رده بررسی بیشترین سود سپرده بانک‌ها در سال 1401

بیشترین سود سپرده بانک‌ها در سال 1401

این مطلب با بخشنامه‌های بانک‌ها به‌روز می‌شود

شاید شما هم جزو آن دسته افرادی باشید که با استدلال‌هایی چون کم‌ریسک بودن، داشتن سود ثابت، امنیت سرمایه و… سپرده‌های بانکی را به‌عنوان محل سرمایه‌گذاری خود انتخاب می‌کنید. اگر قصد افتتاح سپرده جدید در بانک‌ها را دارید یا اینکه به دنبال دریافت سود بیشتر یا سرمایه‌گذاری به‌صرفه‌تر هستید، آخرین جزئیات و اطلاعات حساب‌های سپرده بانکی و مؤسسات مالی را با ما مرور کنید.

بر اساس آخرین مصوبه شورای پول و اعتبار نرخ سودهای بانکی به این شرح است؛

 • سپرده کوتاه‌مدت عادی (کارت‌های بانکی): ۱۰ درصد
 • سپرده کوتاه مدت ویژه سه‌ماهه: ۱۲ درصد [بانک‌ها معمولا ارائه نمی‌دهند]
 • سپرده کوتاه‌مدت ویژه شش‌ماهه: ۱۴ درصد [بانک‌ها معمولا ارائه نمی‌دهند]
 • سپرده بلندمدت با سررسید یک‌سال: ۱۶ درصد
 • سپرده بلندمدت با سررسید ۲ سال: ۱۸ درصد

نکته: با توجه به میزان سختگیری بانک مرکزی یا وزارت اقتصاد، گاهی بانک‌ها با استفاده از ترکیب طرح‌هایی خاص، با هدف جذب مشتری و سرمایه بیشتر، نرخ سودها را افزایش می‌دهند.

 

بیشترین سود سپرده بلندمدت بانک ها

در حال حاضر اغلب بانک‌ها حساب سپرده یک‌ساله دارند و تفاوت چندانی در جزئیات و آیتم‌های این سپرده‌ها نیست و امکان واریز وجه هم وجود ندارد. با توجه به شرایط اقتصادی کنونی، جدول سود سپرده‌های بلندمدت ما مدام به‌روزرسانی می‌شود.

در جدول زیر بیشترین سود حساب بلند مدت بانک ها را مشاهده می‌کنید؛

نام سپرده سود سقف سود حداقل موجودی
سپرده آینده‌ساز بانک آینده 18 ٪ 15,000,000 تومان
سپرده بلندمدت بانک اقتصاد نوین 16 ٪ 18 ٪ 1,000,000 تومان
سپرده بلندمدت بانک توسعه صادرات 16 ٪ 18 ٪ 1,000,000 تومان
سپرده بلندمدت بانک خاورمیانه 16 ٪ 18 ٪ 1,000,000 تومان
سپرده بلندمدت بانک دی 16 ٪ 18 ٪ 1,000,000 تومان
سپرده بلندمدت بانک سامان 16 ٪ 19 ٪ 1,000,000 تومان
سپرده بلندمدت بانک سرمایه 16 ٪ 18 ٪ 1,000,000 تومان
سپرده بلندمدت بانک شهر 16 ٪ 18 ٪ 1,000,000 تومان
سپرده بلندمدت بانک مسکن 16 ٪ 18 ٪ 1,000,000 تومان
سپرده بلندمدت بانک پارسیان 16 ٪ 18 ٪ 1,000,000 تومان
سپرده بلندمدت بانک گردشگری 16 ٪ 18 ٪ 1,000,000 تومان
سپرده بلندمدت موسسه اعتباری کاسپین 15 ٪ 100,000 تومان
سپرده بلند‌مدت بانک ایران زمین 16 ٪ 18 ٪ 1,000,000 تومان
سپرده بلند‌مدت بانک تجارت 16 ٪ 18 ٪ 1,000,000 تومان
سپرده بلند‌مدت بانک توسعه تعاون 16 ٪ 18 ٪ 1,000,000 تومان
سپرده بلند‌مدت بانک رفاه کارگران 16 ٪ 18 ٪ 1,000,000 تومان
سپرده بلند‌مدت بانک سپه 16 ٪ 18 ٪ 1,000,000 تومان
سپرده بلند‌مدت بانک سینا 16 ٪ 18 ٪ 1,000,000 تومان
سپرده بلند‌مدت بانک صادرات 16 ٪ 18 ٪ 1,000,000 تومان
سپرده بلند‌مدت بانک صنعت و معدن 16 ٪ 18 ٪ 1,000,000 تومان
سپرده بلند‌مدت بانک ملت 16 ٪ 18 ٪ 1,000,000 تومان
سپرده بلند‌مدت بانک ملی 16 ٪ 18 ٪ 1,000,000 تومان
سپرده بلندمدت بانک پاسارگاد 16 ٪ 18 ٪ 500,000 تومان
سپرده بلند‌مدت بانک کارآفرین 16 ٪ 18 ٪ 1,000,000 تومان
سپرده بلند‌مدت بانک کشاورزی 16 ٪ 18 ٪ 1,000,000 تومان
سپرده بلند‌مدت موسسه اعتباری ملل (عسکریه) 18 ٪ 1,000,000 تومان
سپرده بلند‌مدت موسسه اعتباری نور 16 ٪ 18 ٪ 1,000,000 تومان
سپرده بلند‌مدت پست‌بانک 16 ٪ 18 ٪ 1,000,000 تومان

اگر می‌خواهید این جدول را به شکل مقایسه‌ای و کامل ببینید و بتوانید بر اساس آیتم‌های مختلف آن را مرتب کنید و سپس هر سپرده را با جزئیات مشاهده کنید، لینک زیر را باز کنید؛

جدول مقایسه‌ای سود سپرده بلندمدت یک‌ساله

آیا نظر بانک ها درباره بیشترین سود سپرده عوض می‌شود؟

هیچ بعید نیست که با بهبود شرایط اقتصادی در ادامه سال، بانک‌ها از این تصمیم خود کوتاه بیاییند و برای رقابتی شدن و جذب سرمایه بیشتر، نرخ سود را افزایش دهند. همانطور که هم‌اکنون هم هنوز برخی بانک‌ها سعی می‌کنند امکان رقابت را با تعیین نرخ شکست ایجاد کنند. «رده» این تغییرات را با مراجعه حضوری به بانک‌ها یا گزارش مخاطبانش، دنبال می‌کند و صفحه مربوط به سود سپرده‌های بلندمدت بانک‌ها را به‌روزسانی خواهد کرد.

البته همه این گفته‌ها و نظرها درباره مبالغ معمولی است ولی درصورتی‌که رقم سرمایه‌گذاری شما میلیاردی باشد، می‌توانید با مذاکره با مدیران برخی بانک‌ها و مؤسسات مالی از سود ترکیبی و بیشتری بهره‌مند شوید.

 

آیا سود سپرده‌های بلندمدت قدیمی تغییر می‌کند؟

این مهم‌ترین سوالی است که این روزها بسیاری را نگران کرده که آیا سپرده‌هایی که به بانک‌های واگذار کرده‌اند، با این تصمیم جدید بانکی محاسبه می‌شوند؟ نکته اینجاست که تصمیم بانک‌ها برای بازگشت به نرخ سودهای کمتر از ۲۰ درصد، عطف‌به‌ماسبق نمی‌شود. سپرده‌های بلندمدت معمولا یکساله هستند و بانک‌ها موظفند تا پایان سال قراردادی‌شان، همان سود قبلی را مبنای پرداخت خود حساب کنند و تنها حساب‌های تازه‌ای که از اول اردیبهشت ۱۴۰۰ به بعد باز می‌شوند، با نرخ سود سال جدید محاسبه می‌شوند.

حداقل حقوق کارمندان در 1401

‏سپرده‌های بانکی مشمول مالیات می‌شوند؟

امسال در بودجه عمومی کشور به نوعی سال مالیات است و این سوال مطرح می‌شود که شایعه قدیمی تعلق گرفتن مالیات به سپرده‌های بلندمدت بانکی امسال اجرایی می‌شود یا قرار است این شایعه همچنان بالای سر سپرده‌گذاران باشد و هرکس بیشترین سود سپرده بانک را گرفته باید بیشتر مالیات بدهد؟

رئیس سازمان امور مالیاتی به این دغدغه جواب داده: «مالیات، سیستم بانکی را مجبور به تمکین از اخذ سود ۱۶درصدی از سپرده‌ها کرد. اکنون که نرخ واقعی سود سپرده‌ها منفی است، اخذ مالیات بر سود سپرده‌های بانکی موضوعیت ندارد و سازمان مالیاتی برنامه‌ای در این زمینه ندارد.» وقتی میزان سود بانکی، فاصله بسیاری با نرخ تورم دارد، در واقع افزایش درآمدی رخ نمی‌دهد که سازمان مالیات بخواهد از آن مالیات بگیرد!

