رده خبر پرداخت‌های ارزی به خودپردازها اضافه شد

پرداخت‌های ارزی به خودپردازها اضافه شد

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی خبر داد

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی درباره فعال‌سازی پرداخت‌های ارزی خودپردازها گفت: برخی از بانک‌ها بخشی از عملیات صرافی خود را از طریق دستگاه‌های خودپرداز انجام می‌دهند.

به گزارش رده و به نقل از ایبنا، ناصر حکیمی درباره اضافه شدن بخش پرداخت‌های ارزی در برخی از دستگاه‌های خودپرداز بانکی و فعال‌سازی آن گفت:‌ این حوزه پرداخت ارزی هیچ ارتباطی با سیستم پرداخت در بانک مرکزی ندارد.
ظاهراً برخی از بانک‌ها بخشی از عملیات صرافی خود را از طریق دستگاه‌های خودپرداز انجام می‌دهند و افزوده شدن این آیکون به دستگاه‌های ATM بر این مبنا است.
حکیمی با تأکید بر اینکه بانک‌های مذکور باید خود را با عملیات نظارت بر بانک‌ها، نظارت بر صرافی‌ها و مقررات ارزی مربوط به خریدوفروش ارز تطبیق دهند، تصریح کرد: ازلحاظ فنی این اقدام از سوی بانک‌ها قابل‌اجرا است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
حکیمی عنوان کرد:‌ البته بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی در این زمینه تصمیم‌گیرنده نیست و تصمیم گیر در این زمینه بخش ارزی بانک مرکزی است که باید عملیات مذکور با مقررات خریدوفروش ارز مطابقت داشته باشد و بخش نظارت بانک مرکزی در خصوص تطبیق این اقدام با عملیات ناظر بر صرافی‌ها و عملیات مجاز بانک‌ها اعلام نظر کند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم