رده ویکی رده همه چیز درباره حساب وکالتی

همه چیز درباره حساب وکالتی

ویکی رده

اگر شما هم قصد خرید ماشین در چندماه گذشته داشته‌اید، حتما اسم حساب وکالتی را شنیده‌اید.

نویسنده: محمد امیرپور
19 اردیبهشت 1402
حساب وکالتی ایران خودرو سایپا

حتما برای خرید خودرو با شرط داشتن «حساب وکالتی» برای خرید خودرو برخورده‌اید. تا پیش از این برای خرید ماشین تنها کافی بود یک شماره شبا به ایران خودرو یا سایپا اعلام کنید. بعد هم پول خرید ماشین را از همان شماره شبا بانکی پرداخت می‌کردید و تمام. گرفتن شماره شبا هم با ورود به سایت رده و تبدیل شبا طی چند ثانیه امکانپذیر بود. اما در حال حاضر برای خرید خودرو در شرکت سایپا باید حساب وکالتی داشته باشید. حساب بانکی متفاوتی که همین جا توضیحش را خواهیم داد.

حساب وکالتی چیست؟

اصلا چیز عجیب و غریبی نیست. حساب وکالتی در اصل یک حساب سپرده کوتاه مدت بانکی است. با این تفاوت که با پرکردن فرم‌های مربوطه در بانک، به یک کارگزاری بورس اجازه می‌دهید تا در زمان خرید یک کالا یا انجام یک معامله در بازار بورس، مبلغ داخل حساب را مسدود کند. بعد از انجام معامله هم این پول از حساب‌تان برداشت می‌شود. اگر هم معامله انجام نشد، پول از حالت مسدودی خارج می‌شود. معمولا این حساب برای خرید از بازار بورس بکار می‌آید؛ یعنی هر وقت نیاز به خرید کالا یا انجام معامله‌ای دارید، پول به  این حساب  خودتان منتقل می‌کنید. معمولا حساب وکالتی جزو آن دسته حساب‌های بانکی نیست که پول را داخلش نگه دارید. پس بهتر است زمانی پول به این نوع حساب ریخته ‌شود که قصد خرید یا معامله در بورس را داشته باشید.

مراحل افتتاح حساب چیست؟

اگر قصد خرید خودرو یا خرید در بازار بورس را دارید، باید حساب وکالتی باز کنید. افتتاح این حساب بانکی هم کار سختی نیست و کافی است این مراحل را طی کنید.

 • برای شروع باید در سامانه سجام احراز هویت شوید. پس از احراز هویت، کد بورسی بگیرید.
 • بعد از احراز هویت، باید از یکی از کارگزاری‌های بورس نامه درخواست برای حساب وکالتی بگیرید.
 • حالا نامه درخواست برای  این حساب را به یکی از بانک‌هایی که این نوع حساب را افتتاح می‌کنند، ارائه دهید.
 • بعد از باز کردن حساب بانکی موردنظر، وارد سایت «ebgo.ir» شوید و بعد از پیدا کردن کارگزاری خودتان، شماره حسابی که از بانک گرفته‌اید را وارد کنید.
 • در آخر هم با ثبت مشخصات حساب وکالتی افتتاح شده اطلاعات حساب به کارگزاری معرفی خواهد شد. با تایید کارگزاری هم حساب بانکی به عنوان حساب وکالتی معامله‌گر تعیین می‌شود و کار دیگری باقی نمانده است.

کدام بانک‌ها حساب وکالتی افتتاح می‌کنند؟

اگر تا امروز این نوع حساب را در هیچ بانکی افتتاح نکرده‌اید، یادتان باشد باز کردن آن در تمام بانک‌ها ماکان‌پیر است. هر بانک هم شرایط خاصی برای افتتاح یا تبدیل حساب وکالتی دارد که همه آنها را دز این مطلب برایتان آورده‌ایم.

نکته مهم: اگر حساب کوتاه‌مدت یا قرض الحسنه در هر کدام از بانک‌ها دارید، می‌توانید آن را تبدیل به حساب وکالتی کنید.

 

افتتاح حساب وکالتی بانک ملت

اگر قصد ثبت نام در یکی از طرح‌های فروش ایران خودرو یا سایپا را دارید، حتما باید حساب وکالتی داشته باشید. بانک ملت هم یکی از بانک‌های مجازی است که با باز کردن حساب وکالتی در آن امکان خرید خودرو را خواهید داشت. اما برای افتتاح این حساب باید چکار کنید: اولین قدم ورود به سامانه بستام بانک ملت است. بعد از ورود به سامانه بستام باید این مراحل را انجام بدهید:

 • ورود به بخش معرفی حساب وکالتی
 • وارد کردن شماره ملی و شماره تلفن همراه
 • گرفتن کد اعتبارسنجی از سامانه بستام
 • انتخاب کارگزار به نام سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان که اجازه برداشت از حساب وکالتی شما را داشته باشد.
 • اعلام شماره حساب بانک
 • قبول کردن قوانین و مقررات و گرفتن رسید اینترنتی

افتتاح حساب وکالتی بانک ملی

اگر دنبال خرید خودرو از سایپا و ایران خودرو هستید و قبلا هم از بازار بورس خرید نکرده‌اید، یعنی حساب وکالتی نداشته‌اید و باید سراغ افتتاح این نوع حساب بروید. اگر قصد تبدیل یکی از حساب‌های بانک ملی خود به حساب وکالتی را دارید، اولین کار ورود به سامانه فیروزه است. فرآیند افتتاح حساب وکالتی بانک ملی در سامانه فیروزه به صورت آنلاین و غیرحضوری انجام می‌شود. یکی از مزیت‌های این سامانه نسبت به دیگر سامانه‌های بانکی فعال در بازار بورس، داشبورد مدیریتی آن است که به صاحب حساب وکالتی اجازه می‌دهد تمام گزارشات مربوط به حساب‌ها و معاملات بورسی را در پروفایل خودش ببیند. بعد از ورود به سامانه هم تمام حساب‌های بانک ملی که به اسم شماست، قابل رویت است.

افتتاح حساب وکالتی بانک تجارت

اگر صاحب یکی از حساب‌های کوتاه مدت، قرض الحسنه و جاری در بانک تجارت هستید و بالای 18سال هم دارید، نیازی به رفتن تا شعبه بانک و وکالتی کردن حساب نیست. بانک تجارت امکان وکالتی کردن حساب در بورس کالا و شرکت‌های خودروساز را از همان اول تفکیک کرده است. اول وارد سامانه بانک تجارت به آدرس

«car.farava.ir/Login» شوید. بعد هم اگر دنبال خرید خودرو رفته‌اید، گزینه وکالتی کردن حساب برای شرکت‌های خودروساز را انتخاب کنید. بعد از وارد کردن شماره ملی، یک کد 4رقمی به موبایل شما ارسال می‌شود. بعد از وارد کردن کد، تمام حساب‌های بانک تجارت به همراه شماره شبا و نوع حساب که به نام شماست برایتان نمایش داده می‌شود. هر کدام از حساب‌های نمایش داده شده امکان وکالتی شدن دارند کافی است روی گزینه «تبدیل به وکالتی» کلیک کنید و بعد هم اعلام کنید به کدام شرکت کارگزاری اجازه برداشت از حساب را می‌دهید.

افتتاح حساب وکالتی بانک سپه

بعد از ورود به وی بانک سپه پنجره‌های مختلفی برای ثبت نام ایران خودرو، ثبت نام سایپا و ثبت نام خودروهای وارداتی را خواهید دید. بعد از انتخاب گزینه دلخواه، وارد بخش احراز هویت شوید. بعد از وارد کردن شماره ملی و تلفن همراه،  شرکت برداشت‌کننده از حساب و شماره حساب خودتان را اعلام می‌کنید و درخواست وکالتی شدن حساب بانک سپه را تایید می‌کنید. فراموش نکنید حداقل موجودی برای وکالتی کردن حساب در این بانک 130 میلیون تومان است.

افتتاح حساب وکالتی بانک صادرات

برای تبدیل کردن یکی از حساب‌های بانک صادرات به حساب وکالتی، وارد آدرس سامانه حساب وکالتی بانک صادرات شوید. مانند باقی بانک‌ها بعد از ثبت شماره ملی و تلفن همراه و گرفتن کد اعتبارسنجی وارد سامانه ثبت اختیارنامه بانک صادرات می‌شوید. شماره حساب‌های فعال در این بانک که به نام شماست، نمایش داده می‌شود. بعد از انتخاب حساب موردنظر، وکالتی شدن حساب بانک صادرات را تایید می‌کنید و تمام. تفاوت مهم بانک صادرات با بقیه بانک‌ها در این است که امکان وکالتی کردن حساب همزمان برای تمام شرکت‌های خودروساز وجود دارد. فراموش نکنید امکان وکالتی کردن حساب برای حساب‌های مشترک و حساب‌هایی که چک برگشتی دارند، وجود ندارد.

افتتاح حساب وکالتی بانک اقتصاد نوین

بزرگ‌ترین تفاوت بانک اقتصاد نوین با سایر بانک‌ها، الزام به داشتن اینترنت بانک برای افتتاح حساب وکالتی است. یعنی اگر اینترنت بانک شما فعال نباشد، مسیر طولانی‌تری برای تبدیل حساب بانک اقتصاد به حساب وکالتی دارید. خلاصه بعد از ورود به اینترنت‌بانک اقتصاد نوین، گزینه بورسار را در نوار بالای صفحه پیدا کنید. در این بخش «واگذاری سپرده به کارگزار» را برای حساب بانکی خودتان فعال می‌کنید و کار دیگری باقی نمانده است. فراموش نکنید جهت معرفی حساب به کارگزار، حتما عنوان «بورس کالا» را انتخاب کنید.

افتتاح حساب وکالتی بانک رفاه کارگران

اگر می‌خواهید حساب بانک رفاه کارگران خودتان را به حساب وکالتی تغییر دهید، باید وارد یکی از چهار سامانه‌ای شوید که این بانک برای این کار طراحی کرده است. بانک رفاه کارگران چهار سامانه مختلف برای خریداران خودرو از ایران خودرو، سایپا، خودروهای داخلی (وزارت صمت) و خودروهای خارجی دارد. پس قصد خرید خودرو از هر کدام از شرکت‌های خودروساز را که داشته باشید، باید وارد سامانه همان شرکت در بانک رفاه شوید. باقی مراحل به همان شکل دیگر بانک‌ها انجام می‌شود.

افتتاح حساب وکالتی در بانک مهر ایران

اگر حساب بانکی شما در بانک قرض الحسنه مهر ایران است، در اولین قدم باید وارد سامانه حساب وکالتی بانک قرض الحسنه مهر ایران شوید. بعد از ورود به سامانه، نوبت انتخاب شرکت خودروسازی است. اگر قصد خرید از بورس را دارید، باید گزینه سازمان بورس کالا را انتخاب کنید. اگر هم دنبال خرید خودرو هستید، وارد یکی از دوگزینه – یعنی خودروسازی ایران خودرو یا سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان خودروهای داخلی – شوید. مراحل بعدی هم گرفتن کد اعتبارسنجی است که به شماره همراهی که به نام خودتان است، پیامک می‌شود. در مرحله آخر هم شماره حساب خودتان را اعلام کرده و مراحل افتتاح حساب وکالتی بانک قرض الحسنه مهر ایران تمام می‌شود. البته این نکته را هم بدانید که تبدیل حساب وکالتی در بانک مهر ایران با حداقل موجودی 100 میلیون تومان امکانپذیر است.

افتتاح حساب وکالتی بانک پاسارگاد

برای افتتاح حساب وکالتی بانک پاسارگاد حتما باید موبایل بانک یا اینترنت ‌بانک پاسارگاد را فعال کرده باشید. برخلاف بیشتر بانک‌ها که سامانه‌ای مجزا و جداگانه برای تبدیل حساب وکالتی راه انداخته‌اند، هنوز امکان ویژه‌ای برای مشتریانش مهیا نکرده است. یعنی برای تبدیل حساب وکالتی چاره‌ای جز دسترسی به اینترنت بانک و موبایل بانک ندارید. پس به سامانه وی‌بانک پاسارگاد بروید و مراحل مختلف تبدیل حساب وکالتی را انجام دهید.

افتتاح حساب وکالتی بانک پارسیان

برای خرید خودرو از سایپا یا ایران خودرو باید قبل از هر کاری به سامانه تبدیل حساب وکالتی بانک پارسیان مراجعه کنید. در بخش ثبت وکالت دو گزینه پیش رویتان قرار گرفته است؛ شماره حساب و سازمان. شماره حساب در اصل همان شماره حساب بانک پارسیان برای تبدیل شدن به حساب وکالتی است. سازمان هم همان کارگزاری است که اجازه برداشت پول را در صورت انجام خرید به او می‌دهید. کارگزاری که اگر قصد خرید خودرو را دارید، ایران خودرو یا سایپا خواهند بود. به همین سادگی امکان تبدیل حساب وکالتی در بانک پارسیان انجام می‌شود و انجام این مراحل کمتر از یک دقیقه زمان ازتان خواهد گرفت. در آخر هم گزینه تایید را می‌زنید و کار دیگری باقی نمانده است.

 افتتاح حساب وکالتی بانک آینده

تبدیل حساب بانک آینده به حساب وکالتی کار ساده‌ای است. کافی است وارد سامانه وکالتی کردن حساب بانک آینده به آدرس « advocacy.ba24.ir» شوید. بعد هم شماره حساب بانک آینده و نام شرکت بورسی که همان ایران خودرو یا سایپاست را انتخاب کنید. به همین سادگی حساب شما تبدیل به حساب وکالتی خواهد شد. یادتان باشد حساب‌های مشترک – یعنی بیشتر یک صاحب حساب – یا حساب‌های جاری که سابقه چک برگشتی دارند، امکان تبدیل شدن به حساب وکالتی را نخواهند داشت.

افتتاح حساب وکالتی بانک کشاورزی

یکی از اتفاقات خوب در سیستم بانکی سهولت تبدیل حساب‌های بانکی به حساب وکالتی است. برای همین هم تمام بانک‌ها امکان تبدیل حساب وکالتی به صورت غیرحضوری را فراهم کردند. بانک کشاورزی هم مانند باقی بانک‌ها با راه‌اندازی سامانه تبدیل حساب وکالتی بانک کشاورزی این امکان را فراهم کرد تا مشتریان این بانک هم به جای حضور در شعبه بانک، بتوانند از طریق بانکداری دیجیتال این تغییرات حساب را انجام بدهند. برای تبدیل حساب وکالتی بانک کشاورزی نیاز به دانستن شماره حساب خودتان در این بانک دارید. اگر هم شماره حساب را نمی‌دانید، کافی است شماره روی کارت بانک کشاورزی را در بخش تبدیل‌های شبایی سایت رده وارد کنید و شماره حساب یا شماره شبا خودتان را بگیرید.

افتتاح حساب وکالتی بانک دی

سامانه وکالتی بانک دی هم امکان خرید خودرو را برای مشتریان این بانک فراهم کرده است. البته برای تبدیل حساب وکالتی بانک دی باید حداقل 130 میلیون تومان موجودی داخل همان حسابی که قصد وکالتی کردنش را دارید، داشته باشید. البته بانک دی یک قانون عجیب هم برای مشتریانش گذاشته است؛ اینکه تنها یکبار امکان ثبت نام در این سامانه را دارید. پس در همان فرصت یکباره، بهتر است همه شرکت‌های خودروساز را انتخاب کنید تا اگر قصد خرید از هر کدام را دارید، دچار مشکل نشوید.

افتتاح حساب وکالتی بانک گردشگری

اگر در بانک گردشگری حساب بانکی افتتاح کرده‌اید، امکان افتتاح غیرحضوری حساب وکالتی فراهم شده است. یعنی اگر قصد خرید از بورس یا خرید خودروهای داخلی ایران خودرو و سایپا را دارید، باید وارد سامانه حساب وکالتی بانک گردشگری شوید. وی بانک گردشگری سامانه‌ای برای انجام تمام خدمات غیرحضوری بانکی است. اگر قصد خرید خودرو را دارید، باید یکی از سرویس‌های موبایل بانک یا اینترنت بانک خود را فعال کرده باشید. اگر هم هیچ‌کدام از این سامانه‌های آنلاین بانک گردشگری را ندارید، باید زحمت رفتن تا شعبه و تبدیل حساب وکالتی را انجام بدهید.

افتتاح حساب وکالتی بانک سینا

بانک سینا، تنها بانکی است که برای تبدیل حساب وکالتی از مشتریانش خواسته به شعب این بانک مراجعه کنند. یعنی اگر حساب شما در بانک سینا است، چاره‌ای جز رفتن به شعبه بانک ندارید. پس اگر برای خرید خودروهای ساخت ایران خودرو یا سایپا دنبال خرید قطعی هستید، باید یکی از حساب‌های بانکی خودتان را تبدیل به حساب وکالتی کنید و اجازه دهید کارگزار شرکتی که از آن خرید می‌کنید، پول خرید را بعد از ثبت سفار ماشین از حساب‌تان برداشت کند. فراموش نکنید حتما 48ساعت قبل از خرید خودرو باید پول را به حساب وکالتی خودتان واریز کنید.

تغییر حساب وکالتی به حساب عادی

بعد از این‌که خریدتان از بورس کالا یا ایران خودرو و سایپا را انجام دادید و پول هم از حساب‌تان برداشت شد، شاید بخواهید حساب‌تان را از وکالتی به حساب عادی تغییر دهید. برای حذف گزینه وکالتی بودن حساب بانکی، باید به همان آدرس‌هایی که بالاتر به آنها اشاره کرده‌ایم، بروید. بعد هم کافی است به جای «تبدیل وکالتی»، روی گزینه «حذف وکالتی» بزنید. به همین سادگی حساب بانکی شما از حالت وکالتی خارج می‌شود.

حساب وکالتی بانک صنعت و معدن

برای تبدیل یا افتتاح حساب وکالتی بانک صنعت و معدن دو راه پیش رویتان قرار دارد: مراجعه حضوری به یکی از شعبه‌های فیزیکی یا ثبت نام از طریق اینترنت بانک. برای ثبت نام غیرحضوری به آدرس «modern.bim.ir» بروید. برای ثبت نام غیرحضوری حتما باید نام کاربری و رمز عبور اینترنت بانک را قبلا گرفته باشید. اگر اینترنت بانک‌تان را فعال نکرده بودید، چاره‌ای جز رفتن تا شعبه بانک نیست. البته فراموش نکنید متقاضیان قبل از هر چیز باید به سامانه سجام مراجعه کرده و نام‌نویسی‌شان را در این سایت انجام دهند. چرا که ثبت‌نام سجام و دریافت کد بورسی از جمله پیش‌شرط‌های مهم ایجاد حساب وکالتی در بانک صنعت و معدن و دیگر بانک‌ها به حساب می‌آید.

افتتاح حساب وکالتی بانک مسکن

امکان افتتاح حساب وکالتی یا تبدیل یکی از حساب‌های این بانک به حساب وکالتی بانک مسکن به صورت غیرحضوری فراهم شده است. فرآیند حساب وکالتی از این طریق است که همراه کد ملی و شماره همراه خودتان وارد سایت بانک می‌شوید. بعد از تایید اطلاعات یک پیامک برایتان ارسال می‌شود که حاوی کد تایید است. بعد از وارد کردن این کد، بانک به شما اجازه می‌دهد که یکی از حساب‌هایتان  را تبدیل به حساب وکالتی کنید. فراموش نکنید هم در بانک ملی و هم دیگر بانک‌های، نام کارگزار را باید «سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان» انتخاب کنید.

موسسه اعتباری نور

سایت موسسه اعتباری نور اعلام کرده برای خرید خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودروهای داخلی امکان وکالتی کردن حساب‌های این موسسه مالی وجود دارد. اما با وجودی که موسسه نور به مشتریانش خدماتی مانند همراه بانک و اینترنت بانک را می‌دهد، اما تبدیل یا افتتاح حساب وکالتی در این بانک به شکل غیرحضوری امکانپذیر نیست و برای انجام آن باید به یکی از شعبه‌های این بانک مراجعه کرد. اجازه بدهید این امتیاز منفی را از طرف مشتریان موسسه نور به آنها بدهیم. برخلاف دیگر بانک‌ها، این بانک هیچ تمهیدی برای نکشاندن مشتری‌هایش به شعبه نداشته است.

موسسه ملل

برای افتتاح حساب وکالتی موسسه ملل باید به سامانه «متا بانک» این موسسه مراجعه کنید. بعد از ورود به سامانه، کافی است شماره همراه و کد ملی خودتان را وارد کنید. بعد از گرفتن کد تایید، درخواست تبدیل حساب موسسه ملل به حساب وکالتی را ثبت کرده و دیگر کاری باقی نمانده است.

پست بانک

اولین گام برای افتتاح حساب وکالتی در پست بانک رفتن به «اینترنت بانک» پست بانک است. بعد از ورود، پنجره بورسار را انتخاب کنید. بعد از کلیک روی بورسار، روی گزینه «واگذاری سپرده به کارگزار» کلیک کنید. فراموش نکنید کارگزاری که باید انتخاب کنید، به نام «سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان» است. یعنی شما به این سازمان اجازه می‌دهید که پول را از حساب بانکی‌تان برداشت کند.

بانک ایران زمین

تبدیل حساب وکالتی بانک ایران زمین، به صورت غیرحضوری هم شدنی است. کافی است به همراه بانک فراز یا اینترنت بانک بروید و مراحل افتتاح یا تبدیل حساب وکالتی را انجام دهید. اگر هم مشتری این بانک هستید و سوالی درباره نحوه انحام مراحل کار برایتان پیش آمده، می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۱۲۴۸۰۹ تماس بگیرید تا راهنمایی‌تان کنند.

