رده کارن کراد

کارن کراد

تامین مالی جمعی

حداقل سرمایه‌گذاری

امکان سرمایه‌گذاری با ۵۰۰ هزار تومان

سود قابل توجه 

سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت

تضمین اصل سرمایه

تضمین بازگشت اصل پول به سرمایه‌گذار

   کراد فاندینگ (Crowd Funding)

سرمایه‌گذاری جمعی یا Crowdfunding شکلی از سرمایه‌گذاری است که هر کسی در ازای مبلغی که سرمایه‌گذاری می‌کند، در درآمد آن کسب‌وکار سهیم می‌شود. امروزه تامین مالی جمعی در دنیا تبدیل به یک اکوسیستم اقتصادی بزرگ شده است.

تامین مالی جمعی در ایران نوپا و جوان است. برای همین هم سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری «کارن کراد» هدفش را روی ارتقای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط گذاشته و پلی ساخته تا بتواند ایده‌های کسب‌وکاری را به سرمایه‌گذاران متصل کند تا هر دو سمت سود ببرند.

طرح‌های قابل سرمایه‌گذاری

تامین مالی جمعی بر پایه پاداش:

  • سرمایه‌گذار یا اهداکننده در این مدل در ازای سرمایه‌ای که اهدا می‌کند، یک پاداش از سوی درخواست‌کننده دریافت می‌کند که باز بیشتر جنبه مادی و سودآوری ندارد.

تامین مالی جمعی بر پایه اهدا:

  • مانند کمپین‌های خیریه که هدف اهداکننده کمک کردن است، نه کسب سود

تامین مالی جمعی بر پایه مشارکت:

  • در این مدل سرمایه‌پذیر برای بخشی از کار خود با سرمایه‌گذار مشارکت کرده و سرمایه‌گذار هم در سود و زیان درآمدی با کسب‌و‌کار شریک غیر سهام‌داری خواهد بود.

چرا تامین مالی جمعی؟

با وجود انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در ایران، سوالی که پیش می‌آید این است که چرا سرمایه‌گذار علاقمند به شرکت در تامین مالی جمعی خواهد شد؟ یکی از اصلی‌ترین دلایل نقش موثر سکوی تامین مالی جمعی است. سکوها متعهد هستند تا شرایط برای سرمایه‌گذاران به گونه‌ای باشد که تا جای ممکن از اصل سرمایه او حفاظت شده و بیشترین سود ممکن را نیز داشته باشد. در عین حال سکوی تامین مالی توجه ویژه‌ای به سرمایه‌پذیر دارد تا نیازهای آن‌ها نیز تامین شود. این مسئله تا جایی پیش می‌رود که حتی پس از اتمام زمان جذب سرمایه، سکوی تامین مالی نظارت خود را بر پروژه ادامه می‌دهد  در صورت نیاز به کسب و کار کمک می‌کند تا کار خود را به درستی پیش ببرد. لازم به ذکر است دو ویژگی بازه زمانی کوتاه و سود احتمالی بالا عوامل تاثیرگذار دیگر در جلب توجه سرمایه‌گذاران است و باعث می‌شود بسیاری از آن‌ها ترجیح دهند سرمایه خود را وارد این فرآیند کنند. شرکت فرابورس ایران نیز به عنوان نهاد مهم و تاثیرگذار در فرآیند تامین مالی جمعی، برای جلب رضایت و اعتماد سرمایه‌گذاران، صاحبان طرح را موظف می‌کند تا حداقل 10 درصد مبلغ نهایی سرمایه‌گذاری را همان اول کمپین از منابع مالی خود تامین کنند و خودشان بخشی از سرمایه‌گذاران طرح باشند.

با وجود همه چالش‌های پیش رو، سکوهای تامین مالی جمعی موفق شده‌اند به کسب و کارها کمک کنند تا سرمایه لازم را برای پیشبرد اهداف خود جذب کنند. با استقبال روزافزون از این مدل می‌توان امیدوار بود در آینده نزدیک تحول بزرگی در مقوله سرمایه‌گذاری به وجود آید.

معرفی سکوی تامین مالی جمعی کارن کراد

گروه پیشگامان کارآفرینی کارن، سامانه تامین مالی و سرمایه‌گذاری و پل ارتباطی میان سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها و طرح‌های قابل سرمایه‌گذاری، استارتاپ‌ها و به طور کلی سرمایه‌پذیران در همه حوزه‌ها است.

کارن کراد به عنوان سکوی تامین مالی جمعی با مجوز از شرکت فرابورس ایران، مشغول به فعالیت است و تا به حال مبلغی بیش از 50 میلیارد تومان را به روش تامین مالی جمعی برای سرمایه‌پذیران جذب کرده است.

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید