رده بورس دریافت کارت اعتباری سهام عدالت +نکته‌های جدید

دریافت کارت اعتباری سهام عدالت +نکته‌های جدید

بورس

همه خبرها و نکته‌ها درباره اختصاص تسهیلات برای سهامداران عدالت

نویسنده: رضا رضایی
6 مهر 1402
سهام عدالت

دلیل صدور و دریافت کارت اعتباری سهام عدالت چیست؟ برای اینکه حدود ۱۲۰ هزار میلیارد تومان سودی که امسال برای اوراق بهادار برآورد شده است، میان ۵۰ میلیون نفر ایرانی به خوبی توزیع شود و سهامداران هم از رضایت بیشتری برخوردار باشند، صدور این کارت‌های اعتباری پیشنهاد شد.

به این شکل سهامدارانی که نیاز دارند تا مبلغی کمتر از ۶۰ درصد از ارزش سهام خود را دریافت کنند، دیگر مجبور نمی‌شوند سهامشان را بفروشند و قادر خواهند بود تا از طریق اخذ کارت اعتباری سهام عدالت، نیاز خود را برطرف کنند. در حقیقت دارایی سهام عدالت پشتوانه صدور کارت اعتباری برای هر فرد خواهد بود. کارت اعتباری که دارندگان سهام عدالت بتوانند آن را در مراکز فروش و خدمات خرج کنند. این کارت‌ها برای همه سهامداران عدالت (مستقیم و غیرمستقیم) که سهام خود را نفروخته باشند، فعال می‌شود.

اما اگر قصد مشاهده سود سهام عدالت، فروش سهام عدالت یا اطلاع از وضعیت سهام‌تان را دارید، اولین کار ورود به سامانه سهام عدالت است.

نحوه ورود به سامانه سهام عدالت

بهترین راه برای مشاهده سهام عدالت با کد ملی، ثبت نام سهام عدالت، مشاهده مدارک لازم برای کارت اعتباری سهام عدالت، فروش سهام عدالت یا هر کار دیگری ورود به سامانه سهام عدالت است. نشانی سامانه سهام عدالت هم «samanese.ir» است. مراحل ورود هم به این ترتیب است:

بعد از ورود، عبارت «ورود به سامانه» را انتخاب کنید.

حالا صفحه مقررات سامانه برایتان نمایش داده می‌شود. با مطالعه قوانین، گزینه تیک سبز را انتخاب کنید.

مشاهده سهام عدالت با کد ملی انجام می‌شود و باید کد ملی خودتان را در سامانه وارد کنید.

بعد از ورود به سامانه ۴پنجره روبه‌رویتان باز می‌شود: صورت وضعیت دارایی سهام، شماره شبا بانکی، شماره تلفن همراه و آزادسازی سهام عدالت.

نکته مهم: تنها در صورتی که دارای سهام عدالت باشید، وارد سامانه می‌شوید. در غیر این صورت با پیغام « این شماره در سامانه ثبت نشده است»، مواجه می‌شوید و امکان ورود به سامانه وجود ندارد.

 

 وام خرید اقساطی

مبلغ کارت اعتباری سهام عدالت چقدر است؟

هر بانک بسته به سطح پوشش ریسک خود درصد اعتبار این کارت‌ها را مشخص می‌کند؛ این درصد از ۵۰ درصد ارزش روز دارایی فرد تا ۱۰۰ درصد متغیر است. اما آنطور که رئیس‌جمهور اعلام کرد، سقف ۶۰درصد ارزش سهام عدالت، اعتبار در نظر گرفته خواهد شد. یعنی معادل درصدی که امکان آزادسازی آن فراهم شده بود.

 • کارت اعتباری برای دارنده سهام عدالت یک میلیون تومانی: ۱۴ میلیون تومان
 • کارت اعتباری برای دارنده سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی: ۷ میلیون تومان

یعنی اگر در خانواده‌ای، ۳ نفر سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی دارند (اغلب دارندگان سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی هستند) و آن را نفروخته‌اند، می‌توانند به ازای هر نفر، ۷ میلیون تومان و در کل ۲۱ میلیون تومان اعتبار از بانکشان بگیرند. یعنی از مجموع ۴۹ میلیون نفر، ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفری که سهام خود را فروخته‌اند، کارت اعتباری دریافت نمی‌کنند. بقیه نکات این اعتبار را در ادامه بخوانید.

نحوه بازپرداخت اقساط کارت اعتباری سهام عدالت

اگر تا ۲۹ روز (و در برخی بانک‌ها ۲۶ روز) پس از استفاده از کارت‌تان مبلغی را که خرج کرده‌اید تسویه کنید، هیچ سودی به مبلغ بازپرداخت تعلق نمی‌گیرد و وام قرض‌الحسنه محسوب می‌شود. ولی در غیراینصورت، تسهیلات ارائه شده با نرخ سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۳ ساله محاسبه می‌شود.

 • بنابراین افرادی که سهام عدالتشان یک میلیون تومان است و امکان دریافت وام ۱۴ میلیون تومانی دارند، باید ماهیانه ۴۶۰ هزار تومان قسط پرداخت کنند.
 • افرادی هم که سهام عدالتشان ۵۰۰ هزار تومان است و می‌توانند وام ۷ میلیون تومانی بگیرند، ماهیانه ۲۳۰ هزار تومان قسط پرداخت کنند.

نکته: اگر بازپرداخت‌های خود را به طور منظم انجام ندهید یا بی‌خیال پس دادن اعتبار شوید، این امکان وجود دارد که دارایی سهام عدالت شما از طریق بانک به فروش برود. مثل همه وثیقه‌ها دیگر که در صورت عدم بازپرداخت، توسط بانک تملک می‌شود!

 

نفروختن سهام عدالت به کارت اعتباری سهام عدالت چه ربطی دارد؟

شرط ارائه اعتبار به سهامداران عدالت این است که فروش سهام عدالت را انتخاب نکرده باشند. یعنی سهامدارانی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند، حتی اگر یک سهم هم از پرتفوی سهام عدالت خود فروخته باشند، نمی‌توانند کارت اعتباری دریافت کنند.

آنهایی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده بودند مشکلی برای دریافت کارت اعتباری سهام عدالت ندارند ولی باید در سجام ثبت‌نام کنند. از آن‌سو اگر متقاضی روش مستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب کرده باید گزینه تغییر کارگزار ناظر را فعال کند تا بانک بتواند مدیریت سهم را در اختیار بگیرد.

نکته: اگر یک مرجع قانونی به هر دلیل و شکلی، به شرکت سپرده‌گذاری اعلام کرده که سهام فرد توقیف است، آن فرد نمی‌تواند کارت اعتباری دریافت کند. حالا چه روش مستقیم انتخاب کرده باشد و چه نه.

کارگزار ناظر کیست و چگونه می‌توان آن را تغییر داد؟

چه بانک‌هایی کارت اعتباری سهام عدالت می‌دهند؟

به‌روزرسانی ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ | در حال حاضر ۱۰ بانک به‌طور قطعی با بورس تفاهمنامه همکاری امضا کرده‌اند و درحال عملیاتی کردن فرآیند صدور کارت اعتباری برای سهامداران عدالت هستند. اما بانک مرکزی به ۵ بانک ملی، ملت، صادرات، تجارت و رفاه کارگران دستور داده تا ۲۰۰ هزار کارت رفاهی و اعتباری با سقف اعتبار ۷ میلیون تومانی برای شهروندان صادر کنند.

نکته یک: فرایند ارائه این تسهیلات (به دلیل چک کردن با چند نهاد و سازمان، زمان‌بر است. باید صبورتر از حالت معمول باشید!

نکته ۲: کارت اعتباری سهام عدالت یک کارت مجزا و فیزیکی نیست. بلکه نوعی دسترسی و اعتبار است که از سمت بانک به مشتری داده می‌شود. مثلا اگر از بانک ملی کارت اعتباری گرفته باشید، می‌توانید به فروشگاه طرف قرارداد این بانک مراجعه و خرید کند.

 

چگونه کارت اعتباری سهام عدالت بگیریم؟ | راهنمای گام به گام

 1. از شروط اولیه برای اخذ کارت اعتباری سهام عدالت ثبت‌نام در سامانه سجام است. اگر تا به حال در سامانه سجام ثبت‌نام نکرده‌اید، ابتدا باید به سایت سجام بروید و این کار را به راحتی انجام دهید. لینک زیر کمک‌تان می‌کند تا راحت‌تر این کار ضروری را انجام دهید.

 2.  در یکی از بانک‌های عاملی که این طرح را اجرا می‌کند (فعلا بانک ملی و تجارت) حساب دارید؟ فعال هست؟ حتما آن را فعال کنید و احراز هویت بانکی را انجام دهید.اگر همه این‌ها را به‌طور معمول دارید، که مشکلی نیست!
 3. فعال کردن موبایل‌بانک و اینترنت‌بانک بانک‌های عامل. چراکه شیوه ثبت‌نام کارت اعتباری سهام عدالت غیرحضوری است و برای این کار باید هم حساب‌تان فعال باشد و هم راه‌های بانکداری الکترونیک‌تان در دسترس.
 4. حالا نوبت بانک‌تان است که هر کدام به شیوه‌ای ثبت‌نام را انجام می‌دهند. یکی اپ اختصاصی زده و یکی در همان موبایل‌بانک و اینترنت‌بانک به شما امکان ثبت‌نام و امضای الکترونیک می‌دهد. [روش استفاده از اپلیکیشن بانک ملی برای کارت اعتباری سهام عدالت را در انتهای همین مطلب بخوانید]
 5. اگر روش مدیریت غیرمستقیم سهام را انتخاب کرده‌اید، مشکلی دیگری نیست و بقیه مراحل را خود بانک انجام می‌دهد و سهام‌تان را وثیقه این اعتبار می‌کند.
 6. اگر روش مدیریت مستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده‌اید و سهام هم نفروخته‌اید، همچنان مشمول کارت اعتباری هستید ولی همانطور که بالاتر هم توضیح داده شد و خواندید، باید کارگزار ناظر را به بانک عامل تغییر دهید تا بانک بتواند سهام‌تان را تا هنگام بازپرداخت تسهیلات در اختیار بگیرد.
 7. طبیعتا مدتی طول می‌کشد که همه این کارها در سیستم اداری-بانکی انجام شود و اعتبار به حساب‌تان تخصیص داده شود. مبلغ تقریبی این اعتبار هم در بالا آمده است. چرا تقریبی؟ چون امکان دارد بانکی به‌جای ۶۰ درصد سهام عدالت، ریسک نکند و ۵۰ درصد را وثیقه کند. در نتیجه عدد نهایی مبلغ اعتبار کمتر می‌شود.

 8. نحوه اختصاص کارت اعتباری سهام عدالت هم به تصمیم بانک عامل بستگی دارد. یعنی بانک‌ می‌تواند این مبلغ را به کارت عادی مشتری‌های خود اضافه کند، آن را به شکل کارت خرید از فروشگاه‌های مشخص‌شده ارائه دهد یا به کمک روش‌های نوین پرداخت، شارژ کند.

راهنمای ثبت نام در سجام

مدارک لازم برای دریافت کارت اعتباری سهام عدالت

همانطور که بالاتر توضیح دادیم، برای اینکه کارت اعتباری عدالت خود را دریافت کنید نیاز به جمع‌آوری مدارک خاصی ندارید و همان احراز هویتی که توسط سجام انجام می‌شود و سپس به بانک اطلاع داده می‌شود، مبنای دریافت کارت اعتباری شماست. یعنی یک‌بار برای همیشه احراز هویت می‌شوید و با کد بورسی که دریافت کرده‌اید دیگر نیاز به مدارک جدیدی نیست. پس از دریافت کد بورسی، آن را همیشه همراه داشته باشید و فراموشش نکنید.

 

کارت اعتباری سهام عدالت به چه کسانی تعلق می گیرد؟

تمامی سهامدارانی که سهام ۵۰۰ هزار تومانی تا یک میلیون تومانی دارند، چه روش مستقیم و چه غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کردند و در سامانه سجام هم ثبت‌نام کردند، مجاز به اخذ کارت اعتباری سهام عدالت هستند.

نکته یک: برای کسانی که روش مستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب کرده باشند، شرط اصلی این است که حتی یک سهم خود را نفروخته باشند تا مشمول این طرح شوند. در غیراین‌صورت امکان بررسی میزان ۶۰درصد سهام وجود ندارد و مشمول دریافت کارت اعتباری سهام عدالت نمی‌شوند.

نکته ۲: برای کسانی که روش مستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب کرده باشند، باید گزینه تغییر کارگزار ناظر را فعال کنند تا بانک بتواند سهام آن‌ها را وثیقه کند.

 

با کارت اعتباری سهام عدالت از چه فروشگاه‌هایی خرید کنیم؟

با وام سهام عدالت چه چیزهایی می‌شود خرید؟ توجه داشته باشید که «اعتبار» با «وام نقدی» تفاوت دارد. هر بانکی مجاز است که شیوه هزینه‌کرد اعتبار را تعیین کند. در حال حاضر و تا جایی که اعلام شده، با کارت اعتباری سهام عدالت می‌توانید از ۳ فروشگاه افق‌ کوروش، رفاه و وین‌ مارکت خرید کنید. پس نه امکان جابه‌جایی پول وجود دارد و نه خریدهایی متفرقه. پس یادتان باشد تنها راه نقد کردن بن خرید کالا سهام عدالت فروشگاه رفاه خرید کردن از یکی از شعبه‌های فروشگاه رفاه است و راه دیگری وجود ندارد.

نکته: کارت اعتباری شما همه محصولات این فروشگاه‌ها را پوشش می‌دهد. حتی اگر به لوازم خانگی نیاز پیدا کردید، می‌توانید به همراه کارت اعتباری‌تان به فروشگاه‌های مشخص‌شده بروید و کالای موردنظرتان را خریداری کنید.

راهنمای انتقال سهام عدالت متوفیان

شماره تماس کارت اعتباری سهام عدالت

برای این کار نیاز به هیچ‌گونه مراجعه حضوری، مدرک متفاوت یا سند و ضامن ندارید و تنها باید به سراغ سامانه سجام بروید و احراز هویت‌تان را انجام دهید تا اطلاعات شما در سیستم بورس و بانک یکی باشد. اگر می‌خواهید از آخرین وضعیت سهام عدالت خود مطلع شوید، تنها کافی است با شماره ۱۵۶۹ تماس بگیرید.

روش ثبت‌نام کارت اعتباری سهام عدالت با اپلیکیشن‌های بانکی

اگر مدارک لازم برای کارت اعتباری سهام عدالت را نمی‌دانید، جای نگرانی نیست. به کمک اپلیکیشن‌های بانکی به راحتی و خیلی سریع ثبت‌نام کارت اعتباری سهام عدالت انجام می‌شود و اصلا نیازی نیست که حضوری به بانک مراجعه کنید. در حال حاضر از بین ۳ بانک ملی، ملت و صادرات تنها بانک ملی است که ثبت‌نام خود را اپلیکیشنی انجام می‌دهد و ۲ بانک دیگر منتظر اجرایی شدن این خدمت هستند. پیگیری‌های ما نشان داد که هنوز بخشنامه‌های لازم برای اجرایی شدن این طرح، به دست بانک‌ها نرسیده است؛ سوخت و سوز ندارد ولی دیر و زود دارد!

راهنمای گام‌به‌گام ثبت‌نام کارت اعتباری سهام عدالت در اپلیکیشن بانک ملی

بانک ملی ۳ اپلیکیشن شصت، بله و ایوا را به دارندگان سهام عدالت خود معرفی کرده است. برای شروع عملیات ثبت‌نام، یکی از این اپلیکیشن‌ها را انتخاب کنید، گزینه نشان بانک را در آن پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید. برای استفاده از سرویس‌های نشان بانک حتما باید نمونه امضا خود را ثبت کرده باشید.

برای ثبت امضا باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 • شماره موبایل خود را تایپ کرده و بر روی دکمه ارسال کد کلیک کنید.
 • بعد از ثبت کدی که برایتان پیامک شد، تصویر پشت و روی کارت ملی خود را در کادر بارگذاری کرده و شماره ملی‌تان را دستی وارد کنید.
 • برای تطبیق چهره‌تان با عکس کارت ملی، باید دوربین جلوی گوشی را مقابل صورت خود قرار دهید، عکس بگیرید و صورتتان را به آرامی جابه‌جا کنید. اطلاعات سه بعدی چهره شما به سرور داده می‌شود.
 • در قسمت مشخص‌شده امضا کنید.

حال باید به بخش نشان اعتباری مراجعه کنید. نشان اعتباری برای آن دسته از افرادی است که روش آزادسازی غیرمستقیم را برای سهام عدالت خود انتخاب کرده‌اند و حالا می‌خواهند سهام آنها نزد بانک ملی وثیقه شود.

در این قسمت شماره ملی خود و کد امنیتی را وارد کنید، سپس گزینه با قوانین و مقررات موافق هستم را انتخاب کرده و بعد از خواندن صفحه‌ای که پیش رویتان قرار می‌گیرد، بر روی گزینه تایید و امضا کلیک کنید.

بعد از ثبت کد ارسالی، صفحه‌ای برایتان باز می‌شود که باید گزینه‌های درخواست توثیق سهام و قرارداد مراجعه صدور نشان اعتباری را مرحله به مرحله انتخاب کنید و پس از خواندن متن‌ها بر روی گزینه تایید و امضا کلیک کنید. کد امنیتی آخر هم که وارد کنید ثبت‌نامتان به پایان می‌رسد.

به همین راحتی درخواست شما تکمیل و کارت اعتباری سهام عدالت شما طی ۲۴ ساعت آینده برایتان صادر خواهد شد.

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

215 دیدگاه
 1. اسمعیل خسروی می‌نویسد

  با سلام کارت اعتباری من مربوط به بانکملی است و ۵۰۰ هزار تومان اعتبار داره ولی کارت منقضی شده برای تمدید کارت چه باید کرد؟

 2. آرش کاوه می‌نویسد

  سلام ببخشید میخواستم ببینم چه زمانی این کارت سهم عدالت به دستمان می‌رسد با سپاس فراوان ازتون

 3. سعید می‌نویسد

  سلام اعتبار کارت اعتباری من گذشته است دو میلیون پول داخلش دارم چطور میشه خرجش کرد
  چطور کارت تمدید میشه
  کل وام رو ازمن میگیرن یعنی دو میلیون ضرر کردم با سود ۱۸ درصد پولم کجا میره

 4. امیر می‌نویسد

  سلام خسته نباشید
  بنده دو سال هست که کارت اعتباری بانک ملی رو دارم …نشان بانک ایوا…هربار که تاریخش می گذشت می نوشت غیرفعال و گزینه ی تمدید رو میزدم فعال میشد…الان ۱۵ روز از تاریخ صدروش گذشته و نوشته تاریخ کارت منقضی شده!!
  خوب این چه کاریه؟ مثل کارتهای دیگه یه راهی بذارین تا افرادی که مثل من حواسشون نیست و مشغله بیشتری دارن بتونن دوباره کارت رو تمدید کنن و ازش استفاده کنن…
  چرا بجای اینکه مشکلی از یک ایرانی رفع بشه بدتر سنگ جلو پاش میذارن؟!

 5. سلام می‌نویسد

  یک نظر گذاشتم انگار تایید نشده

  من قبلا کارت اعتباری سهام گرفتم ..کالا هم خریدم..کامل تسویه هم کردم

  الان قصد خرید دوباره دارم…اما مهلت یکساله کارت سهام تمام شده و نیاز ب تمدید داره

  اما برنامه ایوا هر چی گزینه تمدید میزنم میگه خطا در پردازش

  بانک پرسیدم گفتن سامانه و سایت سهام و کارت اعتباری بسته است

  میخوام بدونم شما اطلاع داری و تایید میکنید

  4
  1. سیداکبر می‌نویسد

   سلام
   بنده، برای تمدید کارت اعتباری نشان بانک با مرکز پشتیبانی تماس گرفتم و گفتند: شما باید یک ماه قبل از انقضای کارت، تسویه حساب می کردید و گزینه ثبت نام مجدد را می زدید! بنده عرض کردم چرا پیامکی دراین رابطه ارسال نشد؟!
   روال قانونی این بود که پیامکی مبنی بر اتمام قرارداد می آمد تا کارهای بعدی انجام میشد.
   قبل از آن، هر وقت از انقضای کارت می گذشت، گزینه تمدید را می زدیم و تمدید میشد. شما دست اندر کاران که روال کار را تغییر دادید، یا از طریق پیامک یا تماس تلفنی باید نحوه جدید تمدید کارت را به ما خبر می دادید.
   اکنون فکری به حال این موضوع کنید. کارت هایی که از تاریخ انقضای آنها گذشته است را تمدید کنید و من بعد متوجه باشیم که یک ماه قبل از انقضای کارت چه تدابیری به کار ببندیم.
   لطفا به این مورد رسیدگی کنید.

   1. سیداکبر می‌نویسد

    سلام
    بله مبنی بر تایید مشکل شما این درخواست را به پشتیبانی ارائه دادم و قرار بر پیگیری شده است.
    مثل اینکه کارهایی انجام شده است؛ چون قبلا ارور می داد که از تاریخ انقضای کارت گذشته ولی اکنون پیام((مجدد تلاش کنید)) درج می شود. امیدوارم که پیگیری ها نتیجه بدهد.

    1
 6. پرستو می‌نویسد

  توضیحاتتان کامل بود.
  ممنون از شما

  1
  1
 7. آرمان می‌نویسد

  ّ.سلام.من یک.فرزند دارم.متولد ۱۳۹۲ است.هنوز ثبت نام سهام عدالت نکردم.کی و چطوری میشه ثبت نام کرد؟

  1. سیداکبر می‌نویسد

   سلام
   مراحل ثبت نام در همین سایت توضیح داده شده است.

 8. اسماعیل می‌نویسد

  چقدر دروغ بسه دیگه، اسمشو گذاشتین 7میلیونی!5800 میدن با منت و 3ماه تاخیر

 9. Samira می‌نویسد

  سلام
  یک ماه پیش ثبت نام کردم و موفقیت ثبت شد اما به بانک ملی مراجعه کردم گفتن صدور کارت به ما مربوط نمیشه و الان پیام اقساطش اومده نمیدونم باید چطور خرید کرد امکانش باشه راهنمایی بفرمائید دریافت کارت از کجا باید باشه؟ طرحی گذاشتن مسخره بدون هیچگونه تماس برای دریافت اطلاعات دقیق. ممنون

  10
  4
 10. امید می‌نویسد

  سلام من تمام مراحل را تا تکمیل امضا انجام دادم حالا میخوام برام برای کارت اعتباری میگه کارت ملی شما درسامانه نیست باید چکارکنم

  2
 11. عقیل می‌نویسد

  سلام.کارت ملی قدیم رو ندارم و کارت ملی جدید هم هنوز صادر نشده و فقط یه تیکه کاغذ دادن جای کارت که کد رهگیری داره.هرچی امتحان کردم نشد نمونه امضا ثبت کنم.راه حل دیگه ای داره؟

  4
  1
 12. شاهوردی می‌نویسد

  با سلام من تمام مراحل که گفته شده رو انجام دادم و درنهایت پیغام ثبت نام شما با موفقیت انجام شده را همراه با مبلغ وام دریافت نموده ام حالا چگونه بفهمم اعتبار به حسابم اومده ممنون میشم راهنمایی بفرمایید باتشکر

  17
  7
  1. سجاد می‌نویسد

   سلام نشان بانک بعدگزینه اعتباری بعدش کارت های من رابزنید مبلغ وام بهتون داده وفقط میتونی خردکنی

   4
   2
 13. رضا می‌نویسد

  من ثبت نام کردم هزینه هم ازم کم کرد اما میزنه صاحب این شماره ملی در قید حیات نمیباشد🙁

  1
  2
 14. محمد عبداللهی می‌نویسد

  ضامن عروس کسی هستم که از اکثر بان ها وام و پول مردم را بتلا کشید و فرا و صامن عروسش و دیگری من نمی دانستم ضامن دیگر و ۱ ملیپیلیون سهام عدالت دارد و پسرم اداره ثبت است و توقیف میشه و بانک ملت گفت نمیشه و درخواست توقیف دارم شعبه مفتح گرگان من بهرهای گرفتم و نان نداریم بخوریم و زمان وام باز نشسته فرهنگی بودم تشکر

  2
 15. محمد می‌نویسد

  باکارت اعتباری سهام عدالت بانک ملی از کدوم فروشگاه ها میشه اینترنتی خرید کرد؟

  7
  2
 16. شهاب می‌نویسد

  سلام من کارت اعتباری بانک ملی را که برای سهام عدالت میدهند راازطریق ایوا گرفتم که بانک برای من چهارمیلیون تومان اعتبارداده ویک ساله هم هست حالا فروشگاههای طرف قرارداد میبرم البته کارت مجازی هست میگن فعال نیست ازاون طرف صورتحساب ماهی چهارصدهزارتومان برای من میادمن پشیمان هستم چطوری این پولو به بانک پس بدهم یابتوانم خریدکنم یکی من را راهنمایی کند.

  2
  2
 17. مجتبی می‌نویسد

  سلام من ثبت نام کردم 50هزاتومان ازبانک تجارت کم کردن الانم بااین که میشه ازفروشگاه فقط خریدکردپشیمون شدم چون بدرم نمیخوره من پول لازم دارم الانم نمیخام 50تومانم مال خودشون بایدچیکارکنم برای انصراف

  8
 18. علی می‌نویسد

  سلام و درود
  برای استفاده حتماً باید از فروشگاه های مشخص شده خرید کنیم؟ من میخوام لپ تاپ بگیرم ، نمیتونم از مغازه های دیگه خرید کنم ؟

 19. سحر می‌نویسد

  سلام خسته نباشید من رفتم رو ثبت کردم و رفتم تو بخش نشان اعتباری اونجا ازم رمز دوم خاستن ۷۵ تومن یه جا کم کردن ۲۵ تومن جدا بعد زد با موفقیت ثبت شد دیگه چیزی از اینکه تا ۲۴ ساعت کارت براتون ثبت میشه نگفتن الا چیکارکنم

  12
  3
 20. رضا می‌نویسد

  سلام. میشه با وام خرید کرد مثلاً گوشی خرید از فروشگاه تان بصورت اینترنتی؟

  11
  1. قیومی می‌نویسد

   بله میشه خرید کرد

   1
  2. قیومی می‌نویسد

   بله میشه خرید کرد

   2
 21. رحمان کریمی می‌نویسد

  واقعامضخرفه این چه کمکی برای سهام دارمیکنه سهامدارهزارگرفتاری درزندگی داره بایدپول نقد بدید تامشکلش بتونه حل کنه شاید بخوادکاری راه بندازه بااین پول شما فقط به نفع دولت میگید باید ازافق کورش خرید بکنه برین خجالت بکشین مردم اختیارمالشون هم ندارن این چه قانون اسلامی هست

  12
 22. علی می‌نویسد

  خوب […] کسی که سهامش فروخته افراد نیازمند و قشر ضعیفه این وام‌باید برا اقشار ضعیف باشه پولدار کارت اعتباری میخواد […]
  من‌نمیدونم کدوم بی سوادی این قوانین طراحی میکنه

  8
 23. ? می‌نویسد

  سلام
  چجوری کارت عتباری سهام عدالت بانک صادرات رو دریافت کنیم ؟

  11
  2
 24. محمد می‌نویسد

  باسلام،ارزش سهام من ۵۳۲است وازطریق ایوا۴تومن اعتباری وام گرفتم،الان دربرنامه ایوا نشان پرداخت نوشته ازادسازی وثیقه،ممنون می شم راهنمایی کنید ،یعنی می شه ازادسازی کنم ودوباره اندازه ارزش سهام باقیمانده دوبارم وام بگیرم،ممنون

  5
  1
 25. مهدی می‌نویسد

  سلام خسته نباشید
  ی سوال داشتم.
  می خواستم بگم من که ۱۷ سالم هست و زیر ۱۸ سال هستم و نمیتونم احراز هویت کنم تکلیفم چیه؟

  2
  2
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   ولی میتونه براتون کارها رو انجام بده.

 26. amir می‌نویسد

  من کارت امده موجودی نداره کی شارژ میشه
  یکی راهنمایی کنه لطفا

  2
 27. سلمان اسدزاده می‌نویسد

  سلام .نزدیک ۶ماه است ثبت نام کردم به بانک ملی ولی هنوز که هنوزه کارت اعتباری صادر نشده حتی نشان بانک ۲۵هزار تومان از من کسر کرده اگه امکان داره دلیل عدم تحویل کارت چیست ؟.متشکرم

  18
  4
 28. بهاره محمدنژاد می‌نویسد

  سلام.
  من با اپلیکیشن ایوا انجام دادم ولی نوشته اعتبارم ۳ میلیونه در حالیکه اولش نوشته بود ۷ میلیونه!!!

  11
  1
 29. محمد0066 می‌نویسد

  سلام من خیلی وقت ثبت نام کردم بیشتراز40روزهست اماهنوزهیچ جوابی نگرفتم ونیومده ازطریق برنامه زمردبانک تجارت ثبت نام کردم وگفت باموفقیت ثبت شداماهنوزهیچ جوابی نگرفتم باید چه جوری پیکیری کنم ویه جوابی بگیرم چون میرم بانک میگه به ماربطی نداره وماهیچ چیزی درموردشون نمیدونیم حالا ماباید چکارکنیم یه جوابی بهمون بدید خیلی ازمردم درگیراین سوال من هستن کاراتون درست انجام بدید ممنون میشیم حداقل

  18
 30. ایرج می‌نویسد

  سلام این که به این صورت که شما توضیح دادین خیلی خوبه دست مسولین درد نکنه فقط یه سوال داشتم کسی که سر پرست خانواده هست از طرف همسر وفرزندش میتونه اقدام کنه یا این که پولها جداگانه داده میشه ممنون

  2
  2
تسهیلات بدون ضامن
×
تسهیلات بدون ضامن و وثیقه
تا 50 میلیون تومان
ویپاد | ترابانک پاسارگاد