رده وام نقدی طرح حکیمانه بانک سینا | تسهیلات مخصوص پزشکان

طرح حکیمانه بانک سینا | تسهیلات مخصوص پزشکان

بانک سینا طرح حکیمانه را با هدف ارائه تسهیلات به پزشکان و متخصصان ارائه کرده، جزئیات این طرح را در جدول ببینید و بعد از آن، توضیحات بیشتر ما را بخوانید.

شرکت
نام وام
حکیمانه
سود
23 %

۲۲.۵ درصد از مبلغ وام نزد بانک مسدود می‌شود

سقف وام
2,000 میلیون تومان

سقف این وام برای پزشکان بصورت زیر است:

 • پزشکان فوق تخصص ۲ میلیارد تومان
 • پزشکان متخصص ۱ میلیارد تومان
 • پزشکان عمومی ۵۰۰ میلیون تومان
نوع ضمانت
مسدودی سپرده

۲ ضامن هم صنف

نیاز به سپرده

۲۲.۵٪ از مبلغ وام نزد بانک مسدود می‌شود

حساب سپرده لازم
قرض الحسنه
مسدودی سپرده
حداکثر زمان بازپرداخت
60 ماه
قسط وام
56,380,942 تومان

این مبلغ برای سقف وام ۲ میلیارد تومان است

کل سود وام
1,382,856,531 تومان
مجموع رقم وام و سود
3,382,911,531 تومان
سپرده جداگانه
-
هزینه فرصت مسدودی
783,186,563 تومان

این مبلغ برای سقف وام ۲ میلیارد تومان است

شرایط و مقررات
 • وام گیرنده نباید به بانک بدهکار و یا دارای چک برگشتی باشد
 • دفتر یا مطب کار باید در محدوده بانک باشد

تسهیلات اختصاصی بانک سینا برای جامعه پزشکی

اکنون چند وقتی از اجرای سیاست‌های اعتباری ویژه بانک سینا برای خدمات‌رسانی به جامعه‌ پزشکی می‌گذرد؛ طرح حکیمانه بانک سینا با هدف قرار دادن طبقه‌ای خاص از اجتماع -گذشته از توسعه سهم بازار در نظام پولی و مالی کشور- با اتکا به سیاست‌های جدید جذب سرمایه با رویکرد ارائه خدمات تخصصی به اقشار مختلف مردم، سراغ جامعه پزشکان رفته و به دنبال هرچه باکیفیت‌تر شدن نظام سلامت و بهینه‌سازی حداکثری مراکز خدمات درمانی و همین‌طور بالا بردن کیفیت درمانگاه‌ها و مطب‌ها و... است.

این مهم، یعنی توسعه نظام سلامت و خدمات‌دهی به جامعه پزشکی  از اساسی‌ترین و پایدارترین اهداف بانک سینا است و با طراحی و پیش کشیدن همین طرح حکیمانه که اعطای آنی تسهیلات به تمامی پزشکان و متخصصان است، ماندن بر این هدف را به اثبات رسانده. به این ترتیب که در این طرح ویژه و منحصربه‌فرد خود از 500 میلیون تومان تا سقف 2 میلیارد تومان تسهیلات آنی و بدون نیاز به سپرده قبلی در اختیار پزشکان و متخصصان متقاضی قرار می‌دهد تا در توسعه و بهبود درمانگاه‌ها و مطب‌ها هزینه کنند و در نتیجه فضاهای کارآمدتری برای درمان بسازند.

 

نحوه اختصاص وام طرح حکیمانه بانک سینا به پرشکان

شماره شبا بانک سینابانک سینا درباره چگونگی کارکرد و محاسبه میزان و مبلغ وام توضیح داده که مبنای این تسهیلات، بر میزان تحصیل پزشک است و از 500 میلیون تومان برای پزشکان عمومی (به عنوان کف این تسهیلات) شروع شده و تا ۲ میلیارد تومان برای پزشکان فوق‌تخصص در هر رشته و زمینه‌ای (به عنوان سقف این تسهیلات) در نظر گرفته شده است. پزشکان برای دریافت این تسهیلات به وجود سپرده‌ قبلی نیاز ندارند اما بانک تا انتهای تاریخی که حساب فرد تسویه شود، سه درصد از یک چهارم مبلغ وام را -که برای سقف آن می‌شود چیزی در حدود 783 میلیون تومان- در حساب قرض‌الحسنه که برای دریافت همین وام افتتاح شده، مسدود می‌کند.

از دیگر شرایط دریافت این وام می‌باید به نداشتن هرگونه چک برگشتی یا تسهیلات معوق بانکی نیز اشاره کرد که البته مدت‌هاست که این موضوع برای دریافت هر تسهیلاتی دیگر از بدیهیات به شمار می‌رود. اما درباره‌ نوع ضمانت این تسهیلات نیز باید اشاره کنیم که دریافت این تسهیلات منوط است به تضمین بازپرداخت آن از سوی دو پزشک دیگر؛ همچنین مطب یا دفتر کار هر پزشک متقاضی باید در محدوده‌ همان شعبه‌‌ای از بانک سینا باشد که فرد برای گرفتن این تسهیلات اقدام کرده است.

مدت زمان بازپرداخت تسهیلات طرح حکیمانه بانک سینا اما به انتخاب پزشک دریافت‌کننده وام است و از 5 ماه تا 5 سال ‌و مبلغ ماهانه هر قسط برای سقف وام -که دو میلیارد تومان است- و در بازه‌ 60 ماهه -که طولانی‌ترین مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات است- 56.380.942  تومان می‌شود.

وام آنی‌ بانک سینا به پزشکان که در قالب طرح حکیمانه شکل گرفته و در اختیار جامعه پزشکی قرار گرفته، می‌توان از جمله‌ کارآمدترین تسهیلاتی برشمرد که در این بازه ریالی قرار داشته و دریافت آن به نسبت سایر تسهیلات دیگر در حول و حوش همین نرخ‌ها گرفت و گیر بسیار کمتری دارد و در مجموع می‌توان آن را از مناسب‌ترین تسهیلات این روزها به جامعه پزشکی کشور به شمار آورد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

2 دیدگاه
 1. فاطمه زارعی می‌نویسد

  ایا به افراد عادی وام طرح حکیمانه داده نمیشود

  1
  1. داودباقی می‌نویسد

   آیا این وام به کارمندان نیز تعلق میگیرد