جزئیات وام یک میلیون تومانی کرونا

مدت بازپرداخت و میزان قسط‌های وام جدید چگونه است؟

در راستای کمک به خانواده‌هایی که از تعطیلی‌ها و عوارض کرونا در کشور آسیب دیده‌اند، تسهیلات ویژه‌ای پرداخت می‌شود. اینجا به آخرین خبرهای مربوط به این وام‌ها و شیوه ثبت‌نام و پرداخت آن می‌پردازیم.
[خبرهای جدیدتر را ابتدا می‌بینید و خبرهای قدیمی‌تر مربوط به وام‌های کرونا را در ادامه خواهید خواند.]

وام یک میلیون تومانی کرونا با یارانه برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در نوسانات اقتصادی کرونا پرداخت می‌شود. ولی این همه ماجرا نیست و تسهیلات دیگری هم در راه است. شاید از بار سختی این ‌روزها اندکی بکاهد.

 

به‌روزرسانی ۱۸ آذر | واریز وام ادامه دارد

اگر در مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا ثبت‌نام کرده‌اید و هنوز پولی به حسایتان واریز نشده است، نگران نشوید! آنطور که مسئولان قول داده‌اند، تا پس‌فردا وام یک میلیون تومانی مرحله دوم به حساب بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر دیگر از سرپرستان خانوار واریز می‌شود. به گفته معاون وزیر کار تاکنون بیش از ۴ و نیم میلیون نفر از سرپرستان خانوار این وام را دریافت کرده‌اند که تا پایان هفته نیز به حساب بقیه متقاضیان واریز می‌شود.

 

به‌روزرسانی ۴ آذر ۹۹ | ثبت‌نام وام کرونا تا ۱۱ آذر

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به خبرگزاری‌ها خبر داده که دولت به صورت هدفمند در قالب ۲ طرح از افرادی که در دوران کرونا متضرر شده‌اند قصد حمایت دارد.

بر اساس پیش‌بینی‌ها ۱۱ میلیون خانوار یا به عبارتی ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر که شغل ثابت و درآمد تضمین‌شده‌ای ندارند، مشمول این ۲ طرح جدید حمایتی دولت هستند. مثلا کارگرانی که درآمد ثابت ندارند، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد و همین‌طور رانندگان تاکسی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نیستند. اما بازنشستگان محترم به دلیل اینکه درآمد ثابت دارند مشمول نخواهند شد.

حالا این دو طرح حمایت معیشتی در دوران کرونا چیست؟ یکی همانند ابتدای سال، دریافت وام یک میلیونی و دومی، بسته معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی. یارانه ۱۰۰ هزار تومانی نیاز به ثبت‌نام از سوی متقاضیان ندارد و وزارت رفاه مشمولان دریافت بسته معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی را شناسایی کرده است.

اما دریافت وام یک میلیون تومانی نیاز به ثبت‌نام دارد و همانند وام قبلی، باید شماره ملی سرپرست خانوار از خطی که به نام او ثبت شده، به شماره ۶۳۶۹ ارسال کرد (جزئیات و چگونگی ارسال درست شماره ملی را در ادامه مطلب بخوانید). متقاضیان وام یک میلیونی برای ارسال پیامک، از ۴ آذر تا سه‌شنبه ۱۱ آذر وقت دارند.

نکته اینکه تمام کسانی که وام یک میلیون تومانی تعلق می‌گیرد، خودبه‌خود مشمول کمک هزینه ۱۰۰ هزار تومانی هم هستند. حواستان باشد که همان ارسال پیامک به ۶۳۶۹ تنها کاری است که باید انجام دهید. فریب تبلیغات ثبت‌نام وام را نخورید.

 

 


به‌روزرسانی ۳۰ فروردین ۹۹ | تمدید ثبت‌نام وام + شیوه درست ارسال شماره ملی

بنابر اعلام وزارت رفاه، فرصت ثبت درخواست وام یک میلیون تومانی تا ۷ اردیبهشت تمدید شد. سرپرست خانوار یارانه‌بگیر می‌تواند با شماره همراهی که به نام خود اوست و ارسال شماره ملی به ۶۳۶۹، وام یک میلیون تومانی با یارانه دریافت کند.

باید بدانید شماره ملی می‌بایست به شکلی که دقیقاً روی کارت ملی نوشته شده (مثلاً با خط تیره) به رقم‌های فارسی به سرشماره وزارت رفاه ارسال شود. در صورت ارسالِ درست شماره ملی باید چنین پیامی دریافت کنید: «پیامک شما دریافت شد. نتیجه بررسی طی روزهایی آینده از طریق سرشماره V.Refah ارسال خواهد شد.» اگر شماره ملی را به درستی ارسال نکنید، هیچ پیامی از وزارت رفاه دریافت نمی‌کنید.

افرادی که هنوز سیمکارتی به نام خود ندارند تا ۱۸ اردیبهشت وقت دارند تا با خرید سیمکارت ثبت‌نام کنند ولی وام خود را انتهای اردیبهشت دریافت خواهند کرد.

 

قسط وام با یارانه چقدر است؟

قسط وام یک میلیون تومانی با یارانه با تنفس دو ماهه، از تیرماه به صورت ماهانه از همان مبلغ پرداختی یارانه وام‌گیرندگان کسر خواهد شد. این قسط با احتساب کارمزد ۴ درصدی و در مدت ۳۰ ماه، حدود ۳۵ هزار تومان در هر ماه می‌شود. گیرندگان تسهیلات، نباید/نمی‌توانند حساب بانکی یارانه خود را تا انتهای بازپرداخت اقساط ،تغییر دهند.

پیش از این قرار بود به پیشنهاد بانک مرکزی وام حمایتی از اقشار آسیب‌پذیر در مبارزه با کرونا، با نرخ سود ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه با تنفس ۴ ماهه باشد ‌که با انتقادات فراوانی روبرو شد و حالا کارمزد قرض‌الحسنه برای این وام در نظر گرفته شده و بقیه آن را نظام بانکی پرداخت می‌کند. این وام به خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی با توجه به تعداد اعضای خانوار، تا دو میلیون تومان قابل افزایش است.

درباره انواع وام بانکی بخوانید

 

مراقب کلاهبرداران وام یک میلیون تومانی با یارانه باشید

حالا که خبر رسیده قرار است مراحل تایید این وام به سرپرستان خانوار، غیرحضوری و از طریق پیامک انجام شود، مراقب کلاهبردارانی که با سوءاستفاده از ناآگاهی مردم و با پیامک دنبال کسب اطلاعات یا سرقت هستند باشید. این پیامک از طریق سرشماره (یعنی بدون شماره قابل رویت در موبایل‎ها) و با نام وزارت رفاه ارسال می‌شود و هیچگونه اطلاعات از مخاطب نمی‎گیرد یا درخواست پرداخت مالی در آن وجود ندارد.

 

به‌روزرسانی 27 فروردین ۹۹ | اطلاعیه وزارت رفاه درباره شرایط بهره‎مندی از وام یک میلیون تومانی ویژه یارانه بگیران

بخش‌های مهم اطلاعیه وزارت رفاه که در آخرین ساعات ۲۶ فروردین منتشر شد، به این شرح است:

 • تمام سرپرستان خانواری که یارانه نقدی ماهانه دریافت می‌کنند و می‌خواهند از این تسهیلات برخوردار شوند، باید کد ملی سرپرست خانوار را حداکثر تا یکشنبه 31 فروردین با شماره تلفن همراهی که به نام سرپرست خانوار است، به شماره 6369 پیامک کنند.
 • خانوارهای یارانه‌بگیر، برای استفاده از تسهیلات بانکی، تقاضای خود را صرفاً با پاسخ به پیامک‌هایی که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با سرشماره v.refah ارسال می‌کند ثبت کنند.
 • تاکید می‌شود برای اعلام تقاضا، هیچگونه مراجعه به بانک‌ها و سازمان‌های دولتی نیاز نیست.
 • وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از ساعت ۲۲ چهارشنبه ۲۷ فروردین ماه به همه سرپرستان خانوار دریافت‌کننده یارانه، پیامک ارسال خواهد کرد.
 • ارسال پیامک کد ملی سرپرست خانوار، به منزله قبول و تعهد پرداخت این وام از سوی متقاضی است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

82 دیدگاه
 1. حسین کاشکی می‌نویسد

  سلام معلولین ناشنوای هستم
  وام یک میلیون من ندادم چیکارکنم
  پیام کد ملی فرستادم جواب ندادی
  شماره پیام 6369
  شماره پیام 986369+ دریافت نگردی
  شماره همراه پیام بدین خواهش میکنم پول ندارم بچه دو قلو دخترم من

 2. حسین کاشکی می‌نویسد

  سلام معلولین ناشنوای هستم
  وام یک میلیون من ندادم چیکارکنم
  پیام کد ملی فرستادم جواب ندادی
  شماره پیام 6369

 3. رصاتاج ابادی می‌نویسد

  سلام من هیچ در امدی ندارم هیچ کجا بیمه هم نیستم ماشین فقط به نام من ثبت نام شده تقاصای وام کرونا وکمک معیشتی رودارم

 4. محمدعادل کریمی می‌نویسد

  سلام لطفا پیگیری کنیدقسط وام از من کم میشه ولی بانک میگه واریز نشده وام یارانه بانک عامل هم بانک ملت

 5. محمدعادل کریمی می‌نویسد

  سلام قسط یارانه یک میلیونی از یارانه من کسر میشه ولی بانک میگه بدهی داری این پول کجا رفته خدا میداند منم بدهکار بانک

 6. وحید می‌نویسد

  سلام من وام یک میلیونی اردیبهشت ماه رونگرفتم هنوزمیتونم بگیرم خط به نام خودم ندارم.ممنون

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   مناسفانه زمان آن تمام شده است. به اداره کار محل زندگی خود مراجعه کنید.

 7. زارع می‌نویسد

  سلام اگه ممکنه جواب ما زنایه سرپرست خانواده هم بدید نه بیمه دارم نه حقوق ثابت وام 1میلیونی قبلی هم گرفتم معیشتی هم بهم میدن اما والا ما اصلا نفهمیدیم می اعلام شد کی قطع شد اخه این چه کاریه این همه ملت کمترین مهلتش باید 1ماه میبود اخه ما اینقدر دنباله بدبختیمونیم خیر از تلویزیونو گوشی نداریم الان چیمار باید بکنم دقیقاااا..

  1
  2
 8. جمال یارحمدی می‌نویسد

  سلام من دوره قبلی وام دریافت کردم اما این دوره که نیاز بیشتری داریم تا کنون دریافت نکردم. از چه روشی بفهمیم که ایا مشمول هستیم یانه.پیامک کد ملی رو هم ارسال کردم

  1. رده می‌نویسد

   متاسفانه روشی برای مشاهده وضعیت اعلام نشده. با اداره کار و رفاه محل سکونت‌تون تماس بگیرید

 9. ایمان عزیزخانی می‌نویسد

  سلام خواهش جواب ما رابده اقا دونفر هستم منو و پدرم هستم بلاخره به ما میدن ۶۳۶۹ ارسال کردم حواب نداده شغلم ازاد سن من ۳۷ ثابت درامد ندارم بلاخره چکار کنیم خواهش حواب بده راهنمایی کنیذ

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   لازم نیست اطلاعات شخصی‌تون رو بنویسید.
   در وام کرونا، همه اطلاعات و بررسی‌ها بر عهده وزارت رفاه بوده و بر اساس درخواست‌های رسیده از گیرندگان یارانه نقدی ماهانه مشخص شده. یعنی درخواست‌ها رو بررسی کردند و تشخیص دادند که این وام به چه کسی تعلق میگیره. سیستم بانکی فقط پرداخت‌کننده این وام بوده و نقشی در انتخاب و گزینش وام‌گیرندگان نداشته.
   پیشنهاد می‌کنیم به اداره کار و رفاه محل زندگی‌تون مراجعه کنید.

 10. ناصر کمالخواه می‌نویسد

  سلام من از وجدان شرایط این وام هستم ولی مطلع نشدم لطفآ تمدید کنیین

 11. فاطمه رنجبر می‌نویسد

  سلام من به 6369ارسال کردم پیام تآیید دریافت نکردم به+986369هم ارسال کردم بازم تایید نیامد

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   شاید از نظر سیستم مشمول این طرح نشدید.

 12. علی رضا طالب زاده گان می‌نویسد

  شماره.ملی.خود.را.ارسال.کردم.ولی.پیام.تایید.دریافت.نکردم.از.۶۳۶۹

  1. رده می‌نویسد

   چنانچه پیامک ارسال نشد، حتما شماره ملی را به شماره 986369+ بفرستید.

 13. علی رضا طالب زاده گان می‌نویسد

  پیام.تایید.دریافت.نکردم

 14. کامی می‌نویسد

  الحق آدم مات و مبهوت میشه چه استادهایی مدیریت می کنند ارزش پول رو ۲۰ برابر پایین میارن ، پول بدون پشتوانه هی چاپ می کنند فکر می کنن کسی حالی نمیشه …..
  این هم نحوه کمک کرونایی با پول خود ملت

  1
  1
 15. اعظم اسلامی اراللوی بزرگ می‌نویسد

  اعظم اسلامی 47ساله متعلقه تنها تو یه خونه مستاجر هستم و در حال حاظر بیکار وبه شدت مریض از ناحیه گردن و دست راست و همینطور ناحیه گوارش .قبل از طلاقم ارایشگری میکردم بعده طلاقم چون جا نداشتم تو منازل میرفتم برای کار کردن الانم که کرونا اجازه کار کردن به امثال منو نمیده .تورو جانه عزیزانتون اگر از دستتون کاری برمیاد برام انجام بدید .🙏

  9
  5
 16. اعظم اسلامی اراللوی بزرگ می‌نویسد

  با سلام و خسته نباشید .واقعا کارتون عالیه مخصوصا برای کسانی امثال من که خودشون سرپرست خودشون هستن و از جایی حمایت نمیشن.با سپاس و خسته نباشید خدا قوت

 17. عسگر می‌نویسد

  سلام من چندین سال قهوه خونه کارمیکردم کرونا قهوه خونه روازم گرفت خرج خونه مریضی مادروبرادرم هرماه داروودکترش یک میلیون فقط داروهاش خرج خانه.من اگرکارندهند خودمومیکشم جلوی استانداریافرماندار و مینویسم توسینه ام خودکشی بهتراست گریه های خانواده ام.من کارمیخام میخام فوق دیپلم برقم شبانه خوندم مینویسم صدای فقیراروچراکسی نمیشنود

 18. ناشناس می‌نویسد

  من میخوام درخواست وام بدم ولی از اون طرف میگم شاید اون 4 ماه که قراره نفری صد هزار کمک معیشتی پرداخت کنند قطع بشه آیا همچنین چیزی هست؟

  3
  1
 19. Alireza yadkuri می‌نویسد

  ۴ سال پیش ب محض ازدواج کردنم یارانم ک سرپرستم پدرم بود قطع شد..و من تا هفته پیش اقدام نکردم..رفتم ۷ روز پیش فرمانداری و پیگیری کردم اونها هم نمیدونستن..فقط گفتن زنت از خانوادش جدا کنه یارانشو و سرپرست من بشه.تا حالا کارت ملی نگرفته بودم و ۴ روز پیش ثبت نام کارت ملی کردم و زنم جدا کرد و سرپرست من شد
  الان میخوام بدونم وام شاملم میشه یا نه؟؟؟

  10
  7
 20. مجیدسال افزون می‌نویسد

  سلام من چندین بار است که کد ملی خودمو برای ۶۳۶۹ پیام میکنم اما جوابی دریافت نمیکنم لطفا کمکم کنید ممنون

  19
  8
 21. hafez Masuodi می‌نویسد

  سلام.این آخر کجا وامه یک میلیون از پول خودت برات باصطلاح وام میدن. دوباره با درصد اونو پس میگیرن. نهایت دوباره برمیگرده به جیب دولت. یه درصدی هم استفاده شون شده . سود دوسره هم اصل پول که مال ملته هم سود.حالا ماندیم این پول رو که فردی مثل من 6ماهه سال بیکار بودم با سه سر عائله بدون هیچ درآمدی. خرج کدام بدبختیم کنم.
  ممنونم

  11
  5
 22. Ana می‌نویسد

  سلام من هرکاری میکنم کدملیمو بفرستم نمیشه اصلا راهنمایی کنید لطفا.خطا میزنه

  8
  5
  1. رده می‌نویسد

   به انگلیسی بفرستید و دقیقا به همون شکلی که روی کارت ملی‌تون ثبت شده.
   سامانه وزارت رفاه پیغام خطا ارسال نمی‌کند. شاید پیغام خطا برای موبایل خودتان باشد که هشدار می‌دهد ممکن است این پیام هزینه داشته باشد. موافقت کنید تا پیام ارسال شود.

   1
   1
 23. مرصیه صفری می‌نویسد

  سلام خسته نباشید من خانمی هستم که با بچم زندگیم میکنم و یارانه من و بچم از شوهرم به دلیل بد سرپرست بودن جدا شده میخوام بدونم این وام به من و پسرم تعلق میگیره یا به حساب شوهرم واریز میشه ممنون میشم جواب بدید

  13
  9
  1. رده می‌نویسد

   اگر در سیستم وزارت رفاه نام سرپرست خانوار تغییر کرده باشه (و در واقع در ثبت احوال به ثبت رسیده باشه)، مشکلی نیست. پیامک ارسالی از سوی وزارت رفاه نشون میده که شما به عنوان سرپرست خانوار هستید یا خیر.

   1
   3
 24. رقیه حیاتی می‌نویسد

  پروژه بسیار خوب وسبکی رو برامون ساختید کار بازپرداخت ایندمون رو هم اسون کردین خودتون پول یارانه مون رو برای وام از حساب مون کسر می کنید و پرداخت میشه ونیازی به فعالیت باز پرداخت و رفت وامد به بانک و کارای بانکی و اداری نداره بسیار راحت و سبکه با تشکر از شما و همکارانتون

  3
  11
 25. Rahim Sheikhi می‌نویسد

  خیلی از دولت محترم سپاسگزارم

  8
  14
 26. Mortezaz می‌نویسد

  سلام من یک نفر هستم ایا به من تعلق میگیرد

  10
  3
  1. رده می‌نویسد

   اگر نامتان در فهرست وزارت رفاه به عنوان سرپرست خانوار باشد، بله

   6
   3
 27. عبدالرحمن ملازهی مقدم می‌نویسد

  سلام من میخام ی وام ۵میلیونی یارانه بگیرم بایدچکارکنم

  10
  3
  1. رده می‌نویسد

   وام ۵ میلیون تومانی دیگه ارائه نمیشه. فقط وام یک تا دو میلیون تومانی برای حمایت از آسیب‌های اقتصادی ناشی از کرونا اختصاص داده میشه.

   3
   3
 28. کیوان می‌نویسد

  سلام.برای دریافت وام ۵ م تومانی چکار باید بکنم؟چطور باید ثبت نام کنم؟آیا شامل حال من میشه؟خانواده ۴ نفره

  29
  6
 29. مهردادفرسوده می‌نویسد

  سلام خسته نباشی من سرپرست خانواده هستم که میخام ازاین وام 5 میلیونی استفاده کنم لطفا نتجه رابه من بگین ممنون میشم

  15
  6
 30. جواد می‌نویسد

  وام با یارانه

  8
  1
 31. saqqez saqqeze می‌نویسد

  سلام وامی که با کارته یارانه میدید کو

  6
  4
 32. Sh می‌نویسد

  اثلن هیچ کس نماید سوال مردم رو بخونه چه برسه که وام بدن. وام میدن با بهره کم اونم به از ما بهترون بعدم بهشون میگن هر وقت داشتین بیان پس بدین اگر هم نداشتی فرار کن برو کانادا پیش خاوری اونجا قست بده، راستی یادم نرفت زامن نمی خاد. برو حالشو ببر

  5
  10
 33. سارا توسلی می‌نویسد

  سلام من با یارانه خودم و پسرم میخوام وام بگیرم لطفا راهنماییم کنید ک کجا باید مراجعه کنم و چ مدارکی لازمه؟

  7
  14
 34. حسن می‌نویسد

  واقعا برای خودم متاسفم که تو کشوری به دنیا اومدم که بیشترین ذخایر رو از نفت و طلا و مس و هزارکوفت و زهر مار داره ولی مردم بیچاره ما و البته خودم باید هر روز به بانکها سر بزنیم که ایا وام میدن یا نه.اونوقت یارو میلیاردی از بیست تا بانک وام میگیره بعد تازه متوجه میشن.اونوقت واسه یه میلیون وام اینقدر تو سرت میزنن که پشیمون میشی.کاش دیگه نمیگفتن بانکداری اسلامی!!! البته امنیت داریم

  33
  7
 35. فرهادحمیدی می‌نویسد

  سلام‌
  اگر۲۳‌میلیون‌‌سپرده‌قرض‌الحسنه‌بگذاریم‌وبخواهیم‌۱۰
  میلیون‌وام‌قرض‌الحسنه‌بگیرم‌‌و۳۶‌ماهه‌پس‌دهم‌چه
  مدت‌باید‌بماند؟
  باتشکر

  9
  8
 36. محسن می‌نویسد

  عالییییییست

  3
  6
 37. مرجان نورزاده می‌نویسد

  سلام خسته نباشید ببخشید چرا پاسخ ندارن هیچ کدام از متقاضیان گیج شدم

  5
  6
 38. ایرانی می‌نویسد

  اگه مردم یکم به خودشون بیان و از خواب غفلت بیدار بشن خیلی حرفای دروغ واقعیت پیدا میکنه سرمون رو مثل کبک کردیم تو برف که چی بشه چرا باید حقمونو بخورن و یه ابم روش

  11
  2
 39. سرپرست خانوار فریبا می‌نویسد

  تنها بانک کشاورزی وام یارانه میدهد.هیچ بانکی قبول نکرده این وام بده من از بانک ملت یارانه میگرم و میگه به ما هیچ بخشنامه ای نیومده با بهره ۱۸ درصد هم نمیخوان وام بدهن ۵ میلیون میگریم ۷ میلیون پس میدیم ولی کو…… من راضی هستم ولی بازم کو این وام

 40. taher sadeghi می‌نویسد

  با سلام و خسته نباشید
  باید برای این وام ۵میلیونی به کدوم بانک مراجعه کنم ممنون اگه راهنمایی بفرمایید

  9
  6
 41. محمداسمعیل می‌نویسد

  میخواستم ببینم چجوری میتونن اقدام کنم برای این وام.ممنون میشم رلهنمایی کنید

 42. قیصرخان می‌نویسد

  همش سر کاری هست، میخان مردم رو ساکت کنن تا تو خیابون نریزن و اعتراض نکنن وگرنه من از خرداد تا امروز که ۱۴ مرداد هست تمام بانک ها رو چند بار سرزدم ولی همش میگن چیزی تصویب نشده به ما چیزی اعلام نشده یا خود مسولین بانک فقط استفاده میکنن یا وام ها رو نگه میدارن واسه روز مبادا و به میلیاردر ها وام کلان میدن اینم از نظام مقدس ایران اسلامی، پولدارها پولدارتر فقرا فقیرتر

