بیشترین سود سپرده بانک‌ها در سال 98

شاید شما هم جزو آن دسته افرادی باشید که با استدلال‌هایی چون کم ریسک بودن، داشتن سود ثابت، امنیت سرمایه و… سپرده‌های بانکی را به‌عنوان محل سرمایه‌گذاری خود انتخاب می‌کنید. اگر قصد افتتاح سپرده جدید در بانک‌ها را دارید یا اینکه به دنبال دریافت سود بیشتر یا سرمایه‌گذاری به‌صرفه‌تر هستید، آخرین جزئیات و اطلاعات حساب‌های سپرده بانکی و مؤسسات مالی را با ما مرور کنید.

سقف سود سپرده‌های بانکی چقدر است؟

طبق آخرین مصوبات شورای پول و اعتبار در حال حاضر سود عادی سپرده‌های کوتاه‌مدت بانک‌ها و مؤسسات مالی 10 درصد و سود سپرده‌های بلندمدت 15 درصد تعیین‌شده است. اما سقف سود پرداختی این سپرده‌ها، مغایر با این ارقام است و شما می‌توانید با افتتاح حساب کوتاه‌مدت یا بلندمدت در برخی بانک‌ها و مؤسسات مالی، تا سقف 20 درصد سود دریافت کنید. البته درصورتی‌که رقم سرمایه‌گذاری شما میلیاردی باشد، می‌توانید با مذاکره با مدیران برخی بانک‌ها و مؤسسات مالی از سود ترکیبی تا سقف 23 درصد هم دریافت کنید.

 

کدام سپرده‌های کوتاه‌مدت بیشترین سود پرداختی را دارد؟

اگرچه ماه شمار شدن سود حساب‌های کوتاه‌مدت، تا حدود زیادی از جذابیت این حساب‌ها کم کرد اما برخی بانک‌ها و مؤسسات سعی کرده‌اند تا با بالا بردن سود این حساب‌ها، سرمایه‌گذاران را برای سرمایه‌گذاری در حساب‌های کوتاه‌مدت ترغیب کنند. در حال حاضر نرخ سود حساب کوتاه‌مدت در بانک آینده (20 درصد)، پارسیان (20 درصد)، مهر اقتصاد (20 درصد)، ایران‌زمین (18 درصد)، سرمایه (18 درصد)، مسکن (16 درصد)، موسسه نور (20 درصد) و موسسه کوثر (19٫99 درصد) تعیین‌شده است.

بانک

سود کوتاه‌مدت

حداقل سرمایه‌گذاری

آینده

20

1 میلیون تومان

پارسیان

19

5 میلیون تومان

مهر اقتصاد

15

1 میلیون تومان

ایران‌زمین

15

1 میلیون تومان

سرمایه

18

10 میلیون تومان

مسکن

15

1 میلیون تومان

موسسه نور

20

1 میلیون تومان

موسسه کوثر

19٫99

1 میلیون تومان

 

توضیح:

 • بانک آینده: در «طرح شتاب» که به نوعی حساب بلندمدت هم محسوب می‌شود، بعد از یک‌ماه می‌توان به حساب دسترسی داشت. برداشت از حساب هم بدون نرخ شکست است.
 • بانک پارسیان: در پرداخات سود 19 درصدی، تا دو ماه نمی‌توان از حساب برداشت کرد و بعد از دو ماه هم بدون نرخ شکست می‌توان به حساب دسترسی داشت.

 

نحوه محاسبه سود ماه شمار سپرده‌های کوتاه‌مدت

 

کدام بانک‌ها بیشترین سود سپرده یک‌ساله را پرداخت می‌کنند؟

در حال حاضر بیش از 15 بانک و موسسه مالی (آینده، گردشگری، اقتصاد نوین، ایران‌زمین، تجارت، رفاه کارگران، دی، سامان، سرمایه، شهر، صادرات، پارسیان، پاسارگاد، قوامین، ملی، مؤسسات توسعه، نور و ملل) حساب‌های یک‌ساله با نرخ سود 20 درصدی افتتاح می‌کنند که البته شرایط و جزئیات متفاوتی ازجمله حداقل مبلغ افتتاح حساب و نرخ شکست دارند. برخی از حساب‌های یک‌ساله قابلیت واریز و برداشت و بستن بدون ضرر و زیان حساب بعد از یک ماه را دارند که درواقع حکم حساب کوتاه‌مدت را برای مشتری پیدا می‌کنند.

بانک

سود بلندمدت

حداقل سرمایه‌گذاری

نرخ شکست

گردشگری

20

یک میلیون تومان

بعد از یک ماه بدون نرخ شکست

اقتصاد نوین

20

5 میلیون تومان

بین یک تا 3 ماه: 15 درصد، بین 3 تا 6 ماه: 17 درصد و بین 6 تا 12 ماه: 18٫5 درصد

ایران‌زمین

20

10 میلیون تومان

قبل از 3 ماه 15 درصد و بعد از 3 ماه 19 درصد

تجارت

20

2 میلیارد تومان

1 تا 6 ماه 14 درصد و بعد از 6 ماه بدون نرخ شکست

دی

20

10 میلیون تومان

قبل از 3 ماه 10 درصد و بعد از 3 ماه بدون نرخ شکست

سامان

20

1 میلیارد تومان

قبل از موعد یک‌ساله 14 درصد

سرمایه

20

30 میلیون تومان

قبل از 3 ماه 17٫5 درصد و بعد از 3 ماه بدون نرخ شکست

شهر

20

50 میلیون تومان

بعد از یک ماه بدون نرخ شکست

پارسیان

20

یک میلیارد تومان

قبل از 6 ماه 9٫5 درصد و بعد از 6 ماه بدون نرخ شکست

پاسارگاد

20

300 میلیون تومان

قبل از 3 ماه 10 درصد و بعد از 3 ماه بدون نرخ شکست

قوامین

20

20 میلیون تومان

قبل از  یک ماه 19 درصد

ملی

20

100 میلیون

قبل از 3 ماه 10 درصد و بعد از 3 ماه بدون نرخ شکست

آینده

20

15 میلیون

بعد از یک ماه بدون نرخ شکست

رفاه کارگران

20

50 میلیون

قبل از یک سال 10 درصد

موسسه نور

20

یک‌میلیون

بعد از یک ماه بدون نرخ شکست

موسسه ملل

20

یک‌میلیون

بعد از یک ماه بدون نرخ شکست

موسسه توسعه

20

500 میلیون

قبل از یک سال 10 درصد

 

کدام حساب سپرده یک‌ساله به‌صرفه‌تر است؟

درصورتی‌که مبلغ سرمایه‌گذاری شما کمتر از 100 میلیون تومان باشد، شما می‌توانید در بانک و مؤسسات، آینده، ایران‌زمین، دی، سرمایه، رفاه کارگران، شهر، قوامین، گردشگری، نور و ملل حساب سپرده یک‌ساله با نرخ سود 20 درصد افتتاح کنید. البته این نکته مهم را در نظر باید بگیرید که در صورت افتتاح حساب در بانک‌های شهر، گردشگری، آینده، و مؤسسات نور و ملل بعد از یک ماه و در بانک‌های دی و سرمایه بعد از 3 ماه امکان برداشت یا بستن حساب بدون نرخ شکست (ضرر و زیان ناشی از بستن حساب زودتر از موعد یک‌ساله) برای سرمایه‌گذار وجود دارد که شاید جذابیت‌های بیشتری را برای سرمایه‌گذاری ایجاد کند.

 

حساب‌های سپرده یک‌ساله با نرخ سود متوسط

برخی بانک‌ها و مؤسسات مالی حساب سپرده بلندمدت یک‌ساله با نرخ سود متوسط 18 درصدی را برای سرمایه‌گذاری مشتریان احتمالی خود در نظر گرفته‌اند. درصورتی‌که مبلغ سرمایه‌گذاری شما کمتر از 50 میلیون تومان باشد، امکان افتتاح حساب در بانک‌های خاورمیانه، کارآفرین، کشاورزی و موسسه کوثر را دارید. اگر هم مبلغی که برای سرمایه‌گذاری در نظر گرفتید بیش از 50 میلیون تومان است، بانک سینا نیز به پیشنهادهای سرمایه‌گذاری شما اضافه می‌شود. نکته مهم اینکه تمامی این حساب‌ها دارای نرخ شکست هستند و در صورت برداشت یا بستن حساب شامل ضرر و زیان می‌شوند.

