جزئیات وام یک میلیون تومانی کرونا

مدت بازپرداخت و میزان قسط‌های وام جدید چگونه است؟

در راستای کمک به خانواده‌هایی که از تعطیلی‌ها و عوارض کرونا در کشور آسیب دیده‌اند، تسهیلات ویژه‌ای پرداخت می‌شود. اینجا به آخرین خبرهای مربوط به این وام‌ها و شیوه ثبت‌نام و پرداخت آن می‌پردازیم.
[خبرهای جدیدتر را ابتدا می‌بینید و خبرهای قدیمی‌تر مربوط به وام‌های کرونا را در ادامه خواهید خواند.]

وام یک میلیون تومانی کرونا با یارانه برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در نوسانات اقتصادی کرونا پرداخت می‌شود. ولی این همه ماجرا نیست و تسهیلات دیگری هم در راه است. شاید از بار سختی این ‌روزها اندکی بکاهد.

 

به‌روزرسانی ۴ آذر ۹۹ | ثبت‌نام وام کرونا تا ۱۱ آذر

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به خبرگزاری‌ها خبر داده که دولت به صورت هدفمند در قالب ۲ طرح از افرادی که در دوران کرونا متضرر شده‌اند قصد حمایت دارد.

بر اساس پیش‌بینی‌ها ۱۱ میلیون خانوار یا به عبارتی ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر که شغل ثابت و درآمد تضمین‌شده‌ای ندارند، مشمول این ۲ طرح جدید حمایتی دولت هستند. مثلا کارگرانی که درآمد ثابت ندارند، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد و همین‌طور رانندگان تاکسی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی نیستند. اما بازنشستگان محترم به دلیل اینکه درآمد ثابت دارند مشمول نخواهند شد.

حالا این دو طرح حمایت معیشتی در دوران کرونا چیست؟ یکی همانند ابتدای سال، دریافت وام یک میلیونی و دومی، بسته معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی. یارانه ۱۰۰ هزار تومانی نیاز به ثبت‌نام از سوی متقاضیان ندارد و وزارت رفاه مشمولان دریافت بسته معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی را شناسایی کرده است.

اما دریافت وام یک میلیون تومانی نیاز به ثبت‌نام دارد و همانند وام قبلی، باید شماره ملی سرپرست خانوار از خطی که به نام او ثبت شده، به شماره ۶۳۶۹ ارسال کرد (جزئیات و چگونگی ارسال درست شماره ملی را در ادامه مطلب بخوانید). متقاضیان وام یک میلیونی برای ارسال پیامک، از ۴ آذر تا سه‌شنبه ۱۱ آذر وقت دارند.

نکته اینکه تمام کسانی که وام یک میلیون تومانی تعلق می‌گیرد، خودبه‌خود مشمول کمک هزینه ۱۰۰ هزار تومانی هم هستند. حواستان باشد که همان ارسال پیامک به ۶۳۶۹ تنها کاری است که باید انجام دهید. فریب تبلیغات ثبت‌نام وام را نخورید.

 

 


به‌روزرسانی ۳۰ فروردین ۹۹ | تمدید ثبت‌نام وام + شیوه درست ارسال شماره ملی

بنابر اعلام وزارت رفاه، فرصت ثبت درخواست وام یک میلیون تومانی تا ۷ اردیبهشت تمدید شد. سرپرست خانوار یارانه‌بگیر می‌تواند با شماره همراهی که به نام خود اوست و ارسال شماره ملی به ۶۳۶۹، وام یک میلیون تومانی با یارانه دریافت کند.

باید بدانید شماره ملی می‌بایست به شکلی که دقیقاً روی کارت ملی نوشته شده (مثلاً با خط تیره) به رقم‌های فارسی به سرشماره وزارت رفاه ارسال شود. در صورت ارسالِ درست شماره ملی باید چنین پیامی دریافت کنید: «پیامک شما دریافت شد. نتیجه بررسی طی روزهایی آینده از طریق سرشماره V.Refah ارسال خواهد شد.» اگر شماره ملی را به درستی ارسال نکنید، هیچ پیامی از وزارت رفاه دریافت نمی‌کنید.

افرادی که هنوز سیمکارتی به نام خود ندارند تا ۱۸ اردیبهشت وقت دارند تا با خرید سیمکارت ثبت‌نام کنند ولی وام خود را انتهای اردیبهشت دریافت خواهند کرد.

 

قسط وام با یارانه چقدر است؟

قسط وام یک میلیون تومانی با یارانه با تنفس دو ماهه، از تیرماه به صورت ماهانه از همان مبلغ پرداختی یارانه وام‌گیرندگان کسر خواهد شد. این قسط با احتساب کارمزد ۴ درصدی و در مدت ۳۰ ماه، حدود ۳۵ هزار تومان در هر ماه می‌شود. گیرندگان تسهیلات، نباید/نمی‌توانند حساب بانکی یارانه خود را تا انتهای بازپرداخت اقساط ،تغییر دهند.

پیش از این قرار بود به پیشنهاد بانک مرکزی وام حمایتی از اقشار آسیب‌پذیر در مبارزه با کرونا، با نرخ سود ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه با تنفس ۴ ماهه باشد ‌که با انتقادات فراوانی روبرو شد و حالا کارمزد قرض‌الحسنه برای این وام در نظر گرفته شده و بقیه آن را نظام بانکی پرداخت می‌کند. این وام به خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی با توجه به تعداد اعضای خانوار، تا دو میلیون تومان قابل افزایش است.

درباره انواع وام بانکی بخوانید

 

مراقب کلاهبرداران وام یک میلیون تومانی با یارانه باشید

حالا که خبر رسیده قرار است مراحل تایید این وام به سرپرستان خانوار، غیرحضوری و از طریق پیامک انجام شود، مراقب کلاهبردارانی که با سوءاستفاده از ناآگاهی مردم و با پیامک دنبال کسب اطلاعات یا سرقت هستند باشید. این پیامک از طریق سرشماره (یعنی بدون شماره قابل رویت در موبایل‎ها) و با نام وزارت رفاه ارسال می‌شود و هیچگونه اطلاعات از مخاطب نمی‎گیرد یا درخواست پرداخت مالی در آن وجود ندارد.

 

به‌روزرسانی 27 فروردین ۹۹ | اطلاعیه وزارت رفاه درباره شرایط بهره‎مندی از وام یک میلیون تومانی ویژه یارانه بگیران

بخش‌های مهم اطلاعیه وزارت رفاه که در آخرین ساعات ۲۶ فروردین منتشر شد، به این شرح است:

 • تمام سرپرستان خانواری که یارانه نقدی ماهانه دریافت می‌کنند و می‌خواهند از این تسهیلات برخوردار شوند، باید کد ملی سرپرست خانوار را حداکثر تا یکشنبه 31 فروردین با شماره تلفن همراهی که به نام سرپرست خانوار است، به شماره 6369 پیامک کنند.
 • خانوارهای یارانه‌بگیر، برای استفاده از تسهیلات بانکی، تقاضای خود را صرفاً با پاسخ به پیامک‌هایی که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با سرشماره v.refah ارسال می‌کند ثبت کنند.
 • تاکید می‌شود برای اعلام تقاضا، هیچگونه مراجعه به بانک‌ها و سازمان‌های دولتی نیاز نیست.
 • وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از ساعت ۲۲ چهارشنبه ۲۷ فروردین ماه به همه سرپرستان خانوار دریافت‌کننده یارانه، پیامک ارسال خواهد کرد.
 • ارسال پیامک کد ملی سرپرست خانوار، به منزله قبول و تعهد پرداخت این وام از سوی متقاضی است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

67 دیدگاه
 1. علی رضا طالب زاده گان می‌نویسد

  شماره.ملی.خود.را.ارسال.کردم.ولی.پیام.تایید.دریافت.نکردم.از.۶۳۶۹

  1. رده می‌نویسد

   چنانچه پیامک ارسال نشد، حتما شماره ملی را به شماره 986369+ بفرستید.

 2. علی رضا طالب زاده گان می‌نویسد

  پیام.تایید.دریافت.نکردم

 3. کامی می‌نویسد

  الحق آدم مات و مبهوت میشه چه استادهایی مدیریت می کنند ارزش پول رو ۲۰ برابر پایین میارن ، پول بدون پشتوانه هی چاپ می کنند فکر می کنن کسی حالی نمیشه …..
  این هم نحوه کمک کرونایی با پول خود ملت

  1
  1
 4. اعظم اسلامی اراللوی بزرگ می‌نویسد

  اعظم اسلامی 47ساله متعلقه تنها تو یه خونه مستاجر هستم و در حال حاظر بیکار وبه شدت مریض از ناحیه گردن و دست راست و همینطور ناحیه گوارش .قبل از طلاقم ارایشگری میکردم بعده طلاقم چون جا نداشتم تو منازل میرفتم برای کار کردن الانم که کرونا اجازه کار کردن به امثال منو نمیده .تورو جانه عزیزانتون اگر از دستتون کاری برمیاد برام انجام بدید .🙏

  2
  2