وام ودیعه مسکن ویژه مستأجران

همه آنچه درباره شرایط، مدارک، مبلغ و قسط‌های این وام جدید و محدود باید بدانید

بیایید فراموش کنیم که چرا و چگونه از «وام مسکن» به «وام ودیعه مسکن» و در واقع «وام کمک ودیعه مسکن» رسیده‌ایم، بیایید فراموش کنیم که قرار بود با طرح‌های مختلف ملی، همه خانه‌دار شویم ولی خب الان حتی مستأجرهای با آرامشی نیستیم. بعد از همه این فراموشکاری‌های عمدی، اینجا برایتان از مراحل ثبت‌نام و همه خبرهای مرتبط با وام ودیعه مسکن مستأجران نوشته‌ایم.
طبیعتا خبرهای جدید را در ابتدای مطلب می‌خوانید.

وام ودیعه مسکن مستأجران از تصمیم‌های تازه برای کمک به قشر عظیم مستأجران است تا بتوانند در شرایط تورمی و کرونایی، از عهده مخارج محل زندگی -تا حدود اندکی- بربیایند. حدود ۶.۶ میلیون نفر خانوار اجاره‌نشین در کشور داریم که همه آن‌ها مشکل ندارند و بررسی‌های وزارت راه و شهرسازی نشان می‌دهد که ۲.۲ میلیون خانوار نیازمند کمک‌های دولت برای وام اجاره مسکن هستند.

 

به‌روزرسانی ۱۳ مهر | وقت اضافه برای ثبت‌نام وام ودیعه مسکن

متقاضیان کمک ودیعه اجاره مسکن که با داشتن شرایط موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، می‌توانند تا ساعت ۲۴ چهارشنبه ۳۰ مهر اقدام کنند. این فرصت تازه و افزایش تعداد وام‌گیرندگان در جلسه ۱۲ مهر ستاد ملی کرونا تصمیم‌گیری شده است.

برای ثبت‌نام باید به سایت طرح اقدام ملی مسکن مراجعه کنید و فرم‌های مشخص‌شده را پر کنید. سایت از ظهر امروز دچار اختلال بود و هم‌اکنون در اختیار عموم است.

 

به‌روزرسانی ۳۱ شهریور | پرداخت وام ودیعه مسکن تمدید شد

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی به خبرگزاری‌ها خبر داد: «طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن تا پایان دی ماه تمدید شده است و خوشبختانه سرعت انجام اقدامات در رابطه با تسهیلات ودیعه مسکن افزایش یافته و همکاری بانک‌ها در این زمینه موثر بوده است.» تمدید این مهلت یعنی تمامی متقاضیان تایید شده می‌توانند در این مدت تسهیلات خود را دریافت کنند.

محمود محمودزاده همچنین گفته: «در صورتی که متقاضی غیرقانونی توانسته باشد تسهیلات دریافت کند، بلافاصله شناسایی شده و مشمول جرائم بانکی خواهد شد و تسهیلات ارائه شده این افراد با نرخ‌های ۱۸ یا بیشتر محاسبه می‌شود.»

تاکنون ۲۰ هزار نفر تسهیلات ودیعه مسکن دریافت کرده‌اند و هیچ تسهیلات به متقاضیانی که صاحب ملک بوده‌اند یا فرم جیم آنها قرمز بوده پرداخت نشده و نمی‌شود.

کمی درباره وام بانک رسالت بخوانید

 

به‌روزرسانی ۴ شهریور | واریز وام ودیعه مسکن آغاز شد

معاون مسکن و امور ساختمان وزارت راه و شهرسازی خبر داد که واریز وام ودیعه مسکن از دیروز سوم شهریور آغاز شده و به طور تقریبی 700 تا 800 هزار خانوار مشمول دریافت این وام می‌شوند.

محمود محمودزاده به ایلنا گفته: «حدود ۲ میلیون و ۲۲۰ هزار نفر با پیامک برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت‌نام کردند که از این تعداد حدود یک میلیون و 600 هزار نفر کد ملی معتبر و قابل پیگیری فرستادند و از این تعداد حدود 380 هزار نفر تا به امروز مدارک خود را ارسال کرده‌اند.»

پالایش ثبت‌نام شده‌ها بر اساس افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی، زنان سرپرست خانوار، کارگران، زوج‌های سال 99، خانوار دارای سه فرزند و بیشتر انجام و در نتیجه حدود 90 هزار تقاضا رد شده است. تا امروز نزدیک به 50 هزار نفر با تایید شرایط به بانک‌ها برای تشکیل پرونده معرفی شده‌اند.

پیش‌بینی این مقام مسئول، اعطای وام به 700 تا 800 هزار خانوار است با توجه به محدودیت منابع است. در ضمن بیشترین تقاضا برای دریافت این وام از تهران بوده است.

 

به‌روزرسانی ۱۳ مرداد | چگونه اطلاعات‌مان را تکمیل کنیم؟

معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی به رسانه‌ها خبر داده که متقاضیانی که به صورت پیامکی برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن ثبت‌نام کرده‌اند باید با توجه به آخرین رقم سمت راست شماره ملی، اطلاعات‌شان را در سامانه وارد کنند.
مراجعه به سایت سامانه وام ودیعه مسکن را از ساعت ۱۱ به بعد در روزهای مشخص‌شده فراموش نکنید.

 • ۱۴ مرداد: متقاضیانی که آخرین رقم سمت راست کد ملی آنها «۴» است.
 • ۱۵ مرداد: متقاضیانی که آخرین رقم سمت راست کد ملی آنها «۲ و ۳» است.
 • ۱۶ مرداد: متقاضیانی که آخرین رقم سمت راست کد ملی آنها «۱» است.
 • ۱۷ مرداد: متقاضیانی که آخرین رقم سمت راست کد ملی آنها «۵، ۶ و ۷» است.
 • ۱۸ مرداد: متقاضیانی که آخرین رقم سمت راست کد ملی آنها «صفر، ۸ و ۹» است.
 • ۲۰ مرداد: متقاضیان جامانده.

 

به‌روزرسانی ۱۲ مرداد | ۲۰ مرداد زمان مشخص شدن وام‌گیرندگان

اعلام واجدان شرایط وام ودیعه مسکن به عهده وزارت راه و شهرسازی است و بانک مرکزی تنها شرایط اعصای و پرداخت وام را برای افرادی که توسط این وزارتخانه معرفی شوند، مهیا می‌کند. به همین دلیل معاون وزیر راه زمان اعلام وام‌گیرندگان را ۲۰ مرداد اعلام کرده و گفته فهرست کسانی که پس از ثبت‌نام تا ۹ مرداد، مجاز تشخیص داده شوند، در ۲۰ مرداد به بانک مرکزی اعلام می‌شود. بد نیست بدانید وام ودیعه کمک‌ودیعه مسکن حدود ۲ میلیون و ۲۲۰ هزار متقاضی داشته است.

 

به‌روزرسانی ۷ مرداد | مشکل فقهی وام ودیعه مسکن حل شد

آنطور که عضو شورای فقهی بانک مرکزی به خبرگزاری‌ها گفته، تصمیم اولیه درباره نوع قرارداد وام ودیعه مسکن اصلاح شد تا مشکل فقهی و ابهامی که درباره حرام و حلال بودن این وام مطرح شده بود، برطرف شود. به همین دلیل، وام ودیعه مسکن مستأجران در قالب عقد مرابحه ارائه خواهد شد.

پیش از این در شبکه‌های اجتماعی این شبهه مطرح شده بود که وقتی این وام -در واقع- به عنوان قرض دولت به مستاجران برای پرداخت به موجران (صاحبخانه‌ها) پرداخت می‌شود و وقتی قرار است با سود مشخص‌شده پس داده شود، تفاوتی با امر حرام ربا ندارد.

به این ترتیب نحوه پرداخت تسهیلات به مستاجران به صورت ودیعه مسکن منتفی شده و در واقع با تغییر عنوان و نوع قرارداد با نام عقد مرابحه خرید کالا و خدمات -که زیرمجموعه قرض تلقی نمی‌شود- به مستاجران داده می‌شود. مستاجران پس از دریافت تسهیلات می‌توانند نسبت به خرید کالا و خدمات اقدام کنند که یکی از این خدمات، مسکن و محل سکونت است.

 

به‌روزرسانی ۶ مرداد | سود و زیان این وام چیست؟

دریافت کنندگان وام ودیعه مسکن از فهرست طرح ملی مسکن خط می‌خورند! این را مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفته و توضیح داده که تمامی متقاضیان از زمان اعلام مصوبه پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن ملزم به دریافت کد رهگیری هستند و در صورتی که کد رهگیری دریافت نکرده باشند، نمی‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

به این ترتیب، دریافت تسهیلات ودیعه مسکن باعث قرمز شدن فرم جیم افراد متقاضی در اقدام ملی مسکن می‌شود. چراکه این طرح ملی در زیرمجموعه مصوبه قانون ساماندهی بازار مسکن می‌گنجد. سبز بودن فرم ج یا فرم جیم یعنی متقاضی و افراد تحت تکفل قبلاً از امکانات دولتی و نهادهای عمومی، زمین و تسهیلات وام مسکن و مسکن دریافت نکرده‌اند و با این ثبت‌نام در تسیهلات ودیعه، فرم ج قرمز می‌شود. چون تسهیلات دولتی می‌گیرند.

همه این اقدامات و تهدیدها به این دلیل است که افراد کمتری برای دریافت این تسهیلات ثبت‌نام کنند تا منابع محدود این وام، جواب مستاجران نیازمند را بدهد.

درباره طرح اقدام ملی مسکن بخوانید

 


چگونه وام ودیعه مسکن بگیریم؟

کسانی که برای تامین پول پیش مسکن یا ودیعه مسکن‌شان دچار مشکل جدی هستند و از همراهی صاحبخانه‌ها در این شرایط کرونایی برخوردار نیستند، می‌توانند برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند. هدف اصلی این وام، زنان سرپرست خانوار، حقوق‌بگیران، کارگران، مستمری‌بگیران و بازنشستگان هستند و در اولویت پرداخت این وام قرار دارند. خانواده‌های ۵ نفره، خانه‌اولی‌ها و کسانی که امسال ازدواج کرده‌اند، نیز می‌توانند برای وام ودیعه مسکن اقدام کنند.

 

مراحل ثبت‌نام وام ودیعه مسکن چگونه است؟

 1. با شماره همراهی که به نام خودتان (یعنی سرپرست خانوار) است، کدملی را به شماره ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ پیامک کنید. [مهلت ثبت تا ساعت ۲۴ پنجشنبه ۹ مرداد تعیین شده است ولی به احتمال زیاد تمدید می‌شود]
 2. تکمیل اطلاعات خواسته شده در سامانه طرح اقدام ملی مسکن [هنوز زمان تکمیل اطلاعات مشخص نشده]

با ثبت‌نام پیامکی، ابتدا شرایط متقاضی مورد بررسی قرار می‌گیرد و سپس با اعلام پیامکی به سرپرست خانوار و معرفی بانک وام‌دهنده، اطلاعات فرد هم در سامانه باید تکمیل شود. گوش شیطان کر می‌گویند همه این فرآیند و پرداخت وام ودیعه مسکن تا پایان مرداد انجام می‌شود.

 

مدارک و شرایط لازم برای وام کمک‌ودیعه مسکن چیست؟

برای همه خدمات بانکی به چه مدارکی نیاز دارید؟ همان‌ها را هم برای وام ودیعه مسکن همراه داشته باشید ولی برای تأکید بیشتر:

 • اصل کارت ملی جدید (یا کارت ملی قدیم با برگه ثبت‌نام کارت ملی جدید)
 • اصل شناسنامه
 • متاهل یا سرپرست خانوار بودن
 • حداقل ۵ سال سکونت در شهر تقاضا شده
 • اجاره‌نامه رسمی به تاریخ ۴ مرداد ۹۹ به بعد، همراه با کد رهگیری
 • گواهی کسر از حقوق یا سهام عدالت و حساب رایانه فرد متقاضی برای وثیقه وام، در غیر اینصورت: سفته
 • دریافت نکردن هیچگونه تسهیلات مسکن از دولت از خانه سازمانی تا زمین و طرح‌های ملی مسکن (یعنی همان سبز بودن فرم ج)
 • صاحب ملک نبودن از سال ۸۴ به بعد
 • واحدهای مسکونی کوچک‌تر از ۷۵ متر در تهران / خانه‌های استیجاری کمتر از ۹۰ متر در بقیه شهرها

برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد، ضمانت توسط این نهادها صورت می‌گیرد و نیازی به مدارک بالا نیست. باید به خود نهاد حمایت‌کننده مراجعه کنند.

 

سقف وام کمک ودیعه مسکن

منابع تسهیلات ودیعه مسکن محدود و ۲۰ هزار میلیارد تومان است. یعنی عدد قابل توجهی نیست و به همه مستأجران نمی‌سد، برای همین وزارت راه و شهرسازی با پیش‌بینی اینکه حدود ۲ میلیون نفر به این وام نیاز مبرم دارند، با هدف اولویت‌بندی متقضیان وام، راه‌هایی برای کاهش میزان متقضیان یافته که در بالای این صفحه (به‌روزرسانی‌ها) خوانده‌اید. مبلغ تعیین شده این وام با توجه به هزینه زندگی در شهرها، چنین است:

 • وام ۵۰ میلیون تومانی: تهرانی‌ها
 • وام ۳۰ میلیون تومانی: ساکنان کلانشهرها (مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه)
 • وام ۱۵ میلیون تومانی: ساکنان بقیه شهرها

 

اقساط تسهیلات ودیعه مسکن چقدر است؟

بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار کارمزد وام ودیعه مسکن 13 درصد است. اگر تغییری صورت نگیرد، قرار است مستاجران این سود ۱۳ درصدی را در ۱۲ ماه پرداخت کنند و اصل مبلغ ودیعه را هم در پایان قرارداد یکساله‌شان با صاحبخانه‌ها (یعنی مرداد ۱۴۰۰) به شبکه بانکی برگردانند.

[رده تأکید می‌کند که این عددها حدودی و بر اساس محاسبات ماست و در صورت تغییر تصمیم‌ها و بخشنامه‌ها تغییر می‌کند]

 • وام ۵۰ میلیون تومانی (ویژه تهرانی‌ها): ماهیانه ۵۴۲ هزار تومان
 • وام ۳۰ میلیون تومانی (ویژه بقیه کلانشهرها): ماهیانه ۳۲۵ هزار تومان
 • وام ۱۵ میلیون تومانی (ویژه شهرها): ماهیانه ۱۶۲ هزار تومان

 

می‌شود همه وام کمک ودیعه را دریافت کرد؟

همه این سختی‌ها و مراحل را وضع کرده‌اند تا این وام مستقیم به دست موجر برسد و خیال مستأجر راحت باشد. اما رئیس‌کل بانک مرکزی راهی را پیش پای متقاضیان قرار داده که کل وام و سود آن را دریافت کنند. (البته اگر این توصیه و روش، همانند سرنوشت تعویق اقساط سه ماهه وام‌های قرض‌الحسنه نشود و بانک‌ها به حرف آقای رئیس گوش دهند!)

عبدالناصر همتی گفته کسانی که با تایید وزارت راه و شهرسازی، واجد شرایط استفاده از این وام باشند، می‌توانند به انتخاب خود، اقساط اصل و سود وام را در ۳۶ ماه (۳ سال) و با سود ۱۲ درصدی پرداخت کنند تا صاحب همه وام پرداختی شوند. در نتیجه به این عددهای تقریبی می‌رسیم:

 • وام ۵۰ میلیون تومانی (ویژه تهرانی‌ها): ماهیانه حدود یک میلیون و ۹۴۰ هزار تومان
 • وام ۳۰ میلیون تومانی (ویژه بقیه کلانشهرها): ماهیانه حدود یک میلیون و ۱۱۶ هزار تومان
 • وام ۱۵ میلیون تومانی (ویژه شهرها): ماهیانه حدود ۵۸۰ هزار تومان

همتی همچنین از بانک‌ها خواسته برای سایر متقاضیان وام کمک ودیعه مسکن که به دلیل محدودیت منابع، شامل تسهیلات نشدند، از منابع خود و با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار (یعنی ۱۸ درصد) وام پرداخت کنند که خب برای کسی صرف ندارد با این سود بالا، وام ودیعه بگیرد و بانک‌ها هم در عمل نشان داده‌اند که اصلا حرف گوش‌کن نیستند!

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

40 دیدگاه
 1. ارا می‌نویسد

  سلام بنده ی اپارتمان در مسکن مهر شاهین شهر دارم ولی خودم مستاجر هستم اصفهان ..آیا وام به من تعلق میگیرد…

 2. عطائی می‌نویسد

  سلام من مستاجر پدرم هستم. و به وام ودیعه احتیاج دارم . قبلا ثبت نام کردم و حائز شرایط شدم . میخواستم بدونم بخوام قولنامه هولوگرام بگیرم از نظر بانک تبانی حساب نمیشه ؟؟؟؟

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   مورد شما خیلی خاصه. ولی همین که مشمول شدید و وام رو گرفتید یعنی مشکلی نیست.

 3. اباذر می‌نویسد

  سلام من چند ماه پیش برا وام ودیعه ثبت نام کردم و حائز شرایط هم شده
  ولی صاحب خونه کد رهگیری نگرفت به دلیل مالیات و قطع یارانه .
  سوالم اینه ایا دریافت کد رهگیری باعث قطع یارانه میشه
  ممنون

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   بر اساس فرمولی در وزارت رفاه، داشتن خونه با متراژ مشخص (در شهرها و کلانشهرها متفاوت است) باعث قطع یارانه میشه.

 4. پناهی می‌نویسد

  با سلام آیا برای خانه های بالای ۹۵ متر وام ودیه مسکن تعلق میگیرد؟

 5. زهره می‌نویسد

  دوتاضامن قدر مبخوادباکسرازحقوق!آخه کی میادضامن من بازنشسته میشه؟؟

 6. الهه. می‌نویسد

  سلام زمان ثبت نام برای این وام کی هستش؟؟

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   به پایان رسیده

 7. غلامرضافرجی می‌نویسد

  سلام من 3ماه پیشثبت نام کردم همه مدارک هم کامل شد برای وام 15 ملیونی رفتم بانک چک وسفته بردم که چک هم برای همون شعبه بود وهیچ برگشتی هم نداشتم وندارم اما بانک ضامن با فیش حقوقی کسراز حقوق خواست. درحالیکه برای وام 15میلیونی اعلام کرده بودن که ضامن نمیخاد. فقط مردم رو بازی میدن دست که نمیگرن ملتو از کاروزندگی هم میندازن

 8. هادی می‌نویسد

  سلام الان که وام ودیعه تمدید شده کسانی که جا موندن میتونن ثبت نام کنن

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   با وجود شایعه این خبر، سایت رسمی وام ودیعه مسکن، هیچ نشان و لینکی برای ثبت‌نام نداره. برای همین تغییراتی در محتوای خبرمون در «رده» داده نشد. شما شماره ملی سرپرست خانواده رو ارسال کنید، شاید تغییری در روش ثبت‌نام ایجاد شده که ما بی‌خبریم

 9. مهدی می‌نویسد

  با سلام
  1. این فرم ج چی هستش؟
  2. بابت ضمانت چی میخوان؟
  3. اصل و فرع پول چقدر اختلاف داره؟
  4. من چطور از راه و شهر سازی استان قبلی شکایت کنم بابت این فرم ج؟
  5. 5سال تهرانم اولین قرار دادم کد رهگیری داره باقیش تمدید دستی شده چکار کنم؟

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   زمان ارائه این وام تمام شده است

  2. رده می‌نویسد

   فرم ج پاسخ استعلامی است که وزارت راه و شهرسازی صادر می‌کند مبنی بر استفاده متقاضی از تسهیلات دولتی شامل زمین، مسکن، تسهیلات یارانه‌ای و… اصطلاحا اگر سبز باشد، یعنی شما از تسهیلات دولتی استفاده نکرده‌اید ولی اگر قرمز باشد یعنی از این امکانات استفاده کرده‌اید و در اولویت خدمات جدید دولتی نیستید.

 10. سجاد دلشاد می‌نویسد

  من نتونستم وام بگیرم چون از من ضامن دولتی کسر از حقوق خواستن اگه داشتم که تا حالا وام میگرفتم کسی که احتیاج نداره بهش سریع وام میدن یکی مثل من از بس میدوه آخرشم هیچ این چجور شرایتیه

 11. زهرا می‌نویسد

  الان سه ماهه وام ودیعه مسکن ثبت نام کردم بانک میگه هنوزهیچ ابلاغی به مانشده هروقت گفتن باشماتماس میگیریم که پرونده تشکیل بدید پس کی میدن چکارکنیم

 12. طیب می‌نویسد

  سلام طیب صوفی 30سال متاهل به شماره کد ملی … وام ودیغه به من دریافت نکردم باید چکار کنم شماره همراه …

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   لازم نیست اطلاعات شخصی‌تون رو بنویسید. به سایت طرح اقدام ملی مسکن برید و با وارد کردن شماره ملی پیگیری کنید که چرا به شما پرداخت نشده.

 13. میلاد می‌نویسد

  سلام چجوری باید ثبت نام کرد

  1. رده می‌نویسد

   زمان اختصاص این وام گذشته

 14. وحید می‌نویسد

  ماشین به نامت باشه میدن ۴۰۵ مدل ۹۴ ؟

 15. وحید می‌نویسد

  ماشین به نامت باشه میدن ۴۰۵ مدل ۹۴ ؟؟؟؟

 16. فرهاد می‌نویسد

  سلام
  میخواستم بدونم اگه وام ۵۰ملیونی بگیریم و۳سال ماهی یک ملیون و نهصدوچهل قسط بدیم بعد از ۳سال باید ۵۰ملیونو ب بانک برگردونیم؟؟

  12
 17. محمدیدالله پور می‌نویسد

  سلام برسرخوشان وبیخبران
  بخصوص مرفه های بی درد جامعه
  من۴۰ساله دارای۱فرزند۲ساله چون تازه۴ساله موفق به ازدواج شدم اونم تا۲سال آینده هم خودم هم همسرم مشغول قسط دادن ازدواج وجهیزیه وسیسمونی خواهیم بود.بله همه اینها باخودمون بود چون همسرم پدر و مادرش برحمت خدارفته بودند وخودمان۲نفری همه ی اینهارو به دربدری و گرفتن وامهای مختلف تهیه کردیم بماندمه۲۰تومن وام ازدواج بعلاوه ۱۰میلیون کادوهای عروسی ۳۰پول رهن دادیم.۵۰۰اجاره
  سال دوم۱۰میلیون به رهن۱۰۰به اجاره سال سوم به رهن اضافه نشد۲۰۰به اجاره وامسال رهن۲برابر۸۰میلیون واجاره۱میلیون تازه نکته جالبش اینجاست که من دندانسازم محل کارمم اجارست
  بله یک ساختمان کلنگی که چندسالی خالی بود و دزدان تا کلیدوپربز وسیمهای توکار هم رحم نکرده بودند بامکافات ۱۰میلیون و۱میلیون کرایه کرده بودم
  به این شرط که خاستندبفروشند اطلاع بدهند ۲تا۳ماهی هم بهم فرصت بدهند
  نه عزیزان نکته جالبش تازه اینجاست که ملک را۱هفتس که فروختند وبمن گفتند تاآخرماه تخلیه کن
  بله بله همینه که هست
  حالاپیداکن مستاجر بدبخت پرتغال فروش را
  هرجاکه میره۵۰تا۱۰۰رهن و۱/۵تا۳میلیون اجاره
  البته وقتی یه بسته پوشک از۳۰هزار رسیده۱۳۰هزار
  تازه باید برای بدست آوردنش گدائیه داروخانه روبکنی
  رهن و اجاره طبیعیه که…..
  تصمیم گرفتم با کارگران افغانیه ساختمان نیمه سازمحله توافق کنم که کنار کانتینری که توش زندگی میکنند بمن جابدهند وسایلم رو بزارم
  آخه خونه هم بداقبالی پارکینگ نداره
  حمام وتوالتشم واسه دندانسازی خیلی کوچیکه😓
  حالاشما۳۰تومن روکمک کنین به مادلخوشان به زنده بودن
  شایدچندسالی دگرنیز توان تحمل داشته باشیم
  دست کم پسرم به کلاس اول برسد
  بعد قسم راستش ارواح خاک پدرش بشود
  البته شاید خبری درراه باشد ایشالله
  شایدم همین جمعه بیاید نیمیدونم. شاید

  10
 18. غلامی می‌نویسد

  سلام من اجاره نشین پدرم هستم . بانک میگه به این خاطر بخشنامه اومده بهت وام نمیدیم چون خانوادگی میشه . آیا درست میگن یا نه؟؟؟

  8
  11
 19. رضا غلامی می‌نویسد

  سلام. من ضامن ندارم چکار باید بکنم. سهام عدالت هم ندارم. لطفا راهنمایی کنید. خیلی به این وام نیاز دارم.

  9
  7
 20. سمیه می‌نویسد

  سلام.خسته نباشید.آیا با توجه به مبلغی که روی اجاره نامه نوشته شده وام رو پرداخت میکنن؟ یا بیشتر هم میشه؟

  10
  3
 21. علی می‌نویسد

  تمام این مواردی که نوشتید برای بانکها قابل قبول نیست بنده از شهر کرمانشاه به یکی از بانکها(اقتصاد نوین)رفتم اولا که حتما باید شاغل باشی و دوما یک نفر ضامن کارمند با گواهی کسر از میخان یعنی در واقع میخان به کسی این وام رو ندن

  17
  4
 22. مهدی می‌نویسد

  سلام
  میخواستم بدونم اگه تا ۳۰ مهر ثبت نام کرده باشیم سامانه ولی اجاره نامه برای بعد ۳۰ مهر آماده بشه وام ودیعه مسکن تعلق میگیره؟؟؟

  9
  2
  1. رده می‌نویسد

   چون مورد شما منحصربه‌فرد هست، حتما از سامانه مشخص شده در سایت طرح ملی مسکن پرس‌وجو کنید.

   4
   3
 23. طه می‌نویسد

  سلام خسته نباشید.آیا برای دریافت وام برای اجاره مسکن در این ایام نیازی به اطلاعات صاحب ملک هم هست یا خیر؟

  اطلاعات صاحب ملک مثل فایل کارت ملی و شناسنامه و….چون مستاجر زنگ زد گفت نیازه برای دریافت وام به این اطلاعات صاحب ملک؟ممنون

  8
  3
 24. محمدی می‌نویسد

  باسلام، ببخشید یعنی اگر کسی وام مسکن گرفته باشه این وام بهش تعلق نمیگیره؟؟

  1
  3
  1. رده می‌نویسد

   خیر. تعلق نمی‌گیره.

   1
   1
 25. Sm می‌نویسد

  باسلام
  ما برای ودیعه مسکن ثبت نام کردیم اسممون به بانک معرفی شد و با مراجعه به بانک تشکیل پرونده دادیم و بانک به ما گفت تا فردا واریز میشه ولی بعد از دوساعت از بانک تماس گرفتن گفتن که رد درخواست شدین با مراجعه به سامانه طرح اقدام ملی مسکن دیدم زده استعلام سازمان ثبت قرمز دارای آپارتمان ۵۰ متری در بلوار جابرابن حیان اصفهان هستید. والله بلا تلا هیچگونه اپارتمانی به نامم نبوده و نیست. حرفم اینه چرا مردم رو سر کار می ذارن.تو سامانه ام اعتراض زدم دقیقا از ۲۹ شهریور ماه ۹۹ زده درحال بررسی می باشد با شماره های اعلامی ام که تماس میگیرم کسی جواب نمیده.

  10
  2
 26. رضا می‌نویسد

  سلام خسته نباشید
  اگ خواسته باشیم همه وام کمک ودیعه رو برداریم بایستی علاوه بر اقساط اصل و سود وام مبلغ اضافی ب بانک بپردازیم
  مثلا برای وام 30 تومنی علاوه بر 1 میلیون و 116 هزارتومن بایستی مبلغ 325 تومن رو هم بدیم یا لازم نیست
  پیشاپیش از پاسخگویی شما سپاسگزارم

  13
  2
 27. سامین می‌نویسد

  سلام ما اقدام کردیم میگن ازاین کد پستی وام گرفتید مستاجر مسکن مهر هستیم و کدپستز و تغییر دادن گفتن بازم وام گرفتید درصورتی که نگرفتیم ما مستاجریم خود صاحب خونه گرفته ۴۰۰تومن هم خرج کردیم هیچی به هیچی

  4
  2
 28. سجاد می‌نویسد

  من از اول شهریور هفته ای دو بار سر میزدم به یکی از شعب بانک آینده به جهت دریافت وام ودیعه مسکن. مدارک منو ۲۶ شهریور گرفتن گفتن که مدارک ضامن رو باید استعلام کنن با آخرین پیگیری که امروز ۶ مهرماه انجام دادم هنوز استعلام انجام نشده. مدارک من تقریبا ده روزه که نزد بانک مونده و هیچکاری پیش نرفته

  49
  22
  1. سجاد می‌نویسد

   امروز ۲۲ مهرماه هست. شعبه بیشتر از یک هفته است که به خاطر بیماری کرونا تعطیل شده. مدارک رو تحویل نمیدن که ببرم یک بانک دیگه. حدود یک ماه میشه که مدارک رو گرفتن و کاری پیش نبردن. واقعا احسنت به این بانک!

   13
 29. رضا می‌نویسد

  حساب

  75
  49