رده وام خرید مسکن وام خرید مسکن بانک مسکن با اوراق

وام خرید مسکن بانک مسکن با اوراق

در این تسهیلات شما می‌توانید با خرید اوراق حق تقدم در شعبه‌های بانک مسکن و رسیدن موعد دریافت وام،‌ بصورت فردی تا سقف 400 میلیون و بصورت زوجین تا سقف 800 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنید. جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید.

شرکت
نام وام
خرید مسکن
سود
22.5 %

برای مناطق درون بافت فرسوده سود ۲۱ درصد است

سقف وام
800 میلیون تومان
 • سقف تسهیلات فردی ۴۰۰ میلیون و سقف تسهیلات زوجین ۸۰۰ میلیون تومان است.
 • همچنین ۱۶۰ میلیون تومان نیز تسهیلات جعاله تعلق می‌گیرد تا کل سقف وام ۹۶۰ میلیون تومان شود.
 • سقف این وام در شهرهای بزرگ به غیر از تهران ۶۴۰ میلیون و در شهرهای کمتر از ۲۰۰ هزار نفر ۴۸۰ میلیون تومان است.
 • طبق قانون جدید حمایت از خانواده و جوانی جمعیت سقف تسهیلات خرید مسکن به ازای هر  فرزند ۲۵٪ به سقف وام خرید مسکن و جعاله اضافه می‌شود.
نوع ضمانت
سند ملک
نیاز به سپرده

برای دریافت این تسهیلات نیاز به خرید اوراق حق تقدم است.

حساب سپرده لازم
قرض الحسنه
مسدودی سپرده
حداکثر زمان بازپرداخت
144 ماه
قسط وام
16,110,096 تومان

همچنین قسط وام تعمیرات مسکن ۱۶۰ میلیون تومانی برابر با مبلغ ۴.۴۶۴.۶۳۱ میلیون تومان است.

کل سود وام
1,519,853,847 تومان

همچنین این مبلغ برای وام تعمیرات مسکن ۱۶۰ میلیون تومانی برابر با مبلغ ۱۰۷.۸۸۷.۸۷۳ میلیون تومان است.

مجموع رقم وام و سود
2,322,313,847 تومان

همچنین این مبلغ برای وام تعمیرات مسکن ۱۶۰ میلیون تومانی برابر با مبلغ ۲۶۸.۷۳۷.۸۷۳ میلیون تومان است.

سپرده جداگانه
-
هزینه‌های جانبی

۲ میلیون ۴۶۰ هزار تومان شامل: تشکیل پرونده و کارشناسی ملک

شرایط و مقررات
 • وام‌گیرنده به بانک بدهکار یا دارای چک برگشتی نباشد.
 • سند ملک در رهن بانک دیگری نباشد.

شرایط دریافت وام خرید مسکن بانک مسکن

برای دریافت وام خرید مسکن بانک مسکن ابتدا باید اقدام به خرید اوراق حق تقدم در نزد شعبه‌های بانک مسکن کنید. سپس با انجام اقدامات تشکیل پرونده و طی کردن مراحل اداری، منتظر نویت سررسید اوراق مسکن و دریافت وام شوید.

قیمت اوراق مسکن

سقف تسهیلات وام خرید مسکن

شماره شبا بانک مسکناین تسهیلات به ۲ صورت زوجین و فردی پرداخت می‌شود؛ اگر شخص بصورت فردی اقدام به دریافت تسهیلات کند، سقف وام 400 میلیون تومان است. اما اگر آقا و خانمی که همسر هستند به بانک مراجعه کنند، با ارائه عقدنامه یا سند ازدواج می‌توانند بصورت زوجین و تا سقف 800 میلیون تومان (هر نفر ۴۰۰ میلیون تومان) اقدام به دریافت تسهیلات کنند.

نکته: اصل ماجرا اینجاست که ۱۶۰ میلیون تومان وام جعاله نیز به زوجین ارائه می‌شود تا در مجموع سقف تسهیلات برای زوجین 960 میلیون تومان شود. برای همین در بین گفته‌های عمومی، این وام خرید مسکن بانک مسکن به وام ۹۶۰ میلیونی مشهور شده است؛ یعنی دو وام فردی به‌علاوه یک وام جعاله.

فهرست وام تعمیرات (جعاله) مسکن

بازپرداخت و سود وام با اوراق حق تقدم مسکن

باید بدانید بازپرداخت این تسهیلات به ۲ صورت ساده و پلکانی است. برای مناطق خارج بافت فرسوده شهری به ۲ صورت ساده و پلکانی، بازپرداخت ۱۲ سال و سود ۲۱ درصد است. برای مناطق بافت فرسوده شهری به روش ساده، ۱۵ سال و به روش پلکانی حداکثر ۱۲ سال با سود ۲۲.۵ درصد است. جدول بالا می‌تواند بیشتر کمک کند. البته ما در این جدول قسط وام خرید مسکن بانک مسکن با اوراق حق تقدم را در میزان سقف آن محاسبه کرده‌ایم.

