رده خبر پشت‌نویسی و انتقال چک‌های تضمینی ممنوع شد

پشت‌نویسی و انتقال چک‌های تضمینی ممنوع شد

خبر
نویسنده: رده
10 آذر 1397
قانون جدید چک

پشت‌نویسی چک تضمینی ممنوع

در قوانین جدید چک و در ادامه اصلاح قوانین چک، این بار نوبت به چک‌های تضمینی رسید تا شرایط جدیدی را تجربه کنند. بر اساس پیشنهادی که امروز در شورای هماهنگی قوا مطرح و تصویب شد، از این پست امکان ظهر نویس (پشت‌نویسی) برای چک‌های تضمینی وجود ندارد و متقاضی چک حتماً باید نام ذینفع (گیرنده) چک را همراه با شماره ملی او در چک قید کند. همچنین چک‌هایی که در حال حاضر در اختیار مردم است قابل‌انتقال به سایرین نیست و فاقد اعتبار خواهند بود.

فرصت یک ماه چک‌های تضمینی قدیمی

چک‌های فعلی که در اختیار مردم است دیگر قابل‌انتقال نیستند و طبق مصوبه شورا، دارندگان چک‌های تضمینی یک ماه فرصت دارند تا با مراجعه به بانک‌ها نسبت به‌نقد کردن چک اقدام کنند. طبق این مصوبه، از این به بعد چک‌ها با شرایط جدید توسط بانک‌ها ارائه و صادر خواهد شد.

مبارزه با پول‌شویی

مصوبه امروز شورای هماهنگی قوا در رابطه با چک‌های تضمینی به شفافیت بیشتر و مبارزه با پول‌شویی کمک می‌کند و از این به بعد با گردش مالی درست، واقعی و شفاف در کشور از عملیات غیر شفاف در بازار جلوگیری می‌کنیم.

این توضیحات را عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی در خصوص اصلاح قوانین چک‌های تضمینی ارائه کرده است.

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

بدون دیدگاه
  1. اسلام عظیم پور می‌نویسد

    چک رمزدار تضمینی بانک قوامین از دست مشتری ماشینم گرفتم وسند رو زدم .بعدش چکم مفقود شد.سریعا به باک صادر کننده رفتم و با دستورمسدودش کردم .الان نه بانک پولمو میده نه دادگاه دستور پرداخت به بانک میده .برای ابطال اون چک گم شده لاشه چک رو میخاد .نمیدونم چطور اقدام کنم .اگر کسی راهی بلده ممنون میشم راهنمایی کنه .بخاطر نیاز مالی ماشینو فروختم الان اوضاع بدتر شده

  2. ناشناس می‌نویسد

    من از بانک رفاه چک تضمینی گرفتم گفت قابل انتقال هستش هیچ نگفتن شماره ملی طرف رو بده و…