رده خبر جزئیات خرید ارز زیارتی اربعین 97 از طریق پیام رسان بله

جزئیات خرید ارز زیارتی اربعین 97 از طریق پیام رسان بله

خبر
نویسنده: رده
29 مهر 1397

پرداخت ارز زیارتی اربعین 97

طبق اعلام بانک مرکزی ارز زیارتی زائران اربعین در سال جاری با سازوکار جدیدی پرداخت خواهد شد. زائران اربعین امسال می‌توانند ارز مسافرتی خود را قبل از سفر به کشور عراق و از طریق اپلیکیشن بله بانک ملی خریداری کنند و ارز خود را به‌صورت اسکناس دینار در سه شهر نجف، کربلا و کاظمین عراق یا سه‌نقطه مرزی مهران، چزابه و شلمچه تحویل بگیرند.

خرید غیرحضوری ارز زیارتی ویژه اربعین

طبق سازوکار تعیین‌شده برای فروش ارز زیارتی زائران اربعین، متقاضیان نیازی به مراجعه حضوری به شعب بانک ملی را ندارند. زائران اربعین متقاضی دریافت ارز مسافرتی اربعین (حداکثر 100 هزار دینار) ابتدا باید پیام‌رسان بله را در تلفن همراه خود نصب کنند و سپس با استفاده از بات (بازوی dinarpaybot) نسبت به انجام فرآیند خرید ارز خود اقدام کنند. زائران پس از تکمیل فرآیند خرید ارز خود در بات مربوطه در پیام‌رسان بله و پرداخت معادل ریالی در نظر گرفته‌شده یک شناسه و رسید دریافت می‌کنند که می‌توانند با در دست داشتن این رسید پس از عبور از مبادی ورودی کشور عراق در مرز مهران،‌ شلمچه، چذابه به کارگزاری‌های بانک ملی در این مناطق یا شهرهای نجف،‌ کربلا و کاظمین مراجعه کرده و ارز خریداری‌شده را دریافت کنند. برای تحویل گرفتن ارز ارائه رسید،‌ اصل گذرنامه و حضور شخص زائر ضروری است.

شرط اختصاص ارز زیارتی اربعین

طبق اعلام بانک ملی که به‌عنوان تنها عامل فروش ارز زیارتی اربعین خواهد بود، زائران اربعین که مراحل دریافت ویزای خود را از طریق سامانه سماح انجام داده‌اند، می‌توانند نسبت به خرید ارز دینار از طریق پیام رسان بله و دریافت آن در کشور عراق اقدام کنند. برای خرید ارز باید مشخصات دقیق زائر اعم از کد ملی و شماره گذرنامه ثبت شود و ارز خریداری‌شده صرفاً به فرد زائر تحویل داده خواهد شد. طبق قوانین اعلام شده، ارز به کسانی تعلق می‌گیرد که تاریخ تولدشان قبل از 1385/7/30 باشد.

قیمت و سقف ارز زیارتی اربعین

بر اساس قوانین و مقررات اعلام‌شده از سوی بانک مرکزی، سقف ارز زیارتی زائران اربعین، 100 هزار دینار خواهد بود که از طریق بانک ملی به فروش می‌رسد. ضمن اینکه حداقل مبلغ خرید ارز از طریق پیام رسانه بله برای زائران اربعین، 50 هزار دینار تعیین شده است. زائران اربعین متقاضی ارز مسافرتی می‌توانند ارز موردنیاز خود را با نرخ هر دینار 96 ریال و با پرداخت معادل ریالی آن خریداری کنند و اسکناس دینار را در نقاط مشخص‌شده تحویل بگیرند. طبق اعلام بانک ملی هر زائر فقط یک‌بار قادر به خرید ارز زیارتی ویژه اربعین از طریق پیام رسانه بله خواهد بود.

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

بدون دیدگاه
 1. Majid می‌نویسد

  سلام من نتونستم توی عراق ارز را دریافت کنم و توی ایرانم پولم بر میگردد؟

 2. ناشناس می‌نویسد

  سلام. واقعا انقدر صف بود که خیلی ها قیدش رو زدن

 3. حسن می‌نویسد

  سلام ممنون بابت سایتتون
  پدر من ارز مسا۴رتی کربلا را خریداری کرد تز برنامه بله ولی در کربلا به دلیل ازدحام جمعیت نتونسته ترز رو دریافت کنه الان هم برگشته حالا چجوری پولشو پس بگیره

  1. مرتضی می‌نویسد

   ما 1 ونیم روز کربلا بودیم اگه می خواستیم یک روزشو تو صف گرفتن چند دینار باشیم که خیلی ضایع بود ضمنا از دولت انتظار داریم برای گرفتن ارزی که ثبت نام کردیم راهنمایی بفرمایند نه اینکه پولمان را بدهد.

 4. حسن می‌نویسد

  مثبت