بانک

سود بلندمدت

حداقل سرمایه‌گذاری

نرخ شکست

توسعه تعاون

18

۱۰۰ هزار تومان

قبل از یک سال ۱۰ درصد

خاورمیانه

18

یک‌میلیون تومان

قبل از موعد یک‌ساله 10 درصد

سینا

18

۲۰ میلیون تومان

قبل از 3 ماه 10 درصد و بعد از 3 ماه 16 درصد

کارآفرین

18

۱ میلیون تومان

قبل از 3 ماه 10 درصد و بعد از 3 ماه 15 درصد

کشاورزی

18

۱ میلیون تومان

قبل از 6 ماه 10 درصد و بعد از 6 ماه 14 درصد

موسسه کوثر

18

۱ میلیون تومان

قبل از موعد یک‌ساله با نرخ سود 8 درصد

 

کدام بانک‌ها کمترین سود سپرده را دارند؟

در حال حاضر و طبق اعلام شعب، بانک‌های مسکن، انصار، توسعه صادرات، حکمت ایرانیان، صنعت و معدن، مهر اقتصاد و پست‌بانک هیچ‌گونه طرح خاصی برای پرداخت سقف سود سپرده ندارند و سپرده‌های بلندمدت یک‌ساله تمامی این بانک‌ها با نرخ سود 15 درصد قابل‌افتتاح است.

 

نرخ سود گواهی سپرده بانک‌ها چقدر است؟

بانک‌های صادرات، سپه و ملت در کنار افتتاح حساب کوتاه‌مدت و بلندمدت، در حاضر امکان صدور اوراق گواهی سپرده را نیز برای مشتریان خود فراهم کرده‌اند. اوراق گواهی سپرده صادرات با سود 20 درصد و نرخ شکست 10 قبل از شش ماه و 14 ماه بعد از شش ماه و اوراق گواهی سپرده بانک ملت و اوراق گواهی سپرده سپه با سود 18 درصد و نرخ شکست 10 درصد قبل از یک سال، عرضه می‌شوند. نکته مهم اینکه در صورت پر شدن سقف صدور، امکان عرضه اوراق برای مشتریان وجود در شعبات مختلف وجود ندارد.

بانک

سود اوراق

نرخ شکست

صادرات

18

قبل از موعد یک‌ساله نرخ شکست 10 درصد

ملت

18

قبل از موعد یک‌ساله نرخ شکست 10 درصد

سپه

18

قبل از موعد یک‌ساله نرخ شکست 10 درصد

 

هم‌زمان با سود سپرده از خدمات بیمه‌ای و تسهیلات استفاده کنید

سپرده‌گذاری در برخی بانک‌ها علاوه بر دریافت سود، می‌تواند امتیاز و خدمات دیگری را هم برای شما داشته باشد. به‌طور مثال شما با سرمایه‌گذاری و افتتاح سپرده در بانک‌های پاسارگاد، پارسیان، ملت، آینده و سامان می‌توانید از خدمات بیمه‌ای توأم با سپرده نیز استفاده کنید. دریافت تسهیلات به پشتوانه سپرده‌گذاری نیز، ازجمله دیگر خدماتی است که با سپرده‌گذاری در بانک‌هایی چون سینا، گردشگری، ایران‌زمین و صادرات می‌توانید از آن بهره‌مند شوید و معادل 70 تا 100 درصد سپرده خود وام بگیرید.

 

رقابت صندوق‌های سرمایه‌گذاری با سپرده‌های بانکی

زمانی که برای افتتاح سپرده به شعب مختلف بانک‌ها مراجعه می‌کنید، سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بانک‌ها یکی از پیشنهادهایی است که با آن مواجه می‌شود. صندوق‌های سرمایه‌گذاری بانک‌ها اگرچه سود ثابتی را برای مشتری پیش‌بینی نمی‌کنند اما معمولاً در پرداخت سود ماهیانه رقابت سختی با سود سپرده‌ها دارند و سعی می‌کنند از سقف سود سپرده‌ها سبقت بگیرند! با بررسی اجمالی میانگین سود پرداختی یک‌ساله صندوق‌ها می‌توانید سوددهی آن‌ها را با سود ثابتی که سپرده‌های یک‌ساله برای شما تعیین می‌کنند، مقایسه کنید.

