رده خبر کاهش سود 13 درصدی در کمین حساب‌های بلندمدت/ قبل از یک سال به‌حساب بلندمدت دست نزنید

کاهش سود 13 درصدی در کمین حساب‌های بلندمدت/ قبل از یک سال به‌حساب بلندمدت دست نزنید

خبر

قائم‌مقام بانک مرکزی خبر داد:

نویسنده: رده
11 مهر 1396
ممنوعیت بلوکه کردن وام در بانک‌ها

ابلاغ بخشنامه جدید سود بانکی

بخشنامه بانک مرکزی به 22 هزار شعبه بانکی در سراسر کشور ابلاغ‌شده و بانک‌ها ملزم هستند تا دستورالعمل جذب سپرده را بر اساس بخشنامه بانک مرکزی اجرا کنند که طبق اعلام بانک مرکزی این کار حداقل از زمان ابلاغ تا تحلیل دستورالعمل در بانک‌ها 10 روز زمان می‌برد.
 

تکذیب تخلف بانک‌ها در پرداخت سود

طبق اعلام بانک مرکزی اقدام بانک‌ها قبل از اجرای بخشنامه جدید در خصوص کاهش نرخ سود، برای دریافت سپرده با سود 23 درصد تخلف نبوده است و افتتاح حساب‌ها کاملاً قانونی بوده است.
 

کاهش 13 درصدی سود سپرده بلندمدت

سپرده‌گذارانی که قبل از اجرای بخشنامه بانک مرکزی درباره کاهش سود سپرده در بانک‌ها سپرده‌گذاری کرده‌اند، اگر سپرده‌های بلندمدت خود را زودتر از یک سال برداشت کنند، دیگر مشمول سود 23 درصد نمی‌شوند.

 

سود 21 درصدی تخلف است

اگر سپرده‌های بلندمدت قبل از یک سال شکسته شود و توسط سپرده‌گذاران از بانک‌ها برداشت شود، دیگر مشمول نرخ سود 23 درصد نیست و مشمول نرخ 10 درصد بخشنامه بانک مرکزی می‌شود و اگر بانک‌ها برای شکسته شدن سپرده‌های بلندمدت زیر یک سال با سود 21 درصدی پرداخت کرده باشند، تخلف است.

اکبر کمیجانی قائم‌مقام بانک مرکزی در حاشیه اولین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در دولت دوازدهم که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، این توضیحات را ارائه کرد

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

بدون دیدگاه
  1. Ali می‌نویسد

    سلام چرا رده اخباری در مورد افزایش بی رویه ارز و طلا که مسبب اصلی آن سیاست های اشتباه و شتاب زده بانک مرکزی در مورد نرخ سپرده بانکی می‌باشد و باعث شد تا سپرده گذاران برای اینکه ارزش سرمایه شان در بانک ها کاهش نیابد به سمت بازار ارز و طلا هجمه ور شده اند و نتیجه آن بعد از ابلاغ دستوری بانک مرکزی به راحتی قابل مشاهده در ارز و سکه و اجاره بها مسکن می‌باشد.

تسهیلات بدون ضامن
×
تسهیلات بدون ضامن و وثیقه
تا 50 میلیون تومان
ویپاد | ترابانک پاسارگاد