 

نرخ سود گواهی سپرده بانک‌ها چقدر است؟

بانک‌های صادرات، سپه و ملت در کنار افتتاح حساب کوتاه‌مدت و بلندمدت، در حاضر امکان صدور اوراق گواهی سپرده را نیز برای مشتریان خود فراهم کرده‌اند. اوراق گواهی سپرده صادرات با سود 20 درصد و نرخ شکست 10 قبل از شش ماه و 14 ماه بعد از شش ماه و اوراق گواهی سپرده بانک ملت و اوراق گواهی سپرده سپه با سود 18 درصد و نرخ شکست 10 درصد قبل از یک سال، عرضه می‌شوند. نکته مهم اینکه در صورت پر شدن سقف صدور، امکان عرضه اوراق برای مشتریان وجود در شعبات مختلف وجود ندارد.

بانک سود اوراق نرخ شکست
صادرات 18 قبل از موعد یک‌ساله نرخ شکست 10 درصد
ملت 18 قبل از موعد یک‌ساله نرخ شکست 10 درصد
سپه 18 قبل از موعد یک‌ساله نرخ شکست 10 درصد

محاسبه سود سپرده کوتاه مدت و بلند مدت

صندوق‌های سرمایه‌گذاری بهتر است یا سپرده‌های بلندمدت؟

زمانی که برای افتتاح سپرده به شعب مختلف بانک‌ها مراجعه می‌کنید و به فکر بیشترین سود سپرده بانک هستید، سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری یکی از پیشنهادهایی است که با آن مواجه می‌شود. صندوق‌های سرمایه‌گذاری بانک‌ها اگرچه سود ثابتی را برای مشتری پیش‌بینی نمی‌کنند اما معمولاً در پرداخت سود ماهیانه رقابت سختی با سود سپرده‌ها دارند و سعی می‌کنند از سقف سود سپرده‌ها سبقت بگیرند! با بررسی اجمالی میانگین سود پرداختی یک‌ساله صندوق‌ها می‌توانید سوددهی آن‌ها را با سود ثابتی که سپرده‌های یک‌ساله برای شما تعیین می‌کنند، مقایسه کنید.

جدول مقایسه‌ای صندوق‌های سرمایه‌گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

از اینکه نظرتان را با ما در میان می‌گذارید، خوشحالیم

535 دیدگاه
 1. سلمان می‌نویسد

  سلام
  در حال حاضر خرید زمین در شمال کشور خصوصا گیلان بسیار ارزشمند و سودآوره
  هر بلایی از آسمون نازل بشه برای زمین مشکلی پیش نمیاد و همیشه پیشرفت خودشو داره چون جمعیت شهرها اشباع شده و بسمت روستا میل دارن

 2. محسن می‌نویسد

  سودتودلالیه

 3. محسن می‌نویسد

  توبیست سال بعدقیمت یوروچیه؟الان قدرت خریدچیه؟20سال پیش قدرت خریدوفرزندآوری چی بود؟الان چرامدارس دولتی داریم؟!خب دولت فعلی یارانه راصرف چه مدل سیستمی کرده است.قیمت سهام ارزونترش چیه؟قیمت روغن ووووچیه؟
  دومترپارچه بخربعدپول پس اندازکن لباسش کن بگذارکناربایک کیسه برنج یاموبایل عوض کن.فناوری ازمدمیافتدجزپارچه.

 4. یاسر می‌نویسد

  کاری سراغ دارم سرمایه رو هزاربرابر میکنه درکوتا ترین زمان. ازکم هم میشه شرو کرد. احداث شرکت یا کارخانه ناس بله ناس یا نوسوار. توایران حرف اولرو میزنه همه جا نمایندگی داره صادرات هم داره اونم بدون مالیات عوارض وهزارتا کوفت وزهرمار دیگه رو نداره فقط پول میاره

 5. یاسر می‌نویسد

  جون یه کاری سراغ دارم سرمایه تو هزاربرابر میکنه. از کم هم میشه شروع کرد. احداث شرکت یا کارخانه ناس بله درسته ناس. یا. نوسوار. تو ایران حرف اول رو میزنه. همه جاهم نمایندگی داره.مشتریش الان کناردستت هم نشسته شک نکن بایه بسته امتحانش کن. مشتری زیاد داره صادرات هم داره بدون مالیات وعوارض وکوفت وزهرمار. ازما گفتن بود.سلاح خیش خودسران دانند.

 6. محمدعلی می‌نویسد

  عجبا هیچکس به فکر اشتغال و مملکت خودش نیست ( بین این افراد فقط یک نفر فکر اشتغال داشت ) همه شدن دلال یکی میگه ارث رسیده اون یکی میگه بیا تهران خونه بخر و……… تهرانی ها چه گناهی کردند که بخاطر پول شما ها باید زندکیشون گران شود حالا جالبه به دولت هم فحش می دیم می گیم گرانی ایجاد کرد عزیزم 80 درصد خودمون هستیم همش مثال میزنیم اروپا و….. آیا اونا همچون دیدگاه و تفکری دارند؟

 7. شهاب می‌نویسد

  سلام دوستان
  لطفا یه نفر جواب بده
  یک میلیارد دقیقا سود ماهیانه چقدر میده؟
  ممنون

  6
  2
  1. محمد می‌نویسد

   سود ماهیانه ۱۵۰۰۰۰۰۰ میلیون تومان

  2. رضا می‌نویسد

   یک ملیارد سالانه ۱۸۰ ملیون سود میده و ماهانه حدودا میشه ۱۵۸۰۰

 8. حامد می‌نویسد

  سلام
  اگه میخوای بانک بزاری ، بین صندوق ها و بانکها، بهترین سود رو بانک آینده میده، 20 درصد بدون نرخ شکست و روز شماره (گشتم و دیدم که میگم)
  بازار مسکن حداقل تا 5 سال خوابه، طلا و ارز هم دستوری کنترل میشه
  زیر 200 تومن بانک آینده بهترینه، زیر 2 میلیارد تومن باغ ویلاهای اطراف خوبند، بالای 2 تومن هم داری آدم باش برو کار تولیدی راه بنداز، دلالی نکن

  44
  3
 9. محسن می‌نویسد

  سلام پیشنهادمیکنم هرمبلِغی چه کم چه زیادپول داریددرجواداباد ورامین زمین یاباغ بخرید که خیلی پیشرفت داره

  2
  8
  1. سارا می‌نویسد

   مطمئنید؟

 10. محمد می‌نویسد

  در جواب دوستی که گفت خرید ملک ریسکه !یه انسان عاقل بالغ یا یه بچه با ضریب هوشی عادی رو بیار که بگه با دلیل کجابوده که خرید ملک ضرر باشه ؟خرید ملک اصولی هیچگاه ضرر نیست بلکه اگه واقعا مهندسی شده و با حساب کتاب بخرید چنان سودی گیرت میاد که فکرشم نکنی!من نمیگم ملک بخرید ولی اون بنده خداهم بی ربط نگفت . ۱۰۰ملیون بخابونی تو بانک سر سال ۱۱۵ملیون بشه پولت خنده دار نیست !بعد همون بانک ۱۵۰ ملیون وام ۴درصد ازدواج میده(مسکن)کارمزدش میشه فقط کارمزدش ۶۰ ملیونه نمیدونم ۵۵یا ۶۰ ۴ درصد فقط کارمزدش!بعد ۱۸ درصد سود ما میشه ۱۵ ملیون با زورو بلا

  4
  3
 11. محمد می‌نویسد

  0

  ببینید دوستان سود بانکی ناچیزه ولی دریافتش از شما برعکسه کارمزد داره مالیات داره سود داره سود دیر کرد داره و…..!ولی هیچ فکر کردین با مبلغی که میخابونیین وپول ناچیزی که میگیرید نه تنها سودش بدردتون نمیخوره بلکه هر سال ارزش پولتون به هیچ میرسه!

  حالا میگید چیکار کنیم؟

  سوال خوبیه :تو بازار بدیم !

  اطمینان ندارم؟

  اگه درست انجام بدید مشکلی پیش نمیاد به کاری که خودم میکنم بر ارزش مبلغ موجود ملک زمین به رهن درمیارم که معمولا اگه ۲۰۰ملیونه برابرد میکنیم ملک ارزشش همیشه بیشتر ۴۰۰ملیون برابرد مهندسی و اصولی یعنی به هر طریقی برد باشماست و خیالتون راحت شما درماه سودتونو میگیرید حالا یه کسی اصلا حال حوصله ندارن اینجاست که پای ما میاد وسط یعنی شما مارو میشناسین ماهم با پولتون به کسی که اشتغال زای میخان کنن و طرحی دارن وارد شراکت میشیم و هیچ موقع نمیزاریم پولتون خورده شه چون دودش به چشم ما میره بازهم میزان سودتون درسال بجای اینکه ۱۰۰ملیون بشه۱۱۰ملیون میشه ۲۰۰ ملیون تو دوره ای که تو یک سال پراید ۱۶ ملیونی میشه ۸۰و سال بعدش میشه ۱۳۰و بعد ترشم ۲۰۰ ملیون مسلمانن ۱۸درصد سود سود نیست اتیش زدن به ماله

