رده بررسی بررسی و آموزش اپلیکیشن صاپ بانک صادرات

بررسی و آموزش اپلیکیشن صاپ بانک صادرات

بررسی

جایی که بانک‌ها بهم می‌رسند

نویسنده: رده
23 دی 1398
اپلیکیشن صاپ بانک صادرات

اپلیکیشن صاپ بانک صادرات چرا راه افتاد؟ بانک صادرات ایران به‌ منظور رفاه حال بیشتر مشتریان خود، اسفندماه 1397 نرم‌افزار موبایلی خود «صاپ» را تولید و معرفی کرد. صاپ اولین اپلیکیشن ارائه‌دهنده خدمت انتقال وجه کارت به کارت از مبدأ بانک صادرات ایران است. بقیه اپلیکیشن‌های خدمات‌رسان بانکی چنین امکانی برای این بانک ندارند. از سویی دیگر، صاپ تنها سامانه‌ای است که صدور آنلاین بیمه‌نامه را هم به ‌صورت مستقیم ارائه می‌کند.

 

اپلیکیشن صاپ بانک صادرات چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

صفحه اصلی اپلیکیشن صاپ بانک صادراتاپلیکیشن صاپ توسط شرکت فناوری و راه‌حل‌های هوشمند سپهر طراحی و توسعه‌یافته است و خدماتی مانند امکان ثبت کارت‌های مختلف بانکی، انتقال وجه کارت به کارت از مبدأ بانک‌های عضو شبکه شتاب، خرید شارژ مستقیم و بسته اینترنتی، پرداخت قبوض (سازمانی، خدمات عمومی و موبایل) و انجام امور نیکوکاری و خیریه را برای کاربران خود فراهم آورده است. با اضافه شدن خدمات گردشگری به اپلیکیشن صاپ با اتصال به سامانه «با همرو» امکان رزرو بلیت هواپیما، هتل‌های داخلی و خارجی، پرداخت بیمه مسافرتی و پرداخت عوارض خروج از کشور هم فراهم است.

همچنین با استفاده از این اپلیکیشن می‌توان از خدمات پس از فروش ایران خودرو و سایپا نیز استفاده کرد. خرید آنلاین بیمه (بدون نیاز به حضور در دفاتر نمایندگی بیمه) نیز از دیگر خدمات مهم «صاپ» است. علاوه بر این موارد، امکان دریافت و استفاده از سایر برنامه‌های کاربردی بانک صادرات ایران از قبیل همراه بانک صادرات و رمز ساز پویا نیز فراهم شده است؛ درواقع اپلیکیشن صاپ در حال تبدیل شدن به درگاه همه اپلیکیشن‌ها و فعالیت‌های مبتنی بر تلفن همراه و اینترنت بانک صادرات است.

 

فعال‌سازی صاپ بدون حضور در بانک

عملیات فعال‌سازی صاپ به‌راحتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعبه انجام می‌شود و صرفا از طریق درج شماره تلفن همراه و ارسال کد فعال‌سازی پیامکی به تلفن همراه، می‌توان به سادگی ثبت‌نام کرد. کد معرف اختیاری است. سپس با شماره همراه و رمز عبور وارد حساب کاربری می‌شوید. در صورت فراموشی رمز عبور، امکان بازیابی رمز عبور وجود دارد. همچنین امکان ورود امن از طریق اثر انگشت هم تعبیه دارد.

 

صفحه اصلی صاپ چگونه است؟

صفحه اصلی صاپ، علاوه بر تب کارت بانکی امکان اتصال به همراه بانک صادرات را دارد. برای بار اول که وارد صاپ می‌شوید، با استفاده از دکمه + گوشه سمت چپ صفحه، امکان اضافه‌کردن کارت‌های بانک صادرات و بقیه کارت‌های بانکی خود را دارید. هنگام افزودن کارت، به شماره و تاریخ انقضاء کارت نیاز است.