 

حالا که این مطلب را خواندید بد نیست سری هم بزنید به راهنمای جامع ما و دریافت رمز یکبار مصرف بانک ها را چک کنید.

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.

118 دیدگاه
 1. محسن می‌گوید

  سال1399که بنزین تک نرخی بشودوقیمت ارزافزایش پیداکندودرگیرتحریم داروهم بشویم چه راه حلی باقی میماندجزاحتکارقبل از22بهمن1398

 2. محسن می‌گوید

  هیچ فردی نیست که بتواندتورم فعلی راکنترل کندتازه فقط این نیست آیین نامه داخلی مجلس وغیره مانع ازدسترسی شفاف به معاملات سرمایه دارهای دانه درشت هست.بگذریم ازقدیم گفتن هرسلامی علیکی داره گول تبلیغات پرحجم رانخوریدبپرسداین همه هزینه مالی ازکجااومده؟!

 3. محسن می‌گوید

  نزدیک22بهمن وعیدنوروزکه میشیم سودسپرده میکشه بالاچون ریال موقع عیدهمه لازم دارن خصوصااسکناس نو.بانک مرکزی هم دنبال کنارگذاشتن چاپ اسکناس ریزنیست.به همین علت هزینه چاپ اسکناس بالارفت وسودنجومی شده.مرض نداره ازبانک هاسی درصدسودبعنوان پشتیبانی مالی بگیره.جاشون بودم اسکناس25هزارتومانی وبیست هزارتومانی راهی بازارمیکردم اسکناس ده هزارتومانی وپنج هزارتومانی به کارمملکت نمیادفقط کیف پول مملکت نیازمندبااصکاک پول خردآشنامیشه.

 4. نیلوفر می‌گوید

  من ۲۰ میلیون گذاشتم بانک آینده سود ۲۰ درصدی میگیرم.ماهی ۳۲۸ هزار و ۷۰۰

 5. Kmal می‌گوید

  دوستان همه بانکای که من دیدم تو سایتشون که سودی بیشتر از ۱۵ درصد ندارن مگه اصلا غیر قانونی نیس طبق بانک مرکزی سودی بیشتر از ۱۵ درصد ؟

  1. محسن می‌گوید

   بانک مرکزی خودش جهت ضمانت پولشون سی درصدمیگیره سال به سال هم متناسب بانقدینگی خلق شده مبلغ اندوخته بانک وموسسه رابالامیبره.بانک بایدجهت جمع کردن پول سودبالاوهنگفت بدهد.

 6. Ahmadi می‌گوید

  سود بیست درصدی بانک گردشگری برای موجودی بالای صد میلیون تومان هست

 7. حمید می‌گوید

  الان بهترین سود را از بورس میشه به دست آورد، واقعا نمی دونم چرا پولتونو می ذارین بانک، برین قیمت سهمها را از اول امسال تا الان ببینین که حداقل ۴۰ تاو۵۰ درصد سود کردن بعد شما دنبال ۱۹ و ۲۰ درصد هستین؟

  1. م.م می‌گوید

   كجا بايد مراجعه كرد براي اولين بار؟

  2. نوید می‌گوید

   داداش ما بلد نیستیم کارو بار بورس رو. چجوری این بورس داستانش چیه؟ بکم توضیح میدی؟؟

   1. مملی می‌گوید

    باید بری کارگزاری های رسمی بورس کد معاملاتی بگیری بعد خودشون بهت اموزش میدن

    1. محسن می‌گوید

     برویدصندوق امین آشنا27درصدتودی ماه1398سودداد.

  3. محسن می‌گوید

   چه سهامی بخریم توبورس؟بیمه رازی.بیمه سامان.بیمه آسیا.بانک تجارت.بانک صادرات.ملی مس ایران.احیانااینارومیگی؟!

   1. مجتبی می‌گوید

    سهم زیاده،پالایشگاهی،پتروشیمی،بانکی، خودرو،داروسازی،بیمه،سیمانی،فولادی،غذایی و …

    1. محسن می‌گوید

     سودسپرده وصندوق بادرآمدثابت بره بالاسهام هم چهاردرصدنوسان داشته باشه کدوم سودآورترهست.زمین وملک سودش بیشترازبورس نیست همون گوشی موبایل که دستت اومده چندخریدی چندمیخواهی بفروشی.