا کردید، می‌توانید به همراه کارت اعتباری‌تان به فروشگاه‌های مشخص‌شده بروید و کالای موردنظرتان را خریداری کنید.

راهنمای انتقال سهام عدالت متوفیان

شماره تماس کارت اعتباری سهام عدالت

برای این کار نیاز به هیچ‌گونه مراجعه حضوری، مدرک متفاوت یا سند و ضامن ندارید و تنها باید به سراغ سامانه سجام بروید و احراز هویت‌تان را انجام دهید تا اطلاعات شما در سیستم بورس و بانک یکی باشد. اگر می‌خواهید از آخرین وضعیت سهام عدالت خود مطلع شوید، تنها کافی است با شماره ۱۵۶۹ تماس بگیرید.

 

روش ثبت نام کارت اعتباری سهام عدالت با اپلیکیشن های بانکی

به کمک اپلیکیشن‌های بانکی به راحتی و خیلی سریع ثبت‌نام کارت اعتباری سهام عدالت انجام می‌شود و در این شرایط کرونایی نیازی نیست که حضوری به بانک مراجعه کنید. در حال حاضر از بین ۳ بانک ملی، ملت و صادرات تنها بانک ملی است که ثبت‌نام خود را اپلیکیشنی انجام می‌دهد و ۲ بانک دیگر منتظر اجرایی شدن این خدمت هستند. پیگیری‌ها ما نشان داد که هنوز بخشنامه‌های لازم برای اجرایی شدن این طرح، به دست بانک‌ها نرسیده است؛ سوخت و سوز ندارد ولی دیر و زود دارد!

راهنمای گام‌به‌گام ثبت‌نام کارت اعتباری سهام عدالت در اپلیکیشن بانک ملی

بانک ملی ۳ اپلیکیشن شصت، بله و ایوا را به دارندگان سهام عدالت خود معرفی کرده است. برای شروع عملیات ثبت‌نام، یکی از این اپلیکیشن‌ها را انتخاب کنید، گزینه نشان بانک را در آن پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید. برای استفاده از سرویس‌های نشان بانک حتما باید نمونه امضا خود را ثبت کرده باشید.

برای ثبت امضا باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 • شماره موبایل خود را تایپ کرده و بر روی دکمه ارسال کد کلیک کنید.
 • بعد از ثبت کدی که برایتان پیامک شد، تصویر پشت و روی کارت ملی خود را در کادر بارگذاری کرده و شماره ملی‌تان را دستی وارد کنید.
 • برای تطبیق چهره‌تان با عکس کارت ملی، باید دوربین جلوی گوشی را مقابل صورت خود قرار دهید، عکس بگیرید و صورتتان را به آرامی جابه‌جا کنید. اطلاعات سه بعدی چهره شما به سرور داده می‌شود.
 • در قسمت مشخص‌شده امضا کنید.

حال باید به بخش نشان اعتباری مراجعه کنید. نشان اعتباری برای آن دسته از افرادی است که روش آزادسازی غیرمستقیم را برای سهام عدالت خود انتخاب کرده‌اند و حالا می‌خواهند سهام آنها نزد بانک ملی وثیقه شود.

در این قسمت شماره ملی خود و کد امنیتی را وارد کنید، سپس گزینه با قوانین و مقررات موافق هستم را انتخاب کرده و بعد از خواندن صفحه‌ای که پیش رویتان قرار می‌گیرد، بر روی گزینه تایید و امضا کلیک کنید.

بعد از ثبت کد ارسالی، صفحه‌ای برایتان باز می‌شود که باید گزینه‌های درخواست توثیق سهام و قرارداد مراجعه صدور نشان اعتباری را مرحله به مرحله انتخاب کنید و پس از خواندن متن‌ها بر روی گزینه تایید و امضا کلیک کنید. کد امنیتی آخر هم که وارد کنید ثبت‌نامتان به پایان می‌رسد.

به همین راحتی درخواست شما تکمیل و کارت اعتباری سهام عدالت شما طی ۲۴ ساعت آینده برایتان صادر خواهد شد.

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

209 دیدگاه
 1. جواد می‌نویسد

  سلام من کارت ملت دارم چکار باید بکنم.؟

  7
  1
 2. حمیدپاپی می‌نویسد

  با سلام
  شما بزرگترین ظلم را درحق مردم و تولید انجام داده اید. چون فروشگاههای زنجیره ای هم کم فروش هستند و هم گرانفروش و مربوط به اقازاده ها هستند و شما نیز رانت برایشان ایجاد کرده اید.
  باید مردم آزاد باشند تا از هرکجا و هرچه خواستند خرید کنند این خدمت به تولید و مردم است.
  ننگ بر کسانیکه فقط به دنبال ایجاد رانت و خیانت به مردم هستند.

  101
  1
 3. محمد می‌نویسد

  سلام از طریق زمرد تجارت اقدام کردم چقدر طول می‌کشه بیاد و اینکه فیزیکی هستش تجارت ؟

  4
  1
  1. محبوب می‌نویسد

   سلام چی شد گرفتین منم ثبت نام کردم میخاستم ببینم چجوریه میدن یانه

 4. 1 می‌نویسد

  سلام و خسته نباشید. بنده از طریق زمرد تجارت اقدام کردم، از شما دوستان یک سوالی داشتم، در مرحله پایانی که توثیق سهام است، باید در قسمت مشخصات سهام، تعداد سهمی که قصد داریم به عنوان وثیقه بانک در نظر گیرد را انتخاب نماییم یا مبلغ (ارزش سهام) را مشخص کنیم؟

  6
 5. صادق صادقی می‌نویسد

  سلام میخواستم ببینم کسی تا حالا وام سهام عدالت گرفته یا نه اگه گرفته بانک تجارت من هرچی میزنم نمیشه چیکار باید کنم راهنمایی کنید کسی که بلده رهنمایی کنه ممنون میشم

  5
  14
 6. سید مصطفی می‌نویسد

  سلام.من از طریق ایوا اقدام کردم همه مراحل رو رفتم برام اومد با موفقیت ثبت شد از کجا بفهمم واریز شده

  6
  5
  1. متین می‌نویسد

   سلام اگه فعال شده باشه ک یه ده روزی زمان میبره تو قسمت نشان بانک بعد نشان اعتباری بارکد خوان و مبلغ وام فعال میشه هرموقع اومد یعنی فعاله

   9
 7. ساحل می‌نویسد

  سلام من توی اپلیکیشن زمرد وقتی به مرحله تشخیص چهره میرسم بالای پنجاه بار امتحان میکنم ولی مینویسه کاربر طبق خواسته ها عمل نکرده کسی میتونه راهنماییم کنه

  7
  4
  1. سجاد می‌نویسد

   برای قسمت تشخیص چهره در زمرد تجارت باید طبق خواسته راهنما عمل کنیم اگر نوشت بخندید باید همون طور عمل کنیم و این کار رو تا زمانی که اون نوشته بخندید یا صحبت کنید وجود داره رو باید ادامه بدیم

   4
  2. متین می‌نویسد

   ایوا بانک ملی خیلی راحت تره

   3
   3
 8. راحیل می‌نویسد

  سلام من تمام مراحل ثبت نام را انجام می‌دهم ولی موقع ثبت نام مینویسه انتخاب نماد الزامی است منظورش چیه؟؟؟

  7
  2
 9. رضا می‌نویسد

  من نشان پرداخت رو فعال کردم، به هر شعبه افق کوروش که زنگ میزنم میگن ما همچین امکانی برا خرید نداریم! شعبه آتی ساز و شهرک غرب و سعادت آباد

  6
 10. شهریاری می‌نویسد

  سلام من برای گرفتن وام سهام عدالت از زمرد اقدام کردم و درخواستم ثبت شد و پیامک امده و یک کد پیگیری بهم داده و گفته نتیجه اعلام می گردد. میخوام بدونم از چه طریقی اعلام میشه؟دوباره پیامک میلد یا باید خودم از طریق سامانه پیگیری کنم؟

  4
  5
  1. RasooL می‌نویسد

   برو حساب بانک ملی باز کن سریع تر میدنت

   1
   3
 11. عاطفه می‌نویسد

  خیلی مسخرس نمیتونم کارت اعتباری بگیرم چون کارت ملیمو گم کردم

  5
  2
 12. مهدی می‌نویسد

  کارت من از بانک تجارت هستش الان اومده در خونه ولی رمز نداره چکار باید بکنم؟؟

  5
  3
  1. محبوب می‌نویسد

   سلام بعدچندروز اومد

  2. رامین می‌نویسد

   زنگ بزن پشتیبانی ،ی کد بهت میده ،شماره کارتتو وارد کن بوسیله کد ،بعد بشین تا فعال شه ،سر رسید قسط اول اومده رسیده اما خبری از وام نیست

   1
   6
 13. نعمتی می‌نویسد

  سلام ببخشید برنامه زمرد بانک تجارت کلا کار نمیکنه شمارم رو که میزنم از برنامه خارج میشه و مینویسه در دسترس نیست چیکار کنم؟

  1
  3
  1. چوم می‌نویسد

   حساب بانک ملی باز کن زوتر وامتو میدن

 14. بهمن می‌نویسد

  سلام من بانک تجارت ثبت نام کردم شماره کارت وشماره حساب برام اومدش اما کارت پست نشد به درب منزل بنده…البته 100تومن از من طرح زمرد گرفتن الان 3روزه خبری از پست به درب منزل خبری نیست

  5
  1
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   مطمئن هستید قرار بوده کارتی ارسال شود؟ قرار بوده اعتبار به کارت‌بانک شما افزوده بشه. مگر اینکه حسابی در این بانک نداشته باشید.
   حتما با بانک تماس بگیرید.

   1
 15. احمد می‌نویسد

  سلام من ۷میلیون شارژ شده ول هیچ جا امکان خرید نداره.وین مارکت وافق کورش و رفاه هم میگن سیستم قطع شده ومعلون نیس چی بشه

 16. زهره می‌نویسد

  اصلا کسی تونسته تا حالا خرید کنه؟ یا واقعا سرکاریم؟

  1
  1. چوم می‌نویسد

   اره من خرید کردم اکرم کسی نمیتونه بگیره یا بلد نیست…
   تو وات پیام بده من راهنماییش میکنم زودی هم وامشو بدن

   3
  2. متین می‌نویسد

   سلام من از ایوا گرفتم رفتم رفاه اونم فقط شعبه اصلیش مشکل نداشت گرفتم هرکسی مشکل داره با ایوا زنگ بزنه پشتیبانی و آدرس شعبه ای ک مشکل داره بده مشکل حل میشه

 17. مسعود می‌نویسد

  بنده هم ثبت کردم و 24 ساعته هم فعال شد لکن 3 میلیون تومان اعتبار دادند که آن هم تاکنون بدلیل مشکلاتی که می گویند در سامانه و سراسری است عملا قابل استفاده نبوده و به هیچ دردی نخورده

  1
 18. YASHAR می‌نویسد

  سلام تشکری دوباره از سایت رده
  یک موضوع میخوام اینجا مطرح کنم. اینه که وام سهام عدالت بانک تجارت برای سهام عدالت یک میلیونی در واقع شیش میلیون و چهارصد هزار تومان است و البته حداکثر مدت بازپرداخت هم 24 ماه میباشد. و سود تحصیلات هم 18 درصد است.
  اگر بخوایم دقیق بگیم برای وثیقه 21 میلیون تومانی در واقع 6 میلیون تومان وام میدن!!
  ایا شرایط بانک ملت و بانک های دیگه مثل ملی پست بانک هم همینه؟

 19. مجتبی می‌نویسد

  سلام کسی هست این وامو گرفته باشه ببینم برای سهام 500 تومنی چقدر وام میدن ؟
  و آیا از بقیه فروشگاه های که نشان پرداخت دارن میشه خرید کرد؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. RasooL می‌نویسد

   4 ملیون میدنت فقط تو فروشگاه رفاه لوازم خانگی و مواد غذایی میتونی بخری

  2. آرش اصلان می‌نویسد

   دوست عزیز نگیر به قران دردسره اصلا دنبالش نرو.
   نصیحت منو گوش کن به تو000000 3 نمی تونی بخری و فقط فروهشگاهای رفاه و وین و افق کوروش بخری

 20. داریوش قلاوند می‌نویسد

  سلام من قبلا ۳۰۰ هزار تومان گرفتم آیا میتوانم کارت اعتباری بگیرم

 21. امین همتی می‌نویسد

  سلام من دو سهم سهام عدالت را فروخته هستم الان انصراف دادم آیا به من کارت اعتباری تعلق می‌گیرد؟

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   اگه سهام عدالت شما به فروش رفته باشه، خیر مشمول شما نمیشه

 22. ali می‌نویسد

  سلام . این کارت اعتباری و … رو نگیرید . […] ” فقط به فکر جیب خودشونن در هر شرایطی و الانم دارن از سهام ملت سودشونو کش میرن ” وگرن به چه حقی باید در مورد سهام مردم و چگونه خرج کردن مبلغش تصمیم بگیرن !! چرا باید نظر بدن و فروشگاه تعیین کنن !! بحث اینه . یه زمانی نفهمیدن شنگول بودن دادن سهامو ” الان موندن چجوری پس بگیرن […] نگیرین . نگیرین . #نظر_شخصی

  3
 23. هاشمی می‌نویسد

  سلام
  این وام فقط برای آقایانی که کارت پایان خدمت دارن هست یا اونایی که معافیت تحصیلی دارن هم میتونن بگیرن

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   در شرایط دریافت این اعتبار، اشاره‌ای به شرط پایان خدمت نشده است

 24. هاشمی می‌نویسد

  سلام
  این وام فقط برای آقایانی که کارت پایان خدمت ترم هست یا اونایی که معافیت تحصیلی دارن هم میتونن بگیرن

 25. رضا می‌نویسد

  هر مقدار از مبلغ سهام که ازاد سازی شده ودر کارگذاری بورس قابل مشاهده است , نصف اون مبلغ وام سهام عدالت است و اون مبلغ را بانک به طور کامل بعنوان وثیقه بر میداره واز دسترس سهامدار خارج میشه .حالا باید دید با وثیقه مثلا 6 میلیونی وام سه ساله 3 میلیونی با سود 18 درصد ارزش گرفتن داره یا نه ؟

  1
 26. اصلانی می‌نویسد

  پس بانک سپه چی ؟سهام بانک سپه نمیشه کارت بگیره؟

  2
  1. امین همتی می‌نویسد

   سلام
   سوال من اینه سهام عدالت را حدود پنچ ماه تو ی کاگزاری آگاه برای فروش گذاشتم که مبلغ صد هزار تومان پول واریز شد به حسابم الان از فروش سهام انصراف دادم آیا من میتونم کارت اعتباری بگیرم لطفا راهنمای بفرماید
   ممنون

 27. پویا عطایی می‌نویسد

  سلام من می خوام کارت اعتباری سهام عدالت بگیرم به بانکیم رفتم جواب سربه بالا دادند اگه می شه سایت ثبت نام و بگید برای کسی که بلدم نباشه خودش کاراشوانجام بده ممنون می شم

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   در همین مطلب راهنمای گام‌به‌گام دریافت کارت اعتباری سهام عدالت را بخوانید. کامنت‌های مخاطبان رده کمک‌تون می‌کنه.

 28. زهرا می‌نویسد

  سلام وقتتون به خیر.بعد از پر کردن گواهی امضا که بعد از گذشت چن روز غیر فعال میشه و دوباره ازمون میخواد پر کنیم ….اگه بخواییم صد وهفت که موقع افتتاح حساب پرداخت کردیم باز پس بگیریم چیکار کنیم.حتما باید کالا بخریم

 29. مهری می‌نویسد

  سلام
  من همه ی مراحل بالا رو درست و دقیق انجام دادم ولی به مرحله اخر که رسیدم برام انجام نشد ارور داد ارورش هم اینه:
  (نماد استانی سهام عدالت شما یافت نشد لطفا نحوه آزاد سازی سهام عدالت خود را بررسی نمایید)
  کسی میتونه راهنماییم کنه که مشکلش چیه؟

  5
  1. الی می‌نویسد

   برای شش استان تعلق نمیگیره احتمالا جزو اونا هستید منم برای تهران هستم و میزنه نماد شما قابل معامله نیست

 30. رضا می‌نویسد

  سلام وقتی میگیددوسه روزه وام روشارژمیکنیدروحرفتون وایسید سهام وتوقیف میکنیدبعدمردم سگ دو کنند شما کی میریزید کارت مردمو شارژکنیدبدبختی دارن
  ..

  6
  1