  3
  2
 12. ف حسینی می‌نویسد

  سلام یادم هست نرخ سود. بانکی حتی به 23 و 24 در صد هم رسید پول مختصری در بانک داشتم و چون خانه دارهستم و در امدی ندارم کمکم بود بعد ناگهانی به 18 رسید با این تورم افسار گسیخته که می بینیم دولت باید سود بانکها را بالاببردتا مردم ضررنکنند و دخل و خرج با هم بخونه در امد ما ریالی خرج دلاری هست و واقعاکمر شکن شده بعضی بانکها کمی بیشتر در صندوق‌ها می دهند که اصلا حوصله ریسک ندارم البته لوتوس مشتریهای زیادی داره ولی این چند غازو نمی تونم صندوق بگذارم و دو ساله 18 درصد من نمی دونم چرا بانک مرکزی درصدسود را بالا نمی بره در ضمن با تورم موجود بنظر من فنر دلار در میرود و حتمامرز50 را ردمی کند

  3
  2
 13. محمد می‌نویسد

  سلام،من شهرستان زندگی میکنم،یه سرمایه ۴ میلیاردی بهم رسیده نمیدونم بزارم بانک یا ملک بخرم.
  بانک ۵۹میلیون و ۱۷۸هزارتومن هر ماه (با ۱۸ درصد) میده،ولی ملک هم توی مملک ما سرمایه گذاری خوبیه،اما ملک من توی بهترین نقطه شهر قیمتش از پارسال تا به الان هیچ فرقی نکرده.تازه هیچ کسی هم خریدار ملک نیست دو ساله گذاشتم خونه رو بفروشم ولی هیچ کس زیر قیمت هم نمیخره خونرو.املاکیا میگن مردم توان خرید ندارن ،خرید و فروش راکته .
  میترسم ملک بخرم چند سال بعد که گرون شد خواستم بفروشم نتونم بفروشمش.ولی بانک همیشه اون سود و میده.اگر شما بودین چیکار میکردین؟ ممنون.

  1
  5
  1. سعید می‌نویسد

   دوست عزیزی که درشهرستان پول داری حتما درتهران ملک وآپارنمان متراز پایین مثل ۵۰یا۶۰واحدی حتما باپارکینگ بخر به دودلیل
   ۱ واحدهای متراژپایین بدلیل ارزان بودن زودتر فروش میره ومشتری همیشگی اش زوج های جوان هست
   ۲ پارکینگ الان ازنون شب هم واجترشده ملک آسانسور وانباری نداشته باشه مهم نیست اما بگرد واحدهای طبقه یک ودو باپارکنیگ روحتما هرجا شد بخر که بعد ازدوسال حتما ارزش پولت حداقل یک برابر ونیم میشه

  2. فریدون می‌نویسد

   سلام دوست عزیز. همه پولتو در یک جا سرمایه گذاری کردن ریسکه. نصفو بزاز تو بانک نصف دیگه رو ملک بخر

   2
   2
 14. امیرعلی می‌نویسد

  سلام من ۴۰۰ تومن دادم به یه آشنای مطمئن.فروشگاه بزرگی داره.صدی هفت تومن ماهانه میده.ماهی ۲۸ اون.هر ماه هم سودشو با دو سه روز اختلاف میده.خیلی هم عالیه

  7
  12
  1. داریوش می‌نویسد

   سلام این اشناتو هم به ما معرفی کن ببینم پول نمیخواد منم یه مقدار دارم اگه خواست بهش بدم سودی اینم شمارمه باهام همانگ کن ممنونم

  2. کیوان کویت می‌نویسد

   داداش آدرس بده ما هم چند تومن داریم بدیم خدا خیرت بده .حالا مطمئنی پول خودتو خرد خرد داره بهت پس نمیده ؟

   19
   1
   1. امیرعلی می‌نویسد

    مطمئن م داداش.برادرم سه ساله باهاش کار می‌کنه.من تازه فهمیدم.الان خدا رو شکر مشکلی نداشته.خونه و خودروی خوبم براش خریده.بنامش زده.میگم که فروشگاه مواد غذایی بزرگی داره با فروش بالا

    1
    1
 15. محمدرضا می‌نویسد

  […] خوب از اینکهبگذریم وجدانی میگویم بهترین کار سپرده گذاری دربانک است چون مسکن تا پنج شش سال دیگر در رکود است وقیمت مسکن هم ریزش میکند دلار وسکه هم که قیمتها کنترل شده است

  5
  22
  1. Ozra می‌نویسد

   تو از آدمای بانکی که اینو می گی.

   11
   1
 16. جواد می‌نویسد

  سلام ۴۰۰میلیون پول رو کدوم بانک بذارم لطفا تجربه بدین

  20
  5
 17. Mohsen می‌نویسد

  نان یارانه ای بخر خیلی وبعدکیلویی سودش را حساب کن؟
  نان کپک زده دادن به نون خشکی سودش بیشترنیست؟!

 18. BaserAhmad می‌نویسد

  نرخ سود ۱۶ یا ۱۸ درصد سالانه است یا ماهانه؟میشه توضیح بدین؟

  3
  2
  1. فرامرز می‌نویسد

   سالیانه هستش .مثلا شما اگه 100 میلیون سپرده گذاری کنید سود سالیانهه اش میشه 18 میلیون تومان که این عدد تقسیم بر 12 شده و ماهیانه بطور متوسط یک میلیون و پانصدهزار تومان به شما پرداخت میکنند

   6
   3
  2. رده می‌نویسد

   سلام
   طبیعتا نرخ سود سالانه اعلام میشه ولی ماهانه پرداخت میشه. اگه ماهی ۱۸ درصد سود میدادند که دیگه کسی پولش رو از بانک بیرون نمی‌برد! 🙂

   16
   3
 19. Arash می‌نویسد

  سود بانکی هیچوقت منفعت نداشته و ندارد ، برای شما چند تا مثال میزنم .
  سال ۹۶ دلار ۳۷۰۰ بود و هزار دلار ۳ میلیون و هفتصد هزارتومان میشود و ده هزار دلار ۳۷ میلیون تومان و صد هزار دلار ۳۷۰ میلیون تومان میشود .
  این تا اینجا را داسته باشید .
  حالا اگر شما همان صد هزار دلار را که ۳۷۰ میلیون تومان در بانک بود را بخاطر سود گداشته بودید و بیست درصد هم سود می‌گرفتید در یک سال تقریبا ۷۰ میلیون با مالیات دست شما را میگرفت و میشود ۴۴۰ میلیون تومان .
  ولی اگر همان صد هزار دلار را نگه داشته بودید یا حتی به سکه و طلا کرده بودید چقدر شده بود بعد از یک سال ؟
  خوب دلار سال ۹۷ به بیست هزار تومان و بالاتر هم رسید . و اون صد هزار دلار شما شده بود دو میلیارد تومان و یا بیشتر !!
  ولی پول شما بی ارزش شده بود و فقط به ۴۴۰ میلیون تومان رسیده بود ؟
  یعنی یک و نیم میلیارد کمتر ؟
  و اگر همان ۳۷۰ میلیون را دو تا آپارتمان ۵۰ متری در نطام آباد هم خریده بودید الان اون آپارتمان ها هر کدام یک و نیم میلیارد شده بودن و سه میلیارد داشتید ؟؟

  49
  1
  1. Z می‌نویسد

   دوست عزیز خب مثال بجایی بود ولی خب اینم تا حدودی ریسک هستش چون همیشه که این همه تورم نداریم یعنی چند برابر ولی در کل خودم موافق این نوع سرمایه گذاری هستم.

   1. کاربرhani می‌نویسد

    سلام. به نظر من طلا و سکه ریسک بالایی داره. من در طلا و سکه ضرر کردم. اگر مبلغ بالاست، حتما باید ملک خرید. از قدیم گفتند ملک، مَرد است.‌ اما با مبلغ کم، چاره ای جز بانک نیست، چون حداقل آدم شب راحت میخوابه و هیچ سودی به برهم خوردن آرامش آدم نمی ارزه و مهم اینه خدا به مال آدم برکت بده.

  2. mmm می‌نویسد

   دوست عزیز خب مثال بجایی بود ولی خب اینم تا حدودی ریسک هستش چون همیشه که این همه تورم نداریم یعنی چند برابر ولی در کل خودم موافق این نوع سرمایه گذاری هستم.

  3. علیرضا می‌نویسد

   ببخشید هیچ کی از اینده نیومده که خبر داشته باشه دلار یا سکه قرار بود این قدر بالا بره و منی که یورو هم داشتم سال ۹۸ از ترس ریزش فروختم اگر میدونستم قراره بیشتر بشه قطعا نگه میداشتم بازار دلار و سکه و ارز دیجیتال ریسکی هس هنوز که هنوزه نمیدونیم بالا میره یا میریزه با اگر گفتن کاری حل نمیشه دوسال دیگه میگیم اگر میدونستیم دلار میسه پنجاه تومان فلان میشد و فلان میشد ولی چه خبر داریم دوسال دیگه چی میشه

  4. سعید کریمی می‌نویسد

   درود دوست عزیز اگه کسی میدونست که اینجور تورم و گرونی خواهد شد حرف شما رو اجرا میکرد حالا شما بمن بگید که ۱۰سال اینده چه خبر خواهد شد من الان یک میلیارد دارم میخام به حرف شما گوش بدم و دیگه پولمو از بانک بیارم بیرون راهنماییم کن شما که اینده نگر خوبی هستی

   31
   3
   1. اشکان می‌نویسد

    درود دوست عزیز.کسی که تا الان نفهمیده تو جمهوری اسلامی میانگین نرخ تورم، سالانه بالاتر از چهل درصده و این یعنی اینکه با سپرده گذاری توی بانک ، حتی با سود بیست درصد، باز هم سالانه حدود بیست درصد از سرمایه ش در حال کم شدنه، همون بهتر که پولشو بده دست ربا خواران بانکی.
    بسته به مقدار پول و زمان شما برای سرمایه گذاری، روش ها هم از خرید طلا ، دلار و ملک،تا بنگاه داری هایی که خود بانکها دارن از پول های سپرده گذاشته شده ی مردم انجام می دن و خیلی روش های دیگه …متفاوته.
    البته اکثر مردم به دلایل مختلف( همچون نداشتن در آمدی برای گذران امور ماهانه ی زندگیشون و یا آینده نگر نبودن) روش هایی رو انتخاب می کنن که در زمان کمتر، سود خیلی خیلی کمتری نصیبشون بشه.
    وگرنه برای پول در آوردن،ایران یکی از بهترین جاهای دنیاست.

   2. امید می‌نویسد

    سلام ^دوست عزیز؛برای سرمایه‌گذاری در این زمانه،نیاز به دانستن مطلب زیادی نیست،ماشاله همگی بنوعی اقتصاددان شدیم؛من خودم،خیلی سالهاپیش،همین سوال ازکسانی کردم و بهترین پاسخ(البته ازنظرخودم)برات به اشتراک میزارم: دارائی رانباید روی آب وباد(یعنی چیزیکه بادوآب،دراطرافش،براحتی گردش می‌کند!) و دائم درحال،ازدیادهست،سرمایه گذاری کنی،بلکه روی چیزی محکم،که با هر آب و بادی جابجانمیشودوبسختی قابل افزایش وتولیدهست؛ سرمایه‌گذاری کنی،البته بایدصبروحوصله داشته باشی و ناامیدنشی،بعبارتی بایستی،شَم اقتصادی قوی داشته باشی،یعنی همونجور که آب اگر راکد باشد،میگندد،سرمایه هم بایستی،درحال گردش باشد،بقول قدیمیا: پول،پول میاره!(امیدوارم متوجه شده باشی)

    1
    8
  5. مصطفی می‌نویسد

   سلام ، حرف شما درست ولی باید همراه بازار بری جلو ، موقعی که بازار ارز و طلا متلاطمه باید بری دلار و سکه بخری ولی وقتی بازار طلا و ارز ثابته سود بانک صرف میکنه

   6
   11
 20. علی می‌نویسد

  ضمن سلام یه شیر پاک خورده منو راهنمایی کنه که خودش دستش تو کار بوده و‌بهره مفیدی هم برده باشه به من بگه با ۹/۸۵۰/۰۰۰ میلیارد تومن چه کار و‌کاسبی راه بندازم که حداقل اگه سودی نبرم اما اصل پولم حفظ شده باشه ؟ ممنون و متشکرم

  10
  8
  1. ماجده می‌نویسد

   من میگم خوش به حالت که اینقدر سرمایه داری.خداروشکر کن واقعا.ان شااله خداهم 200میلیون برا من جور کنه بتونم بزارم بانک اجاره خونمو بدم .

   5
   1
  2. زهرا می‌نویسد

   سلام خرید زمین عالیه

   1. امیر می‌نویسد

    دوست عزیزم فقط و فقط خاک بخر،منظور زمین یا ملک،ببین دوست عزیز،آدم وقتی زمین میخوره خدای نکرده،واسه اینکه بتونه بلند بشه،دستشو به زمین تکیه میده بلنده میشه.خاک هیچ وقت ضرر نمیکنه،
    حرف هیچ احدی ام گوش نده،البته یه بلد پیدا کن،
    دلسوز و نون حلال خور.زمین خوب بهت معرفی کنه،
    بعدش برو زندگی کن.سودشودشو ببر.خدای نکرده نری برهوت زمین بهت بندازن،که حتی اونم واست یه روی یود میکنه،ولی صبر ما آدماکمه،نمیدونم کجا زندگی میکنی،ولی بین کرج و محمدشهر یه زمینایی هستش طرف بی‌بی سکینه،شروع کردن میسازن و میبرن بالا.فقطم باغ ویلا.کردانم خیلی خوبه بتونی زمین بگیری.شرافتن روزی میاد بهم رحمت گویی میکنی.به ولای علی من نه این وسط زی نفعم،نه صاحب ملکم.برو جاهایی که دارن ویلا ازی میکنن،همون‌جاها زمین بگیر.زمین فقط یه جا ضرر میکنه که اونم دست مانیست،اونم مگه جنگ بشه،
    شرافتن،ناموسن به حرف این داداشت گوش کن،به ولله ضرر نمیکنی.یاعلی مدد.کوچک شما امیر

