رده خبر خودکفایی هزاران مددجوی کمیته امداد با تسهیلات بانک ملی

خودکفایی هزاران مددجوی کمیته امداد با تسهیلات بانک ملی

خبر
نویسنده: رده
11 بهمن 1397
به گزارش رده و به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، ایجاد زمینه خودکفایی مددجویان و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی همواره یکی از مهم ترین دغدغه های مدیران ارشد بانک در سیاست گذاری های اعتباری است و از این رو بخشی از تسهیلات پرداختی قرض الحسنه به اشتغال مددجویان و افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی و همچنین افراد معرفی شده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اختصاص می یابد.
 
بانک ملی ایران در 10 ماه ابتدای امسال بالغ بر چهار هزار و 851 میلیارد ریال تسهیلات در قالب خوداشتغالی و مشاغل خانگی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت کرده است.
 
همچنین این بانک در راستای همراهی با نظام بانکی در جهت فقرزدایی از کشور و عمل به مسئولیت های اجتماعی خود، توانست با تخصیص تسهیلات اشتغال طی سال های 90 تا 96 بیش از 175 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) را به خودکفایی برساند.
 
طی مدت مذکور 779 هزار و 56 طرح به ارزش 75 هزار و 282 میلیارد ریال توسط بانک های کشور برای ایجاد اشتغال مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) اجرا شد که از این میزان بانک ملی ایران با کسب بیشترین سهم تسهیلات دهی در میان بانک های عامل، رتبه نخست را کسب کرد.
 
بر این اساس طی شش سال گذشته، 225 هزار و 427 طرح با تسهیلات بانک ملی ایران به ارزش 23 هزار و 554 میلیارد ریال اجرایی شده که 175 هزار و 562 خانوار نیز با رسیدن به خودکفایی از پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) خارج شده اند.
 
عملکرد قابل قبول بانک ملی ایران در این بخش موجب شد سال گذشته رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با ارسال نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور از اقدامات مهم و موثر مدیران ارشد بانک به دلیل پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال زایی به مددجویان تحت پوشش تقدیر کند.
 
در ادامه دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نیز در پی ارسال نامه سید پرویز فتاح، از بانک ملی ایران به جهت بالاترین پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال زایی و بیشترین مساعدت با خانواده های کمیته امداد امام خمینی(ره) تقدیر کرد.
 
سیاست حمایتی بانک ملی ایران در جهت مساعدت افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی در سال 97 نیز با قوت ادامه یافت به طوری که علاوه بر مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)، بالغ بر پنج هزار و 281 فقره تسهیلات خوداشتغالی به ارزش 852 میلیارد و 325 میلیون ریال و 593 فقره تسهیلات مشاغل خانگی به ارزش 47 میلیارد و 213 میلیون ریال به مددجویان بهزیستی در نه ماه ابتدای امسال پرداخت شده است.
 
پرداخت 14 هزار و 510 فقره تسهیلات مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ارزش یک هزار و 361 میلیارد و 931 میلیون ریال نیز از دیگر اقدامات بانک ملی ایران در راستای حمایت از بازار کسب و کار و اشتغال افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی کشور بوده است.
مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

تسهیلات بدون ضامن
×
تسهیلات بدون ضامن و وثیقه
تا 50 میلیون تومان
ویپاد | ترابانک پاسارگاد