رده تسه | قیمت اوراق مسکن

قیمت اوراق مسکن (تسه) سال 1402

تسه یا همان اوراق گواهی حق تقدم خرید وام مسکن بانک مسکن که به نام اوراق مسکن یا اوراق تسه یا اوراق تسهیلات مسکن شناخته می‌شود، یک ابزار مفید برای افرادی است که قصد دسترسی سریع به تسهیلات وام مسکن بانک مسکن دارند. با خرید اوراق مسکن، افراد می‌توانند بدون سپرده‌‌گذاری به وام خرید مسکن برسند و این برای کسانی که قصد خرید فوری دارند مفید است.

[پس از جدول، تعریف و کارکرد تسه را بخوانید]

عنوان
نماد
قیمت دیروز (ریال)
قیمت امروز (ریال)
قیمت عرضه (ریال)
قیمت تقاضا (ریال)
TESE Logo امتیاز تسهیلات مسکن سال 1401
تسه ۹۸۱۱۱
TESE Logo
امتیاز تسهیلات مسکن سال 1401
نماد
تسه1401
قیمت دیروز (ریال)
118,600
قیمت امروز (ریال)
118,500
قیمت عرضه (ریال)
118,050
قیمت تقاضا (ریال)
118,899
TESE Logo امتیاز تسهیلات مسکن دی 00
تسه ۹۸۱۱۱
TESE Logo
امتیاز تسهیلات مسکن دی 00
نماد
تسه0010
قیمت دیروز (ریال)
117,600
قیمت امروز (ریال)
118,000
قیمت عرضه (ریال)
117,150
قیمت تقاضا (ریال)
118,999
TESE Logo امتیاز تسهیلات مسکن سال 1400
تسه ۹۸۱۱۱
TESE Logo
امتیاز تسهیلات مسکن سال 1400
نماد
تسه1400
قیمت دیروز (ریال)
117,900
قیمت امروز (ریال)
117,800
قیمت عرضه (ریال)
117,753
قیمت تقاضا (ریال)
118,000
TESE Logo امتیاز تسهیلات مسکن بهمن 00
تسه ۹۸۱۱۱
TESE Logo
امتیاز تسهیلات مسکن بهمن 00
نماد
تسه0011
قیمت دیروز (ریال)
118,900
قیمت امروز (ریال)
118,500
قیمت عرضه (ریال)
118,500
قیمت تقاضا (ریال)
119,000
TESE Logo امتیاز تسهیلات مسکن آذر 00
تسه ۹۸۱۱۱
TESE Logo
امتیاز تسهیلات مسکن آذر 00
نماد
تسه0009
قیمت دیروز (ریال)
112,800
قیمت امروز (ریال)
110,000
قیمت عرضه (ریال)
110,011
قیمت تقاضا (ریال)
116,100
TESE Logo امتیازتسهیلات مسکن سال1402
تسه ۹۸۱۱۱
TESE Logo
امتیازتسهیلات مسکن سال1402
نماد
تسه1402
قیمت دیروز (ریال)
118,800
قیمت امروز (ریال)
118,500
قیمت عرضه (ریال)
118,500
قیمت تقاضا (ریال)
118,940
TESE Logo امتیازتسهیلات ملی سال 1402
تسه ۹۸۱۱۱
TESE Logo
امتیازتسهیلات ملی سال 1402
نماد
تملی1402
قیمت دیروز (ریال)
60,117
قیمت امروز (ریال)
61,000
قیمت عرضه (ریال)
61,000
قیمت تقاضا (ریال)
0

اوراق تسه چیست؟

اوراق مسکن تسهتسه را با نیکلاس تسه اشتباه نگیرید! در واقع حساب سپرده ممتاز بانک مسکن، شرایطی دارد که به ازای سپرده‌گذاری در این حساب، می‌توانید اوراق گواهی حق تقدم مسکن دریافت کنید و در بازار فرابورس به فروش برسانید. در واقع با افتتاح حساب سپرده ممتاز بانک مسکن شما صاحب امتیاز وامی می‌شوید که این امتیاز را می‌توانید در قالب اوراق بفروشید. حساب سپرده ممتاز بانک مسکن انواع مختلف دارد و می‌توانید انواع حساب ممتاز با سود و حساب ممتاز بدون سود آن را افتتاح کنید. تفاوت انواع حساب‌های ممتاز، در نحوه تخصیص این اوراق به سپرده‌گذار است که بنا به مانده حساب، اولویت‌های شعبه و همچنین درخواست یا عدم درخواست سود متفاوت است. بنابراین شما با افتتاح یکی از انواع این حساب ممتاز می‌توانید از اوراق مسکنی بهره‌مند شوید که یا خود از آن استفاده کنید یا آن را در ساز و کاری قانونی به دیگران بفروشید.

ارزش اوراق مسکن به ازای هر برگ از این اوراق به اندازه 500 هزار تومان وام است و با توجه به نوسانات بورس هر برگ از این 500 هزار تومان وام با قیمت‌های نوسانی به فروش می‌رسند اما تجربه چند سال اخیر نشان داده که قیمت تسه معمولا از 10درصد ارزش آن فراتر نمی‌رود. یعنی هر کدام از این برگه‌هایی که ارزش 500 هزار تومان وام را دارند با توجه به روندهای یکی دو سال اخیر از 50 هزار تومان فراتر نرفته‌اند. جزئیات حساب ممتاز بانک مسکن را در صفحه مربوط به سپرده ممتاز بانک مسکن بخوانید.

 

نرخ سود وام تسهیلات مسکن و شرایط آن

وامی که شما می‌توانید از محل این اوراق اخذ کنید دارای سود 17.5 درصد است که حداکثر زمان بازپرداخت آن 12 ساله است. همراه با این وام می‌توانید با تهیه 80 برگ اوراق تسه یک وام جعاله 40 میلیون تومانی با همان سود 17.5 درصد تهیه کنید که البته مدت زمان بازپرداخت آن حداکثر 5 سال است. همچنین سقف این وام برای تهران، شهرهای بالای 200 هزار نفر و سایر شهرها متفاوت است که جزئیات و آخرین قیمت آن را در لینک زیر می‌توانید بخوانید.

راه‌حل دریافت سریع وام مسکن چیست؟

مدت اعتبار اوراق تسه

زمان انقضای اوراق مسکن دو سال است که این زمان در برخی از موارد تا شش ماه تمدید می‌شود. به هنگام خرید اوراق تسه باید توجه کنید که مدت زمانی که تا انقضای آن باقی است به اندازه‌ای باشد که شما بتوانید از آن استفاده کنید چون در برخی موارد پروسه‌های بانکی در بانک مسکن به طول بینجامد و اعتبار این برگه‌ها تمام شود. با اتمام زمان اعتبار اوراق مسکن، نماد معاملات آن در بورس متوقف شده و دارنده آن دیگر نمی‌تواند از آن استفاده کند و عملا هزینه انجام‌شده سوخت خواهد شد.

برای تشخیص این‌که اوراق منتشر شده مربوط به چه زمانی‌ است باید به اعدادی که کنار نماد تسه درج می‌شود توجه کرد. رقم اول نشان‌دهنده سال انتشار و دو رقم بعدی نشان‌دهنده ماه انتشار اوراق است.

 

آخرین قیمت اوراق مسکن

قیمت تسه هر روز در حال تغییر است. چون این اوراق در بازار فرابورس عرضه می‌شود و مثل هر نماد معاملاتی دیگر بنا به میزان عرضه و تقاضا، قیمتی متغیر دارد. اما قیمت اوراق تسه سال 98 معمولا حول و حوش 39 هزار تا 42 هزار تومان بوده که با اعلام افزایش سقف وام مسکن ناشی از این اوراق، به حدود 45 هزار تومان هم رسید. اما در هر صورت می‌توان برآورد کرد که قیمت اوراق تسه سال 98 بین 7.5 تا 9.5 درصد ارزش وام اوراق در نوسان بوده است. در همین صفحه قیمت اوراق تسه را به‌صورت آنلاین مشاهده می‌کنید.

 

دامنه نوسان نرخ اوراق بانک مسکن

سوال خیلی‌هاست که نرخ اوراق مسکن چقدر نوسان دارد و به چه عواملی وابسته است؟ نرخ این اوراق همانطور که بالاتر توضیح داده شد، به میزان تقاضا وابسته است. ولی بد نیست بدانید به طور معمول نرخ اوراق مسکن قدیمی‌تر به دلیل نزدیکی به سررسید، ارزان‌تر از اوراق منتشرشده جدید است. گاهی این رویه نقض می‌شود و اوراق قدیم از اوراق جدید گران‌ترند که دلیل آن سفته‌بازی‌های قبلی بر روی اوراق قدیمی است.

 

چقدر اوراق تسه باید خرید؟

به ازای هر 500 هزار تومان وامی که می‌خواهید باید یک ورق تسه تهیه کنید. برای اخذ وامی به ارزش 100 میلیون تومان باید 200 برگه تسه تهیه کنید. همانطور که در بند پیش هم گفته شد نرخ اوراق مسکن متغیر است و به طور روزانه بر اساس معاملات عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.
در حال حاضر به یک زوج در شهر تهران 200 میلیون تومان وام اوراق مسکن پرداخت می‌شود (به ازای هر کدام از زوجین 100 میلیون تومان) که این زوج می‌توانند یک وام جعاله 40 میلیون تومانی هم به آن ضمیمه کنند. بنابراین برای گرفتن وام 240 میلیون تومانی باید 480 ورق تسه تهیه کرد. اگر با توجه به شرایط این روزهای بازار قیمت هر ورق تسه را 41 هزار تومان در نظر بگیریم، برای گرفتن سقف این وام این زوج تهرانی باید معادل 19 میلیون و 680 هزار تومان برای تهیه اوراق مسکن هزینه کنند که البته هزینه کارمزد خرید هم که در بند بعدی به آن اشاره می‌شود، به آن اضافه خواهد شد.

 

فرآیند خرید و فروش اوراق و کارمزد آن

با هدف جلوگیری از سفته‌بازی، اگر اوراقی خریدید که قصد فروش آن را دارید تا ۲ ماه پس از آن مجاز به این کار نیستید. البته اگر فقط ۴ ماه به پایان مدت اعتبار اوراق تسه باقی مانده باشد، چنین محدودیتی وجود ندارد و بلافاصله پس از خرید، می‌توانید آن‌ها را بفروشید.
کارمزدی که برای خرید این اوراق پرداخت کنید، 49صدم درصد و کارمزد فروش این اوراق 24صدم درصد است. به طور مثال برای خرید تعدادی از این اوراق که قیمت آن فرضا 10 میلیون تومان می‌شود باید 490 هزار تومان کارمزد به کارگزاری پرداخت کنید.

نکته: پس از تحویل اوراق به بانک مسکن، بقیه مراحل اخذ وام شبیه گرفتن بقیه وام‌های مسکن در بانک مسکن است که جزئیات آن را می‌توانید در صفحه وام مسکن بانک مسکن مشاهده کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

195 دیدگاه
 1. رضا ef7 می‌نویسد

  سلام من ۱۰ روزه تعداد ۵۰ عدد تسه ۱۴۰۱ خریدم در بورس الان می خوام بفروشم ، چرا امکانش نیست؟ بیزحمت راهنمایی کنید، تغییر کارگزار ناظر رو زدم و هنوز توی پرتفوی نیست

  8
  3
  1. زهرا می‌نویسد

   سلام شما تا دو ماه نمیتونین بفروشین. مگر اینکه تسه شما فقط ۴ ماه مهلت داشته باشه در اینصورت میتونید فوری بفروشید.

   3
  2. زهرا می‌نویسد

   سلام شما تا دو ماه نمیتونین بفروشین. مگر اینکه تسه شما ۴ ماه مهلت داشته باشه در اینصورت میتونید فوری بفروشید.

  3. یاحق می‌نویسد

   لعنت ونفرین مردم بیخانمان براکسانیکه به اندک سود دست برتجارت تسه واوراق گذاشته وبانی وباعث میشوندبه تعدادی.انشاالله نفرین ملت روزی گریبانشان رابگیردبنده خودنیازمندمسکن واوراق نیستم واز احساس مسئولیت درقبال هموطنان وکسانیکه بی سرپناه اندنوشتم

   49
   5
  4. مهدی می‌نویسد

   در صورتی که پس از خرید این اوراق، معامله مسکن صورت نگیرید، وام به شخص تعلق نمی‌گیرد. همچنین چهار ماه پس از خرید اوراق، حق خرید و فروش آن وجود ندارد.

   8
   1
 2. زمان می‌نویسد

  کسانیکه بابازارگرمی سعی بربالابردن تسه دارندتادزدی روشن ازخانه بدوشان کنندانشاالله خودشان برای داشتن مسکن تاآخرعمرحسرت بدل بمانندوفرزندانشان آواره ی کوی وخیابان

  45
  3
 3. مهرداد می‌نویسد

  اگ چندسال پیش چک برگشتی داشته باشیم بهمون اوراق تعلق نمیگیره؟

  2
  2
 4. ریحانه می‌نویسد

  سلام میشه مشورت بدهید الان قیمت اوراق1311921 است تا کی قیمت می‌ره بالا من وقتی ندارم برای خرید یا یک هفته صبر کنم پایین نمیاد الان 401/3/11است

  9
  2
  1. آرش می‌نویسد

   قیمت اوراق پایین بیا نیست،هروقت بگیرین برنده شمایین

   3
   4
 5. Saman می‌نویسد

  تسه اصلاح قیمتی داره طبق تکنیکال،

  اگه عجله ندارید و زمان دارید صبر کنید تو اصلاح خرید بزنید
  اونایی هم ک میخوان بفروشن طمع قیمت بالا نکنن، که اونوقت میخورن به صف فروش

  تسه تا ۹۸۰۰۰ الی ۸۸۰۰۰ مجدد اصلاح داره،

  در واقع روند اصلاحی بود با خبر افزایش وام تا ۷۰۰ تومن دستکاری کردن، که این خبر هم منتفی شد و افزایش وامی در کار نیست

  6
  4
 6. Saman می‌نویسد

  سلام تسه اصلاح قیمتی داره طبق تکنیکال، اگه عجله ندارید و زمان دارید صبر کنید تو اصلاح خرید بزنید
  اونایی هم ک میخوان بفروشن طمع قیمت بالا نکنن
  تسه تا ۹۸۰۰۰ الی ۸۸۰۰۰ مجدد اصلاح داره،

  در واقع روند اصلاحی بود با خبر افزایش وام تا ۷۰۰ تومن دستکاری کردن، که این خبر هم منتفی شد و افزایش وامی در کار نیست

  5
  3
 7. آرش می‌نویسد

  خاطرتون باشه درقسمت های پایین نظرموگفتم به دوستان نمیدونم چقدر دوستان تونستن استفاده کنن،گفته بودم ازششم به بعدتامرز۱۸۰هزارپیش خواهدرفت ودوستان بخرن اوراق هارو،دیگه مشخص شد قیمت اوراق کمتراز۱۱۷یا۱۲۰پایین نمیاد،چون تهسیلات رو بالا بردن.

  3
  11
 8. امید می‌نویسد

  چون بنفعتون نیست اجازه انتشار نمیدید ،،الان قیمت بیت کوین داره صعودی میشه، این یعنی سقوط یهویی بورس، تا به خودتون بیایین بازار بیت که ۲۴ساعته باز هست بالاتر میره بعد تعطیلات بورس با یه ریزش شدید به استقبالمون میاد

  2
  5
 9. امید می‌نویسد

  الان قیمت بیت کوین داره صعودی میشه، این یعنی سقوط یهویی بورس، تا به خودتون بیایین بازار بیت که ۲۴ساعته باز هست بالاتر میره بعد تعطیلات بورس با یه ریزش شدید به استقبالمون میاد

  5
  2
 10. نسل سوخته می‌نویسد

  عزیزی می گفت چاره ای ندارم 150میلیون حق پشیمانی معامله ای هست که انجام دادم چاره ای ندارم باید واسه وام اوارق بگیرم
  آقای مسئول و نماینده محترم اگه واقعا مسئولیت داری بدون که با رای همین ملت بی چاره بر کرسی ریاست تکیه زدین
  ظلم تا کی
  فرض کن یه یمنی یا فلسطینی آب واسه خوردن نداره به این کارم اعتراض کن ظلم تا کی؟؟؟؟

  19
  1
 11. بنده خدا می‌نویسد

  سلام فرمانده
  برای مردم ایران دعا کن
  اینجا بویی از مسلمانی نیست…

  24
  1
 12. محمد هندی می‌نویسد

  مسئولین محترم بانک تخصصی مسکن
  بی زحمت حداقل برای زوجین قیمت یا تعداد اوراق مسکن را منطقی تدبیر کنید . وضعیت ناجوره. ممنون

  17
 13. محمد هندی می‌نویسد

  سلام مسئولین محترم بانک تخصصی مسکن لطفا قیمت اوراق را منطقی کنید مونده ایم چه کنیم .یا مثل سال پیش در تعداد اوراق تخفیف قائل شوید ‌. ممنون

  17
 14. شکوفه می‌نویسد

  میاد پایین دوباره عجله نکنید

  4
  1
 15. نسل سوخته می‌نویسد

  دوستان فکر کنم کار از امن یجیب هم گذشته به نظرم یه سلام فرمانده بخونیم تمام مشکلات حل شه
  چون فقط اگه ایشون نگاه کنن کفایت میده چه برسه به اینکه دستور بدن!!!!
  نظر شما چیه؟؟؟

  6
  8
  1. امیر می‌نویسد

   خخخخخ جوک سال بود،فرمانده بااین فرمانهاوتصمیم های اشتباه مارو به این همه بدبختی متعدد رسونده،خدایا خودت فرجی کن به بنده های روی زمینت امیدی نیست….

   13
 16. موححد می‌نویسد

  لعنت به دلال واوناییکه خریدفروش اوراق میکنن انشاالله سودشان هزینه بشه به دوادرمانشان.پیام کل ملت

  16
  1
 17. آرش می‌نویسد

  بخرین اوراق ها رو ازششم به بعدتا ۱۸۰تومن میره بالا

  10
  15
  1. یاحق می‌نویسد

   لعنت به فروشندگانی که با بازارگرمی کردن سعی بربالابردن قیمت تسه (اوراق) دارندتاازجیب بدبختانی که سعی برخانه دارشدن دارنددزدی کنندانشاالله که خودشان خانه بدوش وتاآخرعمرحسرت به دل بمانند برای داشتن خانه وفرزندانشان آواره ی کوی وخیابان . بالاخره حق جای خودراخواهدگرفت

   10
   1
 18. پانیذ می‌نویسد

  واقعا پس ما صبر کنیم

  1
  2
  1. امین می‌نویسد

   نمودار خرید فروش دوساله تسه رو کنترل کن . پاییز بهترین فصل خرید تسه است تا 13 فروردین

   1
   1
 19. امین می‌نویسد

  با تولید برگه های جدید اوراق از اول مرداد به 50هزار میرسه

  6
  4
 20. فوادمهران می‌نویسد

  باسلام.لطفاکسانیکه خانه خریدن بجای خریداوراق ازروی ناچارمدتی خانه یاواحدشان رادرتمام رهن قراربدهند خودنیزادراجاره ارزون قیمت بسربرنددراینصورت هم ازارزش پول رهن استفاده کرده هم درفرصت مناسب میتواندوام بگیرن بنده خودم همین کاروکردم!یاحق

  1
  3
  1. معصومه مهرورز می‌نویسد

   منتظر بودیم تو بگی یکی مثل من هم تسه خریده هم رهن داده هم از کل بانک های ایران وام گرفته

   13
   4
  2. امین می‌نویسد

   س با تولید برگه های جدید اوراق از اول مرداد به 50هزار میرسه

   2
  3. امین می‌نویسد

   با تولید برگه های جدید اوراق از اول مرداد به 50هزار میرسه

   3
 21. لیلا می‌نویسد

  سلام تورو خدا بداد مردم برسید بداد جوونا برسید من با سه تا بچه الان همه داروندارمو فروختم تا بتونم خونه بخرم وکلی قرض کردم الان بخاطر بالا رفتن اوراق که نمیتونم وام بگیرم خونه داره از دستم میره و باید کلی خسارت ببینم برای بهم خوردن معامله.تورو خدا دوباره طرح نیم بهارو بزارید

  19
  1
 22. مسعود می‌نویسد

  سلام اوراق کی میادپایین؟

 23. نسل سوخته می‌نویسد

  من تحلیل گر سیاسی نیستم ولی برداشتی که از حرکات دولتمون دارم به دو دلیل قیمت اوراق بالا رفته:
  ۱-شاخص قیمت بورس از رکود بیرون بیاد
  ۲- مسکن ملی ثبت نام کنیم!مسکن با اوراق خریداری نکنیم.
  جای بسی تأمل هست که به چه قیمتی با نابود کردن ملت میخواهیم ملت رو نجات بدیم!!!!

  11
  2
 24. آرش می‌نویسد

  اوراق رو بکنین۳۰۰تومن کی هست اخه به این قیمتا اوراق بگیره،سال قبلم ۱۷۰تومن شده بود یهویی شد۷۰هزارتومن،مگه مردم ایتقدرساده هستن که بیان وام۳۰۰ملیونی بردارن۱۰۰ملیونشو بدن اوراق.مگه بچه بازیه؟الکی بازاروگرم نکنین که مزدم قول بخورن برن خریدوفروش کنن تاشماها ازورشکستکی خلاص شین باپول این مردم بیچاره برین دنبال عشق وحالتون،کورخوندین

  19
 25. آرش می‌نویسد

  سربرج قیمتا میادپایین اوراق جدیدچاپ میشه سربرج،هیچ کس به این قیمت نمیخره..الکی قول نخورید..

  11
  3
 26. کارگرساده می‌نویسد

  سلام تورو به داداین مردم برسید تورو خدااوراق نخرید شاید بیادپایین .مسولین تورو خدا کاری کنید مگه اینجا کشورکفره مگه ما کافریم بخدا ما شیعه مرتضی علی هستیم ما مردم مظلم ایرانیم یه کاری بکنید بخدا شبیه قمار شده هرروز داره قیمت اوراق میره بالا .گریه دارشده برای وام 480 ملیونی باید فقط 120 میلیون اوراق بخریم بغیر سودی که باید دوبرابربدیم .توربه هرچی که میپرستید به داداین مردم برسید

  33
  1
  1. آرش می‌نویسد

   الان شمامیگین نخریم،بخدامجبوریم بخریم معامله کردیم خونه خریدیم باید سرموئدچکمون پاس بشه ۳۲۰ملیون وام ورمیدارم نزدیک۹۰ملیون امروزپول اوراق دادم،به حضرت عباس هزارتا توشکمم چاقوبزنی خون ازش بیرون نمیاد،زبونم بنداومده،داره قلبم وایمیسته […]،جیگرمون رو سوزوندن، […]

   39
   1
 27. کارگرساده می‌نویسد

  توروخدا نخرید تا اوراق بیاد پایین .تواین مملکت که کسی به فکر مردم ضعیف نیست لااقل خودمون به داد همدیگه برسیم .تورو خدا نخرید بخدا این خود قماره

  11
 28. نسل سوخته می‌نویسد

  با سلام
  نفرین و فحش کاری درست نمیشه
  دولت مردان ما به فکر سفره ما هستن!!!
  هنوز نوبت به مسکن نرسیده!!
  شاید این جمعه شاهزاده ی بیاید شاید نرخ اوراق تسه را عادلانه کند شاید!
  دست مسلمان را مسلمان نمیگیرد شاید کافری بگیرد شاید

  13
 29. داود می‌نویسد

  واقعا صدامون به جای نمیرسه چون کسایی که قراره صدامونو گوش کنند خودشون ذینفع این پول ها هستند و بیشتر این زجه زدن های ما و خواهش و التماس های ما برای وام برای ضامن و برای خرید اوراق ، خوشحالترشون میکنه

  5
  1
 30. م می‌نویسد

  خدا نابودتون کنه بحق امام حسین که توی یه هفته دوبرابرش کردین

  16