    6
    8
    1. ماری می‌نویسد

     سلام دوست عزیز من 100 میلیون دارم لطفا بگین چکار کنم باهاش که سود کنم و ارزش پولم بالاتر بره

    2. جعفر افشار می‌نویسد

     سلام.امیر عزیز خیلی ازتون خوشم اومد.از پشت کامیپوتر حس بزرگواریت به ادم شورو نشاط میده.البته بنده نه سرمایه گذارم و نه خریدار ملک.ولی با همه اینا خیلی خیلی خوشحال شدم که فهمیدم هنوز هم مردای از جنس بلور وجود دارن .واستون ارزوی بهترینها رو دارم.یا حق / ارادتمند /افشار

     3
     1
 21. علی می‌نویسد

  سرمایه گذاری در بانکها ضرر کامل هست هروقت سود بانکی 40 درصد شد اونموقع خوبه بشرطه اینکه تورم ثابت باشه ولی کلا سود بانکی اصلا صرف نداره ما که خداروشکر دوزار نداریم بدبختیم خیالمون راحت

  25
  4
 22. سینا می‌نویسد

  پولتون رونوشابه بخرید اوروق بزنیدکیف کنید

  24
  10
 23. سیدمحسن می‌نویسد

  جلوی صرافی تعطیل افراد زیادی خریدارارزهای دلارویوروبخاطرشایعات تک نرخی بودنش هستند.بانک ها هم
  راافزایش نرخ ارزسودکسب می‌کنند.
  مولتان رادرجایی خرج کنید که آینده بهتر دارد.
  بورس-بیمه-بانک-ضرر هستند.
  در بانک هم دزدی هست.

  4
  1
 24. عرفان می‌نویسد

  سلام
  اگر ۱۰ملیون تومان بزاریم توی بانک چقدر سود میده

  44
  13
 25. سولناز می‌نویسد

  سلام من سولناز بازه هستم
  ۸۰۰ ملیون پول دارم نمیدونم بزارم بانک یا خونه بخرم چکار کنم

  45
  16
  1. امیر می‌نویسد

   بهرتش اینه که بیایی بامن ازدواج کنی😉

   31
   6
   1. عادل اهوازی می‌نویسد

    حرف حق🤣🤣

   2. عادل اهوازی می‌نویسد

    حرف حق🤣🤣🤣

  2. علیرضا می‌نویسد

   حاما خونه بخریا بانک به هیچ عنوان نزار اگر هم تهران هستی حومه شهر تهران بگیر مثل پرند

   10
   3
  3. تیام می‌نویسد

   سلام .حتما ملک بگیر .چون پول ارزشش کمتر میشه

   6
   3
  4. میلاد می‌نویسد

   اگر بتونی خونه بخری خیلی خیلی عالی تره ولی جایی باشه که بتونی بعدا راحت بفروشی و نقدش کنی…خونه 60 متری و نقلی راحت فروش میره

   8
   6
 26. Kamand می‌نویسد

  سلام
  من برجی ۴ تومن قسط باید بدم ک موعدش ۲۰ امه هرماهه
  حسابی هست که مثلا الان من ۴ تومنو تو اون بریزم و بهم سود بده تا ۲۰ ام که موعد قسطم میشه؟

  2
  2
 27. میم می‌نویسد

  دقیقا منظورش تو یه بند مونده به آخربود😂😂😂از اول خلاصه و مختصر ومفید میگفت تاثیرگذارتر بود تا اینکه راوی بشه هرچند قصدش کمک بود ولی کی حوصله داستان خوندن داره تو این اوضاع😂

  3
  3
 28. جاکش می‌نویسد

  رفتم بانک میخاستم 10 هزارتومن بزارم بلند مدت سود بگیرم، نامردای بیشعور انداختنم بیرون:/

  81
  10
  1. علی هسم می‌نویسد

   حاجی دمت گرم🤣😂😂

   8
   2
 29. محسن می‌نویسد

  مملکت دربحرانهایی هست که ملک پوسیده را هم نمی‌فروشند.عین طلا.انگاری کمبود بودجه واقعی هست فقط با وعده حسش نمی کنیم.
  بانک ها هم ملک ویران شدنی دارن.
  بسازوبفروش ها هم بی کیفیت سازی درحداعلادارند.
  صبح تا شب وام باسود4درصدمیگیرند.از بین همه تعطیل هستند.
  الباقی بالای22درصد.

 30. بی اطلاع می‌نویسد

  صندوق ها بدتر از سپرده بانکی هستند. گول نخورید.بطور نمونه صندوق گنجینه الماس پایدار و گنجینه الماس دی که تز بدترینها هستند.

  1. محمد می‌نویسد

   کارگزاری مفید چطور اون هم خوب نیست