رده بررسی اقساط تسهیلات مسکن را چطور بپردازیم؟

اقساط تسهیلات مسکن را چطور بپردازیم؟

بررسی
نویسنده: رده
30 شهریور 1398
اقساط وام مسکن

اقساط تسهیلات مسکن را چطور پرداخت کنیم؟

شما برای پرداخت اقساط تسهیلات مسکن یکم یا تسهیلات پس انداز جوانان بانک مسکن روش‌های مختلفی را می‌توانید انتخاب کنید که به‌صورت حضوری یا غیرحضوری امکان پرداخت اقساط را به شما می‌دهد. ساده‌ترین و درواقع سنتی‌ترین شیوه پرداخت حضوری اقساط وام، با استفاده از دفترچه اقساط صورت می‌گیرد که از طریق باجه شعب بانک مسکن امکان‌پذیر خواهد بود. اما درصورتی‌که شما کارت تسهیلات دریافت کرده باشید یا اینکه دفترچه اقساط تسهیلات خود را به کارت تسهیلات تبدیل کنید، در کمترین زمان و در تمامی ساعات شبانه‌روز می‌توانید نسبت به واریز اقساط اقدام کنید.

روش‌های پرداخت حضوری اقساط تسهیلات بانک مسکن

برای پرداخت حضوری قسط وام بانک مسکن، روش‌های مختلفی پیش روی دریافت‌کنندگان تسهیلات قرار داده‌شده که با استفاده از دفترچه اقساط، کارت تسهیلات و کارت‌های عضو شتاب امکان‌پذیر خواهد بود.

پرداخت اقساط تسهیلات مسکن در پایانه شعبه

برای پرداخت حضوری قسط مسکن بانک مسکن از طریق کارت تسهیلات، شما چهار روش مختلف را پیش رو دارید که اولین آن‌ها، پرداخت اقساط از طریق پایانه شعبه است. دریافت‌کنندگان وام مسکن می‌توانند با مراجعه به‌تمامی شعب بانک مسکن و از طریق باجه‌های مجهز به سیستم پس‌انداز و تسهیلات متمرکز، اقساط خود را با استفاده از کارت تسهیلات پرداخت کنند. البته شما می‌توانید با استفاده از تمامی کارت‌های متصل به شبکه شتاب و از طریق باجه‌های مجهز به pinpad که در حال حاضر در تمامی شعب بانک مسکن نصب‌شده‌اند هم اقساط تسهیلات خود را بپردازید.

پرداخت اقساط مسکن با خودپردازها

روش دیگر حضوری که برای پرداخت اقساط تسهیلات مسکن بانک مسکن پیش روی شما قرار دارد، استفاده از خودپردازهای بانک مسکن است. دریافت‌کنندگان تسهیلات مسکن می‌توانند با مراجعه به خودپردازهای بانک مسکن در تمامی شعب و در اختیار داشتن کلیه کارت‌های شتابی، نسبت به واریز اقساط وام مسکن از طریق انتخاب گزینه پرداخت قسط، خودپرداز بانک مسکن اقدام کنند.

پرداخت اقساط تسهیلات مسکن در کیوسک

یکی دیگر از روش‌های پرداخت حضوری اقساط وام مسکن بانک مسکن، استفاده از کیوسک‌های این بانک است. دارندگان کارت تسهیلات مسکن، با در اختیار داشتن کارت‌های متصل به شبکه شتاب می‌توانند از طریق تمامی کیوسک بانک‌های نصب‌شده در شعب منتخب بانک مسکن، قسط خود را پرداخت کنند.

پرداخت تسهیلات مسکن در پایانه‌های فروش

پایانه‌های فروش نیز چهارمین امکان پرداخت حضوری اقساط است که برای مشتریان فراهم‌شده است. با توجه به اینکه بانک مسکن به‌عنوان یک بانک تخصصی درزمینهٔ تسهیلات مسکن فعالیت گسترده‌ای دارد جهت تسهیل امور پرداخت اقساط، امکان پرداخت اقساط ماهانه در پایانه‌های فروشگاهی مهیا شده است.

روش‌های پرداخت غیرحضوری قسط وام بانک مسکن

بانک مسکن این امکان را برای دریافت‌کنندگان تسهیلات به وجود آورده تا به‌صورت غیرحضوری، اقساط تسهیلات خود را بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعب و اتلاف وقت، در هر ساعت از شبانه‌روز بپردازند. شما همچنین می‌توانید صورت‌وضعیت کارت تسهیلات شامل اصل مبلغ تسهیلات، مانده بدهی، سررسید اولین قسط، مبلغ جریمه، مبلغ قسط، مانده تسویه را نیز به‌صورت غیرحضوری دریافت کنید.

پرداخت قسط وام مسکن با تلفن‌بانک

یکی از روش‌های غیرحضوری پرداخت اقساط تسهیلات مسکن، استفاده از تلفن‌بانک متمرکز این بانک است. دریافت‌کنندگان تسهیلات که تمایل دارند از این طریق اقساط خود را بپردازند، باید نسبت به ثبت‌نام و فعال‌سازی حساب خود در شعبه اقدام کنند و از طریق تماس با شماره تلفن 02164096 و انتخاب گزینه پرداخت قسط، اقساط وام خود را از طریق حساب یا کارت مسکن پرداخت کنند.

واریز اقساط وام مسکن با اینترنت بانک

یکی دیگر از روش‌های پرداخت غیرحضوری اقساط وام مسکن، استفاده از درگاه‌های اینترنتی و اینترنت بانک مسکن است. متقاضیان پس از ثبت‌نام در شعب بانک مسکن و دریافت نام کاربری و رمز عبور و با مراجعه به سامانه اینترنت بانک به آدرس ib.bank-maskan.ir می‌توانند از طریق حساب یا کارت خود نسبت به پرداخت اقساط اقدام کنند.

واریز با حواله منظم

شما می‌توانید با انتخاب گزینه حواله منظم در سامانه اینترنت بانک، این امکان را به وجود بیاورید که اقساط تسهیلات شما به‌صورت منظم و در بازه‌های زمانی و تعداد دفعات تکرار مشخص، از حساب شما کسر و پرداخت شود. یکی از مزیت‌های پرداخت اقساط در سررسیدهای مشخص و از طریق حواله منظم، جلوگیری از معوق شدن اقساط و عدم احتساب جریمه احتمالی خواهد بود.

خوش‌حساب باشید و تشویق شوید

طبق اعلام بانک مسکن درصورتی‌که متقاضی اخذ تسهیلات مشارکت ساخت مسکن تا تاریخ سررسید اولیه، تسویه نقدی انجام دهد، مشمول یک درصد تخفیف نرخ سود می‌شود. همچنین مطابق با ضوابط بانک مسکن، بخشی از تسهیلات مشارکت ساخت مسکن که به سازندگان پرداخت می‌شود در قالب فروش اقساطی به خریداران مسکن قابل‌انتقال است و درصورتی‌که، سازنده تا سررسید اولیه، خریداران را به شعب بانک معرفی و نسبت به تقسیط تا سررسید اولیه اقدام کنند، مدت تقسیط تسهیلات از 8 سال به 10 سال افزایش پیدا می‌کند.

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

۱ دیدگاه
  1. زهرا رفعت می‌نویسد

    برای پرداخت مانده قسط وام مسکن از شهر عباس اباد مازندران با شعبه یوسف اباد تلفن ۸۸۰۶۱۶۳۶ تماس میگیرم مسؤل مربوطه اظهار میدارد (بایدبیایی حضوری بگویم چقدر مانده بدهی دارید) هرچه مایلید خودتان قضاوت کنید برای ما مردم این نحوه پاسخ گویی بسیار توهین آمیز و عقب افتاده است

    11
وام بدون چک و ضامن
×
وام بدون چک و ضامن
تا 50 میلیون تومان
دیجی‌پی