رده بررسی سود 23 درصدی سالیانه صندوق آسمان امید در دومین ماه فعالیت

سود 23 درصدی سالیانه صندوق آسمان امید در دومین ماه فعالیت

بررسی
نویسنده: رده
20 فروردین 1398

پرداخت سود 23 درصدی صندوق آسمان امید

در بین سودهای پرداختی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت در سال جدید، صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت آسمان امید (آسامید) با سود 23٫2 درصدی سالیانه، یکی از بیشترین سودهای پرداختی را به خودش اختصاص داد. سود محقق شده اسفندماه این صندوق که روز سه‌شنبه 6 فروردین‌ماه 98 و مطابق با امیدنامه صندوق به‌حساب سرمایه‌گذاران واریز شد، به ازای هر واحد سرمایه‌گذاری 184 ریال بود که معادل نرخ بازدهی سالانه 23٫2 درصد بود.

برای مشاهده لیست کامل صندوق های سرمایه گذاری و مقایسه آنها روی لینک زیر کلیک کنید:

انواع صندوق سرمایه گذاری و مقایسه آنها

آغاز فعالیت صندوق آسمان امید با سوددهی مناسب

صندوق سرمایه‌گذاری آسمان امید در ابتدای فعالیت خود و در ماه اول سوددهی، سود سالانه شده 20٫2 درصدی را به مشتریانش پرداخت کرد. این صندوق در دومین ماه از فعالیت و سوددهی خود، یک روند صعودی نسبتاً چشمگیر را در پیش گرفت و رضایت حداکثری سرمایه‌گذاران را در ابتدای فعالیت خود جلب کرد؛ این صندوق توانست سود سالانه 23٫2 درصدی را به مشتریان خود پرداخت کند.

پیش‌بینی بازده صندوق آسمان امید

مدیریت صندوق آسمان امید را شرکت سبد گردان آسمان برعهده دارد و تأمین سرمایه امید نیز بازارگردانی آن را انجام می‌دهد. با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته و طبق اعلام بازارگردان، شیوه بازارگردانی صندوق در سه ماه اول فعالیت به شکلی خواهد بود که امکان کسب بازده سالانه حداقل 20 درصد به‌صورت روزشمار برای سرمایه‌گذاران میسر است و پس‌ازاین دوره با توجه به شرایط و سودآوری دارایی‌های صندوق، نرخ بازده با فعالیت بازارگردانی قابل تجدیدنظر خواهد بود.

پیش‌بینی سود، قیمت و نحوه خرید واحد صندوق آسمان امید

خریدوفروش واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق آسمان امید در فرابورس امکان‌پذیر خواهد بود. سرمایه‌گذاران می‌توانند با مراجعه به هر یک از کارگزاران دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار پس از دریافت کد معاملاتی بورسی در معاملات این صندوق وارد شوند.
گفتنی است که ارزش مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری صندوق در ابتدای هرماه و پس از پرداخت سود، 10 هزار ریال است و در طول ماه متغیر خواهد بود. سود صندوق به‌صورت ماهانه از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی پرداخت می‌شود. همان‌طور که بیان شد؛ با توجه به برنامه اعلامی بازارگردان، شیوه بازارگردانی صندوق در سه ماه اول فعالیت به شکلی خواهد بود که امکان کسب بازده سالانه 20 درصد به‌صورت روزشمار برای سرمایه‌گذاران مهیا است؛ پس از این دوره با توجه به شرایط و سودآوری دارایی‌های صندوق، نرخ بازده قابل تجدیدنظر است (سود پرداختی بهمن و اسفندماه به ترتیب 20٫2 و 23٫2 درصد سالیانه محقق شده است).
بازارگردان صندوق، به‌صورت دوره‌ای و منظم برنامه خود را برای حداقل نرخ بازخرید واحدهای سرمایه‌گذاری از طریق وب سایت رسمی صندوق اطلاع‌رسانی می‌کند و مظنه خرید همه روزهای ماه پیش‌رو را اعلام می‌کند؛ از این رو سرمایه‌گذاران می‌دانند که مظنه بازخرید واحدهای سرمایه‌گذاری در ماه آتی چقدر خواهد بود و با آگاهی بیشتر اقدام به خریدوفروش واحدهای خود خواهند کرد.

مجوز فعالیت صندوق آسمان امید

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک آسمان امید، صندوق مشترک با درآمد ثابت، با سرمایه باز و در اندازه بزرگ محسوب می‌شود که در تاریخ 26 آذرماه 97 با شماره ثبت 46115 نزد مرجع ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسیده است. این صندوق همچنین در تاریخ 5 دی‌ماه 97 به‌عنوان صندوق سرمایه‌گذاری موضوع بند 20 ماده 1 قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذرماه سال 1384، با شماره 11626 از سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا) مجوز دریافت و از تاریخ 30 بهمن‌ماه فعالیت خود را روی تابلوی فرابورس آغاز کرده است.
مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

بدون دیدگاه
 1. فرهاد می‌نویسد

  مورد اطمینان هستش ؟ضامن نقد شوندگیش کدوم بانک هستش ؟

  1. سینا می‌نویسد

   من تویه زمان پذیره نویسی این صندوق واحداشو خریدم. این صندوق از بهمن ماه 1397 فعالیتشو شروع کرده و تونسته که بازدهی های خوبی رو بسازه. ماه اول 20.2 سالیانه، ماه دوم 23.2 سالیانه و فروردین ماه هم 22.2 سالیانه سود ریختن. صندوق مطمئنیه و از سازمان بورس و اوراق بهادار همه مراحل مجوز گیری رو طی کرده، شرکت سبدگردان آسمان مدیریت دارایی هاشو بر عهده داره که از خوش نام های بازار سرمایه است و طبق گزارش سازمان بورس عملکرد خوبی داشته. یه خوبی یی که صندوق آسمان امید داره، تویه بورس واحداش خریدو فروش میشه و این کمک میکنه که سریع بتونی پولتو نقد کنی و هر موقع هم که مایل باشی بخری؛ فقط باید کد بورسی داشته باشی، سریع و آنلاین میتونی بخری. روزشماره سودش و هر ماه پرداخت می کنن.
   بازارگردانش هم “تامین سرمایه امیده” که ضامن نقدشوندگیش میشه؛ در واقع این تامین سرمایه برای بانک سپه و پشتش بانک سپه میشه. “صندوق گنجینه امید ایرانیان” که تویه لیست صندوقاست هم برای تامین سرمایه امیده.