رده وام خرید مسکن وام مسکن جوانان بانک مسکن

وام مسکن جوانان بانک مسکن

جدیدترین شرایط تسهیلات مسکن جوانان بانک مسکن شامل میزان و تعداد قسط‌ها و مبلغ سپرده‌گذاری سالانه را با جزئیات کامل در جدول زیر بخوانید. [توضیحات و اطلاعات کامل‌تر را پس از جدول بخوانید]

شرکت
نام وام
مسکن جوانان
سود
9 %

نرخ سود وام:

 • بازپرداخت تا ۵ سال ۶٪
 • بازپرداخت بیش از ۵ سال ۹٪
سقف وام
4,000 میلیون تومان

سقف تسهیلات برای شهر تهران ۴ میلیارد تومان، در شهرهای بزرگ ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است

[توضیحات بیشتر را در متن بخوانید]

نوع ضمانت
سند ملک

سقف تسهیلات از محل حساب پس‌انداز مسکن جوانان به واحدهایی تعلق می‌گیرد که از تاریخ صدور پروانه ساختمانی آن‌ها بیش از 20 سال سپری نشده باشد. چنانچه از تاریخ صدور اولین جواز ساختمانی بیش از 20 سال و حداکثر تا 25 سال سپری‌شده باشد، سقف تسهیلات قابل پرداخت در سراسر ایران 350 میلیون ریال خواهد بود

نیاز به سپرده
حساب سپرده لازم
قرض الحسنه

در صورت عدم استفاده از امتیاز حساب پس‌انداز مسکن جوانان, در هنگام فسخ حساب نرخ سودی بر اساس نرخ سود سپرده‌های کوتاه‌مدت به آن پرداخت می‌شود

میزان سپرده
800,000 تومان

[بقیه مبالغ واریزی را به تفکیک سال و شهرها در متن بخوانید]

مدت زمان خواب سپرده
60 ماه

از زمان اولین سپرده‌گذاری دریافت وام حداکثر 15 سال است

مسدودی سپرده
حداکثر زمان بازپرداخت
240 ماه

حداکثر مدت بازپرداخت تسهیلات اعطایی بر اساس مصوبات بانک مرکزی تعیین می‌شود

قسط وام
35,989,038 تومان

[به‌روز می‌شود]

کل سود وام
4,637,369,176 تومان

[به‌روز می‌شود]

مجموع رقم وام و سود
8,647,829,176 تومان

[به‌روز می‌شود]

سپرده جداگانه
-
هزینه‌های جانبی

۲ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان شامل: تشکیل پرونده و کارشناسی ملک

تغییرات و شرایط وام مسکن جوانان بانک مسکن

وام مسکن جوانان

متقاضی وام مسکن جوانان با افتتاح حساب پس‌انداز مسکن جوانان که یکی از انواع حساب‌های سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت است و با سپرده‌گذاری مستمر و ماهانه که برنامه‌های آن توسط بانک ارائه‌شده است، پس از حداقل ۵ سال و حداکثر ۱۵ سال می‌تواند وام مسکن جوانان دریافت کند.

یکی از تفاوت‌های مهم حساب جوانان بانک مسکن با وام سپرده مسکن یکم، بی‌نیازی به سپرده‌گذاری یک‌باره و یکجاست. اگر قصد افتتاح حساب برای دریافت این وام را دارید می‌توانید سپرده‌گذاری خود را با واریز حداقل مبلغ ماهیانه (به‌دفعات یا به‌صورت یکجا در ابتدای دوره) آغاز کنید.

اگر نیاز به تهیه ودیعه مسکن دارید، مطلب «وام مستأجران» را مطالعه کنید.

افزایش سقف وام مسکن جوانان تا 4 میلیارد تومان

با اعلام رئیس گروه بانک‌های تخصصی، سقف وام مسکن جوانان که حاصل سپرده‌گذاری در صندوق پس‌انداز مسکن جوانان است تا 2 میلیارد تومان برای شهر تهران افزایش یافته است.

به این ترتیب، حداقل مبلغ سپرده‌گذاری برای وام مسکن جوانان ۶۰۰ هزار تومان شده است. همچنین سقف تسهیلات برای حساب‌هایی که در سال ۱۴۰۳ افتتاح می‌شوند، در تقسیم‌بندی جدید مناطق جغرافیایی حساب جوانان که تهران، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر و سایر مناطق شهری است، به ترتیب به ۴، ۳.۴ و ۲.۸ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

تهران شهرهای بزرگ سایر شهرها
پایان سال پانزدهم 4 میلیارد تومان ۳ میلیارد و چهارصد میلیون تومان ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان

وام ۴ میلیاردی مسکن جوانان در سال ۱۴۱۸اعطا می‌شود

این وام مسکن وسوسه‌کننده ۴ میلیاردی فقط و فقط به حساب‌های جديدی که در سال ۱۴۰۳افتتاح شده باشند داده می‌شود و صاحبان حسابی که از گذشته افتتاح حساب کردند، براساس قرارداد و شرایط زمان افتتاح حساب تسهیلات به آنها پرداخت می‌شود. یعنی این افزایش شامل حال آنان نمی‌شود.

به این ترتیب وام مسکن جوانان ۴ میلیارد تومانی در سال ۱۴۱۷ به درخواست‌کنندگان تهرانی تعلق می‌گیرد. حالا سوال اینجاست که با توجه به افزایش همه قیمت‌ها، کسانی که از قبل حساب سپرده جوانان بانک مسکن باز کرده‌اند، با مبالغ اندک چه کاری می‌توانند انجام دهند؟ راستی در سال ۱۴۱۸ قیمت هر متر خانه چقدر است که بتوان از وام ۴ میلیاردی استفاده کرد؟

جدول سپرده‌گذاری سالانه حساب مسکن جوانان

جدول اختصاصی واریز سالانه به حساب سپرده جوانان بانک مسکن برای دریافت وام مسکن جوانان را در «رده» مشاهده می‌کنید. این رقم‌ها گرد شده و برای تهران، شهرهای بزرگ (کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، قم و شیراز) و سایر شهرها متفاوت است.

جدول حداقل مبالغ واریزی ماهیانه برای افتتاح‌کنندگان حساب در سال ۱۴۰۲
(رقم‌ها به ریال است)

سال اول سال دوم سال سوم سال چهارم سال پنجم
11.519.078 11.519.078 11.519.078 11.519.078 11.519.078
سال ششم سال هفتم سال هشتم سال نهم سال دهم
17.278.618 17.278.618 17.278.618 17.278.618 17.278.618
سال یازدهم سال دوازدهم سال سیزدهم سال چهاردهم سال پانزدهم
23.038.157 23.038.157 23.038.157 23.038.157 23.038.157

 

جدیدترین شرایط وام مسکن جوانان

 • با سپرده‌گذاری مستمر ماهانه در حساب پس‌انداز وام مسکن جوانان پس از حداقل 5 سال و حداکثر 15 سال می‌توانید وام خرید مسکن دریافت کنید.​​​​​​
 • هر شخصی که به سن هیجده سال تمام رسیده و یا حکم رشد او از سوی دادگاه صادرشده باشد می‌تواند به نام خود یا کسانی که تحت ولایت و قیمومیت او باشند حساب پس‌انداز مسکن جوانان افتتاح کند.
 • برداشت از حساب پس‌انداز مسکن جوانان در هر مقطعی بلامانع است ولی برداشت از حساب باید به صورتی انجام گیرد که متوسط موجودی حساب از حداقل مبلغ تعیین‌شده توسط بانک مرکزی در هرسال کمتر نشود.
 • پیکر حساب، متوسط موجودی و تسهیلات متعلقه بر اساس واریزی‌های ماهانه محاسبه می‌شود.
 • متوسط موجودی در هرسال به‌طور جداگانه از تقسیم مبلغ پیکر حساب در هرسال سپرده‌گذاری بر عدد 12 (ماه) محاسبه می‌شود.
 • تسهیلات متعلقه در هرسال سپرده‌گذاری به‌طور جداگانه از حاصل ضرب ضریب هرسال در متوسط موجودی آن سال محاسبه می‌شود. (برای محاسبه حتماً به شعبه مراجعه کنید.)
 • در ابتدای هرسال حداقل مبلغ واریزی ماهانه افتتاح‌کنندگان حساب‌های جدید در آن سال توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین و ابلاغ خواهد شد.
 • انتقال حساب وام مسکن جوانان به بستگان نزدیک (پدر، مادر، فرزند، همسر، خواهر، برادر، نوه، مادربزرگ و پدربزرگ) بلامانع است.

فهرست کامل صندوق‌های سرمایه‌گذاری

شرایط افتتاح حساب به نام مادر به نفع فرزند صغیر

 • بانک مسکن انواع حساب‌های صندوق پس‌انداز مسکن، حساب پس‌انداز مسکن جوانان، سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت و بلندمدت را به نام مادر و به نفع فرزند صغیر وی افتتاح می‌کند.
 • در هنگام افتتاح حساب‌های بالا مادر قادر است که حق هرگونه برداشت از حساب افتتاحی را داشته باشد یا حق برداشت را از خود سلب کند.
 • در صورت فوت مادر، وجوه واریزی به‌حساب افتتاحی توسط مادر جزو ماترک مادر منظور نخواهد شد و کلاً” به فرزند تعلق خواهد گرفت.
 • در صورت فوت طفل صغیر (فرزند) قبل از رسیدن به سن موردنظر، موجودی حساب و منافع آن متعلق به مادر بوده و مادر حق برداشت از حساب را نیز خواهد داشت.
 • افتتاح حساب پس‌انداز وام مسکن جوانان به نام فرزند صغیر توسط مادر و با داشتن حق برداشت وی، امکان‌پذیر است.

مدارک لازم برای دریافت وام جوانان بانک مسکن

 1. اصل و کپی سند مالکیت
 2. اصل و کپی کلیه پروانه‌های ساخت
 3. اصل و کپی کلیه پایان کارهای ساختمانی
 4. اصل و کپی مبایعه‌نامه
 5. اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی خریدار و فروشنده
 6. قبض برق ساختمان (در صورت تشخیص شعبه) همراه مستندات کد پستی ملک خریداری‌شده
 7. ارائه اصل دفترچه یا کارت
 8. اصل و کپی گواهی حقوق یا جواز کسب (ارائه مدارک شغلی خریدار)
 9. اصل و کپی بنچاق (در صورت لزوم و تشخیص شعبه )
 10. اصل و کپی وکالت‌نامه (در صورت وجود وکیل)
 11. اصل و کپی اجاره‌نامه ملک (املاک اوقافی)
 12. تکمیل نمونه فرم‌های دریافت وام مسکن جوانان

زمان بازپرداخت و اقساط تسهیلات مسکن جوانان چگونه است؟

وام یک میلیاردی مسکن جوانان دارای بالاترین مدت‌زمان تقسیط بین دیگر تسهیلات بانک مسکن است و امکان تقسیط تا 20 سال هم وجود دارد. نرخ سود تسهیلات اعطایی با توجه به مصوبات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در زمان استفاده از تسهیلات تعیین می‌شود و دو روش برای بازپرداخت تعیین شده:

یکی بازپرداخت به روش ساده که حداکثر 20 سال است و طولانی‌ترین زمان قسط‌بندی است. دیگری بازپرداخت وام مسکن جوانان به روش پلکانی است که حداکثر 12 سال طول می‌کشد.

میزان تسهیلات مسکن جوانان چطور محاسبه می‌شود؟

میزان تسهیلات دریافتی شما رابطه مستقیمی با میانگین موجودی حساب سالیانه شما و واریزی ماهیانه دارد. در واقع شما این امکان را دارید که از حساب پس‌انداز مسکن جوانان در هر مقطعی برداشت کنید اما باید توجه داشته باشید که متوسط موجودی حساب شما از حداقل مبلغ تعیین‌شده توسط بانک مرکزی در هرسال کمتر نشود. متوسط موجودی در هرسال به‌طور جداگانه از تقسیم مبلغ پیکر حساب (مجموع واریزی‌های یک سال) در هرسال سپرده‌گذاری بر عدد 12 (ماه) و تسهیلات متعلقه در هرسال سپرده‌گذاری به‌طور جداگانه از حاصل‌ضرب ضریب هرسال در متوسط موجودی آن سال محاسبه می‌شود.

چطور می‌توان در سال پنجم سقف تسهیلات را دریافت کرد؟

شما برای اینکه بتوانید در پایان سال پنجم تا پانزدهم از سقف تسهیلات استفاده کنید باید سپرده‌گذاری خود را با مبالغی بیشتر آغاز کنید. اگر شما در سال ۱۴۰۳ افتتاح حساب کرده باشید و بخواهید در سال پنجم یعنی سال ۱۴۰۸از سقف تسهیلات مسکن استفاده کنید، باید ۶/۵۶ برابر حداقل واریزی ماهیانه برای تهران،۵/۷۴ برابر حداقل واریزی ماهیانه برای شهرهای بزرگ و ۴/۹۲ برابر حداقل واریزی ماهیانه برای سایر شهرها بپردازید. مثلاً اگر سپرده‌گذاری بخواهد در پایان سال پنجم از سقف تسهیلات در تهران که ۴ میلیارد تومان است استفاده کند، باید مبالغ جدول را با ضریب ۵/۷۴  برابر (4592000=5/74×800000) واریز کند که برای سال اول سپرده‌گذاری تقریباً معادل ماهی 4592000 تومان خواهد بود.