  3
  5
 43. امیر می‌نویسد

  سلام من که رفتم پرسیدم گفتن فعلاشایعه هست واقعیت نداره

  3
  2
 44. Sh می‌نویسد

  یادم افتاد به جریان کارت بنزین که به بهانه های مختلف مردمو گول زدنو بنزینو گرون کردن اخرشم اون کارتا بی اعتبار شد و قیمت بزنین ازاد بالا رفت. الانم یه چند سالی با کارت یارانه مردمو سرگرم کردن درمقابلش مردم به گدایی افتادن و خرج زندگی و تحصیل بالا رفت. یه عده ای هم چنان دم از امنیت میزنن انگار امنیت نداشتن فقط تو تجاوزه که اونم تو کشور ما همچین کم هم نیست.نبود امنیت در ایران به وضوح قابل مشاهده هست.امنیت شغلی.جانی.مالی.اقتصادی.کشاورزی .تحصیلی و… دقیقا کجای ایران هست من نمیدونم.واقعا شرم اور تر از کارای اینا اون عده نادان ها هستن که میخوان سرپوش بزارن رو کارای اینا.

  6
  2
 45. علی می‌نویسد

  مگه نمیدونین؟
  باید #ژن_خوب داشته باشین اگر ندارین به قول بعضیا “گاو” حساب میشین!!! و خود اون بعضیای “ژن_خوب دار هم شیرسلطان حساب میشن البته از گاو جلوتر “کفتار” هم میتونین به قول آقا مصطفی ، حساب بشین ایران رو معدن طلا خوابیده ، اون وقت ما جوون ها باید برای چندرغاز خار و خفیف بشیم ، مرد باشین و کمک کنین نه اینکه تو روز روشن دست کنین تو جیب من و امثال من

  2
  2
 46. فریبا می‌نویسد

  از یارانه کارت چه خریدی میشه کرد و نوع خدماتش چیه لطفا توضیح دهید

 47. Sadra می‌نویسد

  خدا بگم اینا رو چیکار کنه.یکی از یکی دزد تر

  4
  3
 48. عزیزالله دشتیان می‌نویسد

  باسلام ،ایاهربانکی که یارانه دران واریز میشود وام می دهند یابانک های بخصوصی ؟تشکر

 49. مهناز محمدی چهره برق می‌نویسد

  من پنج میلیون لازم دارم برای گرفتارم

  2
  3
 50. رحیمی می‌نویسد

  در کشوری که مردمش فقط از بدبختی نالیدن بلدن نباید انتظار اقتصاد دانستن داشت…
  نسبت بهره تسهیلات بانکی با نرخ تورم رو میشه با یه تحقیق جزئی فهمید…
  همین ملت رو اگ فردا بگن وام ۵ میلیونی کنسل شد همدیگرو میخورن و نالایق بار مسئولان اجتماع می‌کنن…
  این ۵ میلیون برای کمک به بنگاه های اقتصادی و رشد تولید استفاده میشه ، که همزمان کاهش نرخ تورم رو به دنبال میاره
  اگر به صورت پول نقد بود امکان انباشته شدن پول در بانک ها و افزایش تورم بود پس به همین علت به صورت کارت اعتباری تصویب شد…
  مسلما سیستم نظام بانک داری با ابهامات زیادی روبروست که همشون هم نتیجه انتخاب های سلیقه ایی و واگذاری تصمیم گیری به افراد ناصالح هستش و این مهم با کامنت گذاشتن های الکی حل نمیشه …خیلی راحت میتونید موضوع رو در سطح وزارتی مطرح کنید این کشور مال همه مردمه…البته به شرط پیوستگی و یکدلی و برادری…
  در پناه حق
  رحیمی

 51. حسین می‌نویسد

  باتوجه به اینکه دولتمردان ما از نا کار آمدی و زیان بار بودن پرداخت یارانه به مردم همیشه سخن میگویند و در صدد قطع کردن آن هستندو مشخص نیست که تا کی یارانه پرداخت شود بعید است بانکها ریسک کنند و بر مبنای آن وام به مردم دهند.بانک مرکزی فقط با این حرف مردم را به جان بانکها می اندازد

 52. علی می‌نویسد

  پدرم وامی رو گرفت از بانک رفاه (کارگران)!!!این وام 8تومان با سود18درصد بود ولی وقتی محاسبه کردم 38/5!!! درصد باید سود پرداخت میشد حالا یکی از دوستان ازهمون بانک 10 تومن وام گرفت باز با سود 18درصد،درعین ناباوری محاسبه کردیم که میشد 42/5 !!! درصد حالا شما ببینید ما کجا هستیم.

  1
  1
  1. حامد می‌نویسد

   علتش اینه که سودش رو سالیانه حساب میکنن
   آدم تا مجبور نشده نباید وام بگیره یا وام های کم بهر استفاده کنه مثل وام ازدواج با 4 درصد
   یا وام یکم مسکن با سود 9.5 درصد

 53. ... می‌نویسد

  ما رفتیم ۲۰تومن وام بگیریم واسه رهن خونمون کاراش که تموم شده بهمون کارت خرید دادن که از فروشگاههای مجازشون خرید کنیم، بعدشم میگیم بابا ما پول میخاستیم میگن همینه هقبلش بهتون گفتیم در حالیکه یک کلمه هم حرف نزدن
  ۲۰۰تومن اول گرفتن میگن ۳۰۰تومن دیگه هم بدین که انصراف بدین یا برین یک فروشگااه کارت بکشین که ۱میلیونشو بانک میگیره بعد از ۲۴ساعت که پول تو حساب طرف بود بهتون ۱۹تومن میدن
  اصلا از کجا معلوم که بعد ۱۹تومن رو بدن؟
  حالا کار به سوداشونم ندارم که ۲۰میلیون میدن بعدش ۲۷میلیون پس میگیرن
  مثلا کشورمون اسلامیه
  اصلا منطقیه کسی که سپرده داره ۱۵درصد سود میگیره از بانک ما که وام میگیریم ۱۷درصد سود بدیم بانک البته اگه واقعا ۱۷درصد باشه…

 54. سحر می‌نویسد

  واقعا که براتون متاسفم که با نشر چنین اطلاعات کذبی بامردم بازی میکنین من باخوندن ابتدای متن امیدوارشدم چون واقعانیاز شدیدی به مول این وام دارم اما باخوندن انتهای متن و نطر بقیه دوستان متوجه شدم واقعا وضع مملکت خرابه چطور میتونین اینطور بی مسئولیت باشین دربرابر مردمی که روز ب روز فقیر ترازقبل میشن ایران فقط برای مرفهان بی دردی ک میلیاردی از بانک وام میگیرن و در ارامشن خوب شده.ن برای ادمایی امثال ما که برا پنج ملیون وام باید زندگیمون بهم بریزه.واقعا متاسفم برای خودم ک تواین کشور متولدشدم

 55. فهیم می‌نویسد

  تمامی طرح های بانک مرکزی در درجه اول به نفع خود است ، بیشتر برنامه ها و طرح بر اساس بازگشت و سودآوری و سرمایه سازی است ، 5 میلیون تومان در حال حاضر عددی نیست , اما بازگشت سرمایه میلیاردی و خالی کردن حساب یارانه ، عدد چند ده میلیاردی خواهد بود و اگر در کل کشور عملیاتی شود ، درآمد خیلی خوبی را نصیب بانک خواهد کرد ، توجه امروز بانک ها در دنیا به سرمایه های خرد است ، اما متاسفانه در ایران دریافت یود ربوی و نابودی خانواده ایرانی است ، این طرح با سود یا کارمزد حداقل 2 درصد ایده خوبی است ، اما غیر از این فقط نزول خوری کلان و ربا در قالب بانکی است ، باید گفت لعنت بر ارحامی که چنین شیطانهایی از دامان خود بوجود آورد ، که روند جاری در بانکداری را با افسام و عنواین بعنوان‌طرح به مردم تحمیل می کنند

 56. ابولفضل مودب می‌نویسد

  سلام والا در رابطه این وام من به هر جا مراجعه کردم گفتن اصن همچین چیزی وجود ندارد

 57. میلاد شیرزاد می‌نویسد

  سلام چرا به بانک ها ابلاغیه نفرستادید مامیریم میگن اینا همش دروغ هست ادم فکر میکنه مرذم زو خرفرض میکنن خواهشا توزوخدا بااحساسات مردم بازی نکنید تشکر

  4
  1
 58. بدبختی تا کی می‌نویسد

  واقعا که ملتو … فرض کردن اینا ی کارت بهت میدن واسه خرید اونم جاهایی که خودشون میخوان من خودم مغازه دارم این کارت فقط واسه خرید جنس بنجل ایرانیه وقتی رفتی فروشگاه فروشنده هم اگه بخواد پولشو بهت بده ده درصدشو کم میکنه یعنی پونصد هزار تمن تازه اگه قبول کنه یعنی نزدیک به بیستو هشت درصد باهاتون در میاد اونم واسه چهار میلیونو پونصد هزار تمن ببین ملت به چه روزی افتادن

 59. همايون می‌نویسد

  يكي منو توجيه كنه لطفا بالا گفته سقف اين وام 5 ميليون تومان ست .. ولي در پارگراف آخر گفته براي كارت هاي طلايي تا سقف 50 ميليون تومان بالاخره 5 ميليون يا 50 ميليون ؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا جواب بديد يا مسئولين سايت يا دوستاني كه فهميدن چطور شد و كي به كجا شد

  1. ناشناس می‌نویسد

   وام (کارت اعتباری) با ضمانت یارانه سرپرست خانوار جداکثر ۵ میلیون تومان است. آن ۵۰ میلیون سقف اعطایی کارت اعتباری است.

 60. حسین می‌نویسد

  به نظر من دوربین مخفیه بیخیال یا اینکه میخوان بدونن چقدر از مردم میدونن سود فعلی چند درصده یا اینکه مردم را گذاشتن سر کار

 61. ناصر می‌نویسد

  با سلام
  ظاهراً که خوبه اگر که بانک ها تبصره ای اضافه نکنند.
  از کِی می تونیم بریم بگیریم؟
  بانک ملَّت هم میده؟

  1. Amir می‌نویسد

   انگار هیچ بانکی پاسخگو نیس هر بانکی رفتیم هیچ جوابی نداشتن و گفتن طرحش ابلاغ نشده

  2. نیما می‌نویسد

   من که زنگ زدم بانک گفت چرت و پرته نمیدیم :d

 62. محمدعلی می‌نویسد

  به نظر میرسه که عده ای مردم رو کاملا نا آگاه فرض کردن!! شاید هم دارن مردم رو مسخره میکنن!! شاید هم از اضطرار و بیچارگی مردم دارن سوء استفاده میکنن!! 18 درصد بابت یک کارت اعتباری پنج میلیون تومنی!!!! واقعا خنده داره…توجه کنید که نرخ تورم 8 درصده، ما در یک کشور اسلامی و با قوانین اسلامی زندگی میکنیم نه کشوری که در آن ربا حرام نیست، این کارت فقط یک کارت اعتباری است که پول نقد نیست بلکه فقط میتوان با آن خرید کرد یعنی قابلیت انتقال یا برداشت نقدی ندارد، یارانه نقدی شما با یک کارت اعتباری ساده که نامش بر روی آن است یعنی فقط اعتبار است و نه پول، به راحتی قطع میشود!!!!!!!
  خدایا فقط تو به داد مردم برس!

  1. پریسا می‌نویسد

   سلام…آقای محمدعلی شما چققدزیبا وپرمحتوا صحبت کردین…واقعا بهتون احسنت میگم..بله سود18 درصدواقعا تعجب اوره درقبال کارتی ک 5میلیونه…حرفاتون آدمو قانع میکنه..من ازحرفای شما خوشم اومد.

  2. سارا می‌نویسد

   احسنت…درود بر شما…تحلیلتون منطقی به نظر میاد…این ربا به معنای واقعی کلمه ست…

 63. zahed می‌نویسد

  من سرپرست خانواده هستم فقط به یارانه تعلق میگیرد به خانم ودخترم یارانه تعلق نمیگیره آیا این وام به من میرسه .. .من شرایط وام گرفتن دارم

  2
  1
 64. اهورا می‌نویسد

  با سلام يارانه من با بانك ملت هست اگر به بانك براي گرفتن اين وام مراجعه كرديم و مسئولين بانك در پاسخ گفتند كه اين هنوز به ما ابلاغ نشده … يا اينچنين وام هايي ما نداريم به كدام مرجع يا منبع ذي صلاح بايد مراجعه كنيم ؟؟

 65. سناتور می‌نویسد

  چرا 18درصد؟
  در کشورهای دیگه برای خرید ماشین خانه از همین کارتهای اعتباری بدون سود در صورت پرداختن نکردن بدهی ماهانه در وقت معین درصدی رو بهش اضافه میکنند 18درصد میدونین چقد میشه چند برابر یارانه مونم بگیرین خلاص

  1. وحید می‌نویسد

   سلام در راستای خالی کردن جیب مردم بهر طریقی وارد شدن و به هدف خودشون رسیدن و آنقدر به نام تحت عقود اسلامی با وامهای مثلا 18درصد که در واقع بالای 25درصد مردم را تحت فشار گذاشتن که همه به بیچارگی افتادیم تا الان . اینم نوعی دیگر از کلاهبرداری بانک مرکزیه .بنظر من دشمن این ملت نه داعش است و نه امریکا .دشمن ما مردم همین بانکیهاست .کاری کردن که برای 5میلیون وام 25درصدی به هر کس و ناکسی رو بزنیم بله دشمن همین نزدیکیهاست

  2. وحید می‌نویسد

   سلام دوستان دیگه پست نذارید یکی نیست جوابگو باشه لااقل اینهمه پست گذاشتن جواب یکی از این پستها را بذارید خجالت نمی کشید این چه وضعیه برای ملت درست کردید عیبی نداره ولی بدونید شما بانکیها اولین مکانی خواهید بود که مردم بر سرتون خراب خواهند شد به امید همان روز

   5
   2