بدون نیاز به دسته‌ چک از حساب جاری خود برداشت کنید

طبق مجوز جدید بانک مرکزی اگر بدون همراه داشتن دسته‌چک نیاز به برداشت از حساب داشتید، می‌توانید از طریق حواله‌های بانکی از حساب خود برداشت کنید.

برداشت از حساب حقیقی با ساتنا و پایا

با مجوز بانک مرکزی، امکان برداشت از حساب‌جاری اشخاص حقیقی بدون نیاز به دسته‌چک امکان‌پذیر شد. بر اساس ابلاغ بانک مرکزی، اشخاص حقیقی ازاین‌پس می‌توانند در صورت همراه نداشتن دسته‌چک، عملیات برداشت از حساب‌جاری را از طریق حواله‌های ساتنا یا پایا انجام دهند.
 

رفع ابهامات برداشت از حساب‌جاری

در بخشنامه سال گذشته حساب‌جاری مصوب شورای پول و اعتبار، هرگونه برداشت از حساب به‌غیراز چک منوط به تائید و تصویب بانک مرکزی بود که ابهاماتی را برای برخی بانک‌ها به دنبال داشت که به همین دلیل بانک مرکزی موضوع برداشت از حساب‌جاری اشخاص حقیقی بدون ارائه دسته‌چک را به کمیسیون پولی و بانکی ارجاع داد و بر اساس مصوبه این کمیسیون، مجوز برداشت از حساب‌جاری اشخاص حقیقی از طریق حواله ساتنا و پایا صادر شد. البته اشخاص حقیقی باید برای انجام این فرآیند به شعبی مراجعه کنند که در آن حساب‌جاری دارند.
 

بخش‌نامه ابلاغی بانک مرکزی

متن بخش‌نامه‌ اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی که به شبکه بانکی ابلاغ‌شده است:
احتراماً با اشاره به بند 2 نامه شماره 94.288909 مورخ 9 دی‌ماه سال 94 و پیرو ابهام به وجود آمده برای برخی از بانک‌ها مبنی بر تعمیم فرم جدید ساتنا برای برداشت از حساب‌جاری بدون صدور چک توسط صاحب حساب، بدین‌وسیله مصوبه کمیسیون محترم پولی و بانکی به شرح زیر به واحدهای ذی‌ربط ارسال می‌شود. فرم حواله الکترونیکی ساتنا و پایا به‌شرط حضور و احراز هویت کامل صاحب حساب، به‌عنوان مجوز برداشت از حساب‌های جاری صرفاً اشخاص حقیقی، بدون الزام صاحب سپرده به ارائه چک در نظر گرفته می‌شود.
 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم