رده وام خرید مسکن وام مسکن جوانان بانک مسکن

وام مسکن جوانان بانک مسکن

جدیدترین شرایط تسهیلات مسکن جوانان بانک مسکن شامل میزان و تعداد قسط‌ها و مبلغ سپرده‌گذاری سالانه را با جزئیات کامل در جدول زیر بخوانید. [توضیحات و اطلاعات کامل‌تر را پس از جدول بخوانید]

شرکت
نام وام
مسکن جوانان
سود
9 %

نرخ سود وام:

 • بازپرداخت تا ۵ سال ۶٪
 • بازپرداخت بیش از ۵ سال ۹٪
سقف وام
2,000 میلیون تومان

سقف تسهیلات برای شهر تهران 2 میلیارد تومان، در شهرهای بزرگ یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و در سایر شهرها یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است

[توضیحات بیشتر را در متن بخوانید]

نوع ضمانت
سند ملک

سقف تسهیلات از محل حساب پس‌انداز مسکن جوانان به واحدهایی تعلق می‌گیرد که از تاریخ صدور پروانه ساختمانی آن‌ها بیش از 20 سال سپری نشده باشد. چنانچه از تاریخ صدور اولین جواز ساختمانی بیش از 20 سال و حداکثر تا 25 سال سپری‌شده باشد، سقف تسهیلات قابل پرداخت در سراسر ایران 350 میلیون ریال خواهد بود

نیاز به سپرده
حساب سپرده لازم
قرض الحسنه

در صورت عدم استفاده از امتیاز حساب پس‌انداز مسکن جوانان, در هنگام فسخ حساب نرخ سودی بر اساس نرخ سود سپرده‌های کوتاه‌مدت به آن پرداخت می‌شود

میزان سپرده
65000

[بقیه مبالغ واریزی را به تفکیک سال و شهرها در متن بخوانید]

مدت زمان خواب سپرده
60 ماه

از زمان اولین سپرده‌گذاری دریافت وام حداکثر 15 سال است

مسدودی سپرده
حداکثر زمان بازپرداخت
240 ماه

حداکثر مدت بازپرداخت تسهیلات اعطایی بر اساس مصوبات بانک مرکزی تعیین می‌شود

قسط وام
17,994,519 تومان

[به‌روز می‌شود]

کل سود وام
2,318,684,588 تومان

[به‌روز می‌شود]

مجموع رقم وام و سود
4,324,144,588 تومان

[به‌روز می‌شود]

سپرده جداگانه
-
هزینه‌های جانبی

۲ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان شامل: تشکیل پرونده و کارشناسی ملک

تغییرات و شرایط وام مسکن جوانان بانک مسکن

وام مسکن جوانان

متقاضی وام مسکن جوانان با افتتاح حساب پس‌انداز مسکن جوانان که یکی از انواع حساب‌های سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت است و با سپرده‌گذاری مستمر و ماهانه که برنامه‌های آن توسط بانک ارائه‌شده است، پس از حداقل ۵ سال و حداکثر ۱۵ سال می‌تواند وام مسکن جوانان دریافت کند.

یکی از تفاوت‌های مهم حساب جوانان بانک مسکن با وام سپرده مسکن یکم، بی‌نیازی به سپرده‌گذاری یک‌باره و یکجاست. اگر قصد افتتاح حساب برای دریافت این وام را دارید می‌توانید سپرده‌گذاری خود را با واریز حداقل مبلغ ماهیانه (به‌دفعات یا به‌صورت یکجا در ابتدای دوره) آغاز کنید.

اگر نیاز به تهیه ودیعه مسکن دارید، مطلب «وام مستأجران» را مطالعه کنید.

افزایش سقف وام مسکن جوانان تا 2 میلیارد تومان

با اعلام رئیس گروه بانک‌های تخصصی، سقف وام مسکن جوانان که حاصل سپرده‌گذاری در صندوق پس‌انداز مسکن جوانان است تا 2 میلیارد تومان برای شهر تهران افزایش یافته است.

به این ترتیب، حداقل مبلغ سپرده‌گذاری برای وام مسکن جوانان ۴۰۰ هزار تومان شده است. همچنین سقف تسهیلات برای حساب‌هایی که در سال ۱۴۰۱ افتتاح می‌شوند، در تقسیم‌بندی جدید مناطق جغرافیایی حساب جوانان که تهران، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر و سایر مناطق شهری است، به ترتیب به ۲، ۱.۷ و ۱.۴ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

تهران شهرهای بزرگ سایر شهرها
پایان سال پانزدهم 2 میلیارد تومان یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان

وام 2 میلیاردی مسکن جوانان در سال ۱۴۱۶ اعطا می‌شود

این وام مسکن وسوسه‌کننده 2 میلیاردی فقط و فقط به حساب‌های جديدی که در سال ۱۴۰۱ افتتاح شده باشند داده می‌شود و صاحبان حسابی که از گذشته افتتاح حساب کردند، براساس قرارداد و شرایط زمان افتتاح حساب تسهیلات به آنها پرداخت می‌شود. یعنی این افزایش شامل حال آنان نمی‌شود.

به این ترتیب وام مسکن جوانان 2 میلیارد تومانی در سال ۱۴۱۶ به درخواست‌کنندگان تهرانی تعلق می‌گیرد. حالا سوال اینجاست که با توجه به افزایش همه قیمت‌ها، کسانی که از قبل حساب سپرده جوانان بانک مسکن باز کرده‌اند، با مبالغ اندک چه کاری می‌توانند انجام دهند؟ راستی در سال ۱۴۱۶ قیمت هر متر خانه چقدر است که بتوان از وام ۲ میلیاردی استفاده کرد؟

جدول سپرده‌گذاری سالانه حساب مسکن جوانان

جدول اختصاصی واریز سالانه به حساب سپرده جوانان بانک مسکن برای دریافت وام مسکن جوانان را در «رده» مشاهده می‌کنید. این رقم‌ها گرد شده و برای تهران، شهرهای بزرگ (کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، قم و شیراز) و سایر شهرها متفاوت است.

جدول حداقل مبالغ واریزی ماهیانه برای افتتاح‌کنندگان حساب در سال ۱۴۰۱
(رقم‌ها به ریال است)

سال اول سال دوم سال سوم سال چهارم سال پنجم
4.000.000 4.000.000 4.000.000 4.000.000 4.000.000
سال ششم سال هفتم سال هشتم سال نهم سال دهم
6.000.000 6.000.000 6.000.000 6.000.000 6.000.000
سال یازدهم سال دوازدهم سال سیزدهم سال چهاردهم سال پانزدهم
8.000.000 8.000.000 8.000.000 8.000.000 8.000.000

 

جدیدترین شرایط وام مسکن جوانان

 • با سپرده‌گذاری مستمر ماهانه در حساب پس‌انداز وام مسکن جوانان پس از حداقل 5 سال و حداکثر 15 سال می‌توانید وام خرید مسکن دریافت کنید.​​​​​​
 • هر شخصی که به سن هیجده سال تمام رسیده و یا حکم رشد او از سوی دادگاه صادرشده باشد می‌تواند به نام خود یا کسانی که تحت ولایت و قیمومیت او باشند حساب پس‌انداز مسکن جوانان افتتاح کند.
 • برداشت از حساب پس‌انداز مسکن جوانان در هر مقطعی بلامانع است ولی برداشت از حساب باید به صورتی انجام گیرد که متوسط موجودی حساب از حداقل مبلغ تعیین‌شده توسط بانک مرکزی در هرسال کمتر نشود.
 • پیکر حساب، متوسط موجودی و تسهیلات متعلقه بر اساس واریزی‌های ماهانه محاسبه می‌شود.
 • متوسط موجودی در هرسال به‌طور جداگانه از تقسیم مبلغ پیکر حساب در هرسال سپرده‌گذاری بر عدد 12 (ماه) محاسبه می‌شود.
 • تسهیلات متعلقه در هرسال سپرده‌گذاری به‌طور جداگانه از حاصل ضرب ضریب هرسال در متوسط موجودی آن سال محاسبه می‌شود. (برای محاسبه حتماً به شعبه مراجعه کنید.)
 • در ابتدای هرسال حداقل مبلغ واریزی ماهانه افتتاح‌کنندگان حساب‌های جدید در آن سال توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین و ابلاغ خواهد شد.
 • انتقال حساب وام مسکن جوانان به بستگان نزدیک (پدر، مادر، فرزند، همسر، خواهر، برادر، نوه، مادربزرگ و پدربزرگ) بلامانع است.

فهرست کامل صندوق‌های سرمایه‌گذاری

شرایط افتتاح حساب به نام مادر به نفع فرزند صغیر

 • بانک مسکن انواع حساب‌های صندوق پس‌انداز مسکن، حساب پس‌انداز مسکن جوانان، سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت و بلندمدت را به نام مادر و به نفع فرزند صغیر وی افتتاح می‌کند.
 • در هنگام افتتاح حساب‌های بالا مادر قادر است که حق هرگونه برداشت از حساب افتتاحی را داشته باشد یا حق برداشت را از خود سلب کند.
 • در صورت فوت مادر، وجوه واریزی به‌حساب افتتاحی توسط مادر جزو ماترک مادر منظور نخواهد شد و کلاً” به فرزند تعلق خواهد گرفت.
 • در صورت فوت طفل صغیر (فرزند) قبل از رسیدن به سن موردنظر، موجودی حساب و منافع آن متعلق به مادر بوده و مادر حق برداشت از حساب را نیز خواهد داشت.
 • افتتاح حساب پس‌انداز وام مسکن جوانان به نام فرزند صغیر توسط مادر و با داشتن حق برداشت وی، امکان‌پذیر است.

مدارک لازم برای دریافت وام جوانان بانک مسکن

 1. اصل و کپی سند مالکیت
 2. اصل و کپی کلیه پروانه‌های ساخت
 3. اصل و کپی کلیه پایان کارهای ساختمانی
 4. اصل و کپی مبایعه‌نامه
 5. اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی خریدار و فروشنده
 6. قبض برق ساختمان (در صورت تشخیص شعبه) همراه مستندات کد پستی ملک خریداری‌شده
 7. ارائه اصل دفترچه یا کارت
 8. اصل و کپی گواهی حقوق یا جواز کسب (ارائه مدارک شغلی خریدار)
 9. اصل و کپی بنچاق (در صورت لزوم و تشخیص شعبه )
 10. اصل و کپی وکالت‌نامه (در صورت وجود وکیل)
 11. اصل و کپی اجاره‌نامه ملک (املاک اوقافی)
 12. تکمیل نمونه فرم‌های دریافت وام مسکن جوانان

زمان بازپرداخت و اقساط تسهیلات مسکن جوانان چگونه است؟

وام یک میلیاردی مسکن جوانان دارای بالاترین مدت‌زمان تقسیط بین دیگر تسهیلات بانک مسکن است و امکان تقسیط تا 20 سال هم وجود دارد. نرخ سود تسهیلات اعطایی با توجه به مصوبات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در زمان استفاده از تسهیلات تعیین می‌شود و دو روش برای بازپرداخت تعیین شده:

یکی بازپرداخت به روش ساده که حداکثر 20 سال است و طولانی‌ترین زمان قسط‌بندی است. دیگری بازپرداخت وام مسکن جوانان به روش پلکانی است که حداکثر 12 سال طول می‌کشد.

میزان تسهیلات مسکن جوانان چطور محاسبه می‌شود؟

میزان تسهیلات دریافتی شما رابطه مستقیمی با میانگین موجودی حساب سالیانه شما و واریزی ماهیانه دارد. در واقع شما این امکان را دارید که از حساب پس‌انداز مسکن جوانان در هر مقطعی برداشت کنید اما باید توجه داشته باشید که متوسط موجودی حساب شما از حداقل مبلغ تعیین‌شده توسط بانک مرکزی در هرسال کمتر نشود. متوسط موجودی در هرسال به‌طور جداگانه از تقسیم مبلغ پیکر حساب (مجموع واریزی‌های یک سال) در هرسال سپرده‌گذاری بر عدد 12 (ماه) و تسهیلات متعلقه در هرسال سپرده‌گذاری به‌طور جداگانه از حاصل‌ضرب ضریب هرسال در متوسط موجودی آن سال محاسبه می‌شود.

چطور می‌توان در سال پنجم سقف تسهیلات را دریافت کرد؟

شما برای اینکه بتوانید در پایان سال پنجم تا پانزدهم از سقف تسهیلات استفاده کنید باید سپرده‌گذاری خود را با مبالغی بیشتر آغاز کنید. اگر شما در سال 98 افتتاح حساب کرده باشید و بخواهید در سال پنجم یعنی سال 1403 از سقف تسهیلات مسکن استفاده کنید، باید 97/8 برابر حداقل واریزی ماهیانه برای تهران،58/6 برابر حداقل واریزی ماهیانه برای شهرهای بزرگ و 02/5 برابر حداقل واریزی ماهیانه برای سایر شهرها بپردازید. مثلاً اگر سپرده‌گذاری بخواهد در پایان سال پنجم از سقف تسهیلات در تهران که 150 میلیون است استفاده کند، باید مبالغ جدول را با ضریب97/8 برابر (448500=97/8×50000) واریز کند که برای سال اول سپرده‌گذاری تقریباً معادل ماهی 448500 تومان خواهد بود.

تا چند درصد قیمت خانه می‌توان وام مسکن جوانان گرفت؟

نکته اول اینکه شما با پشتوانه وام مسکن جوانان، نه‌تنها برای خرید مسکن بلکه برای ساخت و تکمیل ملک مسکونی نیمه‌کاره هم می‌توانید از تسهیلات استفاده کنید. میزان تسهیلاتی که بانک مسکن به شما پرداخت می‌کند به قیمت کارشناسی ملک که از سوی کارشناسان بانک صورت می‌گیرد نیز بستگی دارد. درواقع سقف تسهیلات پرداختی معادل 80 درصد قیمت کارشناسی ملک موردنظر شما خواهد بود.

ملک معرفی‌شده برای تسهیلات چه شرایطی باید داشته باشد؟

شرط اصلی ملک معرفی‌شده برای دریافت وام یک میلیاردی مسکن مربوط به سن بناست. طبق قوانین اعلام‌شده، سقف تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن جوانان به واحدهایی تعلق می‌گیرد که از تاریخ صدور پروانه ساختمانی آن‌ها بیش از 20 سال نگذشته باشد. درصورتی‌که عمر بنا بیش از 20 سال و حداکثر تا 25 سال باشد، سقف تسهیلات قابل پرداخت در سراسر ایران 35 میلیون تومان خواهد بود.

مراحل و زمان‌بندی دریافت تسهیلات مسکن جوانان

 1. تشکیل پرونده یک تا ۲ روز وقت شما را می‌گیرد: از ارائه مدارک تا بررسی دارا بودن شرایط و رفع نقص پرونده
 2. مرحله ارزیابی که بین ۷ تا ۹ روز طول می‌کشد: دریافت علی‌الحساب کارمزد ارزیابی مشتری، تنظیم گزارش ارزیابی ملک و مشتری، استعلام از شهرداری، بررسی اطلاعات بانکی مشتری
 3. تهیه پیش‌نویس قرارداد در ۳ تا ۵ روز: تنظیم بیع‌نامه توسط شعبه، اخد درخواست مشتری برای نوع و مدت اقساط و مبلغ تسهیلات، محاسبه مابه‌التفاوت كارمزد ارزيابی و تمبر مالیاتی و دریافت آن، ارسال قرارداد به دفتر اسناد رسمی
 4. ثبت قرار داد در دفتر اسناد رسمی در ۵ تا ۷ روز: صدور چک پس از تایید ثبت در دفتر اسناد رسمی و تحول چک به مشتری تا راه‌اندازی پرونده رایانه‌ای و بایگانی پرونده

 شرایط انصراف و انتقال وام جوانان

درصورتی‌که شما به هر دلیلی از دریافت تسهیلات مسکن حساب پس‌انداز جوانان منصرف شوید، می‌توانید سود سپرده خود را بگیرید یا اینکه تسهیلات خود را واگذار کنید. اگر شما در صورت انصراف بخواهید سود سپرده‌تان را بگیرید، نرخ سودی بر اساس نرخ سود سپرده‌های کوتاه‌مدت به‌حساب شما پرداخت می‌شود. درصورتی‌که قصد واگذاری امتیاز وامتان را داشته باشید، انتقال حساب به بستگان نزدیک (پدر، مادر، فرزند، همسر، خواهر، برادر، نوه، مادربزرگ و پدربزرگ) بلامانع است.

سوالات متداول وام مسکن جوانان

سقف وام مسکن جوانان بانک مسکن چقدر است؟

سقف وام از محل حساب پس‌انداز مسکن جوانان در تهران در پایان سال پانزدهم ۴۰۰ میلیون تومان، در شهرهای بزرگ (کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، قم، شیراز و کرمانشاه) ۳۳۰ میلیون تومان و در سایر نقاط شهری۲۹۰ میلیون تومان است.

در تسهيلات مسكن جوانان اگر واريزي ها كمتر از حد تعيين شده از سوي بانك باشد، امتياز تسهيلات چگونه محاسبه مي‌شود؟

در صورتی‌كه حداقل پيكر تجمیعی حساب (مجموع واریزی‌های یک سال) تعيين شده در پايان سال‌های سپرده گذاری رعايت نشود، حساب از رده حساب‌های پس انداز مسكن جوانان حذف نمی‌شود. با توجه به كسری مبالغ واريزی، متوسط موجودی دوره‌ها و پيكر تجميعی حساب، از سقف تسهيلات كسر خواهد شد.

مدت بازپرداخت وام مسكن جوانان حداكثر تا چند سال امكان‌پذير است؟

وام مسکن جوانان دارای بالاترین مدت‌زمان تقسیط بین دیگر تسهیلات بانک مسکن است و امکان تقسیط تا ۲۰ سال هم وجود دارد.

آیا امکان انصراف یا انتقال وام مسکن جوانان به دیگران وجود دارد؟

بله. در صورت انصراف از دریافت وام مسکن جوانان می‌توانید بر اساس نرخ سود سپرده‌های کوتاه‌مدت، سود خود را دریافت کنید. همچنین انتقال وام مسکن جوانان به بستگان نزدیک (پدر، مادر، فرزند، همسر، خواهر، برادر، نوه، مادربزرگ و پدربزرگ) بلامانع است.

رده‌بین:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

81 دیدگاه
 1. محمدرضا می‌نویسد

  سلام
  […] بعد بیست سال پول خودت رو میخواد بده بعد کلی هم ازت سود بگیره ،شرم برشما

  31
  2
 2. گل می‌نویسد

  و یه سوال دیگه اینکه، منعی برای معامله خونه با برادرم که نیست؟ یعنی من میخوام خونه رو از برادرم بخرم و در ضمن از وامم هم استفاده کنم

 3. گل می‌نویسد

  سلام مجدد. ممنون از پاسختون. دو دانگ خانه حدود 680 مبلیون تومان قیمت داره و فقط سند دو دانگ به اسم بنده می باشد.

  8
  1
 4. گل می‌نویسد

  سلام کل 6 دانگ سند باید به اسم متقاضی وام باشد و یا اگر مثلا دو دانگ خانه به اسم ایشان باشد، میتوان وام را استفاده کرد؟

  1. رده می‌نویسد

   سلام
   با توجه به ارزش خانه و تناسب با مقدار وام و توسط کارشناس مشخص می‌شود.

   1
   1
 5. ربا گیرنده نیستم می‌نویسد

  این یعنی خود نوزول این یعنی خود ربا
  مردم رو مسخره کردید
  این دهن پر از حرفه فقط نمیشه دیگه بیشتر از این گفت
  آخرت مردم رو نابود دنیای خودتون رو آباد کردید

  16
  1
 6. ایرج جهانی می‌نویسد

  […] منه جوان سالی نزدیک 10 ملیون بذارم تا بتونم بعد 5 سال 100 ملیون وام اونم با سود 9درصد بگیرم – […]
  اگه خود قانون گذارت هم با این طریق و این سود وام گرفتی که هیچ ، اگه نه که اگه از بیت المالی که من حق داشته باشم به جز این راهی که برا ما گذاشتین باشه ارزو میکنم از دماغ عزیزانت دربیاد

  35
  1
 7. سیروان می‌نویسد

  سلام روزبخیر
  آیا برای دریافت وام مسکن جوانان هم استعلام فرم “ج” رو می گیرند؟

  2
  1
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   در مدارک لازم این وام، فرم ج نیامده است

   1
   1
 8. علی می‌نویسد

  سلام من اگه بخوام برای اولین بار وام مسکن بگیرم چیکار باید بکنم

  4
  5
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   متن رو بخونید، راهنمایی کاملی داره.

   1
   4
 9. محمد می‌نویسد

  بنظرم با توجه به شیب بالای تورم، ارزش پول تا ۱۵ سال دیگه از بین میره.
  ببینید اگر شما سال ۹۴ حساب باز کرده باشید، همین امسال یعنی سال ۹۹ میتونید ۵۰ میلیون تومن تسهیلات بگیرید.
  با ۵۰ تومن میخوای چکار کنی! فقط ۱۴ درصد هزینه ی خرید خونه در سال ۹۹ میشه، اونم به شرطی که ۳۵۰ تومن قیمت مسکن بشه.
  الان که دارم مینویسم اعتراف میکنم که با تقریباً 7 برابر این مبلغ در سال ۹۹ میشه آدم یه خاکی تو سرش کنه!
  امیدوارم رویای کسی رو خراب نکرده باشم.
  واقعاً منصفانه نیست, بیشتر به نفع بانکه تا من و شما.

  30
 10. علیمحمد می‌نویسد

  کلاهبرداریه بقرآن الان من ۱۵ سالم پر شده رفتم بانک مسکن میگن ۴۷ ملیون بیشتر وام نمیدیم
  الان با این پول ۲ متر خونه هم نمیتونم بخرم
  مشکل اینجاست که به روز پول میگیرن سال به سال باید بیشتر پول بدی ولی افزایش وام نه

  36
 11. شهنام روحی می‌نویسد

  من 20 سال قبل پدرم برام حساب جوانان باز کرده،الان میرم بگیرم میگه سند خونه بیار بنام خودت باشه این قانون غلط را باید جمع کرد من وامو میگیرم که یه خونه تازه اگه با اون پول بتونم پیدا بکنم بخرم اونوقت سند و از کجا بیارم مردم مومن.

  33
  2
 12. علی می‌نویسد

  من خودم 15 سال پیش حساب باز کردم که بعد از 15 سال مبلغ 45 میلیون تومن وام بدهند. الان با این مبلغ وام یه پراید هم نمیشه خرید. چه برسه به خونه. لطفا اون اشتباهی که من کردم شما تکرار نکنید. بعد از 15 سال 400 میلیون تومن هیچ ارزشی نخواهد داشت.

  41
 13. محمد می‌نویسد

  فقط بعد گذشت حتماً ۱۵ سال میتونید ۴۰۰ بگیرد، اونم “تهران”، باقی شهرها ۳۳۰ تومنه و ۲۹۰ شهرستان ها.
  اگر قصد ۵ ساله دارید، تهران حداکثر تا سقف ۲۱۰ تومن میدن، ۴۰۰ تومن نیست.
  این نکته رو حواستون باشه!

 14. گلناز طرفه نژاد می‌نویسد

  لعنت بر کارشناسان نالایق این بانک واین نوع سپرده گذاری ،که نه تنها به نفع خانه دار شدن کودک ما نبود بلکه هدر کردن سرمایه بود ،اگر با پولیکه پانزده سال پیش به خاطر تبلیغات دروغین شما سپرده کردم ،سکه خریده بودم الان سرمایه چند هزار برابری داشتم ولی الان با سی میلیون یک متر زمین صحراهم نمیدن چه برسه به خانه

  46
  1
 15. امیرحسین لطفی می‌نویسد

  با سلام در سال ۸۶ افتتاح حساب کردم و تا امروز اقساط رو پرداخت کردم حالا میخام وام جوانان مسکن رو اخذ کنم میگن حدود ۲۰میلیون وام میدیم یا باید مبلغ سپرده رو چند برابر کنید ، اگه از همون سال پول اقساط رو میدادم رهن که خیلی بهتر از این بیست میلیون وامتون میشد؟؟؟؟؟؟
  خدایا شکایتم رو به کی ببرم!؟؟؟؟

  92
  6
 16. مجتبی می‌نویسد

  فرمول محاسبه وام با توجه به موجودی چیست؟

  9
  4
 17. مهدی بختیاری می‌نویسد

  سلام وخسته نباشید من در سال ۹۶ چهل ملیون وام مسکن جوانان دریافت کردام تا به الان ۱۷ قسط به موقع و در اثره وخط پرداخت کردم … مشکلیم نداشتم و سند خانه هم به نامم هست ایا من میتونم وام مسکن جوانان طی پنج سال اینده ثبت نام کنم یا خیر…به نام خودم
  لطفان راهنمایی کنید

  4
  25
 18. مرتضی می‌نویسد

  خیلی شیرینید
  تو ایران بعد از یک سال قیمت خونه 2 برابر میشه ، حالا طرف 15 سال پولشو بزاره حساب شما که وام بگیره باید 30 برابر قیمت خونه رو بپردازه. با اون پولی که سپرده گذاشته و وامی که میگیره می تونه پول رهن یه خونه رو جور کنه.
  شبیه شوخیه ولی واقعیته.
  البته بانک هم با پول هایی که توی حسابش جمع میشه برای خودش ملک میخره و با این کار قیمت ها رو هم مدیریت میکنه و بعد از 15 سال به شما پولتون و وامتون رو که دیگه ارزشی ندارن برمی گردونه و شما میمانید دفترچه اقساط بانک.

  121
  5
 19. علی احمدلو می‌نویسد

  من 16 سال پیش این حساب رو باز کردم که 44 میلیون وام بگیرم. توجه داشته باشید تو اون سال 7 برابر مقدار وامی بود که بانک می داد. اما با گذشت 15 سال الان می بینم با این پول پیش پول اجاره یه آپارتمان هم نیست. و رفتم پس اندازم رو از بانک بگیرم گفتن اگر بردارم وامم سوخت میشه. بانک نه وام می ده و نه می تونم پس انداز اولیه ام رو بردارم.

  57
  11
  1. khbatahi می‌نویسد

   من می خواهم وام برای ساختن مسکن بگیرم اولین باردارم وام مگیرم چه کارکنم وام بگیرم

   10
   9
  2. مهرداد می‌نویسد

   خب از بین بره دوست عزیز وقتی نمیخوای وام را حداقل سپردتو بردار دیگه

   13
   5
 20. حمید می‌نویسد

  سوال من آینه من این پولی رو که توی حساب پس انداز مسکن جوانان واریز میکنم تو این حساب پنج سال بعد که خواستم وام بگیرم میتونم این پول رو برداشت کنم ؟ یعنی همزمان با دریافت 60 میلیون وام اون تقریبا 13 14 میلیون که اون موقع میشه رو برداشت کنم یعنی 74 میلیون ؟ اگر بله میشه برنامه ریزی کنم واریزی رو بیشتر کنم تا 30 میلیون بشه تا اون زمان بتونم 90 میلیون برداشت کنم ؟

  6
  22
 21. محمد می‌نویسد

  واقعا افتضاحه يك نوع كلاهبرداريه ، بيمه عمر بازم هر جور باشه بهتره بعد ٢٠ سال كلي بهت پول ميده از بدون باز پرداخت

  25
  2
 22. کیمیا می‌نویسد

  خب وقتی بار اول بانک گفته ماهانه اینقدر پول بدید دیگه چه معنی داره دوباره میاین میگین نه باید بیشتر بدین همون بار اول به من گفتین ماهانه ایقد میشه حالا دیروز پیامک اومده که به علت تورم و نمیدونم چی به بانک مراجعه کنین و پول بیشتر بدین. آقا اصلا میتونم پولم و برگردونم؟؟؟ من حوصله ندارم دوباره چند وقت دیگه میگید بازم بیشتر پول بدین.تکلیف خودتون روشن کنین.

  18
  1
 23. رجمت الله کربلایی ولیها می‌نویسد

  بسیارعالی می باشد صندوق پس اندازجوانان

  64
 24. بی نام می‌نویسد

  بسیار عالیه،هر موقع پول واریز کنید هم پیامکش میاد و بابت پیامک هم پولی کم نمیشود

  60
 25. حسین می‌نویسد

  مدت بازپرداخت زده حداکثر 20سال.راسته ؟یعنی تو 20سال باید پولشو پس بدیم؟

  1
  12
 26. حسین می‌نویسد

  مسدودی سپرده داره.کارتی که میدن روش یه برچسبی داره که تو دستگاه ها ی عابربانک و کارتخوان نمیشه استفاده کرد

  15
  1
 27. حسین می‌نویسد

  8ساله این حساب رو دارم.دو ماه پیش رفتم بانک گفتش باید ماهانه مبلغ بیشتری بریزی. در صورتی که تو فرمی که خود بانک داده بر اساس اون ما مبالغ رو میریختیم. اما حالا بانک میگه باید بیشتر بریزید

  13
  1
  1. Pooria می‌نویسد

   حالا تو که هشت ساله چقدر بهت وام میدن سقفش

 28. شورلت می‌نویسد

  سود ۹ درصد یه جور الکی به نظر میاد. وقتی وام رو فوری ندن. مثلا یک سال پول بخوابون که چی بشه. خب اگر حساب کنیم سود یک سال رو عملا سود وام میاد رو ۱۶ درصد.شاید بیشتر بسته به مدت وام
  و یا جوانان یکجا بریزی ۱۵ سال یا ماهانه بدی( انگار قسط میدی! قبل شروع وام ) بعد ۱۵ سال پول سه برابر میشه و سود که نمیدن در اصل دوباره همون اش و کاسه بالایی
  اوراق که دیگه بدتر
  وقتی هم که میگین بهشون میگن ملک چند سال بعد خیلی گرون میشه
  خب بشه! مگه من دلال هستم!

  1. فریب خورده می‌نویسد

   برای وام ازدواج هم میگن ۴% ولی هر سال برای مبلغ باقیمونده این ۴% رو دوباره محاسبه میکنن و میگیرن. یعنی قسطهای سال پنجم ۵ بار بابتش این ۴% رو گرفتم. یعنی ۲۰% سود!
   یک مشت […]

 29. مات می‌نویسد

  بانکی هست که همین مقدار بده و طولانی مدت ولی با سود کم؟ من میخوام 5 تومان بزارم 5 سال بعد بردارم وام ولی با سود کم. مسکن 50 تومان میده در این حالت ولی من با سود کم میخوام

 30. ملامحمدی می‌نویسد

  تورو خدا یه ذره هم که شده خجالت بکشید واقعا آدم باید شرم بکنه از بعضی از پیشنهادات .آخه ملت رو چی فرض کردین ؟ این مبلغ رو تو طرح بانک صادرات بذارم بانک چندین باربر این وامتون رو پول میده بدون اینکه بخواد برش گردونیم و یا اگه با این مبلغ بیمه عمر بگیرم با کلیه مزایاش بعد از 15 سال باز بیشتر از مبلغ شما پول میده که اونم نیاز نیست بر گردونم

  18
  1
  1. حسین می‌نویسد

   مگه میشه بانکی وام بده بعد بگه نمیخواد پول رو برگردونید؟؟

  2. سیداحمد می‌نویسد

   همچنین این وام 12 الی 20 ساله است صادرات 3 ساله میدهد!

   2
   5
  3. سیداحمد می‌نویسد

   وام میده میگه برگردونین! !
   از اون.حرفا بودااا

  4. سیداحمد می‌نویسد

   داداچی بله میده منتهی 18 درصد میده نه 9 درصد!

   5
   2