بانک شهر

اگر مشتری بانک شهر هستید و قبلا سرویس اینترنت بانک و بورسار را فعال کرده‌اید، امکان تبدیل حساب وکالتی به صورت آنلاین وجود دارد. اما اگر سرویس اینترنت بانک شهر را فعال نکرده‌اید، باید به یکی از شعبه‌های این بانک مراجعه کنید و از داخل شعبه درخواست فعال کردن سرویس اینترنتی و افتتاح حساب وکالتی را بدهید.

بانک رسالت

بانک رسالت هم امکان تبدیل حساب وکالتی را به صورت غیرحضوری فراهم کرده است. اولین کار ورود به «پیشخوان مجازی رسالت» است. بعد با وارد کردن کد ملی و شماره تلفن همراهی که به نام خودتان است، یک کد امنیتی 6 رقمی برایتان ارسال می‌شود. بعد از باز شدن سایت، وارد بخش خدمات سپرده شوید و روی گزینه سپرده وکالتی بزنید. حتما یادتان باشد که برای ثبت درخواست تبدیل حساب وکالتی باید مبلغ 100میلیون تومان در حساب‌تان پول داشته باشید.

بانک کارآفرین

بیشتر بانک‌ها امکانی فراهم کرده‌اند تا اگر متقاضی حساب وکالتی اینترنت بانک یا همراه بانک هم ندارد، بتواند از طریق یک سامانه مجازی نسبت به تبدیل حساب وکالتی اقدام کند. اما بانک کارآفرین این کار را نکرده و با وجود نیاز خیلی از مشتریان به افتتاح حساب وکالتی، دو راه پیش روی متقاضی گذاشته است: حضور فیزیکی در شعبه و اقدام از طریق اینترنت بانک کارآفرین.

بانک سرمایه

« طی هماهنگی‌های صورت پذیرفته با وزارت صمت، آن دسته از مشتریان ارجمند که برای ثبت نام در سامانه یکپارچه فروش خودروهای داخلی نیاز به حساب وکالتی دارند، می‌توانند مراجعه به هریک از شعب بانک سرمایه، حساب خود را در این بانک وکالتی نمایند.» تنها زحمتی که بانک سرمایه برای تبدیل حساب وکالتی مشتریانش کشیده، نوشتن همین چند خط است. بانکی که هیچ سازوکاری برای انجام این کار به شکل آنلاین ندارد و به آسایش مشتریانش هم فکر نکرده است. خلاصه اگر حساب وکالتی بانک سرمایه را می‌خواهید، شال‌وکلاه کنید و تا خود بانک بروید.

بانک توسعه تعاون

بانک توسعه تعاون کار مشتریانش را ساده کرده است. کافی است روی «پیشخوان مجازی» این بانک بزنید. کد ملی و شماره همراه‌تان را وارد کنید و به سادگی به اطلاعات حساب بانکی خودتان در بانک توسعه تعاون دسترسی پیدا کنید. برای تبدیل حساب وکالتی هم یک کلیک روی بخش حساب وکالتی لازم دارید. به همین سادگی حساب وکالتی شما افتتاح خواهد شد.

 

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

75 دیدگاه
 1. محمد می‌نویسد

  با سلام ای کاش وزارت صمت مهلت ثبت نام رو تمدید میکنه مهلت ثبت حساب وکالتی رو هم تمدید کنه چون تعدادی از مردم از اینکه باید حساب رو به نام سازمان حمایت وکالتی کنند اطلاعی نداشتند

  7
 2. بی بی می‌نویسد

  سلام من رفتم بانک حسابم وکالتی کردم. اما دیروز رفتم ثبت نام کنم برا ماشین گفتن حسابت وکالتی نشده. حالا ما چیکار کنیم. حداقل محلت حساب وکالتی تمدید کنید

  23
  7
 3. رسول می‌نویسد

  سلام من حساب وکالتی داشتم امروز لغوش کردم پولم بلوکه شده بود لازم دارم میخواستم آزاد کنم
  بعد ک لغو کردم چن ساعت بعد میتونم برادشت کنم
  خیلی‌ ممنون راهنمایی کنید

  12
  7
  1. فاطمه می‌نویسد

   سلام
   شما چطوري لغو كردين؟
   ما فقط حساب وكالتي باز كرديم و هيچ ثبت نامي نكرديم ولي پول بلوكه هس
   خواهش ميكنم راهنمايي كنيد

   5
   3
 4. حیدری می‌نویسد

  من یکماه پیش حسابم رو وکالتی کردم و پول تو حسابم و وکالتی به اسم ایران خودرو ولی الان میگن وکالتی باید به اسم حمایت از مصرف کننده باشه،چرا اینقدر اطلاع رسانی ضعیف لطفا وقت بدین که همه حساب وکالتی شون رو اصلاح کنند

  26
  1. مهدی می‌نویسد

   سوالمونو از کی بپرسیم ببینم چه خاکی به سر بگیریم چرا کسی جواب گو نیس حساب وکالتی مونو چطور باید تعغیر بدیم اگه به اسم ایرانخودرو نباید باشه چرا ثبت نام شدم پولمم مسدود شده اخه

   1
  2. مهدی می‌نویسد

   خواهشن یه وقت بدی حساب وکالتی رو تغیر بدیم اطلاع رسانی نکردین به اشتباه برا ایرانخودر وکالتی کردیم مام یه مهلتی بدید

   4
 5. رحیمی می‌نویسد

  من حسابم وکالتی هست در بانک تجارت پولم هم مسدود شده اس ام اسش هم اومده که مسدود شده ولی الان ک میرم ثبت نام کنم میگه حساب شما وکالتی نیست بهم راهنمای کنید چیکار کنم

  28
  7
  1. اسرا می‌نویسد

   دقیقا منم بانک ملی این کارو انحام دادم الان کددملیم برای ثبت نام باز نیست… چیکار کنممم هم حسابم وکالتی هست هم پول مسدود است… یکی نیست راهنمایی کنه

 6. سعیده می‌نویسد

  سلام من ۲۴ام وکالتی کردم ایا در طرح ثبت نام خودرو شرکت داده میشم

  5
 7. T.h می‌نویسد

  متاسفانه بانک ملت برا حمایت از مصرف کنندگان حساب وکالتی نداشت مام جا موندیم از خرید

  4
  1
  1. رضا می‌نویسد

   اره چرا بانک ملت گزینه ای برای سازمان حمایت از مصرف کننده نداره

 8. سعید می‌نویسد

  سلام.
  در طرح یکپارچه من نمیدونستم باید برم به سازمان حمایت از مصرف کننده وکالت بدم.فکر کردم باید حسابم حالت وکالت به شرکت خودروسازی (ایران خودرو) بدم الان باید چکار کنم؟؟؟ چطور میتونم درستش کنم.. زمانش تموم شده دیگه.. این چه وضعی بود چرا بانک ها گزینه شرکت های خودروسازی حذف نکرده بودن!!

  24
  8
  1. سمیرا گرشاسبی می‌نویسد

   منم بانک ملی وکالتی گردم و طرح حمایت داخلی نزده بودم حالا پول تو حساب ریختم قبول نمیکنه واقا نکه

   1
 9. ایرانی می‌نویسد

  سلام .چرا بعداز چهار روز ثبت انصراف در سایت وزارت صمت هنوز حساب وکالتی نزد بانک ملت مسدود هست شخصی که انصراف داده حتما مشکلی پیش آمده براش چرا مردم اینقدر همیشه باید منتظر باشند واسترس بکشند تشکر لطفا

  4
 10. آزاده می‌نویسد

  سلام
  اگه هست راهنمایی بفرماید لغو حساب وکالتی

  9
  5
 11. رضا می‌نویسد

  سلام خدمت شما آیا وکالتی کردن حساب تمدید می‌شود,؟

  6
 12. علیزاده می‌نویسد

  سلام دوستان این حساب وکالتی فقط برای سود سپرده ها طراحی شده ویک درآمد برای بانک وشرکا

  10
  5
 13. دارا می‌نویسد

  سلام چطور میتونم حسابم رو از وکالتی خارج کنم؟ بانک آینده هستم و برنده نشدم حالا حسابم بلوکه شده

  16
  33
  1. Behdad می‌نویسد

   سلام
   عاغا من حسابم وکالتی کردم بعدش من که وختی حسابم مسدود شد نمی دونستم رفتم بانک گفتن تو ثبت نام کردی در حالی که خودم ثبت نام نکرده بودم میخام ببینم اینا وختی حساب وکالتی باز میکنی خودشون بصورت اوتومات ثبت انجام میدن؟

   1
 14. بردیا می‌نویسد

  سلام اگه صاحب حساب در بانک های دیگه چک برگشتی داشته باشه بازم نمیتونه اون حساب رو وکالتی کنه؟

  6
 15. م می‌نویسد

  واقعا متاسفم من حساب وکالتی ملت باز کردم یکسره خطا میده میگه حساب باید وکالتی باشه

  4
  3
 16. الهام می‌نویسد

  سلام
  لطفا بفرمایید چطور حسابمون رو از حالت وکالتی خارجش کنیم

  89
  20
  1. آذری می‌نویسد

   سلام انجام دادی شما لغو شد با نه

   1
  2. افرا می‌نویسد

   سلام منم خیلی وقته حساب وکالتی در بانک ملت درست کردم ولی نمی دونم چطور لغوش کنم؟ درضمن یه سوال دارم اگر برای خرید خودرو از بورس قبلاً حساب وکالتی درست کرده باشیم باهاش نمیشه از ایران خودرو یا…خرید کرد؟؟

   14
   1
 17. داود می‌نویسد

  عزیزان من همه مون سرکاریم منم حساب وکالتی بانک ملی باز کردم ولی ثبت نام انجام نشد خدا ازشون نگذره

  9
  6
  1. رسول می‌نویسد

   جانا سخن از زبان ما می گویی، عزیز من حساب وکلاتی باز کردم، تا الان 26 بار ثبت نام کردم هنوز اسمم در نیامده

   2
 18. خلیل می‌نویسد

  واقعا متاسفم براتون حالا وکالتی باز کردین می فهمیم دارین سود بیشتری به ایران خودرو میدین بابا یبار شرکت نکنین ببینین چی میشه با اینکارتون قشر ضعیف نمی تونه تو قرعه کسی کنه یکم التماس تفکر انقد احمق نباشین

  29
  7
 19. محمد می‌نویسد

  من حساب وکالتی بانک تجارت باز کردم و پول رو هم واریز کردم اما اجازه ثبتنام نمیده بهم و میگه باید 72 ساعت کاری بگذره در صورتی که خیلی بیشتر گذشته . راه حل چیه ؟ و حال ا که توی ثبتنام شرکت داده نشدم چطوری باید پول رو از حساب برداشت کرد ؟؟

  12
  4
 20. صادق گشتیل می‌نویسد

  منم الان چهار روز شده که حساب وکالتی درست کردم اما داخل سایت ایران خودرو میزنه که بعد از 72ساعت امکان ثبت نام هست؟همش فقط کلاهبرداری هست ؟الان بخاطر جابجایی پولم داخل این حساب وکالتی فقط یک میلیون و پانصد بخاطر سود وپول ماهیانه ام ضرر کردم از اونطرفت هم ثبت نام نمیشه کرد ؟

  14
  1
  1. مهدی می‌نویسد

   اقا من حساب وکالتیو باز کردم ولی نمیدونم الان چطوری از سامانه یکپارچه خودرو انتخاب کنم و مراحل بعد از افتتاح حساب وکالتیو نمیدونم

   2
 21. نیلو می‌نویسد

  لطفا پاسخگو باشید الان 6 روزه هم پول واریز شده هم حساب وکالتی شده چرا باز نشده

  6
  5
 22. عباس می‌نویسد

  سلام متاسفانه حساب وکالتی بانک ملی بازکردم وپول هم ریختم اما ۵روزه امکان ثبت نام نیست ومیگه منتظر باش…

  11
  4
  1. حمید می‌نویسد

   منم مثل شما در بانک ملی حساب وکالتی باز کردم ولی الان که وارد سایت می شم و تمام مراحل رو پر می کنم،اخطار می ده که فیلدهای خالی رو پر نکردید و حساب شما شناسایی نشده..خواستم به شما بگم که ما باید یکصدا فقط بگیم که خاک دو عالم بر سر مسئولین مربوطه با این سایت و ثبت نامشان بگو آخه شما که عرضه ندارید چرا منم منم شما گوش فلک رو پر کرده.اخه پول یامفت رو بخواهیم توی جیب خودروسازان با این ماشین های لکنته بریزیم و اینقدر عذاب هم بکشیم؟

 23. فافا می‌نویسد

  من بدبخت و بگو ک ارزوم داشتن یه پیکانه

  11
  2
 24. فافا می‌نویسد

  من بدبخت و بگو ک شام شبم ندارم

  12
  3
 25. شفیعی می‌نویسد

  سلام من باز کردم حساب وکالتی پول هم ریختم الان ۶ روزه ولی نمی شه ثبت نام کنی می گه باید ۷۲ ساعت بگذره چیکار کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

  50
  11
  1. رضایی می‌نویسد

   سلام ما هم برای خانم باز کردیم ومشکل شما راداریم
   ولی ظاهرا حسابهایی که چک برگشتی دارن نمی توانند وکالتی شوند و بانک به ایران خودرو یا سایپا رد نمی کنه

   11
   4