رده ارز دیجیتال Tether

Tether

آخرین به‌روز رسانی: 9 خرداد 1402 | انتشار: 8 تیر 1401
1 دلار
USDT
سرمایه بازار
85,585,579,493
حجم روز
59,134,286,174
درصد تغییر (۱ ساعت)
0.00
درصد تغییر (۱ روز)
0.00
درصد تغییر (۷ روز)
-0.02
درصد تغییر (۳۰ روز)
-0.01
درصد تغییر (۶۰ روز)
0.00
درصد تغییر (۹۰ روز)
0.09

درباره تتر

تتر یک رمزارز یا همان استیبل‌کوین است. می‌توان گفت به دلیل قیمتی که دارد و ارزش آن اکنون بسیار موردتوجه سرمایه‌گذاران و معامله‌گران است. رمزارز تتر در سال 2010 توسط یک شرکت هنگ‌کنگی طراحی و ارائه شد که دارای نماد اختصاری USDT است. در مرحله اول این رمزارز از طریق بلاکچین بیت‌کوین و بر روی پلتفرم Omni به اجرا درآمد و در مرحله بعد از بلاکچین‌های اتریوم و ترون نیز برای ارائه آن استفاده شد. همین امر موجب به وجود آمدن چندین تتر شد. ناگفته نماند که انجام تراکنش‌های مالی بین شبکه‌های تتر با بلاکچین‌های متفاوت امکان‌پذیر نیست.

 

 

قیمت تتر

تتر از ابتدا باقیمت دلار نسبت یک‌به‌یک داشت که همین ویژگی موجب محبوبیت و جایگاه کنونی تتر شد، اما اکنون قیمت تتر کمی پایین‌تر از قیمت دلار است و همین امر موجب شده که پیش‌بینی‌هایی راجب به افت ارزش تتر وجود داشته باشد. چنانچه دلار آمریکا بخواهد از پشتیبانی تتر دست بکشد آینده سرمایه‌گذارانی که تمام زندگی خود را در این رمزارز سرمایه‌گذاری کرده‌اند چه خواهد شد؟

شاید بپرسید که چرا قیمت تتر در ترکیه با قیمت تتر در ایران یکسان نیست. در جواب این سؤال باید گفت که دلیل اصلی این تفاوت قیمت‌های ارائه‌شده در کارگزاری‌های مختلف است که هرکدام قیمت خود را ارائه می‌کنند. برای خریدوفروش تتر لازم است حتما از قیمت لحظه‌ای تتر آگاهی پیدا کنید و برای این کار باید به نمودار قیمت تتر در همین صفحه مراجعه کنید که نرخ تتر به دلار و هم تومان به‌روز می‌شود. لازم به ذکر است که قیمت تتر در صرافی‌های ایران به دلیل اینکه هر صرافی قیمت خود را ارائه می‌دهد ممکن است متفاوت باشد. به همین دلیل توصیه می‌شود که از چندین نوع آن برای سرمایه‌گذاری استفاده کنید و تمام سرمایه خود را در یک کیف‌پول قرار ندهید.