رده خبر بانک مسکن برنامه‌ای برای افزایش وام مسکن یکم ندارد/ افزایش وام مسکن مهر به 40 میلیون تومان

بانک مسکن برنامه‌ای برای افزایش وام مسکن یکم ندارد/ افزایش وام مسکن مهر به 40 میلیون تومان

خبر
نویسنده: رده
16 بهمن 1395

بت شکن افزود: با توجه به شرایط موجود و اینکه به تازگی نرخ سود در صندوق پس‌انداز تک‌رقمی شده و همچنین سقف آن تا 160 میلیون تومان افزایش داشته است، فعلاً شرایطی برای افزایش سهم و یا کاهش سود نداریم و پیش‌بینی‌ای در این رابطه نیست.
بت‌شکن همچنین در رابطه با کاهش سود وام مسکن عنوان کرد که در این باره کاهش سود سپرده و همچنین سود تسهیلات که رایج در شبکه بانکی است می‌تواند عاملی برای رونق در بخش مسکن و تسهیلات آن نیز محسوب شود.
 
همچنین مدیر عامل بانک مسکن ضمن اعلام آخرین گزارش از تأمین مالی مسکن مهر شروط امکان استفاده از افزایش وام این پروژه به 40 میلیون تومان را اعلام کرد.
شورای پول و اعتبار در نیمه دی‌ماه امسال به منظور پیشبرد مسکن مهر و اتمام واحدهای نیمه تمام، سقف این تسهیلات را از 30 به 40 میلیون تومان افزایش داد.
آنطور که مدیرعامل بانک مسکن امروز در نشست خبری خود عنوان کرد افزایش 10 میلیونی این تسهیلات در اواخر هفته گذشته ابلاغ شده و از امروز در تمامی شعب این بانک قابل اجراست.
وی پرداخت وام 40 میلیونی مسکن مهر را مشروط دانست و توضیح داد: این تسهیلات به واحدهای در حال تکمیل تعلق می‌گیرد، ضمن اینکه این واحدها فروش نرفته و پروژه فعال باشد. همچنین تشخیص پرداخت با بانک مسکن خواهد بود.
بت شکن برآورد پرداخت وام 40 میلیونی را برای حدود 390 هزار واحد در کل کشور عنوان کرد.
مدیر عامل بانک مسکن همچنین اعلام کرد که تاکنون بیش از 50 هزار میلیارد تومان بابت تکمیل مسکن مهر تأمین مالی انجام شده که تا دو میلیون و 350 هزار واحد را در بر می‌گیرد. در عین حال که یک میلیون و 700 هزار واحد نیز تحویل و فروش اقساطی شد. در مجموع برای فروش اقساطی تا 37 هزار میلیارد تومان تأمین مالی شده است.
وی در اشاره‌ای که به میزان معوقات بانک مسکن داشت عنوان کرد که همواره کمترین معوقات به بانک مسکن اختصاص دارد چرا که مخاطب آن احاد جامعه و تسهیلات خرد است که امکان برگشت آن بسیار بالاست، اما در این بین از حدود 5800 میلیارد معوقات بانکی، 2100 میلیارد تومان در بخش مسکن مهر ثبت شده است.
 

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

بدون دیدگاه
 1. علی نادری می‌نویسد

  چند سوال داشتم دربارهی حساب های ممتاز بانک مسکن ممنون میشم که پاسخ بدید:(جای دیگه ای برای مناسب تری بهتر از اینجا پیدا نکردم)
  1-اوراق تسه9510با اوراق تسه9411چه فرقی دارد؟
  2-ایا شعبه برای فروش اوراق پولی از مشتری دریافت میکند؟
  3-اوراق ها را طبق چه مراحلی باید به فروش رساند؟
  4-من150میلیون پول دارم و شعبه مربوطه در استان کد حساب8736،کم رقابت و کم متقاضی هست و سر شش ماه حتما براش اوراق میاد،ایا شما پیشنهاد می کنید این پول را به چند قسمت تقسیم کنم و در این حساب سرمایه گذاری کنم؟
  3-ایا همین پول موجود رو می تونم به سه قسمت(یا بیشتر یا کمتر)به مدت سه ماه در حساب8736قرار بدم و بعد از سه ماه که معدل حساب بالا رفت و در حد معدل(پیکره)شش ماه شد پول رو به حساب8726انتقال بدم؟
  5-سوال بعدم هم این هست که همین مقدار پول رو به دو قسمت تقسیم کنم و در حساب8726قرار بدم ولی از اونجایی که برای75میلیون سر شش ماه اوراق نمیاد ایــــا می تونم نزدیک شش ماه یکی از 75 میلیون ها رو به اون یکی انتقال بدم تا پیکرش بالا بره و به یکی از حساب ها سر شش ماه و به بعدی یک یا دو ماه دیگه اوراق تعلق بگیره؟
  6-پیشنهاد شما برای این150میلون چیه؟ “بابت طولانی شدن و زیاد بودن سوالات بسیار شرمنده م و معذرت می خوام”
  “سپاس از زمان و پاسخ شما”

  1
تسهیلات بدون ضامن
×
تسهیلات بدون ضامن و وثیقه
تا 50 میلیون تومان
ویپاد | ترابانک پاسارگاد