اوراق مسکن چیست؟

مدارک لازم برای دریافت وام

برای این سند به همه آنچه درباره خانه و زمین‌تان نیاز دارید. از روز اول تا الان! از سند و بنچاق گرفته تا کد رهگیری مبایعه‌نامه. مطمئنیم با همه این فهرست، باز هم روزی که مدارک و کپی‌هایش را تحویل می‌دهید، یک چیزی کم است!

 • اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی [جدید] خریدار و فروشنده
 • حساب قرض‌الحسنه به نام خریدار
 • کارت حساب یا اوراق حق تقدم
 • اصل و کپی مبایعه‌نامه همراه با کد رهگیری
 • اصل و کپی صفحات سند (تا معلوم شود سند شما رهن جایی نیست)
 • اصل و کپی بنچاق (اگر ملک نوساز است، ارائه تقسیمنامه به‌جای بنچاق)
 • اصل و کپی تمام پروانه‌های ساخت
 • اصل و کپی ملک مورد خریداری (با کدپستی)
 • گواهی اشتغال متقاضی تسهیلات

 

جدول تعداد اوراق مسکن مورد نیاز وام‌های مسکن

نام وام مبلغ تسهیلات مدت بازپرداخت نرخ سود (درصد) تعداد اوراق مورد نیاز
جعاله (تعمیرات) ۱۶۰.۰۰۰.۰۰۰ ۵ سال 22.5 ۳۲۰
زوجین خانه اولی تهران ۸۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ۱۲ سال 22.5 ۱۶۰۰
مجردها تهران ۴۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ۱۲ سال 22.5 ۸۰۰
زوجین شهرهای بزرگ ۶۴۰.۰۰۰.۰۰۰ ۱۲ سال 22.5 ۱۲۸۰
مجردها شهرهای بزرگ ۳۲۰.۰۰۰.۰۰۰ ۱۲ سال 22.5 ۶۴۰
زوجین شهرهای کوچک ۴۸۰.۰۰۰.۰۰۰ ۱۲ سال ‍22.5 ۹۶۰
مجردها شهرهای کوچک ۲۴۰.۰۰۰.۰۰۰ ۱۲ سال 22.5 ۴۸۰

 

نکته‌هایی درباره این وام مسکن

 • قسط وام خرید مسکن بانک مسکن به طور خالص، حدود ۱۶.۱۱۰.۰۹۶ تومان می‌شود ولی درصورتی‌که وام ۱۶۰ میلیونی جعاله هم همراه با این وام بگیرید، باید حدود ۴.۴۶۴.۶۳۱ میلیون تومان به این عدد اضافه کنید و در نتیجه قسط این وام برای زوج می‌شود ماهانه 20.574.727. یعنی هر فرد برای این وام باید ۱۰ میلیون و ۳۰۰ کنار بگذارد.
 • برای افرادیکه امسال افتتاح حساب داشته باشند و هنوز در اولویت وام قرار نگرفته باشند سود تسهیلات ۲۲.۵ درصد است.
 • همان‌طور که در جدول بالا و لینک وام جعاله (تعمیر مسکن) بانک مسکن در «رده» مشاهده می‌کنید، سود هر دو وام ۲۲.۵ درصد در نظر گرفته شده است که فقط نیم درصد کمتر از سقف سود وام‌های بانکی است.
 • با اعلام این روش دریافت وام، قیمت اوراق مسکن سیر صعودی داشته و برای همین نمی‌توان عدد ثابتی برای این اوراق در نظر گرفت. پس بهتر است صفحه ویژه اعلام قیمت آنلاین تسه را مشاهده کنید.
 • تا لحظه نوشتن این مطلب، برای دریافت وام مسکن زوج در تهران، متقاضیان باید حدود ۹۶۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که اگر مبلغ این برگه‌ها را ۶۳ هزار تومان محاسبه کنیم (میانگین هفته) حدود ۶۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه اولیه این وام خواهد شد.

 

آیا وام مسکن ۹۶۰ میلیونی به صرفه است؟

این سوالی است که این روزها بسیاری می‌پرسند؛ چون عدد وام و شرایط آن قابل توجه است. با این مبلغ (یعنی سقف وام خرید مسکن وام مسکن) می‌توان در اطراف تهران خانه خرید و در بخش‌هایی از تهران هم می‌تواند حجم قابل‌توجهی از هزینه خرید مسکن را تامین کند. اما تردید در اینجاست که قسط این وام ۱۲ سال طول می‌کشد که زمان بسیار زیادی است. بازپرداخت این وام با سود ۲۲ و نیم درصد، یعنی چیزی بیش از دو میلیارد باید به بانک پس داده شود. پس آیا دریافت وام ۹۶۰ میلیونی بانک مسکن می‌صرفد؟

در کشور ما که شرایط اقتصادی کنونی، تورم بسیار بالا و افسارگسیخته‌ای را به همه تحمیل می‌کند، دریافت وام برای تهیه کالای سرمایه‌ای (اینجا یعنی مسکن) نه تنها بد نیست که قابل پیشنهاد است. اگرچه قسط وام خرید مسکن بانک مسکن برای سال‌های ابتدایی پرداخت آن، رقم درشت و سنگینی می‌شود ولی در طول زمان، با افزایش قیمت مسکن، این هزینه سنگین تا حدودی تامین می‌شود.

فراموش نکنیم وقتی تورم بالای ۴۰ درصدی را تجربه می‌کنیم، وقتی سود همین پول در بانک کمی بیش از ۲۰ درصد است، وقتی رشد قیمت مسکن (به عنوان یک کالای سرمایه‌ای) تضمین شده است، دریافت وام برای تهیه سرمایه، توصیه مقبولی است.

اما از سویی دیگر؛ متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران بیش از ۵۳ میلیون تومان است. این یعنی قیمت یک واحد ۵۰ متری، حدود ۲ میلیارد و 650 میلیون تومان می‌شود؛ پس این وام فقط 25 تا 30 درصد قیمت یک واحد مسکونی را تامین می‌کند.

تاثیر هر فرزند بر وام مسکن چقدر است؟

براساس قانون جدید،‌ به ازای هر فرزند ۲۵ درصد به سقف تسهیلات خرید و جعاله مسکن اضافه می‌شود. که این مبلغ تا ۴ فرزند به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.

چنانچه خانواده ای دارای چهار فرزند زیر ۲۰ سال باشد و پدر و فرزندان در تهران متولد شده باشند، براساس قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» این امکان برای  خانواده وجود دارد تا درحالت انفرادی علاوه بر ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن به ازای هر فرزند ۱۰۰ میلیون و در مجموع تا سقف ۸۰۰ میلیون تومان برای خرید مسکن و در سوی دیگر برای تعمیر مسکن علاوه بر ۱۶۰ میلیون تومان، به ازای هر فرزند ۴۰ میلیون تومان و به عبارت کلی تا ۳۲۰ میلیون تومان درقالب تسهیلات جعاله از محل اوراق ممتاز بانک مسکن بهره‌مند شوند.

تعداد فرزند درصد افزایش وام افزایش سقف وام مسکن سقف وام فعلی جعاله زوجین سقف وام مسکن افزایش یافته افزایش وام جعاله مسکن سقف وام فعلی مسکن زوجین سقف وام جعاله افزایش یافته مجموع کلی وام جعاله و مسکن زوجین دارای فرزند
فرزند اول ۲۵%       200.000.000              160.000.000           1.000.000.000         40.000.000              800.000.000             200.000.000                                      1.200.000.000
فرزند دوم ۵۰%       400.000.000              160.000.000           1.200.000.000         80.000.000              800.000.000             240.000.000                                      1.440.000.000
فرزند سوم ۷۵%       600.000.000              160.000.000           1.400.000.000       120.000.000              800.000.000             280.000.000                                      1.680.000.000
فرزند چهارم ۱۰۰%       800.000.000              160.000.000           1.600.000.000       160.000.000              800.000.000             320.000.000                                      1.920.000.000

 

نظر شما چیست؟ به نظر شما این وام با محاسبه پول برگشتی به بانک مسکن و قسط‌های آن به‌صرفه است؟ نظرتان را کامنت کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

177 دیدگاه
 1. علی می‌نویسد

  سلام و درود اگر بخوایم وام زوجین بگیریم ولی سربازی نرفته باشم راهی هست ک بتونم وام رو بگیرم مثلا ب اسم خانمم بچه هم دارم

 2. امیر منصور می‌نویسد

  درود ، اگر زوجی درامد داشته باشند و توان پرداخت بجای اینکه هر سال مستاجری و جابجایی و پول ودیعه و اثاث کشی و کمسیون ووو، بهتره وام بگیرن و قسط بدن ، الان رهن واحد ۷۰ متری حدود ۶۰۰ تومن یعنی ۱۸ میلیون ، با توجه به تورم هر روزه ، بتونیم قسط وام را پرداخت کنیم بهتره…

  1
 3. امین می‌نویسد

  من نمیگم وام مسکن منصفانه هست اما برای خانه دار شدن گزینه تقریبا چون سال باز پرداختش خیلی زیاده و این نسبت به تورم اصلا به چشم نمیاد
  ریال نگه ندارید میتونید طلا و بورس یا ارز دیجیتال یا شریکی دو یا سه نفره خونه کوچک بخرید

  1
 4. امین می‌نویسد

  اشتباه من این بود که سال ۱۴۰۰ یکسال ۱۰۰ میلیون رسالت خوابوندم و بعد یکسال ۸۰ میلیون بهم وام ۴ درصد ۳۴ ماهه با ماهی ۳ تومان داد درحالی که اگر طلا و یا پرایدی مدل پایین میخریدم دقیقا پولم میشد ۱۸۰ راحت راحت بدون قسط دادن
  ریال خوابوندن اونم برای مدت زیاد اشتباه هست چون بجای کار کردن خودت با پولت بانک بجات اینکارو میکنه و تو باید برای بانک کار بکنی

  5
 5. نیلا می‌نویسد

  اقساط خیلی بالا هست برا کسی که حداقل حقوق کارگری دریافت میکنه کاش یه فکری بحال کارگر بدبخت میشد توی این کشور که تا آخر عمر حسرت خونه دار شدن رو به گور نبره

  14
  3
 6. ربا می‌نویسد

  آدم رو یاد اون ضرب المثل معروف میندازه ک و ن بده کالا بده یه چیزی هم بالا بده

  11
 7. فرشاد می‌نویسد

  هر خونه ای بخوای بخری ۹۰۰ ملیون باید بدی املاکی فقط

  4
  3
 8. فرشاد می‌نویسد

  کسی هست فک کنه ربا نمیکنید

  17
  2
 9. جوان ایرانی می‌نویسد

  640میلیون وام درخواست میدی
  510 میلیون بهت میدن
  الباقی هزینه اوراق و… میشه
  با توجه به سود نزولی 1.8 میلیارد باید بابت 500 تومنی که گرفتی پس بدی
  اسمش رو گذاشتن وام مسکن که با همون 500 تومن پایین شهر میتوونی باهاش یه سرویس بهداشتی بدون لوله کشی بخری

  من یه جوان ایرانیم که به هر دری فک کنی واسه خرید خونه زدم
  نمیشه
  اینا فقط میتونن بیان تو تلویزیون جار بزنن بچه بیارید
  بچه همسایه همبازی نداره

  حالا توی هی خاکو شخم بزن
  کو ابر و بارونت؟

  59
 10. مهدی می‌نویسد

  سلام چیزی که اینجا مینویسم رو یکی در اختیارم گذاشت و من صاحب خونه شدم مینویسم شاید یه جوانی مثل من به کارش بیاد چون خودم تو استرس خریدش بودم و پیر شدم و میدونم چقدر سخته و هر کسی این موضوع رو درک نمیکنه
  بنده یه کارمند اداری معمولیم تو یه شرکت خصوصی با حقوق ماهی 15 تومن و خانومم مهد مشغوله و حقوق نامشخصی در حد 5 تا 7تومن میگیره
  دور برم کسی نیست که بخوام یه مبلغ هنگفت بگیرم الانم همه خودشون مشکل دارن
  چند ماهی درگیر خرید خونه بودم واولش حول گرفتن وام که مبلغ خوبی میده و وسوسه انگیزه که رفتم دنبال خونه
  حدود 1 میلیارد پولم میشد چند سالی خورده خورده و وام و طلا و ماشین و…. گرفته بودم که با این مبلغ خونه نمیشد قرار شد800 یا 960 وام مسکن بگیرم با ماشینم چیزی حدود 2300 میشد که یا یه خونه کلنگی باید میگرفتم یا واحدی تعداد بالا
  بعد 1 ماه گشتن خدا خواست و ما با یکی از کارمند های بانک مسکن از طریق فامیل که میخواست وام ما رو راست وریست کنه و هی نریم بانک آشنا شدیم
  حدود چند جلسه ازش مشاوره گرفتم که یه روز دقیقا این جمله رو بهم گفت:
  خودتو بدبخت نکن جوون این وام شاید قبلا خوب بوده با شرایط 5 یا 10 سال پیش بوده که نصف و حتی بیشتر مبلغ خونه میشد ولی الان اصلا به صرفه و توجیه اقتصادی نداره نگیر خودش نگرفته بود و گفت با روش من برو جلو ضرر کردی با من
  قسط کمتر بده سود کمتربده نزول هم نده پول اوراقم برای خودت پولتو تو جیب این آدم هایی که پشت پرده این وام و … هستن و از پول امثال شماها تا قرن ها خودشون رو بستن نریز اون نامردی هم که میاد رو اوراق مسکن دکان باز کرده و خرید فروش میکنه چیزی نرسه برای 800 تومن ماهی 16100 تقریبا باید قسط بدی 144 ماهه در 12 سال حودد 2میلیارد 300 باید برگردونی به غیر از پول اوراق و کارشناسی و محضرخانه و تشکیل پرونده و …. که اینا حدود 160 میلیون میشد در مجموع چیزی حدود 2 میلیاردو و نیم میشد
  یه خونه کلنگی 20 ساله 80 تا 90 متری یا یه خونه 10- 15 سال ساخت 50واحدی باید بگیری تا 12 سال هم سندت رهن بانک و غیر قابل فروش و…. تا 12 سال که بخوای قسطش تموم بشه اون خونه سنش شده 30 35 سال
  گفت 3 ماه زمان میبره یه کم کمتر وام میگیری و لی خوب سندت آزاده 24 درصد نمیدی اون پول اوراق را که میخوایی بندازی اشغال دونی با اون حدود 800 تومن میشه
  پول رو تقسیم بر 2 کردیم 500 گذاشتیم بانک مهر 500 هم رسالت از قبل حساب داشتم و یه خورده امتیازی جمع شده بود خانومم همینطور
  پول چند ماه خوابید نفری 300 که سقف وام هست گرفتیم 4% قسطش ماهی 5میلون و ششصد تقریبا و 60 ماهه یعنی کلا 33 میلیون و ششصد برای هر وام کلا باید برمیگردوندم اون پولی که بابت اون ارواق میخواستیم بدیم هم گذاشتیم روش و با خورده پس انداز 800 شد
  خدا رو شکر تا مهر ماه بازار خونه رکود داشت
  وام ها در در کمال تعجب بدون دردسر خیلی سریع ظرف چند روز بعد از درخواستم واریز کردن و بنده خونه با وام 4% و اقساط زیر 12 میلون و هم اینکه سند خونمم آزاده و دست خودمه گرفتم با پول ماشینم یه خونه 78 متری 10 ساله گرفتم
  الانم قسطاشو میدم و میگم خدا پدر و مادرتو بیامرزه که نجاتمون دادی
  شماهم قبل از گرفتم این وام با توجه به شرایط خودتون با کسی مشورت کنید
  به امید خانه دار شدن صحیح و ساده همه مردم سرزمینم

  249
  18
  1. مهدی می‌نویسد

   پسر خوب تنایج تفکراتت که ناشی از رفتن به دادگاه یکطرفه ذهنتون هست ( که از نظر بنده قابل احترامه ) خوب میشه برای خوتون بذارید . یا حداقل تبدیل به یک داستان مستند زندگی نامه نکنید . ممکنه یک نفر با خوندن متنت بیاد یک همیچین کاری بکنه و زندگیش بریزه به هم . یکمی هم انصاف داشته باش شاید طرف مقابلت نیاد حساب کتاب کنه بعد بره این کار رو بکنه .
   نقد خوبه اما دیدگاه ها با هم فرق میکنند و بعضی از دیدگاهها ناشی از بد خوراکی قبل از خواب هستند .

   2
   3
  2. علی می‌نویسد

   اگه میتونین بیست تومن قسط بدین، بهتره ماهی بیست تومن طلا بخرین.
   با ۷ درصد کارمزد هر ماه میتونین 18.6 پس انداز کنین.
   این 960 تومن 4 ساله برمیگرده(با تورم خودتون رو گیج نکنین. هم طلا میره بالا هم حقوق تون. درسته حقوق انقد بالا نمیره، ولی از سود ۲00 درصدی بانک بهتره)
   توی 4 سال میتونین 960 تومن رو داشته باشین(البته به نرخ روز اون موقع جون طلا هم میره بالا).
   با همین فرمون توی ده سال میتونین خونه ای به قیمت 2300 بخرین(تا ده سال هم قیمت خونه میره بالا، ولی طلا هم میره بالا)
   اون مبلغی رو هم که کم داشتین وام رسالت ((بخرین)) چون پول سنگین بخوابونین یه موقع دلار میره بالا بدبخت میشین(فقط وقعی بخوابونین که هم دولت میتونه نفت بفروشه و هم تازه نرخ دلار به قیمت واقعیش نزدیک شده و جای بالارفتن نداره(مثل اول عید امثال))

   3
   1
  3. علی می‌نویسد

   این کجا سودش 22.5 درصده؟؟ ؟
   20 میلیون، 20 ساله میشه 2880 و با کارمزد های بانک باید برای 960 تومن نزدیک به 3 میلیارد برگردونی.
   یعنی دوبرابر پولی که گرفتی رو باید بذاری روی اصل پول بهشون برگردونی.
   حتی با تورم هم این نرخ سود جبران نمیشه.
   ماهی 20 میلیون قسط بدی درحالی که پایه کارگری 6 میلیونه و خط فقر 39 میلیون(اون 28 میلیونی که میگن خط فقره الکیه. از کسی که یه ذره اقتصاد بلده بپرسید)

   1
  4. علی می‌نویسد

   یه جا گفتین که “پول چند ماه خوابید”. دقیقه نکته ی اصلی همینه.
   3 ماه، ۶ ماه، یه سال؟
   با این نرخ تورم، این مدت پول رو خوابوند اشتباه محضه

   4
   1
  5. M می‌نویسد

   ما ۱۰۰ میلیون از بانک مهر گرفتیم با سود ۴درصد ماهی پنج میلیون شش صد و چهل هزارتومن قسطش هست . مطمنئن ۳۰۰ میلیون ماهی ۵ تومن قسطشه ؟ 😳 کم کمش شما باید ماهی ۱۰ تومن فقط قسط یکی از؟واماتون باشه .

   6
   4
   1. سمانه می‌نویسد

    بله منم وام گرفتم . ببینید دقیقا بستگی به خواب حسابتون داره . تراکنش زیاد مهم نیست .مهم اینه تا یه مدت یه مقدار پول تو حساب بخوابه که اگر تا 6 ماه بشه نهایت تا سقف 300 میتونید وام بگیرید . البته باز فرمولهای خاص خودش رو داره فکر میکنم زمان کمتر هم اگر باشه اما رقم پولی که خوابوندید بالا باشه هم میشه … . من بانک رسالت وام گرفتم که میگم . از بانک مهر خبر ندارم

  6. یوسف می‌نویسد

   دقیقا ماهم مثل شما رفتار کردیم جناب،عالی خیلیم عالی

   7
  7. عباس رجبی می‌نویسد

   فقط داستان خوبی تعریف کردی.اصلا شدنی نیست

   18
   3
  8. امیرعلی می‌نویسد

   واسه دریافت وام ۳۰۰ میلیونی ۴% مهر ایران ۳۰۰ میلیون حدود یک سال باید سپرده بزاری بانک تا اقساطش حدود ۵/۵ میلیون بشه ، با این تورم ایران یه سال بعد قیمت خونه تقریبا 1/5 برابر شده .

   22
   1
  9. حسن می‌نویسد

   اینکه این وام مسکن واقعا شرایط ناجوری داره به کنار. ولی اون قسمت وامی که از رسالت و مهر گرفتید با این مبلغ قسطی که میدید همخونی نداره. کاش شرایط وامه رو بهتر توضیح میدادید.

   15
   3
  10. سهیل می‌نویسد

   داداش سیصد میلیون وام از کدوم بانک قرض الحسنه ای گرفتی که بعد از سه ماه سیصد میلیون دادند با قسط پنج میلیون. کم کم ماهی بیست و پنج میلیون باید قسط فقط یه وامی بدی . برو اینجوری راهنمایی نکن . مردم حداقل حداقل یکی دو روز باید تو بانک ویلان صحبت و نصحیت شما بشن

   7
   6
   1. رامین می‌نویسد

    برادر جان چه خبره ۲۵ میلیون قسط،
    چیز مشخصی هست تقسیم کن،
    ۳۰۰ میلیون وام ۵ ساله یعنی ۶۰ ماهه،۵ قسط که کارمزد سالانه کسر میکنن و در اصل میشه وام ۵۵ ماهه،حالا ۳۰۰ تقسیم بر ۵۵ حدود ۵/۴۰۰ میشه،
    ولی اینکه برای دریافت وام ۳۰۰ تومانی چقدر باید پولت بمونه بحث جدایی هست که باید از بانک مهر ایران و رسالت تحقیق کرد

    7
    1
  11. ماسا می‌نویسد

   داداش وام 300 رسالت رو ماهی 5600 قسط میدی؟!!!!!! ما رو گرفتی؟

   5
   5
   1. ه.م می‌نویسد

    بزرگوار درست نوشته وام 4 درصد هست اما شما با دقت نخوندین متنشو دوباره مطالعه کنیدهمین الان کالا کارت بانک مهرو شما بدون حتی ریالی از داخل نرم افزار دریافت میکنین با 4 دصد اما یه سری مشکلات دارن هر دویه این بانکهای اعلامی و مشکل اونجاست که بعد از تایید و در مرحله ی پرداخت و نحوه ی دریافت این مدل وام ها یه دلالیه کوچیک بایست برا نقد کردن وام پرداختی داشته باشید.که معمولا حدود 16 درصد کل وام + همون 4 درصدش میشه که من هم بعد از برداشت وام متوجه شدم -یعنی بانک به شما با همون 4 درصد پرداخت میکنه درصورت داشتن مبلغ اولیه ی ذکر شده اما اگه مبلغ رو ندارید و بخاید اول ین روز بردارید هزینه هایی مازاد واسه خرید از مردم بایست بپردازید-و الا مبلالغ دقیقا همونی هست که ملاحظه کردین.واسه ی 60 ماه وام 60*5600=336 که میشه 300 +4 درصدش.پس متنو کامل بخون عزیزم که متوجه بشی.با مبلغ سپرده گذاری بخری یا نه همون ابتدا وامو از مردم بگیری متفاوته ولی در هر دو صورت از وام مسکن بهتره.نکته بانک رسالت بسیار سختگیره در قبول ضامن.

    4
    2
 11. مجتبی می‌نویسد

  من تمام وام ها و وام مسکن اوراق بررسی کردم به نظر کاملا یک بازی به نظر میرسه تا کمک !!! این وام ها میگه تو الان نمیتونی خونه بخری با وام هم تو یک منجلابی هستی که باید زجر بکشی خوشی به ما نیومده !! خانه دار شدن جوان ها دیگه در تصور نیست و ارزو خواهد ماند چه بسا در اینده فقط فکر شکمش باشه تا بتواند زنده بماند

  17
  1
 12. A:m می‌نویسد

  وحشتناکه وحشتناک

  10
  1
 13. محمدناصری می‌نویسد

  باسلام سودش زیاده قسطش زیاده اگرسودش ۱۰درصد بودوباز پرداختش بیشتر باشه خوبه

  11
  2
 14. امین می‌نویسد

  سلام دوستان
  همه دارن حساب کتاب میکنن که بعد از ۵ سال چقد ازمون گرفتن ولی تورمی که باعث افزایش قیمت تونشون میشه رو حساب نمیکنن که از اون طرف چن میلیون هم به هر متر خونشون اضافه میشه که خیلی بیشتر از سود بانکیه

  17
  10
  1. ابو می‌نویسد

   خب خونش بشه 1000 میلیارد تا آخرین قسط رو نده که نمیتونه سند رو آزاد کنه. شدیم میلیاردرهای فقیر

   1
 15. بنیامین می‌نویسد

  واقعاً با خودتون حساب کتاب کنید اگر این مبلغ با نرخ سود بازاری بگیرید بهتر یا با سود بانکی خودشون از حرام بودن سود صحبت میکنن بعد این مبالغ سود میگیرن 960تومان بیش 2میلیارد برگشت داره مبالغ اوراق و هزینه ها رو هم حساب کنید نزدیک 3برابر باید برگردونیم والا از نزول خور بگیریم کمتر درمیاد بازم صد رحمت به شرف نزول خور که فقط اسمش خراب شده

  79
  10
  1. eliiii می‌نویسد

   ایده قشنگی بود ایول
   ولی خوب یه استارت سرمایه داشتی که دستتو گرفته
   منم میخواستم مبلغ بالا بگیرم ولی حساب کتابش با حقوقمون‌نمیخورد و 400 گرفتیم

   2
 16. حسین می‌نویسد

  مردمو چی فرض کردن
  آدم اگ ۲۰ میلیون خالص واسش بمونه وام میخواد چیکار .سر ۱۰سالش خودش صاحب خونه میشه فرضا بدون در نظر تورم وفشار مسوولین

  29
  7
 17. موسوی می‌نویسد

  کاش برای تشویق میگفتین به ازای هرفرزند، ازسود وام کم میکنیم، از اقساط کم میکنیم
  یبار تو زحمت نیفتین سالار

  39
  1
 18. گر گر می‌نویسد

  سال 98، 160 میلیون وام مسکن گرفتم، 16 میلیون اوراق خریدم و سه میلیون هم اتحادیه ثبت ازم گرفت و هزینه ثبت هم یک و خورده ای شد، یعنی 140 میلیون وام دادن 12 ساله، ماهی دو میلیون هفتصد و خورده ای، 389 میلیون باید برگردونم، جالب اینجاست خونه تو رهن بانکه و ضامن کسر از حقوق هم خواستن، دست گذاشتن رو گلوی مردم و هی دارن فشار میدن

  34
  2
 19. شهناز اعتمادی می‌نویسد

  به هیچ وجه به صرفه نیست .در کشوری که تورم بالاست هر روز فقیرتر از دیروز هستید . این وام کفاف خرید یک اتاق هم نمیدهد چه رسد به خرید خانه . تحمیق ملت تا کی ادامه دارد اله اعلم

  17
  2
 20. مصطفی می‌نویسد

  توی این مملکت غیر از کلمه متاسفم چیز دیگه ای نمیشه گفت

  24
  2
 21. امیر می‌نویسد

  آخه کی داره ماهی ۲۰ تومان بده بعد بجای اینکه سود این وام کم باشه ۲۲ درصد بدیم شما بجای کمک به جوانا این چه قانونی هست دیگه خسته شدیم باید مثل کشورا دیگه خونه مفتی یا زمین بدین شملرچطور کشور اسلامی هستین

  40
  4
 22. جواد می‌نویسد

  الان اوراق هر برگ ۱۰۰ هزار تومن هست و برای وام ۶۰۰ میلیونی ۱۲۰ میلیون اوراق لازمه که ۴۸۰ میلیون میمونه و سودش از ۲۲/۵ درصد میرسه به ۲۹ درصد بانک و ۲/۵ درصد بازار
  و برای وام جعاله که ۱۶۰ هست با یک فرزند میشه ۲۰۰ میلیون ۴۰ میلیون اوراق لازمه و اونم میفته ۳۴ درصد بانک و ۳/۵ درصد بازار
  حالا خودتون حساب کنین ببینین چجوریه میصرفه یا نه

  25
  2
  1. Artin می‌نویسد

   هزینه محضر و کارشناس و ….هم حدود ۴۰ تومن میشه اوراق تسه هم الان هر سهم ۱۴۰ شده سودش تقریبا بیش از ۳۵ درصد میفته

   2
 23. بیرانوند می‌نویسد

  والا بانکداری خارجی ها و به قول روسای کشور ما کافرا ،از بانکداری به اصطلاح اسلامی ما،اسلامی تره.
  ۵۰۰ تومن وام بگیری ماهیی ۲۰ تومن بدی؟ خب این کجاش انسانیته. اون تورم بخوره رو سرتون. تا ۴ سال دیگه ماهی بیست میلیون پدر خانواده رو درمیاره. این وام برا بدبخت بیچاره هاست.
  ماشالله اون داراها که وام میلیاردی سود صفر میگیرن.

  31
  1
 24. سپهر می‌نویسد

  جالبه میگید سود 20 درصد!
  960 میلیون به قول شما میگیریم باید 2 میلیارد پس بدیم. این کجاش 20 درصده؟!!!!
  110 درصد میشه حساب کتاب کنید 😡.
  خجالت نمیکشید از مردم بدبخت اینجوری پول میگیرید. دست کردید تو جیب مردم تا پول توجیبیه آقا زاده هارو پرداخت کنید و دزدیتون راحت تر باشه. واقعا متاسم براتون

  40
  5
 25. علی حیدرپور می‌نویسد

  دست شما درد نکنه واقعاً زحمت میکشید من ۱۸سال مستاجرم و با این شرایط که شما گذاشتید تا آخره عمر هم مستاجر میمانم
  این چه شرایطیه که حقوق دریافتی من ده تومنه چی جوری با همسرم بیام وام بگیرم و بیست میلیون قسط بدم . چه فکری کردید شرایط گذاشتید . شما هیچ وقت مستاجر رو صاحب خونه نمیکنید . درصد وام بسیار بالاس من دزدیم کنم نمیتونم قسط شو بدم . برابر این رویای من به گور می‌ره با من . وامتونم برای خودتون .

  70
  1
 26. علی می‌نویسد

  خدا پدر و مادرت و بیامرزه
  انقد توضیحاتت کامل بود

  20
  4
 27. فرشاد می‌نویسد

  الحمدالله معنا و مفهوم بانکداری اسلامی رو هم فهمیدیم

  70
 28. بهلول می‌نویسد

  640میلیون وام بدن 120 میلیون پول اوراق میگیرن یعنی
  520 بگیری بعدش 1500 قسط بدی 3برابر پولی که گرفتی رسماً دارن نزول میگیرن هیچ نهادی هم صداش در نمیاد واقعاً متاسفم

  80
  6
  1. مریم می‌نویسد

   قابل توجه کسانی که میخوان وام مسکن بگیرند ، غیر از حدود ۱۲۰ ال۱۳۰ میلیونی که بابت خرید اوراق هزینه میکنید ۳میلیون هم برای تشکیل پرونده ازتون میگیرند و ۲۱ میلیون هم در دفتر خانه موقع سند زدن به خاطر سند رهنی بانک باید بدهید
   یعنی در اصل وان ۶۴۰ میلیونی حدود ۴۹۵ میلیون دست شما رو میگیره

   38
   5
 29. محمدی می‌نویسد

  سلام
  طبق جدولی که برای تعداد اوراق ترسیم کردین تعداد اوراق و مبلغ برای خرید اوراق برای این مثال که محاسبه کردین دوبرابر عددی که شما محاسبه کردین نمیشه؟
  یعنی ۱۲۱میلیون تومان برای تازه اوراق صرف می شود درسته؟
  براساس جدول اینجا شما کمتر محاسبه کردین

  8
  1
 30. مسعود می‌نویسد

  سلام
  من و همسرم آپارتمانی داریک که میخوایم بفروشیم و برادرم و همسرش هم میخوان این ملک رو از ما بخرن آیا امکانش هست با وام خرید مسکن این ملک رو از ما بخرن

  مشکلی بایت برادر بودن ما ایجاد نمیکنه؟

  22
  6
وام بدون چک و ضامن
×
وام بدون چک و ضامن
تا 50 میلیون تومان
دیجی‌پی