با انتخاب هرکارت بسته به نوع بانک می‌توانید از خدمات آن که شامل کارت به کارت، مانده کارت، گردش کارت، پرداخت قبض، خرید شارژ، خرید بسته اینترنت، نیکوکاری، صدور آنلاین بیمه، گردشگری، خدمات خودرو، عملیات پرکاربرد و رمزساز پویا است، استفاده کنید. همچنین برای ویرایش یا حذف کارت می‌توانید روی هر کارت کلیک کنید. با حرکت انگشت به سمت راست، می‌توانید کارت‌های ثبت شده دیگر را مشاهده کنید.

کارت به کارت

کارت به کار در اپلیکیشن صاپ بانک صادراتدر صاپ امکان انتقال وجه کارت به کارت از مبدا بانک و موسسه‌های‌ صادرات، رفاه کارگران، کشاورزی، ملی، پارسیان، ملت، تجارت، اقتصاد نوین، دی، ایران زمین، آینده، انصار، حکمت ایرانیان، مهراقتصاد، خاورمیانه، سینا، ملل و نور به سایر بانک‌ها وجود دارد. در این قسمت مثل همه فعالیت‌های بانکی جدید، نیاز به رمز دوم است که امکان گرفتن رمز دوم با قرار گرفتن دکمه رمزساز پویا وجود دارد که در همین صفحه با اتصال به اپلیکیشن ریما می‌توان رمز دوم یکبار مصرف را گرفت. اما ایراد کار در مورد سایر کارت‌ها به غیر از کارت بانک صادرات است که در آنها نیز با کلیک‌کردن دکمه رمزساز پویا، اپلیکیشن ریما باز می‌شود!

نکته: تنها در اولین تراکنش کارت به کارت از مبدا بانک صادرات ایران، اعتبارسنجی صاحب کارت صورت می گیرد که پیامکی به تلفن همراه ارسال می‌شود.

مانده کارت

امکان گرفتن مانده موجودی فقط برای کارت‌های بانک صادرات وجود دارد که نیاز به رمز دوم است. در این قسمت نیز از طریق دکمه رمزساز پویا، امکان اتصال به اپلیکیشن ریما برای گرفتن رمز دوم یکبار مصرف است.

گردش کارت

گردش کارت در اپلیکیشن صاپ بانک صادراتدریافت گردش کارت نیز مانند موجودی، فقط برای کارت‌های بانک صادرات امکان‌پذیر است. می‌توان صورتحساب کارت را به تفکیک 10 تا 100 گردش آخر یا در بازه زمانی مشخص گرفت که نیاز به رمز دوم است. در این قسمت نیز از طریق دکمه رمزساز پویا، امکان اتصال به اپلیکیشن ریما برای گرفتن رمز دوم یکبار مصرف است. امکان استفاده از کپی رمز دوم از اپلیکیشن ریما در صاپ وجود ندارد. همچنین امکان گرفتن PDF از صورتحساب فراهم نشده است.

پرداخت قبض

پرداخت قبض‌های سازمان‌های خدماتی با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت انجام می‌شود. همچنین امکان استعلام و پرداخت مستقیم قبض میان‌دوره و پایان‌دوره تلفن‌همراه خود و دیگران وجود دارد. در قبض‌های همگانی علاوه بر وارد‌ کردن دستی شناسه قبض و شناسه پرداخت‌، امکان اسکن بارکد قبض‌ها نیز وجود دارد. در این قسمت هم برای پرداخت نیاز به رمز دوم است.

 شارژ سیم‌کارت

امکان شارژ مستقیم سیم‌کارت‌های ایرانسل، همراه اول یا رایتل خود یا دیگران وجود دارد. در این قسمت هم برای پرداخت نیاز به رمز دوم است.

خرید بسته اینترنت

می‌توان بسته‌های اینترنت برای سیم‌کارت‌های ایرانسل، همراه اول یا رایتل خود و دیگران را در صاپ خرید. بعد از انتخاب بسته موردنظر، برای پرداخت نیاز به وارد کردن رمز دوم است.

نیکوکاری

نیکوکاری در اپلیکیشن صاپ بانک صادراتبرای انجام امور نیکوکاری، امکان انتخاب موسسه موردنظر و واریز مبلغ دلخواه وجود دارد. از کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان و موسسه‌های مختلف خیریه گرفته تا کمیته امداد امام‌خمینی و سازمان بهزیستی به عنوان پیش‌فرض در این اپلیکیشن قرار گرفته است. در این قسمت هم نیاز به رمز دوم است.

صدور آنلاین بیمه

یکی از امکانات ویژه صاپ، صدور آنلاین بیمه‌نامه‌های حوادث انفرادی سرمد و آتش‌سوزی سرمد است. امکان صدور آنلاین بیمه‌نامه را به‌صورت مستقیم و بدون نیاز به حضور در دفاتر نمایندگی بیمه ارائه می‌کند.

گردشگری

با اضافه شدن خدمات گردشگری به اپلیکیشن صاپ، با اتصال به سامانه «باهمرو» امکان رزرو بلیط پروازهای داخلی و خارجی، هتل‌های داخلی و خارجی، پرداخت بیمه مسافرتی و پرداخت عوارض خروج از کشور فراهم شده است.

خدمات خودرو

از دیگر ویژگی‌های اپلیکیشن صاپ، می توان به ارائه خدمات پس از فروش ایران خودرو، خدمات پس از فروش سایپا و خدمات امداد خودرو سایپا اشاره کرد.

عملیات پرکاربرد

در صاپ امکان ثبت و نگهداری تراکنش‌های پرکاربرد کارت‌های ثبت شده برای مراجعه‌های بعدی فراهم است که باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود.

رمزساز پویا

با استفاده از این گزینه می‌توان مستقیما به اپلیکیش ریما متصل شد و رمز یکبار مصرف را دریافت کرد.

امکانات دیگر صاپ

اپلیکیشن صاپ بانک صادراتاز منو سمت راست اپلیکیشن صاپ می‌توان مشخصات کاربری را ویرایش کرد. همچنین می‌توان امکان ورود با اثرانگشت را غیرفعال کرد. مدیریت کارت‌های مبدا و مقصد مانند ویرایش یا حذف کارت، همچنین جابجایی کارت برای تغییر الویت در نمایش کارت‌ها در صفحه اصلی از این قسمت امکان‌پذیر است. گزارش کلیه تراکنش‌های انجام شده با کارت‌ها هم فراهم است. همچنین می‌توان متن یا تصویر تراکنش موردنظر را به اشتراک گذاشت. ولی از خود صفحه نمی‌توان اسکرین‌شات گرفت!

امکان تغییر رمز عبور ورود به اپلیکیشن صاپ در همین منو وجود دارد. با دعوت دوستان به اپلیکیشن صاپ و اشتراک‌گذاری آن می‌توان امتیاز کسب کرد. اطلاعات مربوط به نسخه اپلیکیشن صاپ و تاریخ به‌روزرسانی آن و شماره‌های تماس قسمت پشتیبانی بخش‌های مختلف، در درباره ما آورده شده است.

 

تفاوت های صاپ با همراه بانک صادرات در چیست؟

از تفاوت‌های حائز اهمیت این است که مشتریان، در همراه بانک الزاما باید از طریق شعبه اقدام به فعال‌سازی این سرویس کنند اما در صاپ عملا از نصب تا دریافت خدمات، همه به صورت آنلاین و بدون نیاز به حضور در شعبه انجام می‌شود. با این تدبیر مشتریان بانک صادرات که به دلیل عدم تمایل برای مراجعه به شعبه از همراه بانک صادرات استفاده نمی‌کردند، می‌توانند از صاپ خدمات دریافت کنند.

همراه بانک سرویس‌های اختصاصی‌تری بر مبنای حساب مشتریان ارائه می‌کند که از طریق صاپ دسترسی به این بخش نیز برای مشتریان بانک صادرات فراهم شده و با انتخاب یک گزینه در صاپ می‌توانند به همراه بانک صادرات نیز دسترسی داشته باشند.

تفاوت دیگر این است که اساس ارائه خدمات در صاپ بر پایه کارت بانکی است اما در همراه بانک اساس بر پایه حساب بانکی است.

 

روش های دانلود اپلیکیشن صاپ برای اندروید و آیفون

اپلیکیشن صاپ بانک صادرات ایران قابل ‌نصب روی سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS است.

