رده خبر جزئیات خدمات بانکی و ارزی اربعین 98

جزئیات خدمات بانکی و ارزی اربعین 98

خبر

124000 دینار ارز اربعین را چگونه تهیه کنیم؟

نویسنده: رده
13 مهر 1398
ارز اربعین

ارز اربعین را چقدر و از کجا بگیریم؟

اگر زائر اربعین هستید و قصد گرفتن ارز زیارتی دارید، بد نیست بدانید که با تصمیم بانک مرکزی، برای اربعین امسال هر زائر می‌تواند تا سقف 100 یورو یا معادل آن به سایر ارزها، ارز زیارتی دریافت کند. اگر تمایل به گرفتن ارز زیارتی دارید باید خود شخص با در دست داشتن گذرنامه و کارت ملی به صرافی‌های مجاز یا بانک‌های ملی، ملت، تجارت، سپه، صادرات و پارسیان مراجعه و بعد از انجام مراحل اداری لازم، ارز خود را دریافت کند.
بانک مرکزی توصیه کرده زوار ارز مورد نیاز خود را در استان‌های مبدأ تهیه کنند.

 

ارز اربعین به چه قیمتی عرضه می‌شود؟

طبق تصمیمی که بانک مرکزی اتخاذ کرده، ارز زیارتی اربعین امسال به لحاظ قیمتی با سال‌های گذشته متفاوت است. به نرخ بازار از سوی بانک‌های عامل معرفی‌شده و صرافی‌های مجاز در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت. میزان دریافت ارز اربعین به قیمت مصوب 100 یورو تعیین‌شده که تقریبا معادل 124 هزار دینار عراقی برآورد می‌شود. قیمتی که برای هر دینار عراقی از سوی بانک مرکزی اعلام شده  معادل 102 ریال است. در واقع می‌توان با یک میلیون و 265 هزار تومان، رقم ارز اربعین معادل 124 هزار دینار عراق را تهیه کرد.

 

افزایش سقف برداشت از خودپردازها

یکی از خدمات ویژه بانکی که برای زائران اربعین در نظر گرفته‌شده، افزایش سقف برداشت از دستگاه‌های خودپرداز است. طبق اعلام بانک مرکزی، از تاریخ 15 مهرماه 98 و به مدت حدوداً دو هفته، سقف برداشت از دستگاه‌های خودپردازی که در مسیر زائران اربعین قرار دارد از 200 به 500 هزار تومان در روز افزایش پیدا خواهد کرد. این افزایش سقف برداشت شامل خودپردازهای بانکی (ثابت و سیار) در استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان می‌شود.

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم