رده بررسی خدمات بانکی با چاشنی پوشش بیمه‌ای

خدمات بانکی با چاشنی پوشش بیمه‌ای

بررسی

رده بررسی می‌کند

نویسنده: محمدرضا نورشید
26 اردیبهشت 1395
گروه بررسی رده: سقف سود بانک‌ها در ایران توسط بانک مرکزی تعیین و تصویب می‌شود و بنابراین بانک‌ها نمی‌توانند برای رقابت با یکدیگر سود بالاتر از حد مشخصی را به مشتریانشان پیشنهاد دهند؛ بنابراین بانک‌ها برای رقابت با یکدیگر باید راهبردها و تاکتیک‌های دیگری را دنبال کنند. برخی از بانک‌ها همان‌طور که در مطلب سود بهار95 اشاره شد راهکارهایی برای دریافت سود نزدیک به سقف 18٪ بدون نیاز به مسدود شدن سپرده را تعریف کرده‌اند. برخی دیگر از بانک‌ها نیز همان‌طور که در مطلب راهنمای دریافت سود بیش از 18 درصد از بانک‌ها اشاره شد با ایجاد و یا تضمین صندوق سرمایه‌گذاری خاصی و ترکیب بانکداری با بورس در عمل راهکاری برای مشتریان خود برای دریافت سود تضمینی بالای 20 و حتی تا 24٪ فراهم کرده‌اند. اما بانک‌هایی هم هستند که خدمات جانبی و یا طرح‌های ارزش‌افزوده‌ای را برای سپرده‌ها تعریف کرده‌اند. به‌طور مثال بسیاری از بانک‌ها هر یک به‌نوعی بر اساس رسوب و میانگین موجودی سپرده‌ها ممکن است به مشتریان خود وام بدهند و آنکه برخی نیز خدمات ارزش‌افزوده پوشش بیمه‌ای رایگان یا تخفیف‌دار را برای مشتریان در نظر گرفته‌اند.
بانک‌هایی که این خدمات را ارائه می‌کنند با بیمه‌ای تحت مالکیت یا مرتبط با خود که اغلب هم‌نام بانک هم هست خدمات بیمه‌ای به مشتریان خود می‌دهند. این خدمات در بانک‌های مختلف متفاوت است و میزان و موضوع بیمه نیز به شرایط مختلف بستگی دارد. اگرچه در نگاه اول ممکن است که این خدمات خیلی به چشم شما نیاید اما از آن‌ها به‌سادگی هم نگذرید. چون ممکن است با افتتاح یک حساب ساده و بدون داشتن موجودی بتوانید یک تخفیف خوب، به‌طور مثال روی بیمه بدنه خودرو خود دریافت کنید.
هفته گذشته بانک تجارت خبر افتتاح بیمهٔ خود با نام «تجارت نو» را اعلام کرد و احتمال دارد در آینده‌ای نزدیک شاهد ارائهٔ چنین خدماتی بر روی حساب‌های این بانک هم باشیم. به همین بهانه رده به بررسی خدمات بیمه‌ای در بانک‌های مختلف پرداخته است. این گزارش به شما کمک خواهد کرد تا تصویری جامع از خدمات بیمه‌ای مختلفی که می‌توانید در بانک‌های مختلف دریافت کنید به دست آورید.
اگرچه نام بانک‌ شهر وبانک صادرات با تبلیغ بیمه سرمد در شهر همراه است اما این شرکت بیمه اعلام کردند که در حال حاضر خدماتی برای دارندگان حساب در این بانک‌ها تعریف‌نشده است. با پرسش و تهیه گزارش از بانک‌ها مشخص شد که در حال حاضر 6  بانک اقتصاد نوین، بانک پارسیان، بانک پاسارگاد، بانک دی، بانک سامان و بانک ملت به مشتریان خود پوشش بیمه‌ای رایگان یا تخفیف خدمات بیمه‌ای ارائه می‌کنند.
در مطالب آینده خدمات بیمه‌ای هر بانک را بررسی می‌کنیم.

بررسی خدمات متقابل بانک اقتصادنوین و بیمه نوین

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم