حساب مشتریان فاقد کد شهاب مسدود خواهد شد

اگر اطلاعات شناسایی خود را به‌صورت کامل به بانک خود اعلام نکرده‌اید، برای جلوگیری از مسدودی حساب خود هر چه سریع‌تر اقدام کنید.

مسدودی حساب‌های بدون کد شهاب

بر اساس آخرین بخشنامه بانک مرکزی تمامی بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری کشور موظف شده‌اند تا کلیه خدمات بانکی به سپرده‌گذاران را منوط به دریافت شناسه هویت الکترونیکی بانکی (شهاب) کنند. بر همین اساس بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری ضمن قطع خدمات بانکی، حساب مشتریانی که به دلیل نقص در اطلاعات هویتی، کد شهاب برای آن‌ها صادر نشده است را مسدود خواهند کرد.

برای دریافت کد شهاب چه اطلاعاتی ضروری است؟

طبق اعلام بانک مرکزی، بانک‌ها و مؤسسات مالی برای صدور کد شهابی مشتریان، نیاز به در اختیار داشتن اطلاعات هویتی کامل آن‌ها ازجمله: نام، نام خانوادگی، کد ملی، شماره شناسنامه، آدرس منزل، شماره تماس، شغل و … هستند. مشتریان بانک‌ها برای جلوگیری از انسداد حساب‌های بانکی خود و در صورت اطلاع از نقص اطلاعات شخصی باید به شعبه محل افتتاح حساب مراجعه و برای دریافت کد شهاب، اطلاعات هویتی خود را تکمیل کنند.

31 فروردین 98 آخرین فرصت مشتریان بانک مسکن

در همین راستا بانک مسکن به آن دسته از مشتریانی که ممکن است در زمان افتتاح حساب اطلاعات شناسایی (اطلاعات هویتی) و برای اتباع بیگانه (کد اختصاصی مربوطه) خود را به‌صورت ناقص به بانک اعلام کرده باشند، تا پایان فروردین‌ماه جاری مهلت داده تا نسبت به تکمیل اطلاعات هویتی خود نزد شعبی که در آنجا حساب دارند، اقدام کنند. طبق اعلام بانک مسکن در صورت عدم مراجعه، تکمیل اطلاعات و دریافت کد شهاب تا 31 فروردین‌ماه، از یکم اردیبهشت‌ماه حساب این مشتریان مسدود خواهد شد.

آمادگی سیستم سپرده متمرکز بانک مسکن برای مسدودی حساب‌ها

طبق اعلام بانک مسکن، تمام شعب این بانک در مهلت باقی‌مانده تا پایان فروردین‌ماه آمادگی دارند تا نسبت به تکمیل اطلاعات مشتریانی که نقص در اطلاعات شناسایی و هویتی دارند، اقدام کنند. به گفته بانک مسکن مقدمات اجرای دستور بانک مرکزی در خصوص الزام بانک‌ها به مسدود کردن حساب‌های اشخاص فاقد شناسه شهاب در سیستم سپرده متمرکز این بانک فراهم‌شده و از ابتدای اردیبهشت‌ماه اجرایی خواهد شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم