رده وام فوری طرح همراه فرهیختگان بانک توسعه تعاون

طرح همراه فرهیختگان بانک توسعه تعاون

طرح همراه فرهیختگان بانک توسعه تعاون برای استفاده اساتید دانشگاه‌ها، موسسات عالی آموزشی کشور (دولتی، آزاد، پیام نور و حق التدریسی) و فرهنگیان آموزش و پرورش ارائه شده است. جزئیات را اینجا بخوانید.

شرکت
نام وام
همراه فرهیختگان
سود
23 %
سقف وام
2,000 میلیون تومان

سقف این تسهیلات به صورت زیر است:

 • حداکثر ۲ میلیارد تومان برای اساتید عضو هیات علمی دانشگاهها و موسسات عالی آموزشی کشور شامل دولتی ، آزاد اسلامی، پیام نور و اساتید حق التدریس
 • حداکثر ۱.۵ میلیارد تومان برای سایر اساتید دانشگاهی
 • حداکثر ۱ میلیارد تومان برای فرهنگیان آموزش و پرورش
نوع ضمانت
ضامن رسمی
اعتبار شغلی
نیاز به سپرده
حساب سپرده لازم
قرض الحسنه
مسدودی سپرده
حداکثر زمان بازپرداخت
60 ماه
قسط وام
56,380,942 تومان
کل سود وام
1,382,856,531 تومان
مجموع رقم وام و سود
3,382,916,531 تومان
سپرده جداگانه
-
شرایط و مقررات
 • وام گیرنده نباید به بانک بدهکار و یا دارای چک برگشتی باشد

بانک توسعه تعاون چندی است تا با گروه‌بندی‌هایی مشخص و نه چندان پیچیده بر آن است تا به سمت ارائه خدماتی ویژه و تخصصی رفته و با نیازسنجی دقیق در حوزه‌های مختلف اجتماعی شرایط مشتری‌مداری هدفمند را مهیا کند. طرح همراه فرهیختگان بانک توسعه تعاون هم یکی از این قدم‌های تازه بانک توسعه تعاوت است که با اتکا به این نیازسنجی‌ها سراغ تسهیلاتی رفته که برای اساتید دانشگاه‌ها و فرهنگیان آموزش و پرورش مناسب باشد.

طرح همراه فرهیختگان همان‌طور که از عنوانش برمی‌آید همراهی با جامعه فرهنگیان را وظیفه خود می‌داند؛ چراکه این تسهیلات به نوعی موجب خوشنودی و توفیق فرهنگیان می‌شود و فرصت مغتنمی برای بانک توصعه تعاون است تا از فرهیختگان و اثرگذاران جامعه پاسداشت و قدرشناسی کند. بنابراین بانک توسعه تعاون خدمات ویژه‌ خود را تنها به همین زمینه و صدور کارت‌های اعتباری و مرابحه محدود نکرده و می‌کوشد تا با اعطای این تسهیلات تا سقف 100 میلیون تومان گذشته از ایجاد بستری مناسب برای خرید محصولات -به ویژه لوازم خانگی و کالاهای داخلی- سایر نیازهای مالی این جامعه را نیز پوشش دهد. بنابر این آن دسته از فرهنگیان و اعضای هیات‌علمی‌ای که نیاز چندانی به کالا نداشته و به دنبال تامین مالی برای سایر نیازهای خود هستند نیز می‌توانند از امکانات ایجاد شده در این طرح بهره‌مند شوند.

 

شرایط دریافت وام همراه فرهیختگان

همانطور که پیشتر هم اشاره شد گذشته از جامعه فرهنگیان و بازنشستگان آموزش و پرورش، تمامی اساتید عضو هیات‌های علمی دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی کشور از جمله موسسات دولتی، آزاد، پیام نور و همچنین اساتید و مدرسان حق التدریسی می‌توانند از امکانات این طرح تسهیلاتی در قالب عقد مرابحه و جعاله بهره‌مند شوند. میزان این تسهیلات ۱، ۱.۵ و ۲ میلیارد تومان بوده که تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان در قالب کارت اعتباری مرابحه است که صادر می‌شود و برای مبالغ بیشتر بدون کارت بوده و فرهیختگان دریافت‌کننده می‌توانند از آن برای رفع نیازهای ضروری و اساسی خود استفاده نمایند.

 

اقساط و زمان بازپرداخت طرح همراه فرهیختگان توسعه تعاون

مدت زمان بازپرداخت تسهیلات اعتباری طرح همراه فرهیختگان هم همانند میزان آن به سه گروه 2، 3 و 4 ساله تقسیم می‌شود و شیوه بازپرداخت اقساط آن به صورت ماهانه بوده و میزانی برابر خواهد داشت.

علاوه بر این باید یادآوری کنیم که نرخ بهره‌ بانکی در خصوص این تسهیلات 23 درصد است و دریافت آن هیچ گونه هزینه‌های جانبی‌ای از جمله هزینه کارشناسی و... نخواهد داشت. اما سایر هزینه‌های متفرقه بانکی همچون هزینه گزارش اطلاعات حساب مشتری و اعتبارسنجی و باطل کردن تمبر و تشکیل پرونده و دیگر اقدامات صورت گرفته تا پیش از پرداخت تسهیلات هم از آنجایی که بیشتر بر عهده‌ کارمندان شعبه‌های بانک خواهد بود هزینه چندانی نخواهد داشت و مجموع این هزینه‌ها تا پیش از پرداخت تسهیلات چیزی در حدود 60 هزار تومان خواهد شد.

در مجموع تلاش طراحان این طرح این بوده که تا جای ممکن روند دریافت این تسهیلات را ساده کرده و به همین ترتیب کوشش شده تا گرفت و گیرهای معمول دریافت وام در این طرح به حداقل برسد. اما در مورد ضمانت به نسبت کمی دشواری وجود خواهد داشت؛ چرا که فرهنگی و عضو هیات علمی متقاضی می‌باید دست‌کم ۳ نفر را برای ضمانت با خود همراه کند و از میان آنها می‌باید دست کم دو نفرشان گواهی کسر از حقوق داشته باشند.

 

مزیت‌های طرح همراه فرهیختگان توسعه تعاون

شماره شبا بانک توسعه تعاونبانک توسعه تعاون تفاهمنامه‌ای با اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی مصرف فرهنگیان ایران منعقد کرده که از بزرگ‌ترین اتحادیه تعاونی بخش تعاون در کشور است. هدف دیگر از انعقاد این تفاهمنامه کمک به تولیدکنندگان، تأمین‌کنندگان، توزیع‌کنندگان و مصرف‌کنندگان در تکمیل این چرخه است.

در راستای پایبندی به ارزش‌های مطرح شده در این طرح است که مطلوب‌ترین فرصت برای تسریع و تسهیل در امر مبادلات و معاملات، و همچنین تأمین و خرید و فروش با استفاده از ظرفیت‌های بانکداری الکترونیک در قالب صدور کارت اعتباری و کارت مرابحه عمومی به وجود آمده و در نهایت می‌تواند به جا افتادن این فرهنگ در میان جامعه کمک کند.

جلب رضایت فرهنگیان و مصرف‌کنندگان که نیازهای خود را از طریق شبکه توزیع تعاونی مصرف فرهنگیان تأمین می‌کنند از زمره هدف‌های مهم و اساسی این طرح بوده و می‌تواند در مجموع به هرچه پررنگ‌تر شدن نقش تعاونی‌ها در اقتصاد کمک کند. بنابر این بانک توسعه تعاون گذشته از ارائه تسهیلات بانکی برای خرید محصولات خانگی تولید داخل در قالب کارت اعتباری مرابحه، چنانچه توضیحات آن در توضیح طرح هم‌راه فرهیختگان داده شد، در چارچوب این تفاهم‌نامه ارائه انواع خدمات دیگر بانکی از قبیل حوالجات ارزی و صدور انواع ضمانت‌نامه‌های بانکی نیز برای جامعه فرهنگیان تسه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

12 دیدگاه
 1. حسن می‌نویسد

  سرکاریه خودتون معطل نکنین باید سه ماه پنجاه میلیون بخوابینون بحساب کهس مثقال می‌خوام بدن مسخره های عوضی

  2
 2. وحید می‌نویسد

  چنین وامی وجود نداره چندتا شعبه رفتم

  2
  1. رده می‌نویسد

   ممنون که بررسی کردید و تذکر دادید. ما هم مجدد بررسی کردیم. این مورد شعبه به شعبه فرق داره و تا جایی که خبرنگار ما بررسی کرده این وام ارائه میشه هنوز و روی سایت بانک هم موجوده.

   1
   3
 3. جعفر می‌نویسد

  سلام من رفتم بانک ،گفتند که فعلا هیچ وامی با این عنوان نداریم و فقط وام با سپرده پرداخت می شود.

  1
  1. رده می‌نویسد

   سلام
   بررسی میدانی خبرنگار ما نشون میده که این وام وجود داره و در خود سایت بانک هم همچنان موجوده. ولی ارائه اون، شعبه به شعبه متفاوته. شاید در شعبه شما ارائه نمیشه.

   1
   3
   1. ناشناس می‌نویسد

    احتمالا شعبه سر کوچه شما فقط از این وامها داره

    6
 4. علی می‌نویسد

  همه جا رفتم تو استان گفتن طرح قدیمیه
  خیلی وقته جمع شده
  وام های موجود رو قرار بدید لطفا
  اینا سیاهیی بیش نیشتند که نوشتید بدون وجود خارجی

  2
  1. رده می‌نویسد

   در برخی شعبه‌ها این طرح ارائه میشه. پس یک شعبه ملاک عمل نیست. در ضمن به دلیل امکان بازگشت بسیاری از وام‌ها و سپرده‌ها، امکان حذف اطلاعات بانکی رو نداریم. ولی با گزارش میدانی، برای طرح‌ها و وام‌هایی که به مشتریان داده نمی‌شوند، می‌نویسیم «این وام فعلا ارائه نمی‌شود»

   1
 5. علی می‌نویسد

  دقیقا سرکاریه

  3
 6. علی می‌نویسد

  چه دروغا!!۱۰۰م ت وام،،،،۴۱م ت سود میشه ۱۴۱م ت!!!چطور ۱۳۶وخوردی نوشتین؟؟۵ م ت اختلاف جیب کی می‌ره?؟بهدش کی میتونم ۳م ت درمان قسط بده غیر از کارکنان بانکها؟؟؟

  1
 7. دلواپس می‌نویسد

  شما از میزان دریافتی فرهنگیان خبر ندارید که قسط ۳میلیونی درماه،برایشان در نظر می گیرید؟؟؟!! حتمٱ نمی خواهید به ایشان وام بدهیدوالا میزان قسط را کمتر می کردید ،یا اینکه هدفتان تمسخر کردنه! شاید باشد،

  2
 8. علی می‌نویسد

  با سلام
  همچین وامی نیست
  تاریخ اعتبارش گذشته

  2
وام بدون چک و ضامن
×
وام بدون چک و ضامن
تا 50 میلیون تومان
دیجی‌پی