تا چند درصد قیمت خانه می‌توان وام مسکن جوانان گرفت؟

نکته اول اینکه شما با پشتوانه وام مسکن جوانان، نه‌تنها برای خرید مسکن بلکه برای ساخت و تکمیل ملک مسکونی نیمه‌کاره هم می‌توانید از تسهیلات استفاده کنید. میزان تسهیلاتی که بانک مسکن به شما پرداخت می‌کند به قیمت کارشناسی ملک که از سوی کارشناسان بانک صورت می‌گیرد نیز بستگی دارد. درواقع سقف تسهیلات پرداختی معادل 80 درصد قیمت کارشناسی ملک موردنظر شما خواهد بود.

ملک معرفی‌شده برای تسهیلات چه شرایطی باید داشته باشد؟

شرط اصلی ملک معرفی‌شده برای دریافت وام یک میلیاردی مسکن مربوط به سن بناست. طبق قوانین اعلام‌شده، سقف تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن جوانان به واحدهایی تعلق می‌گیرد که از تاریخ صدور پروانه ساختمانی آن‌ها بیش از 20 سال نگذشته باشد. درصورتی‌که عمر بنا بیش از 20 سال و حداکثر تا 25 سال باشد، سقف تسهیلات قابل پرداخت در سراسر ایران 35 میلیون تومان خواهد بود.

مراحل و زمان‌بندی دریافت تسهیلات مسکن جوانان

 1. تشکیل پرونده یک تا ۲ روز وقت شما را می‌گیرد: از ارائه مدارک تا بررسی دارا بودن شرایط و رفع نقص پرونده
 2. مرحله ارزیابی که بین ۷ تا ۹ روز طول می‌کشد: دریافت علی‌الحساب کارمزد ارزیابی مشتری، تنظیم گزارش ارزیابی ملک و مشتری، استعلام از شهرداری، بررسی اطلاعات بانکی مشتری
 3. تهیه پیش‌نویس قرارداد در ۳ تا ۵ روز: تنظیم بیع‌نامه توسط شعبه، اخد درخواست مشتری برای نوع و مدت اقساط و مبلغ تسهیلات، محاسبه مابه‌التفاوت كارمزد ارزيابی و تمبر مالیاتی و دریافت آن، ارسال قرارداد به دفتر اسناد رسمی
 4. ثبت قرار داد در دفتر اسناد رسمی در ۵ تا ۷ روز: صدور چک پس از تایید ثبت در دفتر اسناد رسمی و تحول چک به مشتری تا راه‌اندازی پرونده رایانه‌ای و بایگانی پرونده

 شرایط انصراف و انتقال وام جوانان

درصورتی‌که شما به هر دلیلی از دریافت تسهیلات مسکن حساب پس‌انداز جوانان منصرف شوید، می‌توانید سود سپرده خود را بگیرید یا اینکه تسهیلات خود را واگذار کنید. اگر شما در صورت انصراف بخواهید سود سپرده‌تان را بگیرید، نرخ سودی بر اساس نرخ سود سپرده‌های کوتاه‌مدت به‌حساب شما پرداخت می‌شود. درصورتی‌که قصد واگذاری امتیاز وامتان را داشته باشید، انتقال حساب به بستگان نزدیک (پدر، مادر، فرزند، همسر، خواهر، برادر، نوه، مادربزرگ و پدربزرگ) بلامانع است.

سوالات متداول وام مسکن جوانان

سقف وام مسکن جوانان بانک مسکن چقدر است؟

سقف وام از محل حساب پس‌انداز مسکن جوانان در تهران در پایان سال پانزدهم ۴۰۰ میلیون تومان، در شهرهای بزرگ (کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، قم، شیراز و کرمانشاه) ۳۳۰ میلیون تومان و در سایر نقاط شهری۲۹۰ میلیون تومان است.

در تسهيلات مسكن جوانان اگر واريزي ها كمتر از حد تعيين شده از سوي بانك باشد، امتياز تسهيلات چگونه محاسبه مي‌شود؟

در صورتی‌كه حداقل پيكر تجمیعی حساب (مجموع واریزی‌های یک سال) تعيين شده در پايان سال‌های سپرده گذاری رعايت نشود، حساب از رده حساب‌های پس انداز مسكن جوانان حذف نمی‌شود. با توجه به كسری مبالغ واريزی، متوسط موجودی دوره‌ها و پيكر تجميعی حساب، از سقف تسهيلات كسر خواهد شد.

مدت بازپرداخت وام مسكن جوانان حداكثر تا چند سال امكان‌پذير است؟

وام مسکن جوانان دارای بالاترین مدت‌زمان تقسیط بین دیگر تسهیلات بانک مسکن است و امکان تقسیط تا ۲۰ سال هم وجود دارد.

آیا امکان انصراف یا انتقال وام مسکن جوانان به دیگران وجود دارد؟

بله. در صورت انصراف از دریافت وام مسکن جوانان می‌توانید بر اساس نرخ سود سپرده‌های کوتاه‌مدت، سود خود را دریافت کنید. همچنین انتقال وام مسکن جوانان به بستگان نزدیک (پدر، مادر، فرزند، همسر، خواهر، برادر، نوه، مادربزرگ و پدربزرگ) بلامانع است.

{"@context":"https://schema.org","@type":"FAQPage","mainEntity":[{"@type":"Question","name":"سقف وام مسکن جوانان بانک مسکن چقدر است؟","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"سقف وام از محل حساب پس‌انداز مسکن جوانان در تهران در پایان سال پانزدهم ۴۰۰ میلیون تومان، در شهرهای بزرگ (کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، قم، شیراز و کرمانشاه) ۳۳۰ میلیون تومان و در سایر نقاط شهری۲۹۰ میلیون تومان است. "}},{"@type":"Question","name":"در تسهيلات مسكن جوانان اگر واريزي ها كمتر از حد تعيين شده از سوي بانك باشد، امتياز تسهيلات چگونه محاسبه مي‌شود؟","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"در صورتي‌كه حداقل پيكر تجمیعی حساب (مجموع واریزی‌های یک سال) تعيين شده در پايان سال‌هاي سپرده گذاري رعايت نشود، حساب از رده حساب‌هاي پس انداز مسكن جوانان حذف نمي‌شود. با توجه به كسري مبالغ واريزي، متوسط موجودي دوره‌ها و پيكر تجميعي حساب، از سقف تسهيلات كسر خواهد شد."}},{"@type":"Question","name":"مدت بازپرداخت وام مسكن جوانان حداكثر تا چند سال امكان‌پذير است؟","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"وام مسکن جوانان دارای بالاترین مدت‌زمان تقسیط بین دیگر تسهیلات بانک مسکن است و امکان تقسیط تا 20 سال هم وجود دارد."}},{"@type":"Question","name":"آیا امکان انصراف یا انتقال وام مسکن جوانان به دیگران وجود دارد؟","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"بله. در صورت انصراف از دریافت وام مسکن جوانان می‌توانید بر اساس نرخ سود سپرده‌های کوتاه‌مدت، سود خود را دریافت کنید. همچنین انتقال وام مسکن جوانان به بستگان نزدیک (پدر، مادر، فرزند، همسر، خواهر، برادر، نوه، مادربزرگ و پدربزرگ) بلامانع است."}}]}

رده‌بین:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

100 دیدگاه
 1. بهنام می‌نویسد

  باسلام من ۱۷سال پیش برای پسرم حساب مسکن جوانان باز کردم الان میگن۵۷میلیون میتونی وام بگیری خیلی مسخره است کاش توی این مدت همین پول را طلا خریده بودم

 2. نریمان می‌نویسد

  سلام. مزخرف‌تر از سیستم بانکی ایران وجود نداره. اگه من هم از همون ۱۵ سال پیش به جای واریز پول به حساب مسکن جوانان برای فرزندم طلا میخریدم الان مسخره بانک و کارمنداندانش نمی‌شدیم که با دادن۵۰ میلیون وام دنبال خونه میلیاردی باشیم.

  1
 3. جوادجعفریان می‌نویسد

  بزرگترین اشتباه این هست که به کارمند ورئیس بانک بعصی از شعب بانک مسکن احترام بگذارید. بانک شعبه خیام شمالی جواب رئیس شعبه از کارمندان بی ادبانه تر باید خجالت بکشید مقصر شما هستید نه من که برای فرزندم حساب طلایی جوانان افتتاح کردم حالا اینگونه باید جواب بگیرم .شما انسان هستید فکر نمی‌کنم چون دیدم.

  4
 4. جوادجعفریان می‌نویسد

  با درود
  چرا صادق نیستید من از بیان این کلمه خجالت میکشم ولی شما نه برای فرزندم حساب طلایی باز کردم حالا که به سن قانونی رسیده رئیس بانک در یک کلمه همچین وامی نداریم.با مدرک بیان میکنم با چه امیدی این حساب رو افتتاح کردم برای فرزندم ولی….

  1
  1
 5. پیمان انگری می‌نویسد

  با عرض،
  بنده ۱۵ سال پیش برای پسرم حساب جوانان بانک مسکن باز کردم،الان موقع وامش شده معاون بانک میگه ۴۷میلیون و پانصدبه ایشون وام تعلق میگیره این مسخره نیست الان با این پول یک متر اپارتمان نمیشه خرید، اقلا وام رو با وصیقه بدید شاید بشه یه کامپیوتر براش بخرم

  4
  1. سمیه می‌نویسد

   بالاخره چکار کردید
   وام پسره منم رسیده اما با ۵۵میلیون تهران نمیشه کاری کرد
   آیا میشه امتیازشو فروخت؟

 6. آرین می‌نویسد

  مردم خونه داشته باشن که خونه لازم ندارن
  کسی که این وام رو میگیره باید سند خونه داشته باشه که بهش وام بدن، 😂😂😂مطمعنید این وام واسه جوانان؟؟؟
  بعد اون جوان اگه 15 سال کار کنه مثلا که تونست یه خونه بخره که عمر بنا به 20 سال نرسیده باشه.
  دیگه خونه دوم برا چشه تازه اونم 5 سال سند اولیو گرو بزاره

  3
 7. عليرضا می‌نویسد

  درود بر شما
  با توجه به عملكرد بانك مسكن در خصوص اين وام مشخص است كه در زمان ارائه وامهاي جديد هم مثل وام افرادي مثل بنده كه از سالها قبل اقدام به واريز ماهانه نموديم مسئوليتي نمي پذيرد .الان با 40 يا 50 ميليون وام فقط پول بنگاهي در ميايد .
  بنظرم بانك مسكن حداقل براي اينكه افراد در طرح جديدش سرمايه گذاري كنند و براي وجهه خودش هم شده بايد سقف وامهاي قبلي رو افزايش بده يا اوراق بهشون بده اينطوري ديگه هيچكس به طرحهاي بانك مسكن اعتماد نمي كند.با تشكر/

  11
  3
 8. مسعودم می‌نویسد

  الان میشه پولی که قرار ۵ تا ۱۵ سال خرد خرد واریز کرد رو یکجا واریز کرد و وام ۴ میلیاردی رو گرفت؟

  13
  2
 9. مرتضی می‌نویسد

  هدف بانک مسکن درآمد زایی از طریق سپرده هاست نه خانه دار کردن مردم باید اسم بانک رو تغییر بدن

  25
 10. محسن می‌نویسد

  بانک مسکن به صورت علنی سرمون کلاه گذاشته .کسانی که به این روش گول خوردن حتما باید به صورت قضایی از بانک شکایت کنن. کاری که من دوهفته هست شروعش کردم

  26
  3
  1. ابوالفضل می‌نویسد

   محسن شکایتت تا کجا پیش رفت؟ ثمری داشت ؟ ما شکایت بکنیم یا بی نتیجه اس؟

   8
   1
 11. فرشیدعلادی می‌نویسد

  واقعا تاسف باره من برای هردوفرزندم از سال ۷۹ و۸۷ پول خوابوندم الان که رفتم بانک میگه برای هرکدومشون۵۱میلیون میتوتی وام بگیری با این پول میشه چکار کرد الانم میگن از ۴۰۲ بخوابونی ۴۱۶ که رسی ۴میلیارد میدن اون موقع ۴نیلیارد همین ۴۰ میلیون ارزش داره طرح گوهیه

  23
 12. بهزاد می‌نویسد

  سلام
  خیلی از مردم منتقد هستن
  بنده برخلاف نظر عموم مردم
  پیشنهاد بهتری دارم
  اگه بشه، مدت زمان واریز به کمتر از 3 سال با حداکثر سقف واریزی برسه، اونوقت واقعا هم افت ارزش پول کمتر احساس میشه و هم اینکه میشه، زودتر یه اقدامی کرد برای خرید خونه با این کمک هزینه خرید.

  یه مقدار واقع بینانه و معقولانه لطفا به موضوع نگاه کنید.

  4
  2
 13. احمدمحمدحسینی می‌نویسد

  سلام اول باید سفته بخریم ب اندازه هرسال تحویل بانک بدیم وپدرومادرها امضابکنن مثلا هرسال چقدر ب اندازه همون سفته بدیم بانک

  1
 14. هاشمی می‌نویسد

  من سال ۸۹ با استفاده از این وام تونستم خونه بخرم . ۵۰ میلیون از پدرم ارث رسیده بود . این حساب به من ۳۰ میلیون وام داد و من با ۸۱ میلیون تومن یه خونه ۴۱متری توی برساند خریدم و اجاره دادم . تا الان.
  خیلی رااضیم

  2
  16
 15. فریب خورده می‌نویسد

  این نوع پس انداز اشتباه محضه،بنده سال نودوپنج یک میلیون ریختم‌رو حساب،سقفشو به ده میلیون رسوندم،سال 401رفتم گفتن پنجاه میلیون وام میدیم اونم باید سند خونه بیاری،یعنی عملا پولمو پنج سال خوابوندم تنها به نفع بانک،کاملا اشتباهه،

  29
  2
 16. فریب خورده می‌نویسد

  متاسفم که از سال ۸۲ بابت این طرح مزخرف پول واریز کردم والان می خوان بعد ۱۹ سال ۳۸ میلیون وام بهم بدن.چند سال پیش با همین موجودی ۸ میلیون تو حساب سکه خریده بودم الان ۲۰۰ میلیون موجودی داشتم نه بامنت برای ۳۸ میلیون وام.
  واقعا متاسفم برای بانک واین طرح های بدرد نخورش…

  39
  1
  1. Yaser می‌نویسد

   دقیقاً منم مثل شما

   11
   1
 17. سنگل می‌نویسد

  مسخره ترین و مزخرف ترین وامی که تا الان دیدم و شنیدم، مردم رو چی فرض کردن؟؟؟!!!
  😏😏😏😏😳

  36
  1
 18. فرهود مددی می‌نویسد

  سلام آقایانی که تصمیم می گیرید و اعلام می کنید برای آینده بچه هایتان حساب وام مسکن باز کنید چرا اول مدارک دریافت وام را نمی گوید بنده ۱۵رسال پیش حساب باز کردم الان رفتم ۵۰ تومان وام بدهند سند خانه خریداری می خواهند چرا نمی دانید الان خرید خانه فقط ۵۰ تومان پول بنگاه و محضر و دارای است چطور خانه خرید وبعد اینهمه سال نمی توانیم وام بگیریم به کی این مشگل را گفت معنی اینکار چیست یک راه کار اسان در پیش رو بگذارند تا بشود این چندرغاز پول گرفت .به نظرم خدا و دنیای آخرت هم هست ۱۵ سال انتظار آخرش با سنگ اندازی بزرگ

  35
  1
 19. هستیم خدمت شما می‌نویسد

  بنده یک سوال دارم ممنون می شوم پاسخم بدهید:
  برای دریافت وام قبر پس از 15 سال افتتاح حساب و 20 سال بازپرداخت 18 میلیونی که می شود روی هم 35 سال چه برنامه ای دارید؟ چراکه دیگر اگر بافرض حقوق 25 میلیونی!!!!!!!!!!، ماهی 18 میلیون بدهیم برای قسط و 7 میلیون خوراک و پوشاک، پولی برای قبر و سنگ قبرمان نمی ماند. در ضمن هم اکنون 35 سالمان است و بعد از 35 سال 70 سالمان است و میمیریم. لطفا این مقدار را برای خانم هم لحاظ کنید چون نفقه هم باید بدهیم. بفرمایید که با توجه به حسن مدیریت شما و آینده نگری قابل ملاحظه برنامه ای دارید؟ برنامه ریزی کنیم اگر به فرض زنده بمانیم.
  در ضمن لازم است متذکر شوم جهت همکاری دقت بفرمایید که اگر پیش از این موعد مردیم از آنجا که درد بسیار کشیدیم و سنمان هم بالای 60 سال است چه کسی پول وام را پس می دهد؟
  خوشحالیم از اینکه خوشحالید نظراتمان را با هم در میان میگذاریم!

  46
 20. رصا می‌نویسد

  امروز رفتم وام بگیرم میگن سقفش ۲۴۰ ت هست برای شما چون سپرده گذاری کم بوده و مدتش تموم شده ۳۲ ت میشه و افزایش نداره یعنی کلا پولمون دست اینا از دست رفته به پدرم که سپرده برام باز کرده بود گفتم وامش به کارم نمیاد .

  17
 21. وثوق می‌نویسد

  عوضی تر از این ها هم مگه انسان هست و ساده تر از مااا ….سال 85 حساب باز کردیم هر ماه پول یا مفت ریختیم تو حساب بانک مزخرفشون بعد 15 سال الان با 60 میلیون دوچرخه هم نمیدن …بعدش الان اومدن قانون گذاشتن که 2 میلیار میدیم سال 1416 بابا عجب مارمولکایی هستین شما به قرآن …. اینا چجوری میخوان بمیرن این همه مردم رو آزار میدن و گول میزننن….رفتم بعد 15 سال بانک وام بگیرم برای خرید خونه میگه 57 تومن وام میدیم …به خدا آدم ندش میگیره …بعد اومدن اوراق 18 درصدی میفروشن به مردم …[…]

  77
  15
 22. پورقلی می‌نویسد

  پول شما رو بدون سود میگیرن با سود به مردم میدن بعد وام که بهتون دادند دوباره سود میگیرند عجب ربا خواری شده
  به من نرم افزار میگه نظر تکرتری دتدی در حالی که اصلا نظر ندادم

  34
 23. پورقلی می‌نویسد

  پول شما رو بدون سود میگیرن با سود به مردم میدن بعد وام که بهتون دادند دوباره سود میگیرند عجب […] خواری شده

  22
  1
 24. علی می‌نویسد

  خدا لعنت کنه قانون گذارِ بی سوادِ این طرح رو خدا لعنت کنه مسئول این کارو ۱۵ سال پیش مادر پدر ساده ما چی فکر میکردن و چی شد خدا ازتون نگزره

  38
  1
 25. م.کاتب می‌نویسد

  با سلام آیا میتوان با خرید اوراق ، از این وام استفاده کرد ؟

  9
  1
 26. وحید می‌نویسد

  سلام این جدول و این مقاله برای سال 1401 نیست ولی یه سری اطلاعاتش درسته اگه میخواهید درستش رو بدونید بروشور و اینفوگرافیک از سایت بانک مسکن ببینید
  از مدیران سایت هم درخواست داریم این موضوع را ویرایش نمایند.

  4
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   ممنون از تذکر، امروز درست میشه.

 27. علی می‌نویسد

  سال ۸۲ برا بچه ها باز کردم پس انداز جوانان . در واقع تا قبل از گرونی و قبل سال ۹۵ میشد با این وام کمکی برا خرید باشه چون وام تعلق گرفته به این حساب ۴۵ میلیون میشه . بله درسته الان یه موتور سیکلت میدن با این پول . ولی سال ۸۲ منم با مبلغ ماهانه ۸ هزار تومن شروع کردم و در سال ۱۵ سقف ماهانه چرداختی برا این حساب ۳۲ هزار تومن بود . جمعا ۳.۲۰۰ تومن تو این حساب دارم .‌طرح خوبیه حالا تو این ۱۵ سال چندتا دولت و مجلس عوض شده . مملکت با تورم مواجه شده . اینا باعث شده که الان با این پول کویر موتور میشه خرید

  21
  6
 28. رضا می‌نویسد

  هموطنان عزیز فریب این شارلاتان بازی جدید بانک ها را نخورید . اول که تا پانزده سال دیگر این مبالغ اصلا به حساب نمی آید و دوم اینکه اصلا بانک همه چیز را منکر می شود . دقیقا با همین وعده دروغ مدت بیشتر از پانزده سال طبق جدول خود بانک پول واریز کردم . (حساب جوانان )ولی الان که مراجعه کردم شروع به تمسخر کرده و بطور کل با این روش منکر همه چیز شدند . و ما ماندیم و هزار افسوس و البته نیازی مبرم به پول (وام ) و متاسفانه هیچ به هیچ .لطفا فریب این حقه بانک ها را نخورید .

  47
  1
 29. mr8 می‌نویسد

  […]
  یه نصیحت دوستانه به هیچ عنوان پولتون رو تو بانک […] ندین […]

  26
  2
 30. پراشیده پور می‌نویسد

  من برای دو تا پسرهام وام مسکن جوانان باز کردم،یکی ۱۵سال پیش،یکی ۱۰سال پیش
  شماره کارت داشتم
  یک هفته هست که پول می‌خوام بزنم به کارتشون میگه کارت نامعتبر است
  چرا؟؟؟؟

  10
  3
  1. علی می‌نویسد

   سلام خب عزیزم تاریخ انتضاء کارت تموم شده باید یری بانک

   3
   1
وام بدون چک و ضامن
×
وام بدون چک و ضامن
تا 50 میلیون تومان
دیجی‌پی