برای دستگاه‌های اندروید

برای دستگاه‌های iOS

 • سیبچه
 • آی اپس
 • سایت اناردونی

 

رده‌بندی اپلیکیشن صاپ بانک صادرات

مزایا:

 • تنها اپلیکیشن ارائه‌دهنده خدمت انتقال وجه کارت به کارت از مبدأ بانک صادرات
 • امکان شناسایی ورود از طریق اثر انگشت
 • اتصال راحت به همراه بانک صادرات و رمزساز ریما
 • صدور آنلاین بیمه‌نامه به صورت مستقیم
 • با وجود اینکه امکان گرفتن اسکرین‌شات ندارد ولی امکان اشتراک‌گذاری از رسیدهای تراکنش وجود دارد
 • امکان ثبت کارت‌های مقصد قبل از انجام تراکنش

معایب:

 • در گزارش تراکنش‌ها امکان فیلتر کردن تراکنش وجود ندارد
 • کپی رمز دوم یکبار مصرف از ریما کار نمی‌کند
 • نداشتن راهنمای کاربری در ابتدای استفاده
 • برای دستگاه‌های همراه روت شده امکان نصب ندارد
 • امکان پرداخت طرح ترافیک و عوارض آزادراه وجود ندارد
 • امکان خرید بلیت قطار وجود ندارد
مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

54 دیدگاه
 1. حسن می‌نویسد

  کیف پول مزخرفی که گذاشته شده ولی نمیشه ازش استفاده کرد فقط اخاذی هست.

  3
  1
 2. زهرا می‌نویسد

  با شناسه اصلاحیه بانک باید چیکار کنیم تا پول تراکنش ناموفقمون به حساب برگرده میشه کمک کنید

  4
 3. Amir می‌نویسد

  کد معرف رو چه چیزی باید وارد کنیم
  نوشته اختیاری و من هرچی میزنم در قسمت بعد وقتی رمز عبور تعریف میکنم میگه که کد معرف معتبر نیست

  19
  5
  1. عذات می‌نویسد

   سلام کسی نیست جواب بده منم این مشکل دارم

 4. بهزاد می‌نویسد

  چرا بانک صادرات این‌قدر همه چیزش پیچیده‌ و آشفته است؟ انقدر پیچیده که متصدی‌ها به‌من بدبخت نمی‌گفتند یک لینک مجزا برای گرفتن صورتحساب هست که نیازی به اینترنت بانک و صاپ و همراه بانک و رمز دوم پویا ندارم. احساس می‌کنم عمدا یک طوری سامانه‌ها رو چیدن که بشه اختلاس کرد. ?

  1
 5. ناصر می‌نویسد

  سلام بعدازکارت به کارت چگونه می‌شود گالری ذخیره کرد

  1
 6. ناشناس می‌نویسد

  برای برداشت از کیف پول باید از رمز پویا استفاده کنید من راحت برداشت میکردم اما اخرین بار صد تومن تو کیف پولم بود زدم برداشت. الان بیست روز گذشته هنوز بحسابم نیامده پیشتیبانیشون جواب نمیده. شمارشون داخل نرم افزار قسمت تنظیمات هست

  2
 7. عمرانی می‌نویسد

  یعنی چی دیدگاه تکراریه من هرچی میگم پولی که تو کیف پول مه چطور برداشت کنم میگه تکراریه

  1
 8. عمرانی می‌نویسد

  چطوری میتونم از کیف پول برداشت کنم واقعا هیچ نظارتی نیست تو این نرم افزار یعنی پول ما چی میشه؟؟؟؟

  4
 9. هادی می‌نویسد

  با کجود کپی کردن از ریما و یا حتی نوشتن رمز، و با وجود باقی موندن زمان باقی رمز ،دو ماهی هست که بی خود و بیجهت اخطار “رمز دوم نامعتبر است” رو مینویسه و انتقال کارت به کارت انجام نمیشه!!!!
  یه بار هم رمز پویام رو به خاطر این اخطار حذف کرد و مجددا از دستگاه کارت رو ثبت کردم
  واقعا بدترین بانکی هست که باهاش مجبورم کار کنم

  8
  1
 10. محمد می‌نویسد

  تراکنش ها قابل حذف شدن نیستن، تراکنش های ناموفق قابل رویت هستند موفقها وجود ندارند، تلفن پشتیبانی ندارید، ولی عملیات های بانکی رو. راحت انجام میدم اگر نواقص بر طرف بشه خوبه ?

  9
 11. شهناز می‌نویسد

  سلام من تازه نصب کردم کیف پول شارژ کردم ولی نمیشه از کیف پول شارژ و اینترنت گرفت ?

  4
 12. طاها می‌نویسد

  یک […] جدیدهستش، تحت هیچ شرایطی نه میشه از کیف پولش استفاده کرد ونه میشه پول رو برگشت داد بحساب اصلی.
  الان هم که در اوج سرعت اینترنت هستیم حتی وارد اپ نمیشه

  1
 13. فهیمه هوشمندزاده می‌نویسد

  .اولین بار است که آنرا نصب کرده‌ام و هنوز از آن استفاده نکرده ام . امیدوارم که مفید باشد. متعاقباً وپس از استفاده نظر قطعی اعلام خواهم کرد

  1
 14. خ . پ می‌نویسد

  سلام برای انتقال پول از بانک کشاورزی کد اعتبار سنجی میخواد میزنم و همه مراحل را میرم در آخر بعد از وارد کردن رمز پویا کد خطای نامشخص می‌دهد
  ممنون

  1
 15. ن معتمدراد می‌نویسد

  یه شماره تلفن برای پشتیبانی نداره مشکلی پیش اومد تماس بگیریم. الان من یه قبض پرداخت کردم زد تراکنش ناموفق،ولی پول از حسابم کسرشد،به حساب شرکت گاز نرفته . پول بعد 72 ساعت هم تراکنش ناموفق به حسابم برگشت نزدن !!!! حالا من چکار کنم؟؟؟ چرا پشتیبانی نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  15
  2
 16. ابراهيم تارتج می‌نویسد

  سلام
  ۷۰ هزار تومان در کیف پول واریزی کردم و حالا نمی توانم ازش استفاده کنم و نه می توانم به کارتم یا حسابم برگشت بدهم این چهطور‌کیف پول است بانک ملت و آپ کیف پول دارند اما راحت می توانید ازش استفاده کرد لطفا یا کیف را درست کنید یا که پول مردم را به حسابشان برگشت دهید

  5
  1
 17. امیر حسام می‌نویسد

  وقتی کارت به کارت میکنم مینویسه خطا در استعلام کارت

  9
  3
 18. Ali می‌نویسد

  سلام برایه کارت به کارت میگه که کد اعتبار سنجی را وارد کنید اما کدی برام نمیاد

  10
  1. نفس می‌نویسد

   سلام برای کارت به کارت میگه که کد اعتبار سنجی ارسال میشود ولی برای من نمیاد و نمیشه کارت به کارت کنم راهنمایی کنیدلطفا

   2
 19. hasti می‌نویسد

  هر دفعه مبلغی کم میشه به حساب وجوه….
  ومبلغی به حریم صادرات.نمی فهم یعنی چه؟لطفا توصیح بدید‌.

  6
 20. سهیل می‌نویسد

  ۵۰۰۰۰تومان تو کیف پول صاپمه هیچ غلطی نمیتونم بکنم.فقط برا اینکه پول مردمو تو بانک جمع کنید.واقعا متاسفم.ن فروشگاه قبول میکنه ن انتقال میشه داد.مزخرفه

  5
  3
 21. ؟ می‌نویسد

  ۱۰۰هزارتومن ازمن برداشت کرده رفته توی کیف پول صاپ هیچ کاری باهاش نمیتونم بکنم میرم بانک آدم رو میوونند همینجوری پولای مردم رو میخورید اصلا کارت به کارت نمیکنه همش دروغه

  4
  3
 22. ؟ می‌نویسد

  ۱۰۰هزارتومن ازمن برداشت کرده رفته توی کیف پول صاپ هیچ کاری باهاش نمیتونم بکنم میرم بانک آدم رو میوونند همینجوری پولای مردم رو میخورید اصلا کارت به کارت نمیکنه

  9
  3
تسهیلات بدون ضامن
×
تسهیلات بدون ضامن و وثیقه
تا 50 میلیون تومان
ویپاد | ترابانک پاسارگاد