رده دریافت شماره شبا شبا بانک سپه

دریافت شماره شبا بانک سپه با شماره حساب

اگر می‌خواهید شماره کارت و شماره حساب بانک سپه را به شماره شبا تبدیل کنید و از نام صاحب حساب مطمئن شوید، این دکمه را بفشارید:

بانک سپه
بانک سپه

از خط تیره «-» یا «.» به‌عنوان جداکننده بخش‌های شماره حساب استفاده کنید.

نام صاحب حساب:

شناسه شبا بانک سپه

لوگو بانک سپهبا روی کار آمدن سامانه تسویه ناخالص آنی یا همان «ساتنا» و سامانه پایاپای الکترونیک یا همان «پایا» در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران این امکان به‌وجود آمده تا بتوان از هر حسابی در هر بانکی به هر حساب دیگری در بانک دیگری الکترونیکی پول حواله کرد؛ به این ترتیب و با به راه افتادن این دو سامانه می‌توان گفت انتقال پول به حسابی در بانک دیگر، همان قدری ساده شد که دریافت نقدی و واریز به حساب در همان بانک ساده است. در نتیجه برای سرعت بخشیدن در واریز وجه به حساب مقصد، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ساختار یک شناسه منحصر به فرد را برای هر حسابی در هر شعبه از هر بانکی تبیین کرد.

حالا سریع‌ترین و امن‌ترین شیوه‌ برای هرگونه نقل و انتقالی از طریق شماره شبا خواهد بود که اگر هم یه هر ترتیبی اشتباهی در وارد کردن آن پیش‌ آید سامانه‌های بانکی از اشتباه مشتری در اعلام شبا و یا سهو متصدی بانک در ورود اطلاعات، آگاه شده و آن را گزارش می‌کنند.

یعنی اگر مشتری یا متصدی بانک یک یا چند رقم از شبا را به اشتباه وارد کند، سیستم با کنترل محتوای شبا به او اعلام خواهد کرد که اشتباهی رخ داده و باید شبا وارد شده را بار دیگر بررسی کند. این سازوکار شبا امکان خطای مشتری و متصدی بانک در ورود اطلاعات حساب و ارسال وجه به حساب‌های دیگر را به‌نحوی چشمگیر کاهش می‌دهد.

 

دریافت شماره شبا

 

ساختار شماره شبا

شناسه حساب بانکی ایران یا همان شکل مختصرشده‌اش ‌«شبا»، شماره‌ 24 رقمی‌ای ست که دو کاراکتر IR نیز در آغاز آن نشسته است، که همان اختصار بین‌المللی نام ایران است. و اما این شناسه در بانک سپه کدی است با بالاترین استانداردهای جهانی که یک حساب بانکی را به نحوی کاملا منحصر به فرد در تمام نظام بانکی ایران و جهان مشخص می‌کند.

شماره شبای هر حسابی در بانک سپه به همان ترتیب و با اتخاذ همان شیوه‌ای محاسبه شده و ساخته می‌شود که دستورالعمل آن را بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برابر با استاندارد ISO-13616، تعریف و تبیین کرده است تا علاوه بر بالا بردن سطح استاندارد نقل و انتقالات مالی میان بانک‌های کشور و خارج از کشور، به آنها تا بالاترین میزان ممکن سرعت و آسانی نیز ببخشد. همچنین وجود ارقام کنترلی در این شناسه که پیش از شماره شناسه هر بانک قرار می‌گیرد تا از بروز هرگونه خطایی جلوگیری کند. اینگونه است که از طریق شبا بی‌نیاز به باقی اطلاعات یک حساب می‌توان به راحتی مبالغ مورد نیاز خود را از هر حسابی به هر حساب دیگری حواله کرد.

 

نحوه دریافت شماره شبا بانک سپه

به دست آوردن شماره شبا هر یک از حساب‌هایی که در بانک سپه دارید تنها و تنها نیازمند واردکردن شماره هر کدام از آن حساب‌هاست. «رده» این امکان را به راحت‌ترین شکل ممکن در اختیارتان قرار‌داده است. شماره حساب مورنظرتان را در کادر بنویسید و حواستان باشد عددهای ارائه شده با شماره کارت با شماره مشتری اشتباه است و البته مبلغی هم با این اشتباه جابه‌جا نمی‌شود.

 

محاسبه شماره شبا بانک سپه با شماره کارت

به‌راحتی با وارد کردن شماره کارت سپه خود در فیلدهای بالا شماره شبا، شماره حساب، نام صاحب حساب و فعال بودن حساب را به‌دست می‌آورید.

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

100 دیدگاه
 1. Reza می‌نویسد

  سلام شماره حساب در دسترسم نبود بجاش شماره کارت راوارد کردم بعدش شماره شبا را دریافت کردم آیا درسته مشکلی نیست یا حتما بایدشماره حساب باشه لطفا راهنمایی کنید تشکر

  1
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   همونطور که نوشته شده، اینجا فقط و فقط با شماره حساب، میتونید شماره شبا بگیرید.
   شماره شبای داده شده با شماره کارت صحیح نیست.

 2. حمید راستگو قلعه صفا می‌نویسد

  شماره شبا میخوام

  1. رده می‌نویسد

   لازم نیست اینجا درخواست کنید. کافی است عضو رده بشید و به سادگی شماره شبا بگیرید؛ با کارت یا شماره حساب

   3
   1
 3. فرشاد می‌نویسد

  سماره شبا

 4. رضا می‌نویسد

  […] واقعا که

  1
  1. رده می‌نویسد

   نکته یا مشکل‌تون رو بفرمایید

   2
   2
 5. جواد می‌نویسد

  احسنت به سایت شما
  سایت خودِ بانک ها مثه سایت شما نیست.
  تشکر یاعلی

  3
  2
 6. محمد حسین قاسملو می‌نویسد

  میخواهم شماره شبامو بدونم دیگه

  5
  4