رده کارن کراد

کارن کراد

تامین مالی جمعی

حداقل سرمایه‌گذاری

امکان سرمایه‌گذاری با ۵۰۰ هزار تومان

سود بالا

برآورد سود ۵۵ تا ۶۰ درصد طی یکسال

تضمین اصل سرمایه

تضمین بازگشت اصل پول به سرمایه‌گذار

   کراد فاندینگ (Crowd Funding)

سرمایه‌گذاری جمعی یا Crowdfunding شکلی از سرمایه‌گذاری است که هر کسی در ازای مبلغی که سرمایه‌گذاری می‌کند، در درآمد آن کسب‌وکار سهیم می‌شود. امروزه تامین مالی جمعی در دنیا تبدیل به یک اکوسیستم اقتصادی بزرگ شده است.
تامین مالی جمعی در ایران نوپا و جوان است. برای همین هم سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری «کارن کراد» که به هر دو حوزه استارت‌آپ و سرمایه‌گذاری تسلط دارد، هدفش را روی ارتقای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط گذاشته و پلی ساخته تا بتواند ایده‌های استارت‌آپی را به سرمایه‌گذاران متصل کند تا هر دو سمت سود ببرند.
کارن کراد برای این کار روش‌های متنوعی دارد؛ از سامانه آنلاین که استارت‌آپ‌ها در آن ثبت‌نام می‌کنند تا برگزاری رویداد‌هایی برای معرفی ایده‌های خلاق به سرمایه‌گذاران. .

طرح‌های قابل سرمایه‌گذاری

موفق
فیلم سینمایی بخارست (طرح شناور)

ساخت و فروش فیلم سینمایی «بخارست» به کارگردانی مسعود اطیابی، در ژانر کمدی، 12 ماهه با 42 درصد سود سالیانه

بازگشت سرمایه‌: 1402/05/18
موسسه تصویر گستر نبراس
مد، هنر و رسانه
پیش‌بینی سود 42 ٪
100 ٪
4,000,000,000 تومان 4,000,000,000 تومان
سرمایه‌گذاری
موفق
فلومتر الکترومغناطیسی (طرح شناور پلکانی)

این طرح، ضمن داشتن وثایق مالی جهت ضمانت اصل سرمایه، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ۸۰ درصد اصل سرمایه تامین‌کنندگان را بیمه کرده است.

بازگشت سرمایه‌: 1402/04/03
مهندسی پنگان الکترونیک
سخت افزار، برق، الکترونیک و لیزر
پیش‌بینی سود 35 ٪
100 ٪
2,500,000,000 تومان 2,500,000,000 تومان
سرمایه‌گذاری
موفق
تولید کربن فعال گرانول(طرح شناور پلکانی)

تولید و فروش کربن فعال گرانول در بازه زمانی 12 ماه و 35 درصد سود سالیانه

بازگشت سرمایه‌: 1402/04/03
شیمی پژوهان ناصر خسرو
مواد پیشرفته و فناوری شیمیایی
پیش‌بینی سود 35 ٪
100 ٪
2,000,000,000 تومان 2,000,000,000 تومان
سرمایه‌گذاری
موفق
طرح تولید چسب گرماذوب

تولید و فروش چسب‌های گرانول با 22.17 درصد بازدهی 7 ماهه معادل 38 درصد سود سالیانه

بازگشت سرمایه‌: 1401/10/08
شرکت مهندسی بسپار گستر آریا
مواد پیشرفته و فناوری شیمیایی
پیش‌بینی سود 22 ٪
100 ٪
2,500,000,000 تومان 2,500,000,000 تومان
سرمایه‌گذاری

تامین مالی جمعی بر پایه پاداش:

  • سرمایه‌گذار یا اهداکننده در این مدل در ازای سرمایه‌ای که اهدا می‌کند، یک پاداش از سوی درخواست‌کننده دریافت می‌کند که باز بیشتر جنبه مادی و سودآوری ندارد.

تامین مالی جمعی بر پایه اهدا:

  • مانند کمپین‌های خیریه که هدف اهداکننده کمک کردن است، نه کسب سود

تامین مالی جمعی بر پایه مشارکت:

  • در این مدل سرمایه‌پذیر برای بخشی از کار خود با سرمایه‌گذار مشارکت کرده و سرمایه‌گذار هم در سود و زیان فقط همان کار با کسب و کار شریک خواهد بود.

چرا تامین مالی جمعی؟

با وجود انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در ایران، سوالی که پیش می‌آید این است که چرا سرمایه‌گذار علاقمند به شرکت در تامین مالی جمعی خواهد شد؟ یکی از اصلی‌ترین دلایل نقش موثر سکوی تامین مالی جمعی است. سکوها متعهد هستند تا شرایط برای سرمایه‌گذاران به گونه‌ای باشد که تا جای ممکن از اصل سرمایه او حفاظت شده و بیشترین سود ممکن را نیز داشته باشد. در عین حال سکوی تامین مالی توجه ویژه‌ای به سرمایه‌پذیر دارد تا نیازهای آن‌ها نیز تامین شود. این مسئله تا جایی پیش می‌رود که حتی پس از اتمام زمان جذب سرمایه، سکوی تامین مالی نظارت خود را بر پروژه ادامه می‌دهد  در صورت نیاز به کسب و کار کمک می‌کند تا کار خود را به درستی پیش ببرد. لازم به ذکر است دو ویژگی بازه زمانی کوتاه و سود احتمالی بالا عوامل تاثیرگذار دیگر در جلب توجه سرمایه‌گذاران است و باعث می‌شود بسیاری از آن‌ها ترجیح دهند سرمایه خود را وارد این فرآیند کنند. شرکت فرابورس ایران نیز به عنوان نهاد مهم و تاثیرگذار در فرآیند تامین مالی جمعی، برای جلب رضایت و اعتماد سرمایه‌گذاران، صاحبان طرح را موظف می‌کند تا حداقل 10 درصد مبلغ نهایی سرمایه‌گذاری را همان اول کمپین از منابع مالی خود تامین کنند و خودشان بخشی از سرمایه‌گذاران طرح باشند.

با وجود همه چالش‌های پیش رو، سکوهای تامین مالی جمعی موفق شده‌اند به کسب و کارها کمک کنند تا سرمایه لازم را برای پیشبرد اهداف خود جذب کنند. با استقبال روزافزون از این مدل می‌توان امیدوار بود در آینده نزدیک تحول بزرگی در مقوله سرمایه‌گذاری به وجود آید.

معرفی سکوی تامین مالی جمعی کارن کراد

گروه پیشگامان کارآفرینی کارن، سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری و پل ارتباطی میان سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها و طرح‌های قابل سرمایه‌گذاری، استارتاپ‌ها و به طور کلی سرمایه‌پذیران در همه حوزه‌ها است.

کارن کراد به عنوان سکوی تامین مالی جمعی با مجوز از شرکت فرابورس ایران، مشغول به فعالیت است و تا به حال مبلغی بیش از 50 میلیارد تومان را به روش تامین مالی جمعی برای سرمایه‌پذیران جذب کرده است.

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید