رده بررسی از کجا بفهمیم چه کسی به حسابمان پول واریز کرده است؟

از کجا بفهمیم چه کسی به حسابمان پول واریز کرده است؟

بررسی

شما هم وقتی پول بی‌نشانی به حساب‌تان واریز می‌شود، مضطرب می‌شوید؟ این ترفندها کمک‌تان می‌کند

نویسنده: محمد امیرپور
27 بهمن 1400
کی پول به حساب واریز کرده

گرفتن پیامک واریز بانکی همیشه شیرین است، اما به شرط آنکه بدانید واریز پول از کجا و به چه دلیلی انجام شده است. در غیر این صورت شیرینی آمدن پول به حساب‌تان با دغدغه ذهنی این‌که چه کسی و بابت چه موضوعی آن را به حساب شما ریخته، خراب می‌شود. هر چند برای همه پیش آمده که با این مساله مواجه شویم و به دنبال پیدا کردن نام واریز‌کننده پول به حساب بانکی‌مان باشیم. پس اگر دنبال راهکاری برای فهمیدن این موضوع می‌گردید، این مطلب رده را بخوانید.

برای اینکه بدانید پول از طریق چه کسی به حساب شما آمده، اول باید روش واریز را بررسی کنید. آیا پول واریزی از طریق اتاق پایاپای الکترونیک واریز شده، یا از کارتی شخصی به حساب شما آمده است. هر کدام از این واریز‌‌ی‌ها، روش متفاوتی برای پیدا کردن شخص واریز‌کننده دارند.

سقف برداشت روزانه از هر کارت بانکی

واریز از کارت شخصی

البته همیشه امکان رفتن به بانک و استعلام نام واریز‌کننده پول وجود دارد، اما اگر به دنبال فهمیدن نام واریزکننده بدون مراجعه حضوری به بانک هستید، ساده‌ترین کار همین روش است. در صورتی که وجه از طریق کارت شخصی واریز شده، می‌توانید  10 گردش حساب آخر خود را از همراه بانک یا اینترنت بانک خودتان بگیرید. شماره کارت واریز‌کننده را در همین قسمت مشاهده گردش حساب خواهید دید. بعد از گرفتن شماره کارت، کافی است وارد بخش انتقال وجه شوید و اقدام به واریز پول به همان شماره کارت کنید. در مرحله آخر واریز، نام صاحب کارت برای شما نمایش داده می‌شود. بعد از فهمیدن نام صاحب شماره کارت که همان واریز‌کننده پول به حساب شماست، واریز خود را کنسل می‌کنید و تمام.

واریز اتاق پایاپای الکترونیک

اگر در پیامک واریزی بانک شما عبارت اتاق پایاپای الکترونیک آمده، یعنی از این روش برای انتقال وجه به حساب شما استفاده کرده‌اند. این روش معمولا برای واریز گروهی انجام می‌شود. پس احتمال این‌که شرکت یا سازمانی حقوق یا حق‌الزحمه به حساب شما پول واریز کرده باشد، خیلی زیاد است. البته برای فهمیدن نام شخص یا شرکت واریز‌کننده چاره‌ای جز رفتن به شعبه بانک و پرسیدن ماجرا نیست. اما تشخیص این‌که چه کسی از این طریق به حساب شما پول ریخته هم سخت نیست. معمولا یا حقوق شما از طریق اتاق پایاپای الکترونیک واریز می‌شود، یا سود سهام بورسی و چیزهایی از این قبیل که خودتان می‌توانید آن را حدس بزنید.

 

شما هم اگر ترفندی یافته‌اید که می‌شود فهمید چه کسی پول به حساب واریز کرده است، همین‌جا با بقیه مخاطبان رده به اشتراک بگذارید.

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

7 دیدگاه
 1. محمدمحمدزاده می‌نویسد

  سلام دیشب برای من یه ۶۰۰تومان یه ۸۰۰تومان واریز کردن ولی هنوز به حسابم نیومده

  1
 2. مانیا می‌نویسد

  ازجایی خرید اینترنتی داشتم.مبلغ رو برای من عودت دادن.از طریق شبا…ولیبعداز گذشت72 ساعت هنوز چیزی به حساب من واریز نشده.اونا میگن درتاریخ وساعت… واریز کردیم ولی نیست.باید چیکار کنم.

 3. کردستانچی می‌نویسد

  با سلام، نام شخص واریز کننده وجه از طریق کارتخوان را چگونه می شود پیدا کرد ؟

  7
 4. سوجین می‌نویسد

  من دیدم سوابق تراکنش دریافت پول صفره ولی پولی برام واریز اس ام اس اومده . ننوشته از کی. خواستن این راهو برم که سوابق نداره برام .

  3
  1
 5. داریوش می‌نویسد

  برای منم پول ریخته بودن حدود ۴میلیون وششصد جلوش نوشته بود پایا بعدافهمیدم پول فروختن سهام بورس بوده

  3
  3
  1. میلاد می‌نویسد

   فروش سهام در بورس تا وقتی درخواست پول ندی به حسابت نمیاد.

 6. سرور می‌نویسد

  خوبه

  2
وام بدون چک و ضامن
×
وام بدون چک و ضامن
تا 50 میلیون تومان
دیجی‌پی