رده وام خرید مسکن وام مسکن یکم بانک مسکن

وام مسکن یکم بانک مسکن

وام مسکن یکم بانک مسکن، وام خانه‌اولی‌ها است. اگر تابه‌حال تسهیلات وام مسکن دریافت نکرده‌اید و برنامه یک‌ساله برای خریدن خانه دارید و البته اهل کمی برنامه‌ریزی هم هستید، با شرح جزئیات این وام در جدول و متن بعدش می‌تواند اطلاعات مفیدی به دست آورید. این نکته‌ها را کسی نوشته که این راه را تا آخرش رفته است!

شرکت
نام وام
یکم
سود
8 %
 • نرخ سود تسهیلات احداث واحد مسکونی در دوران مشارکت و بازپرداخت همانند نرخ سود تسهیلات خرید خانه (در حال حاضر 8 درصد) است
 • نرخ سود برای بافت‌های فرسوده ۶ درصد است
سقف وام
160 میلیون تومان

سقف فردی تسهیلات قابل اعطا بر روی هر واحد در شهر تهران 80 میلیون تومان، در شهرهای بزرگ بالای 200 هزار نفر جمعیت 60 میلیون تومان و سایر مناطق شهری معادل 40 میلیون تومان تعیین شده است. بنابراین برای هر زوج شاغل 80 میلیون تومان پرداخت می‌شود که مجموع ان به 160 میلیون تومان می‌رسد

نوع ضمانت
سند ملک
نیاز به سپرده
حساب سپرده لازم
قرض الحسنه
مدت زمان خواب سپرده
12 ماه

کسب حداقل متوسط موجودی تعیین‌شده برای هر سقف وام، برای حداقل مدت انتظار اولیه (دو دوره شش‌ماهه) الزامی است.

[توضیحات کامل‌تر در متن آمده است]

مسدودی سپرده
حداکثر زمان بازپرداخت
144 ماه

نکته: درصورتی‌که پرداخت تسهیلات در قالب مشارکت مدنی صورت پذیرد و طول دوران مشارکت مدنی (دوره مشارکت و دوره تأخیر بعد از مشارکت) از 12 ماه تجاوز کند، مدت بازپرداخت تسهیلات فروش اقساطی ناشی از سهم‌الشراکه با احتساب مدت مازاد بر 12 ماه، حداکثر 144 ماه تعیین خواهد شد

قسط وام
865,962 تومان

همچنین برای بافت فرسوده نیز رقم قسط ۷۸۰.۶۸۰ تومان است

کل سود وام
44,698,538 تومان
مجموع رقم وام و سود
120,386,667 تومان
سپرده جداگانه
-
شرایط و مقررات

[توضیحات کامل‌تر در متن آمده است]

وام مسکن یکم بانک مسکن دیگر ارائه نمی‌شود

بهره‌مندی از این تسهیلات مشمول افتتاح‌کنندگان حساب قبل از 1399/09/08 می‌شود

وام خرید مسکن ۴۸۰ میلیونی بانک مسکن

معرفی وام مسکن یکم

وام مسکن یکم بانک مسکن به خانه‌اولی‌ها یعنی کسانی که تابه‌حال از تسهیلات بانک مسکن و سایر بانک‌ها برای خرید، احداث واحد مسکونی، انتقال سهم‌الشراکه یا تعمیر واحد مسکونی استفاده نکرده باشند، پرداخت می‌شود و دو حالت انفرادی و زوجین دارد.

این‌که شما در چه شهری قصد خرید خانه دارید در میزان مبلغ وام شما تاثیرگذار است؛ وام مسکن یکم انفرادی در شهر تهران، 80 میلیون تومان و در شهرهای بالای 200 هزار نفر 60 میلیون تومان و در شهرهایی که جمعیتی کمتر از 200 هزار نفر دارند، 40 میلیون تومان تعیین شده است. وام مسکن یکم زوجین به همین ترتیب در شهر تهران 160 میلیون تومان و در شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 120 میلیون تومان و شهرهایی که جمعیت کمتر از 200 هزار نفر دارند 80 میلیون تومان مشخص شده است.

حداقل سپرده برای دریافت وام مسکن یکم

متقاضیان در شهر تهران برای دریافت وام 80 میلیون تومانی باید مبلغ 40 میلیون تومان و متقاضیان در شهرهای بالای 200 هزار نفری برای دریافت تسهیلات 60 میلیون تومانی باید مبلغ 30 میلیون تومان و متقاضیان در شهرهای کمتر از 200 هزار نفر برای اخذ تسهیلات 40 میلیون تومانی باید مبلغ 20 میلیون تومان را به مدت یک سال در حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم سپرده‌گذاری کنند. نرخ سود تسهیلات احداث واحد مسکونی در دوران مشارکت و بازپرداخت همانند نرخ سود تسهیلات خرید خانه (در حال حاضر 8 درصد) است. نرخ سود برای بافت‌های فرسوده 6 درصد است.

 

جدیدترین شرایط وام مسکن یکم بانک مسکن

وام مسکن یکماز این‌جا به بعد حواستان را جمع کنید! شرایط وام‌گیرنده این‌هاست:

 1. متقاضی اعم از متأهل یا مجرد باید 18 سال تمام داشته و دارای درآمد مستقل باشند.
 2. متقاضی و همسر وی (برای متقاضیانی که از ابتدای آبان 97 افتتاح حساب کرده‌اند) از تسهیلات بانک مسکن و سایر بانک‌ها برای خرید، احداث واحد مسکونی، انتقال سهم‌الشراکه یا تعمیر واحد مسکونی استفاده نکرده باشند.
 3. متقاضی و همسر وی (برای متقاضیانی که از ابتدای آبان 97 افتتاح حساب کرده‌اند) از امکانات دولتی برای تهیه مسکن استفاده نکرده باشند. (استعلام فرم «ج» از وزارت راه و شهرسازی مبنی بر عدم استفاده متقاضی از تسهیلات دولتی شامل زمین، مسکن، تسهیلات یارانه‌ای و...)
 4. متقاضی مذکر نباید از مشمولان غایب یا فراری خدمت سربازی باشد.

نکته یک: در زمان افتتاح حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم الزامی به قرمز شدن یا ارائه فرم «ج» نبوده، اقرارنامه کتبی مبنی بر عدم استفاده از امکانات مذکور و سلب مسئولیت از بانک در صورت وجود سابقه در زمان پرداخت تسهیلات -که در نمونه فرم افتتاح حساب پیش‌بینی شده- از افتتاح‌کننده حساب اخذ می‌شود.

نکته ۲: دارندگان حسابی که از دریافت وام مسکن یکم انصراف می‌دهند (یا طبق مقررات مشمول دریافت تسهیلات طرح نمی‌شوند) در زمان فسخ حساب، از سودی معادل سود سپرده‌های کوتاه‌مدت عادی دوره متناظر (در حال حاضر ۱۰ درصد) بهره‌مند می‌شوند.

نکته ۳: در صورتی‌که دارنده حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم واجد شرایط تسهیلات طرح خانه اولی نباشد، می‌تواند از مزایای تسهیلاتی حساب صندوق پس‌انداز مسکن (خرید و احداث واحد مسکونی) تا سقف‌های مقرر در حساب صندوق پس‌انداز مسکن عادی بهره‌مند شود.

شرایط ملک که به آن این وام تعلق می‌گیرد هم این‌هاست:

 1. ملک مورد معرفی متقاضی، باید تاییدیه آیین‌نامه ۲۸۰۰ و تأیید استحکام بنا را داشته باشد.
 2. از تاریخ صدور جواز ساخت آن بیش از ۱۵ سال سپری نشده باشد.
 3. خانه‌ای که خریداری می‌کنید باید در محدوده جغرافیایی شهر شعبه‌ای باشد که در آن اقدام به سپرده‌گذاری کرده‌اید.

نکته: دقت داشته باشید «سال صدور پروانه ساخت» خانه، برای بانک معیار است نه پایان کار.

 

مراحل دریافت وام مسکن یکم بانک مسکن به زبان ساده | اختصاصی رده

۱- اولین مرحله افتتاح حساب سپرده در بانک مسکن است. سپرده شما حداقل 12 ماه باید در این حساب بماند. کسب حداقل متوسط موجودی تعیین‌شده برای هر سقف وام، برای حداقل مدت انتظار اولیه (دو دوره شش‌ماهه ابتدایی موردمحاسبه) الزامی است.
۲- بعد از گذشت این مدت شما باید خانه خریداری‌شده خود را به بانک معرفی کنید. متصدی اعتبارات بانک سند شما را برای اخذ استعلامات موردنیاز خود اسکن می‌کند. در این مرحله مالک برای دریافت استعلام شهرداری و دارایی و ثبت حداقل یک‌هفته‌ای به زمان نیاز دارد.
۳- بعد از تهیه این مدارک (استعلام شهرداری و دارایی و ثبت) توسط مالک شما به همراه مالک و ضامن‌ها مجدداً به بانک می‌روید. حتماً اصل و کپی مدارک شناسایی خود و همسر خود (در صورت استفاده از وام زوجین)، مالک و ضامن‌ها را همراه داشته باشید. همچنین اصل و کپی سند ملک و قولنامه و بنچاق را همراه داشته باشید. ازجمله شرایط جدید بانک‌ها داشتن کارت پایان خدمت برای دریافت تسهیلات است و بانک‌ها حق اعطای تسهیلات به مشمولان غایب یا فراری را ندارند.
۴- با وجود اینکه سند ملک شما به‌عنوان ضمانت وام در رهن بانک قرار می‌گیرد، اغلب شعبه‌ها برای وام مسکن یکم ضامن کسر از حقوق نیز از شما می‌خواهند. حتماً اطلاعات مربوط به تعداد ضامن‌ها را از شعبه خود بگیرید.
۵- در صورت داشتن تمام مدارک و شرایط لازم، بانک روز بازدید از خانه را تعیین می‌کند. کارشناس بانک در آن روز از خانه خریداری‌شده شما بازدید می‌کند و اطلاعات موجود در سند را با خانه مقایسه می‌کند.
۶- دفترخانه توسط خود بانک به شما معرفی می‌شود. در روز تعیین‌شده شما به همراه نماینده بانک به دفترخانه مراجعه کرده و کارهای انتقال سند انجام می‌شود. نماینده بانک پس از انتقال سند، چک وام شما را به مالک تقدیم می‌کند.

نکته یک:
قبل از رفتن به محضر به شعبه بانک خود مراجعه کنید. ابتدا شما سپرده‌ای که در بانک دارید را برداشت می‌کنید و سپس حساب سپرده شما توسط بانک مسدود می‌شود. شما باید یک حساب‌جاری در بانک مسکن باز کنید.
نکته ۲: حواستان به هزینه دفترخانه برای انتقال سند و همچنین هزینه ترهین سند باشد و مبلغ دقیق را از دفترخانه بپرسید و پول به میزان کافی همراه داشته باشید.

 

جزئیات افزایش وام مسکن یکم

این نکات را فراموش نکنید تا دچار مشکل نشوید یا بعدا سوال برایتان ایجاد نشود:

 1. به سپرده صندوق پس‌انداز مسکن یکم هیچ‌گونه سودی (مگر در حالت فسخ حساب و انصراف از دریافت تسهیلات) تعلق نمی‌گیرد.
 2. گیرنده وام مسکن یکم بایستی توانایی پرداخت اقساط را داشته و این موضوع به طرق مقتضی (حکم استخدامی، فیش حقوقی، گردش حساب بانکی و…) توسط شعبه محرز شود.
 3. دارندگان حساب‌های صندوق پس‌انداز مسکن یکم می‌توانند صرفاً با بستگان نزدیک خود (پدر، مادر، همسر، فرزند، خواهر، برادر، نوه، پدربزرگ، مادربزرگ) افتتاح حساب، اخذ تسهیلات یا درخواست انتقال حساب فی‌مابین خود را بکنند.
 4. انتقال حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم به سایر مناطق شهری برای استفاده از تسهیلات خرید یا ساخت مسکن با رعایت کمترینِ سقف‌های مقرر در منطقه افتتاح حساب اولیه یا منطقه استفاده از تسهیلات (هرکدام کمتر بود)، مطابق ضوابط حساب‌های صندوق پس‌انداز مسکن میسر است.
 5. هرگونه تغییر در ضوابط و تسهیلات این حساب‌ها که از طرف شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی تصویب و ابلاغ شود، موردقبول سپرده‌گذار است.
 6. هر فرد تنها مجاز به استفاده از یک فقره تسهیلات در قالب صندوق پس‌انداز مسکن یکم است.
 7. برای اطمینان از اینکه متقاضی تسهیلات، حائز شرایط لازم برای استفاده از تسهیلات است، استعلام از سامانه‌های اطلاعاتی سازمان ملی زمین و مسکن برای متقاضی و همسر وی، همچنین استعلام از سامانه اطلاعاتی بانک مسکن و بانک مرکزی برای متقاضی، همسر و فرزندان صغیر وی در زمان استفاده از تسهیلات الزامی است.
 8. بازپرداخت تسهیلات طبق درخواست کتبی گیرنده وام مسکن یکم به‌صورت ساده یا پلکانی (سالانه و دوره‌ای) امکان‌پذیر است.
 9. خرید مشترک واحد مسکونی مطابق ضوابط حساب‌های صندوق پس‌انداز مسکن و با رعایت شرایط و ضوابط اختصاصی این طرح امکان‌پذیر است.
 10. پرداخت تسهیلات، صرفاً در مناطق شهری امکان‌پذیر بوده، در مناطق خارج از محدوده خدمات شهری میسر نخواهد بود.
 11. اعطای تسهیلات جعاله به گیرندگان تسهیلات خانه اولی، مطابق ضوابط و مقررات از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن یا سایر انواع صندوق پس‌انداز مسکن امکان‌پذیر است.
 12. اعطای تسهیلات در طرح خانه اولی‌ها به اتباع خارجی امکان‌پذیر نیست.

 

نحوه بازپرداخت و اقساط مسکن یکم

با سود ۸ درصد و دوره بازپرداخت ۱۲ ساله برای خانه اولی‌ها

مبلغ وام انفرادی

اقساط ماهانه

سود دوره

کل بازپرداخت

80 میلیون تومان

865000 تومان

۴۵۰۰۰۰۰۰ تومان

۱۲۵۰۰۰۰۰۰ تومان

60 میلیون تومان

650000 تومان

34000000 تومان

94000000 تومان

40 میلیون تومان

433000 تومان

22000000 تومان

62000000 تومان

مبلغ وام زوجین

160 میلیون تومان

1700000 تومان

89000000 تومان

249000000 تومان

120 میلیون تومان

1290000 تومان

67000000 تومان

187000000 تومان

80 میلیون تومان

865000 تومان

45000000 تومان

125000000 تومان

 

با سود 6 درصد و دوره بازپرداخت 12 ساله در بافت فرسوده برای خانه اولی‌ها

اقساط ماهیانه

781،000 تومان

کل سود پرداختی

32،396،000 تومان

جمع بازپرداخت

112،396،000 تومان

شرایط وام مسکن بانک ها

 

[بحث‌های تخصصی درباره وام مسکن یکم]

نرخ سود تسهیلات در عقود مبادله‌ای و مشارکتی از محل صندوق پس‌انداز مسکن یکم

اگر می‌خواهید به صورت مشارکتی وام مسکن یکم بگیرید، به این جدول نیاز دارید:

ردیف شرح نرخ سود تسهیلات
1  تسهیلات مشارکت مدنی و فروش اقساطی مسکن (خرید، واگذاری سهم‌الشرکه) در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری برای خانه اولی‌ها 6 درصد
2  تسهیلات مشارکت مدنی و فروش اقساطی مسکن (خرید، واگذاری سهم‌الشرکه) در بافت‌های فرسوده به غیر از خانه اولی‌ها 8 درصد
3  تسهیلات مشارکت مدنی و فروش اقساطی مسکن (خرید، واگذاری سهم‌الشرکه) در خارج از بافت‌های فرسوده 8 درصد
4  تسهیلات مشارکت مدنی برای انبوه‌سازان برای ساخت در بافت‌های فرسوده 8 درصد

 

نرخ سود تسهیلات در جدول بالا فقط برای آن دسته از قراردادهای تسهیلاتی است که از تاریخ 1397/02/19 و به بعد منعقد (ثبت قطعی قرارداد) شوند.

نکته: در قراردادهای تسهیلاتی مشارکت مدنی و خرید خانه که در دفاتر اسناد رسمی ثبت می‌شود، تاریخ ثبت قرارداد در دفترخانه ملاک است و در خصوص قراردادهایی که به‌صورت داخلی تنظیم شده‌اند (همانند قراردادهای فروش اقساطی از محل سهم‌الشرکه) تاریخ امضا و ثبت قرارداد در بانک ملاک عمل خواهد بود. سررسید و موعد بازپرداخت اقساط نیز بر اساس همین تاریخ‌ها تعیین می‌گردد.

 

مدل تجمیع امتیاز صندوق پس‌انداز مسکن یکم

درصورتی‌که متقاضی دریافت وام مسکن یکم در حال طی زمان یکی از طرح‌های قبلی بانک مسکن باشد با شرایط زیر می‌تواند طرح قبلی را با طرح مسکن یکم تجمیع کند:

 1. تجمیع امتیاز صندوق پس‌انداز مسکن یکم با اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن تا سقف 35 میلیون تومان و برای زوجین تا سقف 50 میلیون تومان با رعایت ضوابط و مقررات مربوطه امکان‌پذیر است.
 2. دارندگان حساب‌های صندوق پس‌انداز مسکن (شامل حساب صندوق پس‌انداز ساخت مسکن (صرفا برای ساخت مسکن) و صندوق پس‌انداز مسکن و حساب پس‌انداز مسکن جوانان) با شرایط زیر می‌توانند از سقف تسهیلات جدید بهره‌مند شوند: الف. از تاریخ افتتاح حساب قبلی آنان تا تاریخ ابلاغ بخشنامه (94/03/16)، حداقل یک سال سپری شده باشد. ب. حداقل متوسط موجودی حساب آنان در دوره‌های سپرده‌گذاری منطبق با شرایط حساب صندوق مسکن یکم باشد. ج. باید یک فقره حساب صندوق مسکن یکم افتتاح کرده و حداقل یک دوره 6 ماهه سپری کنند. د. حداقل متوسط موجودی هر دوره در حساب جدید نیز مطابق با سقف تسهیلات درخواستی رعایت شود.

 

سوالات متداول وام مسکن یکم بانک مسکن

آیا تسهیلات مسکن یکم، بدون سپرده‌گذاری پرداخت می‌شود؟

خیر، این تسهیلات تنها از طریق سپرده‌گذاری امکان‌پذیر است. برای دریافت فوری وام مسکن باید اوراق مسکن تهیه کنید.

کوتاه‌ترین زمان سپرده‌گذاری جهت دریافت تسهیلات از محل حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم چه مدت است؟

12 ماه معادل 2 دوره 6 ماهه | درصورتی‌که سپرده‌گذار قصد دریافت تسهیلات طی دو دوره 6 ماهه را داشته باید به‌گونه‌ای سپرده‌گذاری کند که حاصل مجموع متوسط موجودی دو دوره انتظار وی معادل سقف تسهیلاتی موردنظر شود. برای مثال پیشنهاد می‌شود جهت دریافت تسهیلات 80 میلیون تومان مبلغ 40 میلیون تومان، تسهیلات 60 میلیون تومان مبلغ 30 میلیون تومان و تسهیلات 40 میلیون تومان مبلغ 20 میلیون تومان به مدت یک سال در حساب سپرده‌گذاری شود. رعایت حداقل متوسط موجودی هر دوره انتظار برای هر سقف تسهیلاتی الزامی است. حداقل متوسط موجودی هر دوره در تسهیلات 80 میلیون تومان 13.5 میلیون تومان، در تسهیلات 60 میلیون تومان 10 میلیون تومان و در تسهیلات 40 میلیون تومان 6.7 میلیون تومان است.

خریدوفروش تسهیلات با سپرده بانک مسکن به چه نحوی امکان‌پذیر است؟

خریدوفروش تسهیلات به هر نحو ولو به‌صورت وکالتی از دیدگاه بانک مسکن غیرقانونی است. لیکن مشتری می‌تواند امتیاز تسهیلات با سپرده را به بستگان نزدیک خود انتقال دهد.

آیا امکان تجمیع دو یا چند حساب پس‌انداز مسکن جوانان وجود دارد؟

الف: حداقل مدت 5 سال از تاریخ افتتاح هر یک از حساب‌ها گذشته باشد. ب: سقف تسهیلات متعلق به تجمیع چند حساب حداکثر معادل سقف تسهیلات تعیین‌شده برای قدیمی‌ترین حساب از حساب‌های تجمیعی در مقطع استفاده از تسهیلات تعیین می‌شود.

رده‌بین:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

258 دیدگاه
 1. مصطفی می‌نویسد

  فکر نمی کنم با این مبلغ بشه خونه رو خرید …بعد باید یک مبلغی هم خومون بزاریم تا بتونیم خونه رو بخریم..کاشی طرحی می دانند که یک 10 متری فقط می خریدیم…تموم

 2. افشین پارسایی می‌نویسد

  بنده سال ۹۶ افتتاح حساب نمودم و ۶۰ میلیون به مدت یک سال خواباندن بعد از یک سال خانهربه شدت گران شد ونتونستم خونه بخرم و تا الان یعنی ۱۴۰۲ بیست میلیون ته حسابم مانده مراجعه کردم بانک میگه همان ۱۲۰ میلیون بهت تعلق میگیره درصورتی که آن زمان ۶۰ میلیون پول ۵۵ عدد سکه بود که اگر خریده بودم اکنون پول یه آپارتمان بود نمیدونم دردم را به کی بگم الان برای فسخ ان فقط ده درصد سود بهم میدهند وای از این همه ظلم و بیداد خب لااقل مبلغ وام را برحسب خواب سپرده افزایش دهید ظالم های دروغگو!

  12
 3. علیرضا می‌نویسد

  با این مبلغ وام فقط میشه یه پراید مدل پایین خرید توش خوابید به جای خونه، واقعا متاسفم برای این نظام سرمایه داریتون که فقط به نفع سرمایه دار و به ضرر قشر ضعیف بدبخت هست

  10
 4. امید می‌نویسد

  همه این قوانینی که تصویب کردید بدرد تجارت خودتون میخوره قشر متوسط از شما بهره ای نمیبره برید برای خودتون و پول دارا قانون گذاری کنید و در تخت ریاست حال کنید.

  5
  1
 5. بنده خدا می‌نویسد

  میگم خدایی مسخره کردین ملتو؟با ۱۶۰ ملیون تو ده هم نمیتونی خونه بخری چه برسه شهر مشکلی چیزی دارین؟

  9
  1
 6. ناهیدخسروی نجف ابادی می‌نویسد

  در خصوص شخص سرمایه گذار بانک مسکن را چگونه بررسی کنم تمام اطلاعات شخص حقوقی سهامدار مخدوش شده واطلاعات دردسرساز نیست

 7. مرتضی می‌نویسد

  سلام در صورتی که ملک پیش فروش باشد و با کد رهگیری معامله صورت گرفته باشد با توجه به اینکه سند حداقل یکسال طول میکشد تا صادر شود دریافت وام صندوق یکم با قولنامه محضری امکان پذیر است

  1
 8. ریاضت اقتصادی می‌نویسد

  سرمایه دارها، سرمایش ن رو از بورس بیرن کشیدند و اونو رها کردن به حال خودش که متاسفانه سود بالایی بردن. در مسکن هم همینطوره اگر اونها خروج کنند ریزش قیمت رو شاهدخواهیم بود اما دولت نباید اجازه بده اونها به اختیار خودشون ورود یا خروج کنند. کافیه یه قانون بگذارن هر ایرانی میتونه صد متر ملک مسکونی داشته باشه یا حداکثر دو تا خونه داشته باشه و دست نهاد ها رو هم از سرمایه گذاری و سود در خرید و فروش کوتاه کنه. این یه کار سادست که متاسفانه مسئولین معلوم نیست به نفع چه قشری فکر میکنن و انجامش نمیدن.

  7
 9. حامد می‌نویسد

  سال 97 پول گذاشتم و موعد وام و برداشت پول خونه شده بود 4 برابر
  با وامم ميتونستم 10 متر خونه بخرم
  به خاطر همون حماقت تو اون سال و عقب ماندن از تورم جوري از زندگي عقب افتادم که 50 سال ديگه هم نمي تونم خونه دار بشم و حالا با اون پول فقط پول پيش خونه ميتونم بدم تازه نصف رهن هم نميشه و هم افسردگي گرفتم و هم ديگه انگيزه اي واسه زندگي ندارم

  من آدم خوبي نيستم. نماز من هم به قول مغروف به درد خودم ميخوره ولي هميشه بعد نماز از ته دل لعنت ميفرستم بر اون کسانيکه منو به اين روز انداختند

  30
 10. نگین می‌نویسد

  یک سال پول بخوابه تو بانک سال دیگه با همین پول نمیشه خونه خرید عملا برای قشر ضعیف چاهی بیش نیست

  16
 11. ابراهیم انصاری می‌نویسد

  سلام مسمولین محترم بانک‌مسکن چرا وام مسکن یکمی ها بعده این همه تورم سرسام آور هیچ تغییری نکرد درسته طرح های جدیدی دادین جهت خانه دار شدن ولی آیا انصاف هست نفر الان دوساله حساب مسکن یکمی باز کرده وپولش داخل بانک‌بلوکه شده ولی متاسفانه به دلیل گران شدن خانه هیچ گونه سنده خانه ایی با این قیمت ناچیز پیدا نمیشه جهت رهن بانک ….لطفا پیگیری کنید که حداقل اینایی که حساب قدیم دارن جهت مسکن یکمی ها مقدار وام انان افزایش دهند تا بشه یه فکری کرد بابت سنده یک میلیاردی خانه جهت رهن و گرفتن وام دربانک مسکن…..باتشکر از مسولین حق شانس و دلسوز شماره تماس این بنده حقیر […]

  19
  3
 12. saeid می‌نویسد

  عرض سلام ادب و احترام خدمت همه بزرگواران محترم ،
  (از همه آحاد مردم و دولتمردان ).
  بنده حقیر طرح هایی رو دارم که مدت چند ساله طرح ها و پروژه ها رو مورد بررسی های زیادی قرار دادم )که غیر از خانه دار شدن افراد بالای ۲۲سال چه متاهل و چه مجرد .
  ایجاد اشتغال کرده (همراه با امنیت شغلی ).با بیمه و مستمری بازنشستگی .(البته تا ۵ سال به عنوان آزمایشی و با بیمه و حقوق،
  کار کرده که خدای ناکرده اهداف خائنانه و خلاف قانون نداشته باشند و با داشتن ذات و خوی انسانیت ‌در شرکت یا سازمان بزرگ (دولتی یا خصوصی) که در صورت صلاحدید مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری و رئیس تشخیص مصلحت نظام و امنیت ملی و یا هر مرجع ذی صلاحی که نامگذاری میشود ، بعد از ۵ سال با نداشتن هیچ کدام از موارد ذکر شده فوق جهت۳۰ سال انجام وظیفه در حیطه دسته بندی شغلی خود و)غیره که در حزئیات اشاره میشود ،)به استخدام رسمی شرکت در می آیند. و خود هم شاغل هستند وبا امنیت شغلی بالا و مزایا و غیره دیگر .

  و نیازی به وام جهت خرید خانه نیست
  چون در این طرح خود اشخاص کار کرده و از حقوق آن ها کسر میگردد جهت خرید خانه در 25سال قسط دادن)
  در اینجا طرح رو نمیشه باز کرد به دلایل امنیتی و افراد سوء استفاده گر .
  افراد متقاضی پول خرید خانه رو ،اگر کارمند و بازنشسته اند از حقوق آن ها کسر میشه و اگر شاغل نباشن با ایجاد نوعی استارت آپ ایجاد اشتغال کرده و با بیمه و مستمری بعد از طی عمر مفید کار طی قوانین وزارت کار
  البته اگر دولت و مجلس و دستگاه قضا ((((،به دستور رهبری معظم )))(که سه پایه اصلی جمهوری اسلامی ایران هستند دست در دست هم داده و با همیاری ،دیگر ارگلن ها جهت کارهای اداری و غیره …که زمان بر نبوده و از افرادی استفاده میشه که کلردان و دارای اندیشه و توانایی انجام و عملی کر دن هر آنچه که لازم است طبق چهار چوب قو انین جمهوری اسلامی ایران انجام دهند و به هدف خود که بالا بردن سطح زندگی ایران و ایرانیان است برسیم که شامل
  کلیات >>>>>>👇👇👇👇👇👇
  ✍✍✍تنظیم قرارداد شغلی که طالع قوانین جمهوری اسلامی ایران است و قوانین سازمان موسسه یا شرکت نیز زیر مجموعه قوانین و کلر و اعداف سازمان .که بالا بردن سطح گیفی زندگی ایرانیان عزیز است.و دیگر اهداف جهت پیشرفت ایرانیان.

  1-ایجاد شغل با بیمه و مستمری در ابتدا ۵ سال قراردادی در صورت نداشتن مشکل رفتاری و کرداری و‌گفتاری و حسن انجام وظیفه در هر سطح.
  2_شاغل کردن زنان سرپرست خانوار با بیمه و مستمری و اعضاء تحت تکلف.(البته شرایط خاصی هم وجود دارد که در قرار داد بع آن اشاره شده .

  3_کمک به زندانیان که مدت ندامت خود را طی کرده و واقعا نادم و توبه کرده هستند و به آغوش گرم خانواده روی آورده اند جهت شاغل کردنشون با تمام مزایا و منزل .با قبول و انجام متن قرارداد.
  استفاده از اشخاصی که دارای استعدادهای

  خاص و نوعی هوش هیجانی هستند البته بدون مدرک تحصیلی بالا(((نیازی به مدرک تحصیلی بالا در بعضی فنون و حرفه ها نیست فقط استعداد ، توانایی استفاده از استعداد خود و داشتن تخصص همراه با تقوا .
  خروجی کار مان است . نتیجه آن )))که با گزینش شدن و به چالش کشاندن استعدادشان ،استعداد یابی و تشخیص استعداد خاص انها و به کارگیری در شغل مرتبت .
  مسئولین محترم از بالاترین رده تا پایین ترین که همه والا و قابل تکریمند ، با کمک و نقش و وظیفه خودشون رو در قبال مردم که انتخابشون کردن و‌منتخب اراء مردم شدن و
  جهت رفاه و بالا بردن کیفیت زندگی مردم و زیر ساخت ها جهت ایجاد شغل ها و
  همیاری استفاده از اشخاصی که در این مهم توان و استعداد و عملکرد بحران های فعلی رو داررند رو و قابل اعتماد و به دور از حرص و طمع و جهت کمک به ایران وایرانی که همه کارها با طزاحی بنده و نظارت در اجرا صورت میگیرد همیاری کنند .

  ابتدا شاغل کردن افراد بیکار و بعد از مدتی که از نظر مالی ذخیره به حد نصاب رسید . زمین هایی که دولت معرفی میکنه جهت شهرک های جدید جهت ایجاد منازل با کیفیت و از نظر عمرانی و معماری به شکل روز و بهترین معماری در جهت بالا بردن کیفیت زندگانی ایرانیان بدون طبقه اشرافی در سطحی وسیع که همه خانه ها مثل هم و با کیفیتی مثال زدنی و بی نظیر ساخته(توسط پیمان‌کار ان ساختمانی که از نظر علمی و عملی در سطح بالایی باشن .
  و این در صورتی ممکن میشه که مسئولین
  کمک همه جانبه دامنه باشن .
  همین و بس .

  با تقدیر و تشکر
  سعید مرادی

  2
  1
 13. علی می‌نویسد

  سلام من ک مجردم چطوری میتونم دوتاوام 80 میلیونی بگیرم یعنی منظورم اینه همسرکه ندارم نمیتونم خودم دوتا40 میلیون بزارم بانک؟

  2
  1
 14. علی می‌نویسد

  سلام دوستان من برای خریدخونه مقدارلازم سرمایه روندارم بهترین گزینه برای خریدخونه چیه ب نظرتون وام وپیشنهادمیکنید چ مدلشو و از چ بانکی بهتره؟

  7
  2
 15. هموطن می‌نویسد

  با تشکر از دولت مردان گرامی !!!!!
  اونوقت با این وام خونه بخریم یا اجاره کنیم، یه نفر خبر قیمتهای جدید مسکن رو به مسئولین اعلام کنه، دیگه با این وامها خونه خریدن که هیچ اجاره هم نمیشه کرد ، یه فکری به حال این اوضاع نا بسامان کنید

  14
 16. زهرا می‌نویسد

  دوستان اندیشه جز تهران محسوب میشه ؟
  ممنون میشم پاسخ رو بدید

 17. غزاله می‌نویسد

  دوستان اندیشه جز تهران محسوب میشه ممنون میشم کسی پاسخگو بده

  4
  3
  1. میلاد می‌نویسد

   اندیشه استان تهران محسوب می شه

   1
 18. امیر می‌نویسد

  این همه زمین و اراضی که خدا برای ما گذاشته بعد باید بریم توی قوطی کبریت زندگی کنیم واقعا متاسفم که مردم ایران که شادترین و بهترین مردم جهان هستند رو باید اینطور در تنگنا گذاشت خواهشا زیر بار این وامها نرید #نه_به_وام_احمقانه
  در آمریکا و کشورهای توسعه یافته به شما وام صفر درصد میدن تا بتونی بری سر زندگیت و یه زندگی راه بندازی اینجا با سود های بالا و غیر متعارف مردم رو اسیر میکنن
  خواهشا وام نگیرید مجبور میشن سودها رو درست کنن

  19
  2
 19. امیر می‌نویسد

  سلام.
  من ماه بعد موعد دریافت وامم میشه.(وام مسکن یکم زوجین).
  خانمم خانه دار هست و وقتی افتتاح حساب کردم بهم چیزی نگفتن .
  آیا به خانمم وام تعلق میگیره یا خیر . لطفا راهنمااییم کنین.
  ممنون

  19
  1
 20. رحیم براتی می‌نویسد

  سلام من مشمول وام مسکن اولی هستم چطورمیتونم ازاون درمسکن ملی استفاده کنم؟کجابایدبرم کسی نمیگه به تهران زنگ زدم به بانگ رفتم ولی کسی نمیگه

  4
 21. میلاد می‌نویسد

  این وام مسکن اولی که سپرده میزاریم نمیخاد زیاد شه.شرم نمیکنین؟150 متر حق هر ایرانی هستش زمین مسکونی داشته باشه و اگر متراژ بیش از 150 متر باشد باید مبلغ آن به روز محاسبه و از مالک دریافت بشه.این قانون شما چرا اجرا نمیشه؟هر بار از ماموریت میام میبینم خانه مسکونی 300 میلیون اونم تو شهر زیر 200 هزار نفری افزایش قیمت داشته.آرزوی بدترین ها رو واسه این بی عدالتی دارم

  16
 22. خَــســــتَم.⁦ می‌نویسد

  واقعا متاسفم .برای گرفتن یه وام با مبلغی که نمیشه حتی یه آلونک هم خرید هزاااار جور شرط و شروط گذاشتن وجالبتر اینه که چقدر هم سود کشیدن رووش این دیگ وام نیست. […] آخه من جون بدبخت که تازه ازدواج کردم چیکارکنم‌ نه خونه ای نه ماشینی نه پشتوانه ای نه پس اندازی خدااا صدای مارو میشنوی؟به خودت قسم دیگ خستم. دیگ بریدم .

  26
 23. امیر می‌نویسد

  این که رو ۱۶۰ ملیون وام ۸۹ ملیون سود میگیره حروم نیست؟؟؟؟!!!!!! هوووووف واقعا از ماست که بر ماست.

  31
  1
 24. kasra می‌نویسد

  بندگان خدا، طبق اصل قانون اساسی این مملکت، داشتن محل سکونت برای هر ایرانی از الزامات نظام است یعنی حق هر ایرانی داشتن سرپناه برای خود و خانوادش است. پس از دولت این حق رو مطالبه کنید. نه بخواهید وام بشما بده و شیره جونتون تا تسویه آون بگیره.

  24
  1
 25. ابوالفضل می‌نویسد

  سلام
  فقط میخواستم به اون مسئولینی که دستی در کار دارند خدارو در نظر بگیرید بی وجدانها با این مبلغ وام آیا میشه خانه خرید از خدا بترسید.اینقدر به فکر خودتون نباشید ی کم به فکر این ملت باشید آقای وزیر مسکن و کسانی که مسئول تعیین مبلغ وام هستید از خدا بترسید و حداقل کاری که می تونید بکنید برابر با تورم این وام رو هم افزایش بدید تا ی جوان و ی نفری که خانه نداره بتونه ی خونه حداقل برای زن و بچه هاش ردیف کنه
  خدا نگذره از کسانی که میتونن کاری کنن ولی سکوت کردن بخاطر منافعشان خدا ازتون میگذره…..

  36
  1
 26. احسان می‌نویسد

  با این تورم امکان اضافه شدن وام را فراهم کنین( لطفا )به فنا رفتیم ۱ ساله موعد دریافت وامم رسیده((( بگذریم که واسه جور کردن این سپرده طلایی فروخته شد که اگه نفروخته بودمو بزارم بانک مسکن خودش الان یه خونه بود )))اما از بس خونه گرون شده نمیتونم جایی را پیدا کنم حتی تو حومه شهر
  بنظر من تا ۱۰۰ میلیون اضافش کنین

  15
  1
 27. یوسف می‌نویسد

  باسلام‌ من‌ اگر‌ پول‌ ندارم‌ ومیخواهم‌ رو‌ وام‌ مسکن‌ اقدام‌ کنم‌ یعنی‌ بهم‌ تعلق‌ نمیگیرد‌ من‌ مستآجرم‌ ومیخواهم‌ خانه‌ خریداری‌ کنم‌ باید‌ چکار‌ کنم‌ وتا‌ حالا‌ وام‌ مسکن‌ هم‌نگرفتم‌

  8
  1
 28. هیوا می‌نویسد

  سلام آیا کسی که این وام را بگیرد فرم ج او پر می شود یا فقط لازمه دریافت وام خالی بودن فرم ج است؟

  5
 29. عباسعلی صلواتی می‌نویسد

  سلام وقتتون بخیر
  من یک کارگر هستم
  حساب جاری دارم در بانک مسکن
  تسهیلات برای بازسازی مسکن نیاز به 100 میلیون تومان دارم آیا امکانش هست باز پرداخت چند ساله هست ضمنا مبلغ این اوراق چند هست ممنون

  7
 30. رضائی پور می‌نویسد

  رده این وام از ۀذر ماه برداشته شده چرا اصلاح نمیکنید مردم گمراه نشن

  1
  1
  1. رده می‌نویسد

   در برخی شعبه‌ها همچنان برقرار هست و نام اون تغییری کرده. بررسی میشه و در صورت عدم ارائه اصلاح میشه.
   ممنون اطلاع دادید.

   2
وام بدون چک و ضامن
×
وام بدون چک و ضامن
تا 50 میلیون تومان
دیجی‌پی