رده بررسی سقف انواع تراکنش بانکی چه میزان است؟

سقف انواع تراکنش بانکی چه میزان است؟

بررسی

سقف انواع تراکنش‌های بانکی مانند شتاب، ساتنا، پایا، شتاب و دستگاه‌های خودپرداز چقدر است؟

نویسنده: رضا رضایی
21 اسفند 1400
سقف تراکنش بانکی

سقف انواع تراکنش بانکی با استفاده از ابزارهای پرداخت

در سیستم بانکی، ۶ روش و شیوه انتقال وجه از طریق ابزارهای پرداخت وجود دارد که همه آنها سقف تراکنش بانکی دارد. برای آشنایی با محدودیت‌های تراکنش‌های بانکی هم آنها را در «رده» به شما معرفی‌شان می‌کنیم، هم سقف انواع تراکنش‌های بانکی در هر کدام را بررسی می‌کنیم.

درگاه پرداخت اینترنتی

برای دانستن سقف انتقال وجه اینترنتی باید بدانید انتقال وجه در آن از دو طریق انجام می‌شود؛ رمز دوم پویا و دستگاه‌ رمز ‌ساز (که به آن توکن می‌گویند). سقف انتقال پول از طریق رمز دوم پویا ۵۰ میلیون تومان و دستگاه توکن ۳۰۰ میلیون تومان است. البته اگر کارتان با این مبالغ راه نمی‌افتد، امکان افزایش آن از طریق مراجعه به بانک و بالا بردن سقف انتقال تا  ۲۰۰ میلیون برای انتقال وجه با رمز دوم و ۵۰۰ میلیون تومان برای دستگاه رمزساز هم وجود دارد.

دستگاه‌های خودپرداز

اولین روش انتقال وجه که به آن کارت به کارت می‌گویند و در اصطلاحات بانکی سحاب صدایش می‌کنند، کارت به کارت از طریق دستگاه‌های خودپرداز است. انتقال وجه با دستگاه‌های خودپرداز متداول‌ترین نوع جابه‌جایی پول است، اما سقف انتقال پول از طریق این دستگاه‌ها، مبلغ  10 میلیون تومان است. اما برداشت پول از طریق خودپرداز هنوز هم مبلغ ناچیز 200 هزار تومان باقی مانده است.

پایا

برای انتقال وجه پایا تنها داشتن شماره شبا کافی است. باقی مراحل انتقال وجه از طریق همان همراه بانک و اینترنت بانک انجام می‌شود. فقط به جای شماره کارت باید شماره شبا را در بخش انتقال وجه وارد کرده و گزینه انتقال پایا را انتخاب کنید. سقف انتقال پایا مبلغ 100 میلیون تومان در هر شبانه‌روز است. سقف کارمزد در پایا هم 2500 تومان است.

همه چیز درباره سامانه ساتنا

ساتنا

مهم‌ترین مزیت انتقال وجه ساتنا نسبت به تمام شیوه‌های دیگر جابه‌جایی پول، امکان بالاترین سقف برای واریز وجه است. البته در انتقال ساتنا کف انتقال وجه هم وجود دارد و مبالغ کمتر از 50 میلیون تومان را نمی‌توان با آن جابه‌جا کرد. سقف ساتنا هم 200 میلیون تومان با استفاده از دستگاه رمزساز است. اگر هم دنبال انتقال مبالغ بالاتری هستید، باید تا شعبه بانک بروید و تا هر سقفی که دوست دارید، پول انتقال دهید.

همه چیز درباره سامانه ساتنا

شتاب

اپلیکیش‌های بانکی و برنامه‌های پرداخت یکی از پرکاربردترین راه‌ها برای انتقال پول هستند. همه آنها هم از شبکه شتاب یا همان کارت به کارت برای واریز و برداشت پول استفاده می‌کنند. سقف تراکنش در شبکه شتاب بستگی به این دارد که برای انتقال وجه از اپلیکیشن‌های بانکی استفاده می‌کنید، یا برنامه‌های پرداخت مانند آپ و تاپ و سکه. سقف تراکنش در شبکه شتاب در اپلیکیشن‌های بانکی 10 میلیون تومان است، اما انتقال پول در برنامه‌های پرداخت تا 3 میلیون تومان ممکن خواهد بود.

سقف برداشت روزانه از هر کارت بانکی

درون بانکی

انجام عملیات انتقال پول درون بانکی یعنی رفتن به بانک و انتقال وجه از داخل شعبه. سقف تراکنش در این روش بسته به این‌که براساس شماره حساب و شبا آن را انجام دهید، یا شماره کارت، فرق می‌کند. اگر شماره حساب یا شماره شبا مقصد همراه‌تان باشد، بدون محدودیت می‌توان هر مقدار مبلغ واریز کرد. اما اگر بر اساس شماره کارت قصد انتقال پول دارید، تا سقف 15 میلیون تومان امکان امکان جابه‌جایی وجه دارید.

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

4 دیدگاه
 1. امید احمدی آذر می‌نویسد

  سلام.اگر بخام از داخل بانک ۶۰۰ میلیون پول انتقال بدم با ارائه مبایعنامه از چه روشی باید این کارو انجام بدم؟و اینکه میخام انتقال بدم ینی چک تضمین شده اینا نگیرم

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   متاسفانه اغلب این روش‌ها حضوری است و فقط با مراجعه به شعبه‌تون امکان‌پذیره.

   1
 2. علی می‌نویسد

  انتقال از طریق پل هم توضیح می‌دادین.

  1
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   توضبحات کامل رو اینجا نوشتیم: همه چیز درباره سامانه پل | سرویس جدید انتقال پول

   1
   1